Provexin A100HF recenze – funguje proti vypadávání vlasů?

S přibývajícími svíčkami na dortu začíná mnoho mužů řešit i jeden nepříjemný problém, a tím je vypadávání vlasů. Totéž ovšem může postihnout i ženy. Může vám s ním pomoci přírodní prostředek Provexin A100HF?

Pro začátek je třeba říci, že s řešením tohoto problému je třeba začít včas. Čím více totiž necháte problém postoupit, tím horší poté bude návrat k normálnímu stavu. Leckdy může být dokonce obnovení přirozeného růstu vlasů až nemožné, pokud promeškáte ten správný okamžik. Způsobené změny jsou totiž jednoduše nevratné.

Jak vlastně funguje Provexin

 • Aktivuje metabolické procesy v pokožce hlavy
 • Působí proti dědičnému vypadávání vlasů
 • Působí proti alopecii
 • Snižuje rychlost vypadávání vlasů
 • Patentované složení (1,5-pentandiol, extrakt z pylu (A100), vitamín E, biotin a zinek)
 • Obsahuje bylinné výtažky
 • Klinicky prokázané účinky
 • Vyrobený ve Švédsku (výrobcem je prověřená společnost Nordic Health)

Studie říkají, že tento přípravek může snížit vypadávání vlasů způsobené androgenní alopecií. Podílí se také na ozdravení pokožky tím, že odstraňuje usazené povlaky vlasového mazu a rozpustí nečistoty, které ucpávají vlasové folikuly. Tím odstraňuje mechanické překážky, které brání růstu vlasů a zároveň zlepšuje podmínky pro růst vlasů tím, že dovoluje živinám lépe se dostat k místu, kde jsou nejvíce potřeba. Výhodou je i jeho lokální působení. Své účinky totiž nabízí přesně tam, kde chcete podpořit růst vlasů.

Náš tip: Donna Hair Forte recenze a zkušenosti. Komu skutečně pomáhá?

Díky své tekuté konzistenci se rovněž snadno aplikuje a velmi dobře proniká do hlubších vrstev pokožky hlavy. A nesmíme zapomenout ani na to, že přípravek Provexin® A100HF byl předmětem několika klinických studií. Publikované výsledky pak jasně potvrzují jeho účinky. Mnozí uživatelé ho neváhají označit dokonce i jako vlasové hnojivo, což je označení pro doplňky určené pro péči o vlasy při nadměrném vypadávání.

O společnosti Nordic Health

Nordic Health s.r.o. Patří do norské skupiny NutraQ AS a v současnosti jde o jednu z největších společností prodávajících doplňky stravy a další produkty na severu Evropy. Díky ní si mohou kvalitní kosmetiku a další produkty dopřát i čeští zákazníci. Je známá také tím, že ve svých výrobcích vždy využívá pouze suroviny od prověřených dodavatelů a dbá na jejich kvalitu. Díky tomu získala certifikace jako: GMO free, Friend of the sea a GMP = good manufacturing practice.

Jak funguje Provexin A100HF?

Jeho úkolem je vyživení vlasových folikulů a ozdravení pokožky. Obvykle se proto u uživatelů nejdříve vytvoří takzvané „chmýří“. Nenechte se odradit tím, že velmi brzy vypadne – je to jen taková příprava vlasových folikulů. Po něm se začnou objevovat již plnohodnotné nové vlasy, stejné barvy a kvality jako byly vaše původní.

Účinné složky v přípravku Provexin A100HF

Jednotlivé látky jsou vybrány tak, aby navzájem působily v synergii a tedy se podporovaly v účinku. A co všechno umí?

1,5-pentandiol

Jde o dvouatomový organický alkohol. Tato složka zvyšuje obsah vody ve svrchní vrstvě kůže, díky čemuž se mnohem lépe rozpouštějí odumřelé kožní buňky a také kožní maz. To jsou látky které překážejí vlasům v růstu, a také omezují pronikání živin k vlasovému folikulu.

Náš tip: Co je Vlasové hnojivo? Recenze a zkušenosti uživatelů

A100 extrakt z pylu rostlin

Možná to nevíte, ale pyl v sobě obsahuje více než 20 stopových prvků a vitamínů.

Jmenovat bychom měli především:

 • karoten,
 • nikl,
 • sodík,
 • draslík,
 • vitamíny skupiny B,
 • vitamin C,
 • vitamin A,
 • chrom,
 • hořčík,
 • měď,
 • vápník,
 • vitamin H,
 • vitamin E,
 • železo
 • a další.

A nesmíme zapomenout ani na důležité mastné kyseliny, které jsou pro naše zdraví důležité. Je to například kyselina linolová, linolenová či arachidonová a ani jednu z nich si náš organismus nedokáže sám vyrobit. Všechny tyto složky přispívají k urychlení růstu vlasů.

Vitamín E

Má za úkol chránit pokožku před působením volných radikálů a pomáhá ji lépe hydratovat a zklidnit v případě podráždění. Antioxidant, antihypoxant.

Biotin (vitamin H či vitamin B7)

Vitamín skupiny B. Přispívá ke zdravému stavu pokožky a k optimálnímu fungování nervového systému.

Zinek

Pomáhá k udržení optimálního zdravotní stavu vlasů a normálního stavu kostí a nehtů. Podílí se i na lepší imunitě.

Složení gelu:

Aqua, 1,5-Pentanediol, Pollen Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Polysorbate 20, Squalane, Tocopherol, Xanthan Gum, Chondrus Crispus Powder, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium benzoate, Disodium EDTA, Zinc Chloride, Zinc Oxide, Biotin, Sodium Hydroxide, TBHQ, Parfum.

Je vhodné také zmínit, že Provexin je GMO free (v produktu se tedy v žádném případě nenachází složky z geneticky modifikovaných organismů).

Náš tip: Jak zakrýt šediny bez chemie? 7 snadných přírodních triků

Jak se Provexin A100HF užívá?

Doporučena je aplikace 2krát denně na postižená místa a to po delší dobu – doporučuje se alespoň 6 měsíců a více. Jednoduše naneste přiměřenou vrstvu gelu na místa, kde vám vypadávají vlasy nebo kde chcete podpořit jejich růst. Gel dobře vetřete ho do pokožky a neoplachujte. Jakmile zaschne, vůbec jeho přítomnost nezaznamenáte. Pozor – gel aplikujte pouze na zdravou a neporaněnou pokožku.

Klinická studie přípravku Provexin

Tento přípravek je unikátní i tím, že byl zahrnut do klinické studie. Té se účastnilo 300 dobrovolníků rozdělených do dvou skupin. První skupina používala po několik měsíců gel Provexin, druhá skupina pak dostávala placebo. Podle výsledků studie zaznamenali pacienti, kteří používali Provexin, zlepšení svého stavu, zatímco lidé ve skupině s placebem nikoliv. Uvádí se, že až 60 % subjektů ve skupině 1 zaznamenalo zvýšení rychlosti růstu a ve stejné skupině zaznamenalo až 50 % zvýšení objemu vlasů v důsledku aktivace spících folikulů.

Provexin a androgenní alopecie

Provexin často užívají muži, kteří trpí vypadáváním vlasů z důvodu pokročilého věku. Důvodem je androgenní alopecie. Ta má následující příznaky:

 • zvětšování koutů u mužů,
 • řídnutí vlasů
 • a objevení pleši (nejpokročilejší stádium).

Pokud tedy na sobě začínáte některý z výše zmíněných příznaků pozorovat, měli byste zvážit rychlý zásah dříve, než budou změny na vaší pokožce hlavy nevratné.

Náš tip: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky?

Provexin recenze uživatelů

A jaké jsou zkušenosti lidí, kteří přípravek vyzkoušeli? Na internetu s objevují pozitivní i negativní komentáře – některé z nich jsme vybrali.

Pri prvni pouzity Provexinu jsem byl velmi negativne prekvapen , jaky ma aroma. Ano velmi zapachajici, prirovnal bych ke smradku fredky. Provexin jsem proto aplikoval pouze na noc. Pres den neni mozne ten smradecek tolerovat. Asi po mesici pouzivani mi vlasy prestaly padat, ne zcela,ale videtelne zlepseni je. Bohuzel rust nezacaly nejakou zavratnou rychlosti, ale nejake nove chmiri se objevilo. Nicmene po 4 mesicich neni jeste zcela patrne. . Nicmene to, ze prestaly padat je velky úspěch. Vedet o Provexinu drive, moje ztráta vlasu by nebyla tak razantni. Budu pouzivat i nadale, treba se nejake vlasy umoudri a narostou.“

Tomáš

Ahoj, popíšu vám své zklušenosti s 5 měsíční kůrou, protože na přípravek jsem přišel díky této diskuzi. Gel jsem poctivě nanášel 2 denně podle návodu. Mám kouty, tak jsem se zaměřil primárně na ta místa. Snažil jsem se jej jakoby vmasírovat do kůže. Jde to docela dobře, protože ta konzistence je taková hezky krémová. Opravdu se není potřeba bát, že by zanechával nějaké stopy. Po asi 2 měsících jsem to chtěl vzdát, protože se nedostavoval pořád žádný efekt. … Po 3 měsících jsme jeli na dovolenou, takže jsem na asi 2 týdny kůru vynechal a doháněl to pak doma. Někdy jsem gel nanášel i 4 denně. Už v té době mi ale začalo v koutech rašit jakési chmýří. Jemné vlásky. Ty setrvávají i teď po 5 měsíci. Vlasy mi tam pořádně nerostou. Jen to chmýří. I to ale beru jako jakýsi pokrok a chci tomu ještě pár měsíců dát. Není to zase tolik peněz, takže to risknu. Ale upřímně, pokud by zůstalo jen u chmýří, tak na to kašlu. Pokud si vzpomenu, tak se vám ozvu zase za pár měsíců.

Michal Davidson

Používal jsem přípravek Provexin od května dosud a podle fotografie je patrné poměrně zajímavé zlepšení stavu. Gel se nanáší 2-3x denně a vmasírovává se do pokožky. Vůně přípravku mi nevadila, ale někomu nemusí být příjemná. Rozhodl jsem se pokračovat v používání výrobku i dál, protože je to opravdu zdlouhavý proces.“

František

Náš tip: Wobenzym recenze – při jakých stavech pomáhá?

Kolik stojí Provexin A100HF

Tento přípravek nekoupíte v lékárnách ani v drogeriích. Je dostupný pouze na oficiálních webových stránkách přípravku. Tím získáte o něco lepší cenu, protože nemusíte platit žádné provize zprostředkovatelům. Pro někoho však může jít o znak toho, že přípravek není spolehlivý, protože není k dostání v tradiční prodejní sítí.

Na první objednávku získáte slevu 30 %. Místo 665 Kč tedy zaplatíte jen 465 Kč. Balení, které dorazí až k vám domů (za poštovné 29 Kč) obsahuje 2 tuby s 30 ml gelu (2x 15 ml) gelu. Podle výrobce se jedná o množství určené na 1 měsíc užívání. To jsem však značně individuální – dávkování gelu totiž není nikde stanoveno a velmi záleží například na tom, zda ho používáte na velkou plochu temena hlavy nebo třeba jen na řídnoucí kouty.

O další zaslání produktů nemusíte žádat, zakoupením Provexinu A100HF se totiž stanete členem pravidelného zasílání s měsíční frekvencí. Cena dalších zásilek je 665 Kč. Pokud budete chtít toto členství zrušit, musíte kontaktovat společnost Nordic Health. Doba dodání produktu závisí na místě vašeho bydliště, i tak je však velmi rychlá. Obvykle se pohybuje od 1 do 3 dnů.

Kdo by neměl Provexin užívat

I když přírodní přípravek Provexin A100HF nemá žádné prokázané vedlejší účinky, měli by být při jeho užívání přesto někteří lidé opatrní. Neužívejte ho proto, pokud trpíte individuální nesnášenlivostí některých složek, trápí vás infekční kožní onemocnění nebo lupénka, trpíte parazitárním onemocněním pokožky hlavy nebo vlasů, máte alergii na pyl rostlin, máte čerstvé stehy nebo popáleniny pokožky hlavy nebo trpíte rakovinou kůže, a to i v remisi.

Má Provexin nějaké vedlejší účinky?

Někteří uživatelé si občas stěžují na svědění a pocity pálení na kůži, případně na výskyt lupů. Tyto projevy obvykle zmizí do 2 až 3 dnů. Pokud se tak nestane, doporučujeme konzultovat další užívání s lékařem.

Výhody a nevýhody přípravku Provexin A100HF

Porovnejte účinky přípravku i jeho možná negativa na jednom místě.

Pozitiva přípravku Provexin A100HF

 • sleva 30 % na první balení
 • působí proti dědičnému vypadávání vlasů
 • pomáhá proti alopecii
 • dobře proniká do pokožky hlavy
 • patentované složení
 • vhodný k dlouhodobému užívání
 • klinicky prokázané účinky
 • vysoký obsah účinných látek – 1,5-pentandiol, extrakt z pylu (A100), vitamín E, biotin a zinek
 • GMO free (nenachází se v něm složky z geneticky modifikovaných organismů)
 • vyrobený ve Švédsku (výrobcem je prověřená společnost Nordic Health)
 • bezpečné užívaní, bez vedlejších účinků
 • věrnostní program

Negativa přípravku Provexin A100HF

 • vyšší cena
 • časté dávkování – aplikuje se 2 x denně na postižené místo
 • nutnost dlouhodobého užívání (6 měsíců a více)
 • někteří uživatelé zmiňují nepříjemné aroma

Náš tip: Idealica recenze – opravdu účinné kapky na hubnutí?

A jaké je tedy závěrečné zhodnocení? Přípravek Provexin A100HF je určen pro všechny (muže i ženy), kteří trpí potížemi s vypadáváním vlasů. Recenze na internetu však nejsou jednoznačné a k tomu, abyste si mohli udělat vlastní názor, je třeba 6 až 9 měsíců nepřetržitého používání )a není divu, regenerace vlasových folikulů je pomalá a stejně pomalu rostou i vlasy). Jednoznačné doporučení tedy vynést nelze. Pokud však chcete své potíže s vypadáváním vlasů řešit, může být Provexin A100HF jedním z vhodných přípravků.

Zdroj: https://www.provexin.cz/, https://testovani.onlymen.cz/test/provexin, https://www.vicevlasu.cz/provexin-ahf-3-2121-0.html, https://bioporadce.cz/provexin-a100hf/, https://vypadavani-vlasu.heureka.cz/top-recenze/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *