Jak na počítači napsat hashtag?

jak napsat hashtag

Mřížka, ze sociálních sítí známá jako hashtag, bezpochyby patří mezi nejpoužívanější znaky současnosti. Prozradíme vám, co pojem hashtag označuje i poradíme, jak mřížku napsat na počítači s Windows a MacOS.

Co je hashtag – #?

Používání mřížky (neboli křížku) má v oblasti informačních a komunikačních technologií dlouholetou tradici. Tento symbol je součástí syntaxe mnoha programovacích jazyků, kde se obvykle používá k označení komentáře. V oblasti grafiky pak slouží jako prostředek k označení hexadecimálního vyjádření specifické barvy.

Rozšíření mezi širokou veřejnost se však znak mřížky dočkal až s příchodem sociálních sítí. Právě odtud pochází označení hashtag. Co to tedy ten hashtag je?

Hashtag [hešteg/heštek] je slovo nebo celá fráze začínající symbolem mřížky – #slovo. Používá se ke kategorizaci či uspořádání příspěvků se stejnou tematikou. Příkladem mohou být Olympijské hry v Tokiu. Ve chvíli, kdy do vyhledávání v aplikaci Instagram zadáte klíčové slovo #Tokio21, tak se vám ve výpisu objeví všechny příspěvky, které jsou tímto hashtagem označeny. Nezávisle na tom, kdo snímky či videa přidal.

Prostřednictvím hashtagů tak můžete snadno sledovat aktuální události, případně přispět vlastními příspěvky.

Jak napsat hashtag (křížek) na PC s Windows

Jedním ze způsobů, jak můžete vytvořit hashtag, je prosté vyhledání tohoto klíčového slova prostřednictvím Googlu nebo Seznamu. Nalezený znak stačí zkopírovat a vložit na příslušené místo.

Sofistikovanější řešení, jak napsat hashtag na PC, je ovšem použití klávesových zkratek. V případě, že váš počítač běží na operačním systému Windows máte hned několik variant.

První z nich je kombinace: pravý Alt (někdy též Alt Gr) + X.

jak napsat hashtag na pc
Zdroj: Pixabay

Druhou variantou je kombinace: CTRL + levý Alt + X. Kde část CTRL + levý Alt dělá úplně to samé, co klávesa Alt Gr.

jak napsat hashtag
Zdroj: Pixabay

K provedení třetí varianty, jak napsat hashtag na PC, budete potřebovat klávesnici s numerickými klávesami. Jedná se o zkratku levý Alt + 35.

jak napsat mřížku
Zdroj: Pixabay

Jak napsat hashtag bez fyzické klávesnice

Alternativním způsobem, jak vytvořit hashtag, je použití takzvané virtuální klávesnice. Virtuální klávesnici najdete ve všech počítačích a noteboocích s Windows:

  1. Přejděte do Startu.
  2. Najděte zde položku „Usnadnění přístupu k Windows“.
  3. Klikněte na „Klávesnice na obrazovce“.

Na obrazovce se vám objeví černá klávesnice. Zde stačí kliknout na tlačítko Alt Gr. Kliknutím na symbol mřížky, hashtag vložíte do příspěvku, případně do dokumentu.

blank
Zdroj: vlastní

Jak napsat hashtag (mřížku) v MacOS

V případě MacOS pak použijte zkratku Alt (Option) + 3.

jak napsat hashtag na macu
Zdroj: Pixabay

Zdroj: vlastní

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *