Co je PayPal a jak funguje

jak funguje paypal

Hledáte způsob, jak bezpečněji nakupovat přes internet? Řešením může být použití některé z elektronických peněženek, mezi něž patří PayPal, GoPay nebo Revolut. V dnešním článku se zaměříme na PayPal. Prozradíme vám, co je vlastně PayPal zač a jak funguje.

Co je PayPal?

PayPal je mezinárodní internetový platební systém, který figuruje na pozici prostředníka mezi nakupujícím a prodávajícím (obvykle zahraničním) e-shopem. Při použití PayPalu, na rozdíl od klasické platby kartou, obchodníkovi nedáváte k dispozici citlivé údaje o platební kartě (číslo karty, datum expirace a CVC) a snižujete tak riziko jejich zneužití – informace o kartě má k dispozici pouze PayPal.

Popularita PayPalu vychází právě z bezpečnosti, všechna data jsou šifrována, aby nedošlo k jejich zneužití třetí stranou.

Vyjma rizika zneužití bankovních údajů pak internetové nákupy doprovází také strach z toho, že obchodník na svých stránkách propaguje něco jiného, než kupující skutečně obdrží. PayPal myslí i na takové podvody a svým uživatelům kromě bezpečného převodu peněz zajišťuje také takzvanou ochranu kupujícího. Pokud vám tak nedorazí zboží, které bylo proklamováno, případně nedorazí všechny jeho části, můžete PayPal oslovit a on strhne obchodníkovi z účtu zpět peníze, které jste mu před tím zaslali.

Výhody PayPalu

Při používání PayPalu na rozdíl od klasické platby kartou nemusíte pokaždé zadávat všechny zmíněné informace o kartě. Při platbě u obchodníka, který tento platební systém podporuje, stačí, když se přihlásíte svým PayPal účtem.

Na rozdíl od jiných digitální peněženek (Google Pay, Apple Pay) vám PayPal navíc umožní nakupovat bez nutnosti spárování karty s účtem peněženky. Můžete tak disponovat s penězi, které si na PayPal účet zašlete, aniž by byl s vaším bankovním účtem synchronizován.

PayPal tak není pouze digitální peněženka, ale i jakýsi virtuální účet, na který si můžete ukládat prostředky určené pouze pro nákupy například na zahraničních e-shopech a snížit tak riziko zneužití vašich peněz či bankovního účtu a platební karty.

Jak funguje PayPal

Platba PayPalem probíhá velmi podobně jako u tradičního bankovního převodu nebo platby kartou. Pokud nakupujete u obchodníka, který PayPal podporuje (typicky zahraniční e-shopy), tak v nákupním košíku při výběru platební metody zaškrtnete právě PayPal.

Ve druhém kroku se prostřednictvím své e-mailové adresy a hesla přihlásíte ke svému PayPal účtu. Platba se provede a je hotovo.

Jak založit PayPal

Založení PayPal účtu je zcela zdarma a zabere vám pouze několik minut:

  1. Navštivte webovou stránku paypal.com.
  2. Vyberte si typ účtu (pokud chcete nakupovat tak osobní) a klikněte na tlačítko „Začít“.
  3. Nastavte si region.
  4. Vyplňte telefonní číslo (kvůli zabezpečení PayPal účtu).
  5. Zadejte e-mail, jméno, příjmení a heslo.
  6. Vyplňte korespondenční adresu.

Tím je registrace završena. Zbývá už jen PayPal propojit s platební kartou, nebo na účet převést peníze a můžete začít nakupovat.

Jak převést peníze na PayPal

Existují 3 způsoby, jak na PayPal převést peníze:

  • propojení s platební kartou,
  • odeslání peněz z jiného PayPal účtu,
  • převod z bankovního účtu.

Pokud svůj PayPal účet propojíte s platební kartou, bude účet fungovat pouze jako prostředník mezi vámi a prodejcem. Můžete tedy provádět platby až do výše limitu vaší karty – jedinou podmínkou jsou povolené internetové platby.

Druhou variantou je oslovit jiného majitele PayPal účtu a požádat ho o zaslání částky, kterou hodláte utratit. Poslední možností je pak provést převod z bankovního účtu. Údaje pro převod se dozvíte ve svém PayPal účtu.

Zdroj: https://www.11how.com/how-to-buy-bitcoin-quickly-with-paypal

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *