Obchod Avenberg – recenze a hodnocení. Jak je na tom s kvalitou?

Letní sezóna už je sice za námi, na Avenbergu ale najdete kromě grilů a zahradního nábytku také vybavení dílny, originální bytové doplňky nebo nábytek do vaší domácnosti. Má ale cenu opravdu objednávat právě zde? Nebo jen zbytečně přijdete o své těžce vydělané úspory? 

Co je Avenberg? 

Jedná se o e-shop, na kterém najdete převážně nábytek a bytové doplňky, zahradní příslušenství od grilů až po altány nebo potřeby do dílny. Provozovatelem je česká společnost Catini Europe s.r.o., která sídlí v Praze. 

 • sídlo firmy je uvedeno v ulici Nádražní 344, Praha 5 – Smíchov, 
 • servisní středisko a provozovna – reklamace, servis, vrácení zboží najdete na ulici Heydukova 152 ve Strakonicích

Avenberg kontakty – jak se spojit s e-shopem

Na webu e-shopu Avenberg najdete přehledně všechny potřebné kontakty, podle zákazníků je však často komunikace zdlouhavá a téměř vázne, při řešení problémů navíc nebývá jednání zaměstnanců příliš příjemné. 

Avenberg můžete kontaktovat na tel. čísle +420 388 288 188, a to během pracovních dnů od 8 do 16 hodin. 

Běžné dotazy vyřídíte také na e-mailu avenberg@avenberg.cz, dotazy k objednávkám směřujte na objednavky@avenberg.cz pro reklamace slouží e-mail reklamace@avenberg.cz.

Recenze Avenberg – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Také si rádi před nákupem zjistíte co nejvíce informací o e-shopu a prodejci? Pak vám určitě neunikly rozporuplné recenze zákazníků e-shopu Avenberg. 

Velká část je s nákupem spokojená, o čemž svědčí přes 14 tisíc pozitivních recenzí jen na Heurece. Dalo by se tedy říci, že Avenberg určitě nepatří k podvodným nebo nespolehlivým e-shopům.

Počet špatných zkušeností a stížností na nejrůznějších srovnávačích a fórech je ale určitě nezanedbatelný. Pro představu se jen na zmiňované Heurece jedná o více než 2 500 negativních recenzí. 

Obchod Avenberg špatné zkušenosti 

Probereme si tedy, co zákazníkům na nákupu vadí nebo s čím nebyli spokojeni. Jaké jsou nejčastější negativní zkušenosti s e-shopem Avenberg?

 • Kvalita zboží byla velmi nízká. Zboží přišlo již poškozeno nebo nezvládlo běžné používání a po pár měsících byla nutná reklamace, která v mnoha případech nedopadla úspěšně.
 • Dodání zboží trvalo velmi dlouho – někdy i déle než měsíc. 
 • Vysoké náklady na dopravu, které se vyšplhaly až na 1 000 Kč. 
 • Zákazníci nemají dostatečné informace o stavu objednávky, nedostatečná komunikace mezi objednávkou a dodáním. 
 • Návody jsou nesrozumitelné a špatně zpracované.

Části zákazníků také chybí možnost platit zboží kartou nebo skutečnost, že si zboží nemohou prohlédnout v kamenné prodejně

Část zákazníků se domnívá, že se jedná o nekvalitní polské výrobky a cena zboží neodpovídá kvalitě.

Náš tip: E-shop UrbanTrend. Dejte si pozor na nákup!

Obchod Avenberg dobré zkušenosti

Nemůžeme však být pouze negativní a musíme vyzdvihnout, že valná většina zákazníků je se svým nákupem opravdu spokojená, obchod by doporučili a objednávají zde pravidelně nebo opakovaně. 

Zákazníci nejčastěji kladně hodnotí:

 • rychlost doručení, která je tedy nejspíše až na výjimky přijatelná
 • skutečnost, že zboží přišlo v pořádku
 • kvalitu zboží, která splňuje jejich očekávání
 • komunikaci e-shopu, která byla dostačující a bez problémů
 • nízké ceny a snadný nákup

Náš tip: Znáte Vlasové hnojivo? Jedná se o zázrak nebo podvod?

Obchod Avenberg cena dopravy a platba

Klasické zásilky běžné velikosti vám budou doručeny Českou poštou – a to jako “Balík do ruky” nebo prostřednictvím DPD.

 • Výše přepravného se zde odvíjí od velikosti zásilky – od 159 Kč s DPH.

Nadrozměrné zásilky vám doručí také Česká pošta na paletě nebo paletové přepravy TOPTRANS či FOFR.

 • Výše přepravného se zde opět odvíjí od velikosti zásilky – od 399 Kč s DPH. Jak už jsme ale zmínili, při více balících nebo větší váze či rozměru se mohou vyšplhat i nad 1 000 Kč. 

Doba doručení se odvíjí od vytíženosti e-shopu i přepravce. Avenberg garantuje odeslání zboží do 7 dnů od obdržení objednávky nebo její úhrady, po předání dopravci by se k vám mělo zboží dostat do 24 hodin, záleží však na aktuální vytíženosti dané přepravní služby, která může být zejména v období okolo Vánoc vyšší. 

Náš tip: Jak poslat balík na dobírku?

Doporučili bychom nákup na e-shopu Avenberg?

Jelikož má obchod poměrně dobré recenze (na Heurece dokonce hodnocení 89 %), určitě z nákupu nemusíte mít strach. Nejedná se o podvod a o své peníze určitě nepřijdete. 

Pokud ale očekáváte opravdu kvalitní zboží, které by mělo vydržet několik let, doporučujeme investovat do kvalitnějších značkových produktů, které ovšem nejspíše pořídíte poněkud dráž. 

Avenberg je tedy dobrým řešením, pokud neočekáváte špičkové produkty nebo máte nižší rozpočet. Při řešení problémů a celkové komunikaci pak bude možná zapotřebí větší dávka trpělivosti. 

Zdroje: https://www.avenberg.cz, https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-2272/catini-europe-s-r-o, https://www.recenzin.cz/avenberg-recenze/ a https://obchody.heureka.cz/avenberg-cz/recenze/

post

Zkušenosti “Obchod Avenberg – recenze a hodnocení. Jak je na tom s kvalitou?

 1. Mám od nich záhradný nábytok z umelého ratanu. Po pár mesiacoch sa prehli obe trojsedačky v sedacej časti. Na reklamáciu reagovali negatívne. Vraj to vzniklo nesprávnym užívaním. Argumentovali tým , že výrobok bol testovaný na hmotnosť 210 kg. Na trojsedačku je to podľa mňa veľmi málo. Tento údaj nebol ani uvedený v popise výrobku. Inak by som si ho nekúpil. Takže neodporúčam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *