Jak se zbavit parazitů v těle přírodní cestou?

Odčervení máme všichni spojeno zejména s našimi domácími mazlíčky. I v lidském těle se ale často vyskytují nezvaní návštěvníci. My vám ale poradíme, jak se zbavit parazitů v těle přírodní cestou a prozradíme, co vše mohou způsobovat

Základem je pravidelná očista organismu

Kvasinky, plísně, bakterie a další cizopasníky najdeme téměř všude kolem nás a jen stěží se jim v běžném životě vyhneme. Proto je velice důležité dbát na pravidelnou očistu – detoxikaci celého těla, abychom předešli komplikacím, které nám paraziti mohou způsobit. 

Tip: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla?

Při podezření na většího parazita, kterými mohou být například roupy, škrkavky nebo tasemnice je vhodné podstoupit lékařské vyšetření a případně nasadit potřebné léky – tzv. anthelmintika. 

S běžnými parazity nám ale snadno pomohou bylinky či další přírodní prostředky k odčervení, které najdeme téměř v každé domácnosti. A také anthelmintika můžeme přírodní odčervovací kúrou efektivně podpořit. 

Jak se zbavit parazitů v těle – aneb přírodní odčervení

Dříve bylo běžné dodržovat pravidelné půsty či hladovky i dvakrát do roka, navíc byla zcela běžná konzumace bylinných čajů. Už naši předkové tedy své tělo detoxikovali, přestože tento pojem ještě neznali. Díky této očistě se tělo zbavilo všech cizopasníků a mohlo fungovat opět na 100 %. 

Pokud ale nastal zdravotní problém a objevil se nějaký ten parazit, mezi nejčastější antiparazitika u nás patřil zejména:

 • česnek – vadí houbám, bakteriím a nechutná ani parazitům, skvěle účinkuje zejména proti roupům a škrkavkám
 • zelená skořápka ořechu ničí parazity, jeho hnědá skořápka si poradí s plísněmi – ideální je ořešák černý nebo královský
 • pelyněk se používá při léčbě žaludečních problémů, funguje ale také jako spolehlivá zbraň proti střevním červům
 • hřebíček – zejména pak hřebíčkový olej, který dokáže zničit i vajíčka a zárodky červů v trávicím ústrojí
 • oregano neboli dobromysl 
 • tymián
 • kysané – kvašené zelí 
 • cibule 
 • křen

Ve světě byly zase nejčastěji používány exotické byliny a přípravky, které už dnes ale běžně seženete i u nás:

 • kurkuma si dokáže poradit s celou řadou parazitů a podporuje tak zdravé trávení a tím i imunitu, navíc čistí játra a zabraňuje rozvoji infekcí
 • zázvor
 • echinacea
 • dračí krev – Sangre de Drago – čistý kapalný latex z peruánského stromu Croton lechleri
 • vilkakora neboli řemdihák plstnatý, unkárie či kočičí dráp – dřevnatá liána vyskytující se v deštných pralesích Amazonie

Křemelina proti parazitům i na hubnutí

Křemelina je jemná hornina, která absorbuje bakterie, houby a viry v trávicím traktu – její ložiska jsou sice i v Česku, ale o jejich zdravotních účincích se dlouho nevědělo. 

Dnes ji běžně koupíte v lékárně jako prášek rozpustný ve vodě a to dokonce v několika příchutích. Skvěle funguje jako očista střev a pomáhá i při hubnutí, křemelina je navíc zdrojem křemíku, který je důležitý pro dobrý stav nehtů a vlasů.

Tip: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí?

Šťáva z okurek nejen pro štíhlou linii

Překvapivě šťáva z okurek může pomoci i při odčervování či kompletní detoxikaci. Obsahuje enzym erepsin, který nejen štěpí bílkoviny, ale navíc zabíjí bakterie a parazitující červy.

Dýňová semínka proti tasemnicím

Proti tasemnici i dalším parazitům skvěle fungují dýňová semínka. Ta stačí rozdrtit a namočit v mléce, jedná se dokonce o poměrně chutnou antiparazitickou kúru. 

Jak vypálit červa?

Často může být toto slovní spojení spojeno se slivovicí či jinou silnou pálenkou, která si opravdu dokáže poradit s některými cizopasníky. 

Tip: Antibiotika a alkohol. Jaká rizika přináší?

Mnohem účinnějším řešením je ale jinak ostrá varianta. Chilli papričky, kajenský pepř nebo klasický černý pepř dokážou také zahubit nežádoucí bakterie či parazity. 

Pozor na muškátový oříšek

Hřebíček, bobkový list, skořice nebo právě muškátový oříšek obsahují organickou sloučeninu eugenol. Ta mimo jiné dokáže odstranit larvy a vajíčka parazitů – o hřebíčkovém oleji je to známo, málokdo ale ví, že právě muškátový oříšek jej obsahuje také.

Pozor ale na dávkování! Muškátový oříšek může být ve větším množství nebezpečný. Jeho silice mají psychoaktivními účinky a pokud byste požili cca 7 oříšků, dostaví se křeče, kóma a hrozí dokonce úmrtí. Proto je hřebíčkový olej rozhodně bezpečnější variantou. 

Nejúčinnější kombinace přírodních antiparazitik

Stejně jako v boji se všemi cizopasníky je důležité se při odčervení lidského organismu zaměřit na všechny stádia malých vetřelců. 

A právě proto je nejúčinnější kombinací trio ořešák, pelyněk a hřebíček. Můžete si z nich připravit čaj nebo účinnou tinkturu a tuto kúru dodržet po dobu alespoň jednoho týdne. Zároveň je ideální vyzkoušet půst, hladovku nebo alespoň omezit příjem nezdravých potravin.

Zdroje: https://svetkreativity.cz/nejlepsi-potraviny-diky-kterym-se-lze-zbavit-parazitu-v-tele-prirozenou-cestou-a-bez-nutnosti-uzivani-medikamentu/

https://prima-receptar.cz/jak-si-poradit-s-odcervovanim-lidi-prirodni-cestou/ 

5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *