Recenze Partners – zkušenosti klientů s poradci i MLM

13 komentářů a zkušeností: Recenze Partners – zkušenosti klientů s poradci i MLM

Jak se můžeme hned v úvodu webu společnosti Partners dozvědět, “poradenství je vztah založený na důvěře”. A pokud vám má někdo radit s využitím vašich financí nebo s finančním zabezpečením, mělo by to platit dvojnásob. 

Bude ale společnost Partners a zejména pak její finanční poradci ideální volbou nebo byste si měli partnera z oblastí financí raději hledat jinde?

Partners recenze a základní info

Partners je ryze česká společnost, která se zaměřuje na nezávislé finanční poradenství. Na trhu fungují již od roku 2007 a za tuto dobu si získali celou řadu spokojených klientů. 

V nedávné recenzi společnosti OVB Allfinanz jsme se zmínili o jejich nepříjemné kauze Helvag, po které z OVB odešla řada finančních poradců. A právě dva z nich – Petr Borkovec a Radim Lukeš se rozhodli postavit na vlastní nohy a založili Partners Financial Services, a.s.

V současné chvíli je společnost Partners řízena devíti partnery, kteří se snaží, aby nabídka finančních produktů byla co nejširší. Právě z toho důvodu kromě produktů třetích stran vytvořili také vlastní projekty, mezi které patří životní pojištění Simplea, nemovitostní fond Trigea, Partners investiční společnost nebo penzijní společnost Rentea

V plánu mají podle informací na svém webu také otevření vlastní Partners Banky, která by nyní měla být v závěrečných fázích příprav.

Výhody

 • Stabilní česká společnost
 • Široká nabídka produktů
 • Vlastní finanční projekty
 • Vzdělávací semináře zdarma pro skupiny – od dětí až po seniory
 • Poměrně slušné hodnocení a recenze
 • Možnost spolupráce jako poradce i franšízing
 • Obsáhlý a přehledný web

Nevýhody

 • Minimum negativních hodnocení na internetu
 • Nedůvěra klientů ve finanční MLM

Přesně v této fázi recenzí se většinou dostáváme k negativům nebo dokonce kauzám a dalším průšvihům společností. Ale v tomto ohledu nás společnost Partners mile překvapila. Jejich produktová nabídka je opravdu velmi široká a zkušenosti klientů jsou většinou kladné

Protože ale nic není naprosto ideální, u recenzí ještě chvilku zůstaneme. Lidé jsou s nabídkou a jednáním Partners víceméně spokojeni, velice ale záleží na finančním poradci, se kterým jednáte. Pokud narazíte na zkušeného poradce, který se v oboru už nějaký ten pátek pohybuje, skutečně mu můžete bez starostí svěřit své finance. 

Partners ale velmi často do týmů rekrutuje studenty středních či vysokých škol, kteří se nechají zlákat vidinou rychlého zisku bez příliš velkého úsilí. Ti často nemají ve finanční sféře potřebný přehled a vlastně jen opakují naučené fráze ze seminářů, kterými se vás snaží přesvědčit k podpisu smlouvy na finanční produkt, za který dostanou slušnou provizi. 

Na provizích je totiž společnost Partners založena. Rekrutovaní nováčci se zapojí do týmu a jejich úkolem není jen sjednávání smluv, ze kterých mají provize, ale také budování týmu pod sebou. Z každé smlouvy, kterou uzavře někdo pod nimi, totiž získají další finanční odměny. Vzniká tak struktura pyramidy, kdy ti nahoře se jako v každém MLM mají nejlépe a tlačí na nižší pozice, aby jim dostatečně vydělávaly.

Pokud tedy o Partners uvažujete, určitě dejte přednost poradci s dlouholetými zkušenostmi, který se ve finanční sféře i produktech společnosti dobře orientuje. A stejně jako všude i zde platí, že unáhlené podepisování smluv se vám může vymstít. Nechte si dostatek času k prostudování podmínek i porovnání nabídky s konkurencí.

TIP: Vorwerk recenze – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Partners finanční produkty

Oproti konkurenčním finančním MLM společnostem je nabídka finančních produktů a třetích stran, se kterými Partners spolupracuje, skutečně velmi rozsáhlá. Obecně bychom nabídku mohli roztřídit do několika kategorií …

 • Hypotéky a bydlení – podle informací z oficiálního webu Partners jde každá desátá hypotéka právě přes jejich finanční poradce.
 • Životní pojištění – důležité zajištění pro situace, které v životě mohou vzniknout.
 • Penzijní spoření – kombinace ideálních podmínek a čerpání maximální státní podpory.
 • Stavební spoření – ideální zhodnocení úspor bez rizika se státním příspěvkem, díky kterému můžete získat výhodnější úvěr či hypotéku.
 • Investiční produkty – zhodnocení financí, které začíná již na vkladu 500 Kč měsíčně.
 • Povinné ručení – pojištění auta je základ, ale nezbytné jsou také další pojistky, jako je pojištění nemovitosti nebo tzv. pojistka na blbost.
 • Půjčky a úvěry – kompletní řešení od půjček až po konsolidace nevýhodných úvěrů.
 • Osobní účty – účet zdarma a bez poplatků u banky, která bude vyhovovat vašim představám.

Finanční vzdělávání s Partners

V roce 2011 založila společnost Partners neziskový projekt Den finanční gramotnosti. Ten byl reakcí na nízkou finanční gramotnost českých občanů a v rámci projektu společnost nabízí bezplatná školení pro všechny – od dětí, přes ženy na mateřské až po seniory.

Profesionální lektoři splňují certifikaci ČNB a v Česku již provedli více než 3 000 školení, které si můžete snadno online sjednat i vy.

Na webu Partners.cz také najdete obsáhlý slovník pojmů z finančního světa, díky kterému můžete rozšířit své znalosti. A pokud chcete zjistit, jak na tom s finanční gramotností jste, připravila pro vás společnost také několik online testů pro různé věkové kategorie.

TIP: Swiss Life Select alias AWD – zkušenosti s MLM v oblasti financí

Můžu si spoluprací s Partners skutečně vydělat?

Jak už jsme naznačili, spousta finančních poradců bylo k partners rekrutováno z řad studentů středních či vysokých škol za vidinou rychlého a snadného zisku. A tudy cesta bohužel nevede.

Pokud vás bude někdo lákat na milionové výdělky z minimální úsilí, nevěřte. Pokud byste se chtěli stát finančním poradcem, kterému budou lidé důvěřovat a doporučovat svým známým, čeká vás dlouhá cesta a nemalá investice – ať už ta časová nebo finanční … od nového obleku, přes vzdělávání až po nezbytné ověření ČNB.

V případě, že svůj záměr myslíte vážně a chcete se finančním produktům pod společností Partners věnovat naplno, máte na výběr několik možností spolupráce…

 1. zaměstnanecký poměr – můžete pracovat pro pobočku, centrálu nebo jako profi asistent.
 2. poradenská kariéra – po absolvování několika seminářů a získání certifikátu ČNB se stanete finančním poradcem pod společností Partners a můžete vydělávat na provizích z uzavřených smluv.
 3. manažerská kariéra – pokud máte vyšší cíle, můžete kromě uzavírání smluv s klienty také tvořit svůj tým pod sebou, který budete vést k úspěchům za další finanční odměnu.
 4. majitel pobočky – Partners nabízí také franšízu, díky které se (v případě, že máte dostatek zkušeností a financí) můžete stát ředitelem vlastní bankovní a poradenské pobočky.

Každopádně se ale nenechte k ničemu přemlouvat nebo nutit a nenechte se oslnit závratnými čísly. Spousta potenciálních klientů je na finanční společnosti podobného typu háklivá – ať už na základě častých recenzí nebo vlastních zkušeností s finančním poradcem, který zrovna nepatřil mezi férové či zkušené. A ani z konkurenčního hlediska nebude na finančním trhu snadné prorazit.

Jak se přidat k Partners?

Poradců i poboček Partners je po celém Česku poměrně dost, určitě tedy není problém se k některému finančnímu poradci či zaměstnanci společnosti dostat. Pokud byste o žádném nevěděli, můžete si toho nejbližšího najít v online mapě na webu Partners.cz.

A pokud se vám hledat nechce, postačí navštívit výše zmíněný oficiální web společnosti a v sekci Kontakty najdete číslo na bezplatnou tel. linku 800 63 63 63, případně můžete svůj požadavek napsat do kontaktního formuláře na stránce a zástupci Partners se vám brzy ozvou.

Partners registrace poradce

TIP: Srovnávače pojištění recenze

Partners zkušenosti a hodnocení klientů

Jak už jsme v úvodu zmínili, oproti své konkurenci v rámci finančních MLM společností má Partners rozhodně navrch. Ať už tím, že za sebou nemá žádné větší přešlapy, tak i v očích zákazníků si stojí mnohem lépe.

To ale neznamená, že by klienti společnost vychvalovali na potkání. Velmi záleží na tom, s jakým finančním poradcem měli tu čest. Vybrali jsme pro vás několik příspěvků z internetových diskuzí, které odrážejí nejčastější názory klientů Partners …

„My máme finanč. poradce z Partners, hodně nám pomohl, ušetřili jsem dost peněz, jsme s ním naprosto spokojeni. Cokoli potřebujeme, to zařídí nebo poradí, má fakt přehled. Vždycky hledá nejvýhodnější nabídku, všechno vysvětlí, že tomu rozumím i já, a to už je co říct. Ale nemyslím, že je to o tom, jestli je z Partners nebo jiné společnosti, je to o člověku.“
Uživatelka Ale85, emimino.cz

„Nejde to o tom jestli je z Partners nebo jine spolecnosti, ale o tom, kdo ti prijde…kdyz vidim kolikrat ty mlady ucha co vylezou ze školy a nasoukaji se do obleku a pocitem, jaky jsou to machři… tihle neumí nic. Nauci je tam malovat obrazek rozložení financí, to praktikuji u všech stejne… kolikrát lidem nacpou neco, z čeho maji lepší provize. Oni tomu v podstate nerozumi.
Každopádně je důležitý, aby ten fin.poradce mel aspon par let praxi a přehled co se deje na trhu, recenze od znamych apod. Aby tam vznikla nejaka důvěra. Aby proste nepřišel nejaký mlady hosik a nezřidili jste nejakou blbost“

Uživatelka martaskaaa, modrykonik.cz

„Měla jsem celkem 4 poradce Partners. Po zkušenostech v neustálých změnách pojistek a spoření- podle nich výhodných jsem zaplatila něco přes 60tis. a nakonec po zrušení na jejich doporučení získala zpět smutných 8tis. No, podle mě je to pouze další firma na oblbnutí lidí, aby člověk pustil peníze, nic jiného! :,( Jedna poradkyně byla dokonce 20ti letá holčina, která mi dokonce radila abych nevracela daně ( že se to stejně nesleduje a neuhlídá). Kdybych tenkrát nevolala sama na finančák pro ověření, tak bych měla jeste 100% penále. Lidi, kdo jste finančně gramotní nedůvěřuje!!! Já jsem chtěla mít smlouvy z krku, předala jsem na partners a ejhle, pak mi spadl úsměv. Nejlepší je jít sám za sebe a max si nechat udělat porovnání produktů!“
Uživatel comsams, emimino.cz

„Za mého angažmá v jedné dnes již neexistující bance jsem s finančními poradci spolupracoval téměř na denní bázi. Obecně jsme měli s kolegy pravidlo že externí poradci byli schopnější než naši interní, jedinou výjimkou byl Chytrý Honza a právě Partners. Vždy mi u nich přišlo že lidi kteří mají radit ostatním ohledně finančních produktů o nich sami moc neví, navíc často ani nechápali co po nich (resp. po jejich klientech) vlastně chceme. Je ovšem možné že s implementací nutnosti mít zkoušky odborné způsobilosti se v tomto ohledu zlepšili. Možná to vychází právě z toho, že rekrutují mladé a ambiciózní jedince, kterým imponuje že budou nosit oblek a „sjednávat obchody za miliony“…“
sourface77, reddit.com

Často kladené dotazy

Co je Partners?

Finanční společnost Partners Financial Services, a.s. je českým projektem, který nabízí řadu finančních produktů třetích stran nebo několik vlastních projektů. Fungují na bázi MLM a kamenných franšízových poboček, jejich produkty vám tak nabídnou především finanční poradci Partners, kteří disponují oprávněním ČNB.

Je Partners důvěryhodnou společností nebo jde o podvod?

Rozhodně se nejedná o nebezpečnou pyramidu nebo letadlo, Partners funguje na bázi provizí a MLM – bezpečně a legálně. Společnost samotná je hodnocená poměrně kladně, výjimkou bývají málo vzdělaní finanční poradci Partners rekrutováni ze středních či vysokých škol, kterým chybí potřebná praxe.

Co nabízí společnost Partners?

Partners finanční poradci vám mohou pomoci s řešením vašich financí – od pojistek a spoření až po investice. Partners nabízí také bezplatná školení finanční gramotnosti pro různé věkové kategorie, využít můžete i nabídky spolupráce v rámci finančního MLM nebo díky nim rozjet kariéru finančního poradce.

Můžu s Partners vydělat?

Pokud zvažujete kariéru u Partners a nemáte s finanční sférou žádné zkušenosti, je potřeba krok pořádně zvážit. Nenechte se nalákat vidinou rychlého a snadného zisku. Konkurence je veliká a poradci nad vámi často naslibují modré z nebe – z vašich aktivit získávají finanční odměny. V případě, že se ale chcete finanční sféře naplno věnovat, může být Partners ideálním odrazovým můstkem.

Pokud bychom měli pár větami shrnout vše, co jsme se při tvorbě článku o Partners dozvěděli, museli bychom uznat, že se jedná o společnost, která mezi obdobnými finančními projekty patří k těm důvěryhodnějším. Velmi ale záleží na tom, na jakého finančního poradce narazíte.

Ať už vás tedy někdo přesvědčuje, abyste se k Partners přidali nebo vám nabízí výhodnější pojistku, raději si znalosti a zkušenosti finančního poradce prověřte a vše si důkladně promyslete. I kdyby se jednalo o skvělého kamaráda.

Zdroje: https://www.partners.cz/, https://cs.wikipedia.org/wiki/Partners_Financial_Services, https://www.modrykonik.cz/forum/rodinny-rozpocet/financni-poradci-partners-jak-jste-spokojeni-funguje-to/, https://www.emimino.cz/diskuse/financni-poradce-partners-zkusenosti-211278/ a https://www.reddit.com/r/czech/comments/w4cnfg/zku%C5%A1enosti_s_partners/

5/5 - (5)

13 vašich komentářů a zkušeností: Recenze Partners – zkušenosti klientů s poradci i MLM

 1. Já mám u společnosti Partners finančního poradce už několik let. Za tu dobu jsem zjistil kolik toho pro mě udělal a teď s odstupem času bych ani náhodou neměnil.

 2. Zkušenost s finančním poradcem z této společnosti mám poměrně čerstvou. Byl jsem mile překvapen jaký měl přehled a dokázal nám opravdu poradit co je v dnešní době vhodný produkt, a kterému je dobré se vyhnout. Osobně doufám, že spolupráce ještě potrvá.

 3. Spolupracuji s finančním poradcem z Partners už dlouho. Měli jsme už mnoho požadavků a nebyl problém vše řešit a jednat pro nás co nejvýhodněji.

 4. Před dvěma lety jsem poprosila naší známou o kontakt na jejího poradce. Od té doby jsme spolu v kontaktu a pomohl nám s nejedním případem. Jsem ráda, že se mám v dnešní době na koho obrátit.

 5. Za několik uplynulých let mám možnost porovnání. Vyzkoušel jsem ne jednoho finančního poradce. S vaším poradcem spolupracuji nejdéle a do teď protože mi nabídl kompletní servis a jedná semnou velmi lidsky.

 6. Už několik let využíváme celá rodina vašich služeb. Nejaktuálnější byla optimalizace pojištění domácnosti, ale produktů máme uzavřených více. Jsem rád, že mám ve všem přehled a vím, že jsou mé finanční produkty dobře nastavené.

 7. Poradce z vaší firmy považujeme už za rodinného poradce, protože nám nejednou pomohl vyřešit naší finanční situaci.

 8. Po spolupráci s vaším poradcem se mi podařilo změnit názor na lidi v tomto oboru. Jako plus vnímám, že se mi snaží vždy srozumitelně a jednoduše vysvětlit ten jejich finanční jazyk.

 9. V létě jsme řešili hypotéku a díky vašemu poradci jsme ji dosáhli s pro nás vyhovujícími podmínkami.

 10. Osobně jsem vyzkoušela vaše finanční poradenství. Nejdříve jsme udělali kompletní analýzu, od které jsme se odrazili a společně řešíme, jak budeme pokračovat dál. Ve spolupráci chci pokračovat i nadále.

 11. Já mohu doporučit, a hlavně poděkovat panu Janu Vodehnalovi z Partners, který mi spravuje finance tak dva roky a teď jsem ho využil víc než kdy dřív, protože nám vyřizoval hypotéku.

 12. S poradcem z Partners jsem řešil hypoteční úvěr. Pomohl mi vybrat si nejvhodnější typ úvěru a optimální splátkový plán v souladu s mými finančními možnostmi a cíli. Získal jsem výhodné podmínky úvěru a celkově jsem se vyhnul mnoha komplikacím spojeným s procesem získání hypotéky.

 13. Finanční poradce mi poskytl ucelený finanční plán, který mi pomáhá spravovat a plánovat mé finance efektivněji. Jeho rady a doporučení jsou vždy přizpůsobeny mé situaci a cílům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *