Permanentní make-up. Co byste měli vědět předem?

Permanentní make-up (PMU) je druh kosmetického zákroku, který využívá mikropigmentaci k trvalému zvýraznění různých oblastí obličeje a těla. Co byste měl vědět předtím, než se pro něj rozhodnete?

Jaké druhy permanentního make-upu jsou dostupné

Pro začátek je vhodné si ujasnit, co vlastně od toho zákroku můžete očekávat

Permanentní make-up obočí

Může pomoci vytvořit plnější, symetrické a přirozeně vypadající obočí. Pro jeho vytvoření lze použít různé techniky jako například microblading nebo stínování.

TIP: Recenze seznamky FlirtKontakt. Podvod s falešnými profily?

Linky na horním a dolním víčku

Tento permanentní make-up linky na horním a dolním víčku může vytvořit iluzi hustších řas a větších očí. Pro jeho vytvořen se aplikují různé techniky jako například jemná linka nebo tlustší, více dramatická linka.

Rty – permanentní make-up

Tato kosmetická úprava může pomoci vytvořit plnější a konturovanější rty. Běžný je tzv. lip liner nebo výplň rtů.

Co je to permanentní make-up jizev?

Ovšem nemusíte se jednat jen o kosmetickou proceduru. Permanentní make-up dokáže také zakrýt jizvy způsobené operacemi, popáleninami nebo úrazy.

TIP: Magnerot recenze a zkušenosti – hořčík ve snadno vstřebatelné formě. Doplňte ho přírodní cestou

Výhody permanentního make-upu

A proč si některý z těchto kosmetických zákroků pořídit? Především vám ušetří čas, který byste trávili nanášením make-upu každý den. Po aplikaci PMU můžete vypadat jako byste měli make-up i bez jakékoli další úpravy. PMU také vydrží déle než tradiční make-up a může trvat několik let, než vybledne.

Permanentní make-up rovněž může zvýraznit vaše rysy a přidat jim na dramatičnosti. A vhodný je i pro ženy, které mají problémy se zrakem: Pokud pro vás totiž není právě snadné nanášet make-up (třeba kvůli silným brýlím), může být PMU skvělou alternativou.

A zapomenout nesmíme ani na aktivní životní styl. Pokud máte v oblibě například sportování nebo plavání, PMU může být užitečné, protože se nestírá a vy se nemusíte obávat, že vám bude stékat po tváři.

TIP: Recenze seznamky eDarling – najdete zde partnera?

Jak vyřešit permanentním make-upem asymetrii?

PMU může také pomoci s korekcí asymetrických rysů, jako je například křivé obočí, a dodat vám po všech stránkách krásný vzhled.

Jak odstranit permanentní make-up

Je důležité si uvědomit, že PMU je trvalé rozhodnutí a může být obtížné sjednat nápravu, pokud nejste spokojeni s výsledkem. Přesto však některé cesty existují.

Laserová terapie

Laserová terapie je nejúčinnější a nejoblíbenější metoda odstranění permanentního make-upu. Používá se laserový paprsek, který rozloží pigment inkoustu a umožní tělu ho vstřebat. Tento proces může být bolestivý a často vyžaduje více sezení, aby byl účinný.

TIP: Jak odstranit tetování doma a kdy jít raději na laser?

Mikrodermabraze na odstranění permanentního make-upu

Mikrodermabraze je proces, který odstraňuje vrchní vrstvu kůže. Tato metoda se používá na odstranění pigmentu inkoustu v permanentním make-upu. Mikrodermabraze však může být bolestivá a může způsobit zčervenání a podráždění kůže.

Co je mikrodermabraze?

Mikrodermabraze je kosmetický postup, při kterém se pomocí speciálního přístroje nebo ručního nástroje odstraňuje vrchní vrstva odumřelých kožních buněk. Tento postup se obvykle provádí na obličeji, ale může být použit i na jiných částech těla, jako jsou ruce, krk, hrudník nebo záda. Obvykle se provádí na kosmetických klinikách nebo salonech krásy. Je to neinvazivní a relativně bezbolestná procedura, ale může způsobit mírné podráždění nebo zarudnutí kůže po zákroku.

Chirurgické odstranění

Chirurgické odstranění je nejradikálnější způsob odstranění permanentního make-upu, a proto se používá až jako poslední možnost. Chirurgický zákrok může zahrnovat odstranění kůže, která obsahuje pigment inkoustu. Tato metoda může být velmi bolestivá a vyžaduje delší období rekonvalescence.

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí? Zjistěte, zda se vyplatí do něj investovat, nebo se jedná o další reklamní tahák

Nyní si tedy můžete srovnat všechny výhody a nevýhody pěkně pohromadě Než se však pro aplikaci definitivně rozhodnete, měli byste vědět, že každý permanentní make-up je individuální a jeho výsledek tedy záleží nejenom na přání klienta, ale i na zkušenostech kosmetického specialisty.

Zdroj: https://prozeny.cz/clanek/co-byste-mely-vedet-nez-si-date-permanentni-make-up-64067, https://radchenko.cz/jak-odstranit-permanentni-make-up/, https://beautyshape.cz/permanentni-makeup/odstraneni-permanentniho-makeupu

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *