Nebanka recenze – nbnk.cz zkušenosti, poplatky a riziko

61 komentářů a zkušeností: Nebanka recenze – nbnk.cz zkušenosti, poplatky a riziko

Nebanka je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou převážně jištěné pomocí nemovitostí. Peníze investorů se využívají k firemnímu financování, zisky pochází z fixního úroku z úvěru.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad1000 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos10-14 % p.a.
Další funkce
PodporaEmail a Telefon
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí nbnk.cz

TIP: Upvest recenze – zkušenosti, poplatky

Recenze Nebanka

Nebanka funguje na principu P2P tržiště, kde na jedné straně jsou firmy a na druhé straně investoři. Investor může zainvestovat částku do firemního projektu a ta mu nabízí fixní výnos. Veškeré peníze pak slouží firmě v rámci korporátního úvěru.

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci jeho investičního portfolia. Minimální investice je od 10 000 Kč a vložené peníze se úročí vysokou fixní částkou po dobu splatnosti, která je obvykle 6 až 18 měsíců. U každé investice je uvedeno procento zajištění a také přesný výpis movitých a nemovitých věcí k zajištění.

Recenze Investown

Vyšší úrok je bohužel vyvážen vyšší rizikovostí investice a v kombinaci s velice vysokou minimální vstupní investicí, patří tento prvek k nevýhodám projektu. Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí.

Nebanka rizika

Hlavním rizikem investování skrze Nbnk.cz je že nebude úvěrovaný splácet. Nicméně v tomto případě je investor krytý zajištěnou nemovitostí. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem nemovitosti.

Investice do projektů zveřejněných na platformě NEBANKA jsou ze své podstaty rizikovou investicí a společnost NEBANKA s.r.o. nepřebírá odpovědnost za případné prodlení dlužníka se splacením poskytnutých peněžních prostředků.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu do své peněženky NEBANKY
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala
 3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
 4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování projektu – posílá NEBANKA peníze firmě, která následně projekt realizuje a posílá nám měsíčně úrok investorům
 5. Pokud nedojde k úplnému profinancování, vrací se celý obnos peněz zpátky do peněženky investora.

Nebanka historie

Společnost NEBANKA, s.r.o. byla založenou v roce 2019. Ředitelem společnosti je Ing. LIBOR SLAVOTÍNEK, který působil od roku 2008 na různých postech v bankách HSBC, Citibank nebo Unicredit bank.

Nebanka poplatky

Z webových stránek není jasné jaké přesně si Nbnk.cz účtuje poplatek za zprostředkování firemního úvěru. Nicméně poplatky pro samotného investora by měly být dle dostupných informací nulové.

Jak založit účet na Nebanka

1.Přejděte na web Nebanka a klikněte na tlačítko Registrace– vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

blank

2. Doplňte další osobní údaje a ověřte svou identitu

blank

3. Po přihlášení budete vyzvání k doplnění dalších údajů

blank

4.Pro dokončení registrace se vám zobrazí nabídka projektů

blank

5.Nabídka investic – u každé investice vidíme roční výnos, délku investice,zajištění a další podrobné info o firemním úvěru

blank

Nebanka kontakty

 • Email: info@nbnk.cz
 • Telefon: 210 082 282
 • Adresa: Bucharova 8, 158 00 Praha 13

Nebanka zkušenosti

Na Google.com má firma 4,3 hvězdiček z 5 a celkem 132 recenzí.

Hledala jsem něco jako svou první insvestici a protože stále studuji, chtěla jsem něco, co bude snadno dostupné a nebude s velkým rizikem, proto mne zaujala platforma NEBANKA. Všechny projekty jsou 100% zajištěné majetkem ze strany dlužníka a přeci jen zajištění nemovitostí je jedna z nejlepších variant. Nejsem úplně pravidelný investor, takže neinvestuji do každého projektu, který se na platformě objeví, ale líbí se mi princip, i to, že mají projekty do firem z různých odvětví. Investuji zde něco málo přes rok a už se mi navrátilo i pár jistin. Když mi přišla 1. jistina zpět, na můj běžný účet, řekla jsem si, že to navrhnu i rodině, jelikož výnosy okolo 10-12% jsou lepší než spořící účty v bankách. Doporučuji lidem, kteří jsou opatrnější a neradi jdou do velkého rizika.

Tereza N.

Nemohu k této společnosti být důvěřivý. Neposkytují žádná data. Nejdříve žádají registraci a po té se něco dozvíte. Způsob jakým nahánějí lidi je u nás nezákonný a pokud shánějí investora na výstavbu můžou jít cestou vydání dluhopisu schváleného ČNB. Rada od mého makléře NEBRAT!1

Patrik N.

Na Firmy.cz má firma 2,7 hvězdiček z 5 a celkem 7 recenzí.

Investuji tady skoro dva roky a všechno funguje jak má. Občas nějaká firma se spozdí s platbou a NEBANKA to rychle vždy řešila. Můžu vřele jenom doporučit. Já investoval asi do patnácti různých projektů a vše zatim je v pořádku. L. B.

Ludvík B.

Oslovili mně ze společnosti Nebanka ohledně výhodné investice.Po dvou hovorech jsem si zjistil, že finance mají jít na podporu firmy, která se kdysi likvidaci odpadů zabývala, ale nyní ji ani nefungují stránky a ani číslo, které mají na webu uvedeno, nefunguje.nicneme v obchodním rejstříku byl záznam o ručení nebance majetkem,ale celé to působilo spíš jako velký dlouhodobý promyšlený podvod.Nechce se mi opravdu investovat do firmy na její rozvoj za takhle pochybných okolností.

Šťastna

Nejčastější dotazy

Co je Nebanka a jak funguje?

Nebanka je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou převážně jištěné pomocí nemovitostí.

Jaké jsou očekávané zisky?

Aktuální zisky u nových projektů se pohybují kolem 10-14 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 10 000 Kč.

blank

Nebanka je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování do firemních úvěrů, které jsou převážně jištěné pomocí nemovitostí. Peníze investorů se využívají k firemnímu financování, zisky pochází z fixního úroku z úvěru.

Výhody
 • Vysoké a fixní zhodnocení až 14% p.a.
 • Investováni přímo v Kč
 • Investování do firemních úvěrů se zajištěním
 • Peníze z úroků připisované každý měsíc
Nevýhody
 • Nejasné poplatky
 • Bez licence od ČNB
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Vysoká minimální investice
 • Velice rizikové

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

4/5 - (100)

61 vašich komentářů a zkušeností: Nebanka recenze – nbnk.cz zkušenosti, poplatky a riziko

 1. Investuji iž 3 roky se společností a jsem spokojen. Bohužel poslední dobou zjišťuji spatnou splátkovou a někdy i jistinovou morálku dlužníků a zdá se mi, že společnost důrazně neuplatňuje sankce za opožděnéé platby dlužníků ve smyslu předložených smluv o zápůjčce.. Zatím jsem dostal z velké části vše co jsem dostat měl, ale zatím jsem neobržel žádnou částku ze smluvních pokut a sankcí za opožděné platby.

  1. To se vám nezdá, to je fakt, že společnost neuplatňuje sankce za opožděné platby dlužníků. Asi jsme všichni naletěli na vyšší úrok, než je na ostatních platformách. A vy, co ještě ne, také se dočkáte, až se bude mít vyplácet jistina, jen se nebojte.

  2. Dobrý den zdaňuje vám nebanka výnosy? Protože to všude zamlčují a zdanění je na straně investora.

 2. Mám stejnou zkušenost jako p. Šlechta. V prosinci mi nedošly nějaké úroky od dlužníků, přesto, že na webovkách firmy byly uvedeny jako uhrazené. Na zaslané e-maily nikdo neodpovídá, kontaktní telefon nikdo nebere. obchodnímu zástupci jsem se dovolal jen jednou. to mi řekl, že je na dovolené a od té doby mi už telefon nebere

  1. Dobrý den,
   kdyz budete chtít kontakty na obchodníky napiste, rad poskytnu mám jich už asi 6 , mám podobou zkušenost jako vy, Komunikace s firmou je hodne ošemetná , na začátku nahání 4x denně, a ted dovolat se je umění . Na emaily samozřejme bet reakci

   1. Dobrý den, sháním adresu bydliště pana Slavotínka rovněž pro vymáhání nesplaceného úvěru. Děkuji za poskytnutí, pokud víte. Vymáhací agentura bez fyzické adresy dlužníka nechce jednat. Děkuji, s pozdravem Pavel Reček.

  2. Mohu poprosit o konkrétní společnosti co nesplácí? Na justici jsem našel zástavu společnosti co má zastavěný majetek vůči Nebanka. Mateřská společnost je na SK v problémech se splácením závazku vůči věřitelům, státu (v minulosti byla i tuším 7 měsíců po splatnosti vůči státu).
   Stále nesplácí? Případně jaké společnosti? Měla platforma v nabídce třeba MartinDevelopment ?

   1. Dobrý den,

    mohu poprosit o info, která společnost má vůči nebance zastavěný majetek?

    Psal jsem komentář níže o špatných zkušenostech s Nebankou, kde si její jednatel půjčuje na projekty kde je jednatelem přes firmy kde je opět jednatelem a nesplácí.

    Zvažujeme žalobu, můžeme společně koordinovat postup.

    Napište na honza.kovarik@wo.cz

    Díky

 3. U Nebanky jsme už nějaký rok, dříve vše OK; projeky vypadají lákavě a úroky u většiny z nich chodí (aktálně mám „otevřeno“ přes 10 projektů). U některých ovšem úroky chodit přestaly, jistina také nedorazila. Kontaktní nebankéř pouze uklidňuje a láká do dalších projektů, na zaslaný email nikdo nikdy neodpoví. Určitě NBKN nedoporučuji.

 4. Prosím vás, s firmou Nebanka si radší nic nezačínejte.
  V září minulého roku jsem u nich investoval do 2 projektů, které měly skončit výplatou jistiny v březnu a dosud nic nemám. Pořád se na něco vymlouvají, slibují, že peniže budou do měsíce, ale pořád nic, jen samé výmluvy. Pokud nechcete dopadnout jako já, radší jděte od toho.

   1. Ano potvrzuji Rezidence Alejni mi také dosud nepřišla splátka úroku

    Všechny společnosti které jsou teď v nabídce Nebanky jsou založeny v loňském roce

 5. Dobrý den všem,

  na nebanku velký pozor, smlouvy jsou napsány tak, že se v momentě podpisu vzdáváte v podstatě všech nároků na peníze. Na žádné sankce, které jsou ve smlouvě, nemáte žádný nárok, neboť ten přenecháváte Nebance. Je to velmi krásně napsáno v dohodě o vypořádání.

  Nejvtipnější a zároveň nejhorší na tom je to, že si Slavotínek (jednatel) půjčuje sám sobe na projekty, kde je jednatelem a to přes firmy, kde je opět jednatelem on. A tyto projekty samozřejmě nesplácí.

  Jinak zkušenosti samozřejmě stejné jako píšete – na maily a telefony nikdo nereaguje a když to zvednou, tak jen samé výmluvy.

  Zvažujeme žalobu. Bylo by fajn kdyby nás bylo více.

  Klidně napište na e-mail – honza.kovarik@wo.cz a můžeme koordinovat postup.

 6. Zdravím,

  šel jsem do nebanky s tím, že za cenu většího rizika se mi peníze zhodnotí nadprůměrně, teď mám průměr 13,5% p.a. Peníze jsem vždy dostal se spožděním, úroky to samé, ale vždy bylo navráceno 100%. Za mě zatím spokojenost, uvidíme co bude dál.

 7. V Nebance jsem investoval poprvé, a hned se záporným výsledkem. Upřímně, možné riziko jsem včas neodhalil, protože pan Slavotínek je současně věřitelem 2 a zároveň i dlužníkem prostřednictvím firmy jejímž je také jednatelem. Takže se začínám obávat že se od začátku jedná o dobře promyšlený podvod.

  Pokud má někdo podobnou zkušenost, budu rád koordinovat postup.

  jbarta(zavin)lam.cz

 8. Pan slavotínek je ovládán Mamonem. Měl by se hodně, hodně rychle vzpamatovat, jinak dopadne velmi špatně. Mamon – démon chamtivosti a touhy po bohatství.

 9. Za mne velmi špatná zkušenost. Komunikace žádná, informovanost minimální. Jistiny nevyplaceny již celé měsíce.

 10. Další projekt už 2 měsíce nevyplácí úroky. Hlavně, že na platformě vesele běží další části. A důvěřivci, nebo neznalí jako dříve my, investují.

  1. Dobrý den, to je nehoráznost, o jakém projektu, který nesplácí a je nasazený mluvíme?

   1. V září už měly být vyplaceny úroky na Rezidence Alejní v Teplicích: Nákup a rekonstrukce objektu, nebyly vyplaceny ani v srpnu. A kdo ví, kdy to doplatí a jak splatí jistinu, když už těď jsou v prodlení více , jak dvou měsíců. Ale projekt vesele běží na platformě dál, a to i pro nováčky.

    1. Dobrý den,

     já už se lekl co se děje, tohoto jsem si vědom, ale k já jsem vyjádření k tomuto projektu dostal. Klientovi se uvolňuje cash flow, s klientem se komunikuje a hlavně klient komunikuje. Tzv. dojetí tohoto projektu na platformě je součástí smluvní dohody. Klient si uvolňuje peníze z projektu nedávno dodělaného, není zatížen exekucí, insolvencí či jinou překážkou ke zdárnému vyplacení úroku či jistin. (sám jsem si vše uvedené po vlastní ose vyzjistil). Mám v nebance navrácených už 17 projektů a situaci, že klient nesplatil úrok už jsem zažil, nezamená to nutně, že je v problémech. Většina klientů si refinancuje či spolufinancuje projekty u nebanky a dalších bankovních či nebankovních společností,(kde je prodlení úplně standartní. ), či tzv. dodělává více projektů naráz.

     1. Tak co, už vám vrátili úroky a jistinu na Rezidence Alejní v Teplicích, když jste si o nich tak pečlivě všechno zjistil ?

    2. Já už se lekl, o tomhle projektu mám třeba já od nebankéře veškeré info, vy si s nikým nevoláte? ten klient komunikuje, uvolňuje si cash flow z jiného projektu, nemá uvalenou exekuci, insolvenci či jinou (ověřeno po vlastní ose) ti klienti často prokládají financování u nebanky s bankou, která nefunguje tak rychle, často dokončují více projektů najednou, investuji v nebance leta, to že klient neposlal úrok neznamenalo, že je v problémech, často doposlali později 2-3 najednou, mimochodem, tzv. dojetí všech částí toho projektu je dáno smluvně…byl bych v klidu

     1. Jistě, že s nimi komunikuji. Buď řeknou, že neví, že nemají žádné informace, nebo řeknou za čtrnáct dní až měsíc. Stále dokola – za čtrnáct dní až měsíc. Samozřejmě, nic nezaplatí a tak už to jde půl roku. Jejich prolhaná slova nemají žádnou váhu, jen chtějí uklidňovat investory.

     2. Zajímalo by mne, zda investice znovu investujete nebo si je necháte vyplatit, v tom bude asi rozdíl

    3. Ano potvrzuji Rezidence Alejni mi také dosud nepřišla splátka úroku

     Všechny společnosti které jsou teď v nabídce Nebanky jsou založeny v loňském roce

     1. Zdravím.
      Informace jsem našel u projektu. Musíte si číst dokumenty dole!!

   2. Ano potvrzuji Rezidence Alejni mi také dosud nepřišla splátka úroku

    Všechny společnosti které jsou teď v nabídce Nebanky jsou založeny v loňském roce

    1. Dobry den, všichni kdo mate investováno do Rezidence Alejni a Čestlice jaký mate stav? Přišly Vám nejake platby??

     1. platby nechodí, poslali výzvu k 2.4.24.
      Musíte číst dokumentaci u investice!!!
      Nechápu na co se tady lidi ptají, když ty informace tam čtu ?!

 11. Někdo jménem “ Magda “ napsal, že všechno zaplaceno i zpětně. Tak jen, aby si to někdo nevysvětloval, že jsem to já. Naopak, k 8 nesplaceným jistinám přibyly další 3. Takže k dnešku už 11 nesplacených jistin a další dvě nesplácí více jak měsíc úroky.

  1. ne někdo jménem “Magda“ jmenuji se Magda, projekt alejní mám také a byli mi uhrazeny dva úroky jistiny 15.10. i zpetně a tento měsíc také

   1. Tak co, jak jste dál spokojená s vyplácením úroku a jistiny Alejní ? Vážně ? Vše vám vyplatili ?

    1. Do Prosince mi platby chodily. Snad i do ledna. Od února nic, nevím proč mi příjde, že z toho, že klient neplatí máte radost…….

 12. 11 projektů – nevyplacena jistina s odůvodněním exekuce, dražba, policie, čekání na půjčku.
  4 projekty nevyplácí úroky více, jak 2 měsíce

  1. Stejna zkušenost, u me nevyplacené 2 projekty ,Žižkov, Oáza Kamýk a ted uz i Čestlice. U me to jsou to statisi..Nevím bohužel co dělat..

  2. Uf, to je vysoké číslo, u mě nesplaceny zatím 2. Jakých 11 vám nebylo vyplaceno? Máte zkušenost někdo s exekucí a reálnou dobou vymožení pohledávky?

 13. Další projekt měl před čtrnácti dny vrátit jistinu a nestalo se tak.
  U projektu samozřejmě ani slovo vyjádření. Něco tak neseriózního jsem nikdy v životě nepoznala.

 14. Jsou to projekty z minulého roku, takže se nemusíte obávat, že do nich budete investovat. Jenže je klidně možné, že až dojde k vyplácení jistin z letošních projektů, nebudou také vyplaceny.

 15. Prosím někoho, kdo by poradil, co v tomto případě dělat. Mám nevyplacených asi 18 investic po 10000,- Kč. Nevím, jak postupovat a sama asi moc nezmůžu. Ale ráda bych maximálně, co bude možné zkomplikovala „podnikání“ pana Slavotínka. Taky jsem si všimla, že projekty přešly do společností, kde je on jednatelem. Komunikace s ním je zoufalá, prakticky téměř žádná. Ví někdo, co by se dalo udělat?
  Jana

  1. mám také u Nebanky nesplacenou jistinu . asi se my věřitelé budeme muset sdružit …teď už vystupují pod novou firmou Investcrown a na starý web Nebanky se ne můžu dostat !!

 16. Dobrý den,
  Investovala jsem do Pacovskych strojíren
  Doposud mi přicházely úroky pravidelně
  Nyní měla být vyplacena jistina.
  Komentáře zde jsou dost znepokojujici
  Navíc me trochu znejistil i e-mail s oznámením změny jména jednatele společnosti.

  1. Dobry den, všichni kdo mate investováno do Rezidence Alejni a Čestlice jaký mate stav? Přišly Vám nejake platby??

   1. Dobrý den, já Čestlice, Nepřišlo už půl roku vubec nic a teď je na něj vyhlášena exekuce.. A milionář původem ruskokazachstan Dachtěv otevírá na pohodu v Chlumu u Třeboně hotel Este předělany na hotel….

    1. Dobrý den, zanechte prosím na Vás kontakt, mám spoustu důležitých informací ohledně projektů Rezidence Čestlice, Rezidence Alejní – Teplice.. milionář není vlastním majetkem, ale je milionářem díky nám všem naivním..

 17. Velice špatná zkušenost. Měli celkovou investici splatit v 09/2023 a pořád nic. Neustálé výmluvy, děláme maximum, rezort se neprodal, splatíme v v listopadu, potom v prosinci, nyní v únoru. Takže ze slíbených 12% je už nyní cca polovina a ještě vůbec nemám jistotu, že se peníze vůbec vrátí. Už nikdy více.

 18. Dobrý den,
  mám také osobní zkušenost. Ze začátku vše OK, několik projektů proběhlo řádně. Nyní už splátky nechodí a jistiny také ne. Neřešili jste tady hromadnou žalobu???

 19. Posílejte kontakt a veškeré info: projekt, investovanou částku, od kdy a co nemáte uhrazeno( úroky , jistinu) a veškeré informace jaké mate momentálně od NEbanky ke svému projektu. Nebankahromadnazaloba@centrum. cz

 20. Lidi, nic Tomášovi nepište. Je to chyták. Sám v Nebance pracuje a jen se chce předem dozvědět, jak se případně bránit proti žalobě a zda lidé chtějí podat žalobu.

 21. Dobrý den, koukněte na justice.cz, pan Slavotínek z firmy zmizel, teď je jednatelem kromě M. Pelce ještě Milan Kružík a jeho DPM investment II. s.r.o.
  Informovali vás o tom? Říkám si, jestli se nechystá akce „poslední zhasne“….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *