Jak napsat hvězdičku (*) na klávesnici notebooku

jak napsat hvězdičku na klávesnici notebooku

Psaní speciálních znaků může mnohdy potrápit i zkušenější uživatele počítačů. Prozradíme vám hned několik způsobů, jak napsat hvězdičku na klávesnici notebooku, s numerickou částí i bez ní.

Jak napsat hvězdičku na notebooku s numerickou klávesnicí

Nejsnazší způsob, jak napsat hvězdičku na notebooku, se pojí s numerickou klávesnicí. Pokud klávesnice vašeho notebooku obsahuje i numerickou část (na pravé straně se nacházejí číslice), tak stačí, když stisknete klávesu s hvězdičkou, která se používá například při násobení na kalkulačce. Najdete ji nad číslicí 9.

jak napsat hvězdičku na počítači
Zdroj: vlastní

Jestliže vám klávesa s hvězdičkou z nějakého důvodu nefunguje, můžete zkusit využít i druhý způsob. Ten již vyžaduje klávesovou zkratku, a sice kombinaci Alt + 42. Před tím, než zkratku vyzkoušíte se ovšem ujistěte, že máte zapnutý Num lock – bez toho zkratka nebude fungovat.

jak napsat hvězdičku na klávesnici
Zdroj: vlastní

Jak napsat hvězdičku na notebooku bez numerické klávesnice

O něco složitější postup, jak napsat hvězdičku na notebooku, čeká na majitele přenosných počítačů, jejichž klávesnice numerickou část neobsahuje. Pokud mezi ně patříte i vy, tak se již bez klávesové zkratky neobejdete.

jak napsat hvězdičku
Zdroj: vlastní

Nejsnazší variantou je klávesová zkratka pravý Alt (AltGr) + spojovník (klávesa vedle pravého Shiftu, je na ní zakreslený i otazník a lomítko). Stejného výsledku dosáhnete i současným stisknutím Ctrl + levý Alt + spojovník. Kombinace Ctrl + Alt totiž nahrazuje klávesu AltGr.

zkratka hvězdička na klávesnici
Zdroj: vlastní

Další způsoby, jak napsat hvězdičku na klávesnici

Pokud se chcete ušetřit dalších klávesových zkratek, tak můžete využít i alternativní způsoby, jak hvězdičku na klávesnici napsat. Tím rychlejším a jednodušším je zadat klíčové slovo „hvězdička“ do vyhledávače a následně znak hvězdičky zkopírovat a vložit na místo určení. Stejně tak můžete využít také hvězdičku z nadpisu tohoto článku.

Druhou alternativní metodou je vložení znaku do Wordu a jeho následné překopírování:

 1. Přejděte na kartu „Vložení“.
 2. Klikněte na položku „Symbol“, která se nachází úplně vpravo.
 3. V okně vyberte spodní položku „Další symboly“.
 4. Vyskočí na vás okno, úplně nahoře najdete symbol hvězdičky.
 5. Označte hvězdičku.
 6. Klikněte na tlačítko „Ok“.

Vloženou hvězdičku už stačí jen zkopírovat na místo určení.

Poslední varianta, jak napsat hvězdičku na klávesnici, pak nevyžaduje žádný speciální software ani kopírování.

 1. Klikněte na Start.
 2. Vyhledejte klíčové slovo „klávesnice na obrazovce“.
 3. Na monitoru se objeví klávesnice.
 4. Klikněte na klávesu AltGr.
 5. Klikněte na hvězdičku.
jak napsat hvězdičku na klávesnici notebooku
Zdroj: vlastní
4/5 - (27)

2 vašich komentářů a zkušeností: Jak napsat hvězdičku (*) na klávesnici notebooku

 1. Když je starší člověk zvyklý psát na klasické klávesnici na PC, má značné potíže ťukat stejnou rychlostí text na NOTE-BOOKu. Ale úplně nejhorší je v NB honit myš prstem, to než se vždycky strefím, trváhrozně dlouho.

 2. Pokud někdo často, nebo jen občas potřebuje speciální znak který není přímo na klávesách, resp. je složitější jej vytvořit, pak doporučuji si umístit Mapu znaků ( viz Windows příslušenství ) např. dole na hlavní panel a kdykoliv potřebuje téměř cokoliv speciálního napsat, si na něj kliknete a pouze vyhledáte co potřebujete, dáte vybrat a pak kopírovat a můžete jej používat do doby než skončíte s psaním.
  Viz příklady: * 3² 3³ ± ¼ ø Ω atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *