Portu gallery recenze – zkušenosti a diskuze

Portu gallery je online společnosti WOOD & Company, která umožňuje investorům jednoduše investovat do sběratelských předmětů jako jsou auta, hudební nástroje, alkohol, poštovní známky a další.

Klíčové vlastnostiParametry
Do čeho lze investovatauta, hudební nástroje, alkohol, poštovní známky, drahé kameny, obrazy, hodinky, šperky a medaile
Minimální investiceod 1 Kč
Typ investovánícrowdfunding
PodporaEmail a Telefon, Online chat
Rychlé shrnutí gallery.portu.cz

TIP: Recenze Portu 3 měsíce zdarma – zkušenosti, poplatky a aplikace

Portu gallery je jednoduchá investiční platforma na alternativní investice. Formou spoluinvestování získáte podíl na investičním předmětu spolu s desítkami dalších investorů. U každého předmětu získáte podrobné informace ohledne daného předmětu jako je cílová částka, počet investorů, minimální částka nutná k investování a podrobné informace o daném předmětu včetně podrobných investičních dokumentů:

 • Leták – obsahuje základní údaje o předmětu včetně odměny manažera
 • Emisní podmínky – obsahují podrobné informace o vystaveném investičním certifikátu
 • Analýza ceny – znalecký posudek a analýza ocenění od profesionála z daného oboru
 • KID – sdělení klíčových informací včetně rizikovosti a možných scénářů vývoje ceny

Portu Gallery plánuje další služby spojené ze zainvestovanými předměty jako jsou ochutnávky nebo projížďky autem a také možnost prodeje certifikátů na sekundárním trhu.

Investice do alternativních sběratelských předmětů sebou nese velice velká rizika. Investor si musí pohlídat zda se nejedná o plagiát, správně odhadnout cenu a správně dané produkty skladovat a servisovat. O všechny tyto starosti se postará platforma Portu Gallery za drobný manažerský poplatek.

Z hlediska rozvržení vašeho investičního portfolia se jedná o zajímavou alternativu, kam alokovat přebytečné finanční prostředky určené pro nelikvidní složku. Problém s likviditou je hlavní slabina projektu, protože sběratelské investiční produkty nemohou být už z podstaty věci ihned likvidní v případě potřeby a na prodej je vždy potřeba najít vhodného kupce. Navíc se na prodeji musí shodnout nadpoloviční většinou všichni majitelé cerfifikátu. Navíc nabídka investic není nikterak široká a proinvestovat větší sumu může být problematické.

Portu Gallery recenze

Pokud se rozhodnete zainvestovat konkrétní produkty dojde buď k vydání investičního cerftifikátu, který naleznete ve svém zákaznickém účtu po registraci nebo vám bude vrácena částka v případě že nedošlo k vybrání požadované částky.

Po úspěšném zainvestování probíhá každý půl rok aktualizace hodnoty produktu na základě znaleckého posudku. Investoři jsou zároveň po půlroce kontaktování ohledně provedení údržby daného předmětu a novinkách.

Po uplynutí vhodného období a vyhledání kupce dojde k hlasování investorů ohledně odprodeje předmětu. Každý investor má takový počet hlasů, který odpovídá jeho finančnímu podílu v daném aktivu.

 

Portu gallery spustila provoz v roce 2019. Za projektem stojí společnost WOOD & Company, která se řadí ke špičce středoevropských investičních skupin již 25 let. WOOD & Company je největším obchodníkem na pražské burze a je pod dohledem ČNB. Mimo České republiky má své pobočky po celém světě, například v Londýně či New Yorku.

Portu poplatky

 • Poplatek za založení a vedení účtu: 0 Kč
 • Poplatek za vystavení a správu investičních certifikátů: 0 Kč.
 • Manažerský poplatek: 1% p.a.
 • Převedení investičního certifikátu na jinou osobu: 500 Kč
 • Poplatek za zaslání výpisu z účtu poštou: 120 Kč
blank
Nejvýnosnější investice Portu Gallery

Nejvýnosnější alternativní investice jsou: vzácné whisky, veterání, víno a hodinky se shodnocením 100 % a více. Výběrem konkrétních investičních produktů se zabývá specializovaná investiční komise, která je složena z členů s bohatými zkušenostmi s investováním do sběratelských předmětů.

blank
Komise portu Gallery

Jak založit účet na portu a investovat

1.Přejděte na web Portu Gallery a klikněte na tlačítko Registrace

blank
1.Přejděte na web Portu Gallery a klikněte na tlačítko Registrace

2.Zadejte vaše přihlašovací údaje

blank
2.Zadejte vaše přihlašovací údaje

3.Vyplňte vícekrokový dotazník ohledně vašich předchozích zkušeností a vámi zvolené strategii (můžete změnit později)

blank

Portu investiční dotazník správné odpovědi:

 • Dluhopis je cenný papír, s nímž je obvykle spojeno právo investora: na vyplácení úroků a splacení dlužné částky v den splatnosti
 • Akcie je cenný papír, s nímž je obvykle spojeno právo investora: podílet se na zisku akciové společnosti a vykonávat hlasovací právo na valné hromadě
 • ETF (Exchange traded fund neboli Burzovně obchodovaný fond) je: fond (zpravidla pasivně řízený), který lze koupit a prodat na burze
 • Měnové deriváty (forwardy, swapy) uzavřené pro účel zajištění portfolia slouží k: ochraně cizoměnových aktiv proti měnovému riziku
blank

4. V rámci registrace budete požádání o ověření totožnosti investora – nahrajte 2 doklady totožnosti

5.Poté vám bude založen váš investiční účet a vy převedete peníze ze svého bankovního účtu na účet Portu Gallery abyste mohli začít investovat

blank
5.Poté vám bude založen váš investiční účet a vy převedete peníze ze svého bankovního účtu na účet Portu Gallery abyste mohli začít investovat

Portu kontakty

Portu zkušenosti

Na Google.com má firma 3,9 hvězdiček z 5 a celkem 37 recenzí.

Pěkné uživatelské prostředí a to je tak všechno. Před více jak rokem jsem založil účet a poslal peníze, během pár dnů je vybral kvůli kontrole proklamovaných postupů a vše v pořádku. Mé transakce jinde velmi slušně vydělaly a proto jsem se rozhodl přesídlit k Portu. Poslal slušný zlomek peněz na začátek a zádrhel, starý účet stále ve stavu probíhajícího zrušení a po 10 minutách marného hledání jak investovat poslané peníze jsem je opět odeslal sobě, jelikož na toto nemám náladu, tyto nejasnosti mě iritují. Odmítám byť jen chvilku něco hledat. Jsem ten kdo chce investovat z čehož tato firma má prospěch ať vyhraji či prohraji, ano o ničem jiném to není, dávat vzletná jména, velká citoslovce či superlativní názvy nic nezmění na tom, že je to jak ruleta. Proto u této společnosti přenechám štěstí těm kteří mají chuť s někým telefonovat a dožadovat se odpovědi. /// Rychlá reakce na recenzi je dobré znamení, pomohlo by pokud by zakládání druhého portfolia bylo stejně intuitivní jako u zakládání celého účtu. Děkuji za odpověď jsem velmi tvrdohlavý a jistě to společnost nezruinuje.

Jaromir S.

Na portu jsem od jeho zacatku. Vzhledem k tomu ze mam nastavene vysoce rizikove portfolio, je vykon velmi dobry. Doporucuju hlavne lidem co chteji jednoduche investovani, protoze si cele portfolio zalozi sami a tim padem neni clovek ovlivnen Finacnim poradcem, ktereho dela dneska kazdy jouda.

Jarda K.

Zajímavá forma investice do věcí, které si sami nemůžete pořídit, ale můžete tzv sdílet formou akcie. Vidím v tom velký potenciál v nejistych časech.

Vojtěch N.

Nejčastější dotazy

Co je portu gallery a jak funguje?

Portu gallery je jednoduchá investiční platforma na alternativní investice. Formou spoluinvestování získáte podíl na investičním předmětu spolu s desítkami dalších investorů.

Kdo vybírá investiční aktiva?

Výběrem konkrétních investičních produktů se zabývá specializovaná investiční komise, která je složena z členů s bohatými zkušenostmi s investováním do sběratelských předmětů.

Jaké jsou poplatky?

Poplatek za založení a vedení účtu: 0 Kč, poplatek za vystavení a správu investičních certifikátů: 0 Kč, manažerský poplatek: 1% p.a., převedení investičního certifikátu na jinou osobu: 500 Kč a poplatek za zaslání výpisu z účtu poštou: 120 Kč

Mohu přijít o všechny peníze?

Ne, aktiva jsou pojištěna do výše 20 000 EUR.

Co je to investiční certifikát?

Investiční certifikát je cenný papír, který nabízí možnost podílet se na vývoji hodnoty podkladového aktiva.

blank
Výhody
 • Zajímavá alternativní investice
 • Přehledný web
 • Pojištění investičních předmětů
 • Profesionální uchovávání předmětů
 • Bez poplatků za využívání služby
 • Investice již od 1 koruny
 • Zajímavé výnosy
Nevýhody
 • Malý výběr investičních předmětů
 • Absence sekundárního trhu
 • Pomalé ukončení investice
 • Nelikvidní prostředky
 • Není mobilní aplikace
5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *