Jak se zbavit bolesti v krku?

bolest v krku

Klasickým postupem při bolesti v krku, ať už akutní či pozvolně nabývající je klidový režim, teplo, dostatečný příjem tekutin a vitamínů. Tekutiny je nejlepší popíjet v podobě teplého čaje a vitamíny přijímat v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud není bolest v krku nijak zvlášť závažná, nebo doprovázená horečkami, pomoc lze najít i v běžně prodejných lécích a doplňcích stravy.

1) Pomocníci z lékárny

Kloktadla

Výbornými pomocníky při boji s bolestí v krku jsou kloktadla. Ať už antibakteriální s umrtvovacím účinkem, která uleví od bolesti, nebo přírodní bylinková, která zabírají překvapivě rychle. Stačí kloktat třikrát denně po dobu tří dnů a pocítíte značnou úlevu.

TIP: Jak uvolnit ucpaný nos?

Pastilky

Další formou k léčbě a úlevě od bolesti v krku jsou pastilky. Ty mají buď léčivé a umrtvující účinky, podobně jako kloktadla, nebo pouze léčivé. Takovéto jsou většinou vyrobeny z různých směsí bylin.

Spreje

Stejně, jako kloktadla, či pastilky, fungují i krční spreje. Záleží jen na tom, jaký druh aplikace si člověk vybere. Sprejem lépe zacílíte přímo na mandle.

2) Babské rady

Suché zábaly

Při počínající bolestí v krku existuje jednoduchý trik, který může často tento nepříjemný stav odvrátit. Stačí si na noc kolem krku omotat suchý, teplejší šátek a nechat ho dělat svá kouzla. Teplo vytvořené šátkem může výrazně pomoci k odvrácení počínajícího zánětu tvořícího se v krku.

TIP: Jak se zbavit oparu?

Priessnitzův obklad

Opakem suchého obkladu je Priessnitzův obklad, který je z části mokrý. Základem je vrstvení obkladu. První přijde namočený kus látky, nebo kapesník, na něj igelitový sáček a na něj látka, například šátek. Takováto obklad se omotá kolem krku a nechá se působit několik hodin, nejlépe přes noc. Takovíto obklad dokáže zahnat bolest v krku i angínu.

Hřebíček

Hřebíček je už odedávna ceněný pro své protizánětlivé účinky. Je proto dobrým pomocníkem při bolestech v krku. Najdeme ho v každé domácnosti a jeho využití je poměrně snadné. Stačí převalovat dva kusy hřebíčku v puse po dobu několika minut, párkrát denně, nebo z něj povařením vyrobit kloktadlo. To je nejlepší kloktat alespoň třikrát denně po jídle, nebo mezi jídly, ne však před.

TIP: Jak zastavit průjem?

Zázvor

Zázvor je další protizánětlivý pomocník z kuchyně. Pravidelným užívání v období nachlazení může dojít k potlačení bolesti a zánětu v krku. Nejjednodušším způsobem užívání je čaj ze zázvoru s trochou medu a citronové šťávy.

Echinacea

Echinacea sice nepomůže přímo s bolestí v krku, zato má ale výborné posilující účinky na imunitu a může tak samotné nachlazení výrazně zkrátit a zmírnit jeho průběh či případné zhoršení.

Ať už tedy využijete služeb přírodních, nebo lékárenských léčiv, dopřejte tělu pořádný odpočinek, dostatek tekutin a pokud by se stav nelepšil, či dokonce zhoršoval, vyhledejte svého lékaře. Může jít o angínu a na tu jsou často potřeba antibiotika.

Zdroje:

https://www.brnenskalekarna.cz/zkouseli-jste-uz-tyto-babske-rady-na-bolest-v-krku-~m6.html
https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/bolest-v-krku-priznaky-a-lecba/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *