Jak se zbavit vrásek? Babské rady na vrásky pro muže i ženy

Ve dvaceti o nich snad ani nepřemýšlíme, o 10 let později už se ale první z nich začínají objevovat. Řeč je samozřejmě o vráskách. A kdo by nám s nimi poradil lépe než právě ty nejpovolanější? Máme pro vás babské rady proti vráskám, které vám pomohou s vyhlazením vrásek i jejich další prevencí. 

Co jsou to vrásky a jak vznikají?

S postupujícím věkem samozřejmě stárne také naše pokožka a první signály můžeme zachytit opravdu poměrně brzy. Již okolo 30. roku se nám začínají tvořit nenápadné čárky v oblasti očí nebo čela. 

Tip: Kde uplatnit Sodexo Flexipas?

Na vině je zpomalení metabolických procesů buněk a tedy i tvorby elastanu a kolagenu. Pleť začíná být také sušší, ubývá z ní přirozený obličejový tuk a časem se z ní vytrácí lesk i zdravá barva.

Jak předcházet vráskám?

Stejně jako u celé řady zdravotních nebo estetických témat, je i u vrásek důležitým bodem účinná prevence. Pokud se o svou pleť budeme efektivně starat, můžeme nehezkým rýhám v obličeji snadno předejít.

Základem je hydratace … zvenku i zevnitř

Pokud chcete svou pokožku nejen v oblasti obličeje udržet dostatečně pružnou, je potřeba dodržovat pitný režim. A zapomeňte na sladké limonády, ideální je pramenitá voda v pravidelném a dostatečném množství.

Tip: Jak zjistit, kdo sleduje můj Instagram?

A pak je tady samozřejmě vnější hydratace. Používejte kvalitní hydratační krémy, a to i v případě že máte mastnou pleť – stačí pouze správný výběr. Krém funguje mimo jiné také jako ochranná bariéra před škodlivými vnějšími vlivy.

Zákaz opalování

Při pobytu na slunci vystavujte svůj obličej paprskům co nejméně a používejte vhodnou SPF ochranu. A to i mimo letní měsíce… UV záření na nás totiž působí opravdu po celý rok a má značný podíl na stárnutí kůže, ale také může způsobit tmavé pigmentové skvrny nebo rakovinu kůže. 

Nekuřte 

Nejen že se vyhnete celé řadě zdravotních potíží, ale cigaretový kouř způsobuje také předčasné stárnutí kůže, její dehydrataci a obírá vás o vitamín C i kolagen a elastan.

Babské rady proti vráskám

Pokud vás trápí vrásky v oblasti očí nebo jinde na obličeji, máme pro vás pár léty ověřených tipů, jak s nimi efektivně zatočit i bez náročných kosmetických zákroků.

Tip: Jak naladit Nova Lady?

Citrusová vzpruha

Nejen, že jsou citrusy prospěšné při konzumaci, také s naší pletí umí zázraky. Rozkrojeným pomerančem nebo citronem si jednoduše pomasírujte obličej i dekolt a pak se jen opláchněte. Citrusy pomohou s vyhlazením pleti a zbaví vás i černých teček. Stačí pravidelně opakovat.

Obklady z vaječných bílků

Bílky dobře rozmíchejte a naneste na čelo nebo jiné místo obličeje, kde vás vrásky trápí. Nechte 10 minut působit, poté jen omyjte a naneste hydratační krém.

Olejové masáže

Lehce zahřejte svůj oblíbený olej (hodí se například kokosový, olivový nebo lněný) a postižená místa masírujte směrem nahoru po dobu 15 minut. 

Banánová maska

Že je banán skvělým zdrojem vitamínů a minerálů víme, takže kromě vnitřního užívání jej můžeme použít i pro přípravu domácí obličejové masky. Rozmačkaný banán smíchejte se lžící medu, lžící jogurtu a trošku ovesné mouky. Masku naneste na obličej, krk i dekolt a nechte působit třeba i 30 minut. Poté stačí smýt a použít hydratační krém.

Tip: Jak se starat o tetování?

Jablečný obklad

Na vyhlazení obličeje můžete použít i nastrouhané jablíčko, které stačí na 15 minut přiložit na potřebné místo a poté opět opláchnout. 

Obličejová jóga

Existuje celá řada mimických cviků, které nám mohou pomoci zahladit známky stárnutí. Stejně jako celé tělo, i obličejové svaly potřebují pohyb, aby se udržely v kondici a zaručily nám mladistvý vzhled.

Výhodou je, že na obličejovou jógu postačí pár minut denně. A tento čas si snadno najdete při vykonávání běžných každodenních činností. Komicky působící obličeje můžete trénovat při mytí rukou, u televize, ale také při vaření nebo věšení prádla.

Zdroje: https://www.bioneeds.cz/bioneeds-blog/jak-na-vrasky-prirodni-cestou/ a https://www.bonaloka.cz/de/novinky-root/jak-na-vrasky-babske-rady-i-osvedcena-fakta/ 

5/5 - (3)

Zkušenosti “Jak se zbavit vrásek? Babské rady na vrásky pro muže i ženy

  1. Dobrý večer, používám na obličej bílek smíchaný s nastrouhanou okurkou a pak mám pokožku bez vrásek. Ale ráno se probudím a vrásky jsou tam zpět. Je mi 48 let. Co mám dělat lépe, prosím? Děkuji Markéta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *