Recenze Portu 3 měsíce zdarma – zkušenosti, poplatky a aplikace

Portu je online automatizovaná investiční platforma, která demokratizuje investování do fondů. Můžete si vybrat svou investiční strategii nebo nechat za sebe kompletně investovat robota platformy Portu. Investovat můžete do akciových a dluhopisových indexů formo ETF, konkrétních akcií nebo kryptoměn.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad500 Kč
Poplatky0,6%-1% ročně z hodnoty portfolia
Očekávaný dlouhodobý výnos6%
Další funkceDětský účet
PodporaEmail a Telefon, Online chat
Možnost vybrat penízeAno kdykoliv bez poplatku
Rychlé shrnutí portu.cz

TIP: Portu gallery recenze – zkušenosti a diskuze

Recenze Portu

Portu je robo-advisory platforma pro automatizované investování do ETF, akcí nebo kryptoměn. Na základě vámi zvolené strategii za vás Portu investuje. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní díky přehledné webové i mobilní aplikaci.

Platforma je vhodná pro úplné začátečníky, nabízí kvalitní českou podporu a možnost investování v české koruně se zajištěním. Nevýhodou může být mírně vyšší poplatek než u přímého nákupu ETF přes brokera.

Recenze Portu

Portu je podléhá přísní regulaci a má licenci ČNB. Portu umožňuje zhodnocování volného kapitálu určeného na investice dlouhodobě ideálně s časovým horizontem 5 a více let nebo zhodnocení vaší finanční rezervy místo spořicího účtu.

S portu si můžete nechat vygenerovat Portfolio na míru, které je naprosto automatizované a bez starostí. Alokace probíhá na základě vámi vyplněného dotazníku a vstupních parametrů a rizikového profilu. Portu vám představí investiční strategii a množství peněz v portfoliu, která v návaznosti na jednotlivé scénáře můžete čekat.

blank
Ukázka portfolia na míru

Portu umožňuje další nastavené jako chytré snižování rizika nebo odpovědná varianta investování ESG. Výsledné portfolio si můžete prohlédnou a rozkliknout si složení portfolia a jednotlivé třídy aktiv. Včetně rozdělení měn. Výhodou investování přes Portu je pohodlná diverzifikace investice pomocí mnoha instrumentů, lokalit i měn.

blank
složení portfolia Portu.cz

Dále si můžete vybrat se 14 předpřipravených strategií nebo si strategii nastavíte podle sebe.

blank
Strategie na Portu

Co je u Portu specifické jsou investiční/obchodní dny. Ty jsou 2 v týdnu (úterý a středy) v tyto dny dochází k realizaci příkazů na nákup i prodej investic. Pokud chcete vybrat investovanou částku mimo dny je potřeba čekat z delší výplatou na váš účet. Naopak perfektní je že portu neúčtuje žádné vstupní ani výstupní poplatky a poplatky celkově jsou nastavené velice transparentně. Navíc můžete začít investovat s nízkým počátečním vkladem již od 500 Kč měsíčně.

Portu vs Broker

PortuBroker
✅ Nákup ETF zdarma bez poplatku❌ Za nákup ETF obvykle platíte
✅ Trvalý příkaz❌ Trvalý příkaz
❌ Vyšší poplatky za správu fondu✅ Obvykle bez poplatku
✅ Pomoc s výběrem❌ Obvykle bez hlubší podpory
❌ Omezené portfolio produktů✅ Velice široké portfolio produktů
✅ Nákup v CZK❌ Nákup v USD nebo EUR
✅ Portfolio zajištěno v CZK❌ Portfolio není zajištěno v CZK
Srovnání Portu vs klasický broker

Portu historie

Portu vzniklo v roce 2017 jako projekt investiční skupiny WOOD & Company. WOOD & Company je česká společnost s více než 25 letou historií v oblasti investování. Platforma podléhá dohledu ČNB a je držitelem licence k poskytování investičních služeb.  Na konci roku 2022 spravovalo Portu aktiva ve výši šestnáct miliard korun.

Portu poplatky

 • Vstupní poplatek: 0 Kč
 • Výstupní poplatek: 0 Kč
 • Poplatek za správu fondu: 0,25-1,69% p.a. z objemu investovaného kapitálu

V případě, že si zvolíte fixní období můžete získat slevu na manažerském poplatku:

 • fixace 5 let = sleva 20%
 • fixace 7 let = sleva 25%
 • fixace 10 let = sleva 30%
 • fixace 15 let = sleva 40%

Při předčasném výběru neplatíte žádné pokuty ale je vám dopočítán poplatek do standardní výše poplatku:

 • Dětské účty: poplatek 0,25 %
 • Vlastní strategie: poplatek 0,79 – 1,69 %, při fixaci od 0,47 %
 • Tematické strategie: poplatek 0,79 – 1,69 %, při fixaci od 0,47 %
 • Investiční rezerva: poplatek 0,25 %
 • Portu Crypto: poplatek 1 %, při fixaci od 0,6 %

Portu mobilní aplikace

Portu nabízí přehledné mobilní aplikace pro platformy iOS a Android. Bohužel některé funkce nejsou přes mobilní aplikaci dostupné a slouží spíše pro procházení nastavených investic a výsledků.

Fondee vs Portu

PortuFondee
Možnost vlastní strategie✅ ANO❌ NE
Mobilní aplikace✅ ANO✅ ANO
Vklady a výběry v korunách✅ ANO✅ ANO
Zajištění do české koruny✅ ANO❌ NE
Automatické rebalancování✅ ANO✅ ANO
Nákupy a prodeje jen 2x týdně (úterý, středa)každý všední den (pondělí – pátek)
Rok založení 20172020
ProvozovatelWOOD & Company Financial Services, a.s.Fondee a.s.
Zákaznický servistelefon, email, chattelefon, email, chat
Minimální vklad 500 Kč1 000 Kč
Roční poplatekod 1%0,9%
Možnost slevy na poplatku✅ ANO až 40%❌ NE
Další produktyKryptoměny, Investiční rezerva, dětský účet❌ NE
Srovnání Portu vs Fondee

TIP: Portu vs Fondee – AKTUÁLNÍ srovnání investičních platforem

Jak založit účet na Portu – 3 měsíce zdarma

1.Přejděte na web Portu a klikněte na tlačítko Začít investovat

blank
1.Přejděte na web Portu a klikněte na tlačítko Začít investovat

2.Vyplňte vícekrokový dotazník ohledně vašich předchozích zkušeností a vámi zvolené strategii (můžete změnit později)

blank
Kolik hodláte investovat
blank
2.Vyplňte vícekrokový dotazník ohledně vašich předchozích zkušeností

V rámci dotazníku budete vyplňovat také vědomostní otázky.

Portu investiční dotazník správné odpovědi:

 • Dluhopis je cenný papír, s nímž je obvykle spojeno právo investora: na vyplácení úroků a splacení dlužné částky v den splatnosti
 • Akcie je cenný papír, s nímž je obvykle spojeno právo investora: podílet se na zisku akciové společnosti a vykonávat hlasovací právo na valné hromadě
 • ETF (Exchange traded fund neboli Burzovně obchodovaný fond) je: fond (zpravidla pasivně řízený), který lze koupit a prodat na burze
 • Měnové deriváty (forwardy, swapy) uzavřené pro účel zajištění portfolia slouží k: ochraně cizoměnových aktiv proti měnovému riziku

3. V rámci registrace budete požádání o ověření totožnosti investora – nahrajte 2 doklady totožnosti

4.Poté si můžete založit konkrétní investiční produkt

blank
4.Poté si můžete založit konkrétní investiční produkt

5.Nakonec převedete peníze ze svého bankovního účtu na účet Portu, a pak se platforma pustí do automatizovaného investování.

blank
5.Nakonec převedete peníze ze svého bankovního účtu na účet Portu, a pak se platforma pustí do automatizovaného investování.

Portu kontakty

Portu zkušenosti

Na Google.com má firma 3,9 hvězdiček z 5 a celkem 37 recenzí.

Dala bych 0, ale bohužel nejde. Nedávejte jim své peníze, zisk žádný, při žádosti o výpověď, i tři dny po akceptaci stále s mými penězmi obchodují…se ztrátou samozřejmě. Asi se rozhodli, že než by mi peníze vrátili, radši je proinvestují. Opravdu nejhorší, co jsem zažila..A edit po týdnu. Když jsem smlouvu vypovídala, byla jsem určitou částkou v mínusu. Po týdnu hospodaření s vypovězeným účtem a poplatcích se částka v mínusu zdvojnásobila…asi pomsta za odchod. Tuším formu letadla, tak kdo asi, dostal peníze, o které já jsem přišla během jednoho týdne.

Jana H.

Momentálně jsem ve ztrátě tak -10%. Nehroutím se z toho, jen by mě zajímalo zda část prostředků není investována do akcií které se už nikdy nezvednou. Konkrétní směřování se při investování nikdy nedovíte, dělají to tak všichni. Ty obecné informace /energetika, zdravotnictví, atd. jsou skoro k ničemu, když nevíte jestli nemáte akcie třeba v Gazpromu…/

Jaroslav B.


Službu PORTU aktivně využívám již od roku 2018 a jsem velmi spokojený. Jedná se o českou Investiční platformu pro začátečníky vhodnou pro pravidelné a dlouhodobé investování formou nákupu ETF, které je poplatkově mnohem výhodnější než klasické podílové fondy. Platforma je uživatelsky jednoduchá a stačí jen nastavit strategii nebo si vybrat vlastní instrumenty a pak už jenom zadat pravidelnou měsíční platbu. Velmi mě také vyhovuje uživatelská podpora v češtině, kam mohu kdykoliv napsat nebo jim přímo zavolat, což je u zahraničních brokerů v případě neznalosti angličtiny velký problém. Za mě se jedná o nejlepší investiční platformu na českém trhu, která je mnohem lepší než drahé produkty od různých finančních poradců.

Jiří V.

Na Facebook.com má firma 4,5 hvězdiček z 5 a celkem 26 recenzí.

Nejsou vám jedno úspory ležící na účtě, ale na studium o investicích nemáte čas? Přesně k tomu je tu Portu! Přehlednost, neustále přibývající instrumenty, pěkný design, super sleva pro dlouhodobé investory a služba Pozvi přátele, páteční newslettery… navíc možnost větší diverzifikace přes Portu Gallery! ? Poplatky jsou pochopitelné, jen se podívejte na jakýkoliv podílový fond v bance… ? Nechápu stížnosti na aplikaci, která u tohoto typu investování není vůbec potřeba. Pokud někdo chce sledovat aktuální cenu jeho ETFek, klidně si je může najít třeba v TradingView. Jen tak dál! Děkuji, že vzděláváte Česko (a Slovensko) a inspirujete lidi k investování! ??

Pavel B.

Plná spokojenost s Portu, skvělá lehká a přehledná portfolia i celková stránka, komunikace že strany Portu rychlá, řešení všeho druhu, jak otázek začátečníka tak vyhranění funkcí atd na 100%. Vřele doporučuji na klidné dlouhodobé investice.

Jan P.

Nejčastější dotazy

Co je portu a jak funguje?

Portu je robo-advisory platforma pro automatizované investování do ETF, akcí nebo kryptoměn. Na základě vámi zvolené strategii za vás Portu investuje. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní díky přehledné webové i mobilní aplikaci.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete již od 500 Kč měsíčně.

Jak se liší Portu od spořicího účtu?

Portu nabízí produkt investiční rezerva, která plně nahrazuje nejlepší spořicí účet v ČR. Díky nízkému poplatku 0,25% získáte reposazbu, které jsou poskytnuty pouze finančním institucím. Navíc platí pojištění vkladů do 100 000 EUR.

Jaké jsou poplatky na portu?

Dětské účty mají poplatek 0,25 %, Vlastní strategie: poplatek 0,79 – 1,69 %, tematické strategie: poplatek 0,79 – 1,69 %, investiční rezerva: poplatek 0,25 % a Portu Crypto: poplatek 1 %. Navíc je možné získat slevu na poplatek při fixaci.

Kolik můžu s portu vydělat?

Záleží na zvolené strategii a rizikovosti, nicméně dd založení Portu vydělalo akciové portfolio v průměru 7,7 % ročně.

Jsou mé peníze na Portu v bezpečí?

Ano. Vaše investice může být volatilní nicméně hotovostní složka vašich investic je pojištěna dle zákona o bankách do výše 100 000 EUR a investice samotné jsou pak chráněny Garančním fondem obchodníků s cennými papíry do výše 20 000 EUR.

blank

Portu je online automatizovaná investiční platforma, která demokratizuje investování do fondů. Můžete si vybrat svou investiční strategii nebo nechat za sebe kompletně investovat robota platformy Portu. Investovat můžete do akciových a dluhopisových indexů formou ETF, konkrétních akcií nebo kryptoměn.

Výhody
 • Jednoduché investování již od 500 Kč měsíčně
 • Bez vstupních a výstupních poplatků
 • Možné měnové zajištění
 • Automatická reinvestice a rebalancing portfolia
 • Možnost nastavit trvalý příkaz
 • Investováni přímo v Kč
 • Možnost vytvořit si vlastní portfolio podle sebe
 • Slevy na poplatky při fixaci
 • Další produkty: spořicí účet, krypto
 • Pojištění hotovostních vkladů
Nevýhody
 • Vysoké poplatky
 • Nízké zhodnocení
 • Pouze online podpora
 • Pouze 2 obchodní dny týdně
 • Mobilní aplikace nepodporuje všechny funkce

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *