Jak napsat euro znak (€) na klávesnici

jak napsat euro znak

Euro patří, stejně jako například dolar, mezi znaky měny, které čas od času potřebuje napsat snad každý. Prozradíme vám hned několik způsobů, jak napsat euro znak na klávesnici notebooku i stolního počítače.

Klávesová zkratka euro

První varianta postupu, jak napsat euro na počítači, je vhodná pro počítače s numerickou částí klávesnice. Pro vložení eura jednoduše najeďte kurzorem na místo určení a použijte klávesovou zkratku ALT + 0128.

zdroj: vlastní

Jak napsat euro znak na notebooku

Druhá varianta je o něco jednodušší na zapamatování a flexibilnější. Můžete ji totiž využít na klávesnicích s numerickou částí i bez ní. Jedná se o kombinaci pravý ALT (ALT Gr) + E.

blank
zdroj: vlastní

Alternativou je o něco komplikovanější varianta – CTRL + ALT + E.

Alternativní způsoby, jak napsat euro (€) na klávesnici

Jestliže nepatříte mezi příznivce klávesových zkratek, tak vás možná zaujmou alternativní způsoby, jak napsat euro znak na klávesnici. První z nich je naprosto jednoduchý… Prostřednictvím Googlu nebo Seznamu vyhledejte „znak dolaru“, zkopírujte ho a vložte do textu – stejným způsobem můžete využít například znak eura v nadpisu výše.

Druhý alternativní způsob, jak napsat euro znak, využijete zejména při psaní ve Wordu:

  1. Přejděte na kartu vložení.
  2. Úplně vpravo klikněte na položku „Symbol“.
  3. V okně vyberte „Další symboly“.
  4. Vyhledejte znak, který chcete vložit.
  5. Klikněte na tlačítko vložit.

Kýžený znak se tím vloží na místo, kde se zrovna nachází kurzor. Z Wordu můžete znak eura také zkopírovat a použít například ve webovém prohlížeči.

Třetím způsobem, jak napsat euro znak, je použití virtuální klávesnice neboli klávesnice na obrazovce. Najdete ji ve Startu, kam stačí zadat klíčové slovo „Klávesnice na obrazovce“.

blank
zdroj: vlastní

Po zobrazení klávesnice klikněte na Alt Gr, načež se původní klávesy změní na různé speciální znaky. Zde už stačí kliknout na symbol eura a znak se vloží tam, kde aktuálně máte kurzor.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *