Kolik stojí výběr z bankomatu? Poplatky v bankách

vyber z bankomatu

V případě že potřebujete vybrat hotovost je pro vás nejrychlejší možností široká síť bankomatů po celé ČR. Podle toho jakou bankou disponujete máte k dispozici buď bankomaty vaší banky, nebo bankomaty cizích bank. Ze všech bankomatů v ČR můžete vybírat ale poplatky se liší podle toho jaký máte účet a zda vybíráte ze své nebo cizí banky. U výběru z vlastního bankomatu v drtivé většině neplatíte žádný poplatek. Některé banky už umožňují pro své lepší placené účty vybírat z bankomatů cizích bank bez poplatku nebo s velmi nízkým poplatkem.

BankaÚčetPoplatek za vlastní bankomatPoplatek za cizí bankomat
AirbankBěžný účet0 Kč35 Kč
CreditasBěžný účet0 Kč0 Kč
Česká spořitelnaBěžný účet0 Kč40 Kč
ČSOBČSOB Plus Konto0 Kč40 Kč
Equa bankBěžný účet0 Kč0 Kč
ExpobankNEO účet0 Kč0 Kč
Fio bankaBěžný účet0 Kč0 Kč
Hello bankBěžný účet0 Kč0 Kč (3 výběry zdarma/měs.)
Komerční bankaMůj Účet Plus0 Kč0 Kč (2 výběry zdarma/měs.)
mBankmKonto0 Kč0 Kč (při výběru nad 1500Kč)
MONETABěžný účet0 Kč0 Kč
RaiffeisenbankChytrý účet0 Kč0 Kč
UniCredit BankÚčet START0 Kč0 Kč (při výběru nad 2000Kč)
Artesa, spořitelní družstvoArtesa KONTO v CZKnemá40 Kč
Poplatky za výběry z bankomatů

U banky Trinity vůbec není možné vybrat prostředky z bankomatů, protože tato banka neposkytuje karty. Z tabulky je vidět že některé banky již poskytují výběry z vlastních i cizích bankomatů zdarma a některé s určitými podmínkami a omezeními. Od 1. června 2022 se spojily také bankomaty bank KB a MONETA a klienti obou bank tak mohou využívat společně celou síť bankomatů naprosto zdarma.

TIP: Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami?

Výběry v zahraničí

Banky nabízí také možnost vybírat v zahraničních bankomatech. Tady je ale potřeba si dávat pozor na kurz dané banky, protože hotovost je vždy vydána v lokální měně bankomatu. S účtem bez poplatků jsou nejvýhodnější výběry u Equa bank = 9 Kč a banky Creditas = 30 Kč. Naopak nejhůře jsou na tom klienti MONETA Money Bank, Expobank a Fio banky, kde se poplatek skládá z fixní části 75-100 Kč a ještě z 0,5-0,6% z vybírané částky.

Zdroj: banky.cz

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *