Recenze Broker Consulting – zkušenosti klientů i konzultantů

blank

Nabízejí finanční konzultace, realitní služby, ale také možnost solidní kariéry. V dnešním článku se zaměříme na společnost Broker Consulting. Povíme si vše o nabízených službách, ale zaměříme se i na zkušenosti klientů. Opravdu se jedná o solidní a důvěryhodnou společnost?

Co je Broker Consulting?

Akciová společnost Broker Consulting své zaměření člení do dvou odvětví. Prvním z nich jsou finance a druhým reality. Jak sami píší na webu bcas.cz, “jsme finanční a realitní konzultanti”. Jedná se o českou společnost s dlouhou tradicí.

Kdo stojí v čele Broker Consulting?

Broker Consulting na českém trhu působí již od roku 1998, aktuálně mají centrální pracoviště v Praze, Plzni a Bratislavě. Jedná se o akciovou společnost, kterou řídí tříčlenné představenstvo – generální ředitel a předseda představenstva Vilém Podliska, provozní ředitel a člen představenstva Petr Hora, ředitel divize IT a správy dat a člen představenstva Jan Bláha. 

Co nabízí Broker Consulting?

Jak už jste se mohli výše dozvědět, zaměření společnosti Broker Consulting se člení na dvě sféry, a to jsou finance a reality. Samozřejmě nabízejí také pracovní pozice v obou oblastech. Níže si tedy rozebereme podrobněji všechny možnosti …

Broker Consulting finance

V rámci Financí nabízí Broker Consulting “Finanční plán pro život”. Jedná se vlastně o finanční poradenství, kdy dokážou spravovat nejrůznější finanční produkty nebo pomoci s investicemi. 

Broker Consulting má pod sebou velké množství finančních poradců či konzultantů, kteří jsou schopni komplexně řešit vaše finance. Postarají se tak o srovnání půjček, umí pomoci s řešením dluhů, uzavřít pojištění na míru vašim potřebám nebo investovat vaše úspory za účelem dalšího zhodnocení. V praxi vám tak jeden poradce může spravovat kompletní finance a zabezpečení.

Může vás zajímat: Recenze Partners – zkušenosti klientů s poradci i MLM

Broker Consulting reality

Společnost Broker Consulting již mnoho let působí také v oblasti realit. Pokud plánujete prodat svou nemovitost, můžete se na společnost obrátit stejně jako na běžnou realitku. Zajistí kompletní prodej nemovitosti od profi fotografií, přes efektivní inzerci až po smlouvy a další administrativu spojenou s prodejem.

Stejně tak vám Broker Consulting může pomoci, pokud sháníte nemovitost. Pomohou vám najít a srovnat nabídky, nemovitost za vás prověří a absolvují s vámi také prohlídku nemovitostí. Problém pak není ani financování a zprostředkování úvěru. 

Práce pro Broker Consulting

Pokud splňujete určitá kritéria, můžete se snadno stát také konzultantem společnosti Broker Consulting. Na výběr máte ze 3 možností – můžete se ucházet o pozici…

  • Profi konzultant je vlastně finančním či realitním poradcem, který si sám aktivně vyhledává klienty a (zpočátku pod dohledem zkušeného garanta) nabízí jim nejrůznější finanční produkty. Za sjednané smlouvy získává konzultant finanční odměny.
  • Manažer má pod sebou svůj tým konzultantů. Samozřejmě pro tuto pozici již musíte splňovat určitá kritéria, můžete ale také postoupit kariérně výše na pozici ředitele.
  • Franšízant, kdy si pod sebe vezmete pobočku OK POINT – budete tak na jednom místě nabízet finanční, marketingové i poradenské služby, součástí pobočky je také bankomat.

Ani jedna z možností ale není řešena běžným pracovním poměrem a vy budete vše řešit v rámci vlastního podnikání. Nutností jsou samozřejmě absolvované zkoušky u ČNB, které jsou běžně na tyto pozice vyžadovány.

Nepřehlédněte také: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

Recenze Broker Consulting – zkušenosti klientů i pracovníků

Broker Consulting se jeví jako společnost s pevnými základy, která i díky svému dlouholetému působení na českém trhu působí opravdu důvěryhodně. Jak ji ale vidí a hodnotí klienti nebo zaměstnanci?

Právě díky dlouhému působení najdete na internetu opravdu velkou spoustu diskuzí a recenzí, které se Broker Consulting týkají. Abychom byli féroví, řešíme především ty aktuálnější, ale i pokud vezmeme v úvahu starší recenze, společnost si vede poměrně dobře

Větší část klientů je se společností spokojena a doporučila by ji ostatním. Stejně jako u srovnatelných konkurenčních služeb ale platí, že nejdůležitější je, na jak zkušeného, ochotného a vzdělaného konzultanta natrefíte. A zda mu jde o rychle nabytou provizi za nepříliš výhodnou smlouvu nebo o dlouhodobou spolupráci s vámi, která je samozřejmě založena na spokojenosti a důvěře. 

Abychom vám mohli uvést konkrétní čísla, mrkli jsme například na Mapy.cz, kde má společnost přes 150 hodnocení. Převažují zde kladné ohlasy a Broker Consulting má aktuálně 3,9 z 5 možných hvězdiček.

Velmi podobně je na tom společnost na své oficiální Facebook stránce, ze 135 hodnocení vyplývá průměr 3,8 hvězdiček z 5.

Klienti jsou obecně často spokojenější se samotnými službami společnosti, názory (většinou bývalých) poradců či konzultantů už tak pozitivní nejsou

Pro lepší představu jsme pro vás vybrali několik recenzí společnosti Broker Consulting, které jsme našli napříč internetem …

“Mám moc dobrou zkušenost. Stavěli jsme dům a řešili hypotéku. Srovnáni na míru snad z 10 bank. Vysvétleni kde je placeny odhad, jak moc chtéjí dokládat faktury, jak moc banky chtéjí aby jsme používali karty, úrok nižší než na pobočce. Pani přijela k nám a vše vysvětlila, poslala jsme online žádost. Vůbec jsem nikam nemusela. Pak nám ješté vysvětlila smlouvu. Zvažovali jsme také investice, ale to jsme si nakonec rozmysleli. Hypotéku máme bez pojištěni. Pokud bych někdy neco potřebovala, tak asi znovu využijeme.”
Ivankacerna88, modrykonik.cz

“Mam super zkusenost se sjednanim bezkonkurencni hypoteky a prodejem bytu. Reality a hypoteky to umi tedy perfektne. O ostatni produkty jsme nemeli s manželem zajem.”

Petra Paulu, penize.cz

“Kupoval jsem přes ně nemovitost a jejich jednání mi nepřijde čestné. Realitní makléř Roman Borovec mi neřekl, že nemovitost není zkolaudovaná jako bytový prostor, dokud jsem nedostal smlouvu. V inzerátu to bylo uvedeno jako byt. Zároveň když jsem to zjistil a zeptal se zda je legální tam mít trvalý pobyt, řekli mi velice přesvědčivě že ano a nebude s tím problém. Nicméně problém s tím samozřejmě je. Za mě to je velmi nekorektní jednání.”

uživatel J V, mapy.cz

“Ve firmě jsem byl dva roky. Nechal jsem se nalákat z České spořitelny, kde jsem měl už svoje jisté místečko, ale jejich nábor byl hodně přesvědčivý a řekl jsem si, že to vyzkouším a můžu vždycky jít zase od tho. Přestože jsem pracoval jako OSVČ, tak se mnou bylo jednáno jako se zaměstnancem – povinné porady, kde se pořád jen agitovalo a burcovalo k lepším výsledkům, aby měli Vaši nadřízení větší meziprovize. Když člověk řekl, že dělá sám na sebe a bere si volno, tak byl problém. protože musíte přece pracovat a nahánět klienty, aby byly body pro ředitelství a celý ten pyramidový systém se uživil. Pro mladého člověka bez zkušeností je to možná příležitost (za ty dva roky jsem tam zažil spoustu mladých lidí a stejně přežil a byl úspěšný 1 z 10). Vtloukají Vám neustále do hlavy, že jste lepší než všichni ostatní, protože jste součástí této firmy a ostatní jen svůj život přežívají, zatímco Vy díky firmě budete svůj život žít a užívat si. Když už máte věk a zkušenosti, tak to na Vás působí spíš směšně. Další věc jsou provize – provize jsou v této firmě daleko menší. Broker Consulting je MLM typu 90. léta – pěšák živí celou kopu manažerů nad ním. Když už nějaké smlouvy uděláte, tak stejně nepočítejte, že dostane všechno. Z většiny smluv Vám 20-40% zadržují a nechávají si na svých účtech a slibují, že je jednou uvidíte – když odejdete, tak se jich automaticky vzdáváte, ale když přijde zrušení nějaké smlouvy, tak čekejte fakturu a vracíte provize.”

uživatel nebudbroke, emimino.cz

Jak kontaktovat Broker Consulting?

Broker Consulting patří mezi společnosti, které jsou na své klienty skutečně připraveny. O tom vypovídá také počet možností, jakým můžete společnost kontaktovat. 

V pracovních dnech od 9 do 16:30 je vám k dispozici zelená linka 800 800 080.

Své dotazy můžete směřovat také na e-mail info@bcas.cz. Pro rychlejší komunikaci můžete ve výše uvedených pracovních hodinách využít také online chat na stránkách www.bcas.cz.

Pokud máte na společnost konkrétní dotaz či požadavek, je vám kromě běžné klientské péče k dispozici několik cíleně zaměřených kontaktů…

  • Reality – resp. prodej či koupi nemovitosti můžete probrat na tel. čísle 800 100 164 nebo na e-mailu reality@bcas.cz. Ta je dokonce v provozu nonstop.
  • Pracovní příležitosti či kariéru u Broker Consulting pořešíte na tel. čísle 800 023 018 nebo na e-mailu prace@bcas.cz.
  • Pro investiční služby pak slouží monitorovaná linka 731 537 674.

Kde najdete pobočky Broker Consulting?

Jak už jsme zmínili, má společnost 3 centrální pobočky, a to v Plzni, Praze a Bratislavě. Mimo to ale Broker Consulting najdete v mnoha větších i menších městech. Jejich kompletní seznam najdete v kontaktech na stránkách bcas.cz. Stejně tak zde zjistíte i adresy centrálních poboček. 

Doporučujeme přečíst: Recenze OVB Allfinanz – zkušenosti poradců i zákazníků

Shrnutí závěrem …

Broker Consulting patří mezi stabilní české společnosti, které na trhu působí spoustu let. Díky kombinaci dvou odvětví, která se často úzce prolínají, dokážou klientům nabídnout širokou škálu služeb a kompletní péči.

Velmi ale záleží, na jakého konzultanta budete mít štěstí. V řadách Broker Consulting jsou špičkoví poradci, kteří dokážou opravdu poradit. Najdou se zda ale samozřejmě také ti, kteří se ke společnosti přidali nedávno a prahnou po prvních úspěších bez ohledu na klientovy priority. 

Co se týče práce pro Broker Consulting, tam už bychom na základě častých negativních recenzí byli opatrní. Doporučujeme si předem zjistit, co přesně vás čeká a jaká můžete nést rizika.

Máte také zkušenost s Broker Consulting? Ať už jste jejich klienty nebo se naopak můžete podělit o názory konzultanta, budeme rádi za zpětnou vazbu v komentářích níže…

Zdroje: https://www.bcas.cz/, https://www.emimino.cz/diskuse/broker-consulting-102923, https://recenziste.cz/broker-consulting/, https://www.penize.cz/diskuze/18743-financni-planovani-podle-broker-consulting, https://www.modrykonik.cz/forum/zamestnani/broker-consulting-mate-zkusenost-s-touto-firmou/, https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=175101&recenze=1&x=13.3908068&y=49.7363281&z=17

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *