Paralen, Panadol a Ibalgin v těhotenství – kdy je možné je užívat?

Pokud těhotnou ženu trápí nějaké zdravotní obtíže, neměla by rozhodně hned sahat po volně prodejných lécích – mohly by totiž uškodit jejímu dítěti. Vždy je dobré poradit se s lékařem nebo lékárníkem. Zjistěte, zda je možné v těhotenství užívat Paralen, Panadol a Ibalgin.

Některé léky mohou být pro těhotné ženy nebezpečné, protože mohou poškodit plod. Jde především o léky používané proti akutní bolesti (např. ibuprofen), antidepresiva, léky na ředění krve, léky na štítnou žlázu a léky na léčbu akné. Před užitím jakéhokoli léku se vždy poraďte se svým lékařem.

Je možné v těhotenství užívat Paralen?

Ne, během těhotenství je třeba se vyhnout užívání Paralenu, pokud to není na doporučení lékaře. Pokud vám to lékař doporučí, pak ho aplikujte na snížení horečky a bolesti jen po nezbytně dlouhou dobu (možné je užití během všech trimestrů).

TIP: Kdy si udělat těhotenský test – jak poznat těhotenství co nejdříve, díky tomu, jak se chová vaše tělo? Také pozor na kávu, sushi i zázvor v těhotenství.

Užívání Panadolu v těhotenství

V toto případě je to možné je to možné. Panadol (paracetamol) je považován za bezpečný lék v těhotenství, ale i tak je vždy nejlepší konzultovat jakoukoli jeho aplikaci s lékařem.

Je možné v těhotenství užívat Ibalgin?

Ano, je to možné, ale pouze za určitých okolností. Vždy platí, že Ibalgin může být v těhotenství předepsán a užíván pouze pod dohledem lékaře.

Vhodné bylinky na nachlazení v těhotenství

Pokud potřebujete akutní úlevu od příznaků nachlazení a bolesti v krku, můžete vsadit i na některé bylinky. V těhotenství je vhodné volit spíše ty s mírnějším účinkem, které tolik nezatěžují organismus, jako jsou např.:

  • Heřmánek
  • Máta
  • Echinacea
  • Zázvor
  • Lipový květ

Před použitím bylin se však vždy poraďte se svým lékařem. Pro jistotu.

TIP: Wobenzym recenze – při jakých stavech pomáhá? Podívejte se na to, jak vlastně působí a co od něj čekat

Zdroj: https://nasregion.cz/jste-tehotna-trapi-vas-nachlazeni-a-leky-jsou-tabu-tyto-bylinky-zarucene-pomohou-42161/, https://www.tantumfamily.cz/10-tipu-jak-v-tehotenstvi-vyzrat-nad-nachlazenim/, https://lekarnice-maminky.cz/ryma-nachlazeni-a-kasel-v-tehotenstvi/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *