Recenze Disney+ a zkušenosti uživatelů

Pokud uvažujete, že si předplatíte některou streamovací službu či videotéku, Disney+ určitě nepřehlédněte. Jedná se o předního hráče nejen na českém trhu a my si dnes společně povíme, na kolik vás vyjde měsíční předplatné, co vše v něm najdete a pro koho je ideální…

Co je Disney+? 

Disney+ je zahraniční streamovací služba, která je v Česku dostupná již od půlky roku 2022. Za měsíční předplatné máte k dispozici rozsáhlou videotéku, která ale rozhodně nekončí tituly z produkce Walta Disneyho. 

Jaká je cena Disney+? 

Disney+ funguje na principu měsíčního předplatného, které v Česku vychází na 199 Kč za měsíc. Jako jedna z mála nenabízí zkušební období zdarma, pokud si ale službu předplatíte na celý rok, vyjde vás jen na 1 990 Kč – dva měsíce tak máte jako bonus zdarma. 

Co najdete na Disney+?

Nevíte, proč si službu předplatit a co v obsahu najdete? Kromě zmíněné originální produkce Disney máte ve videotéce k dispozici také tituly z produkce Marvel, Pixar, Star Wars, National Geographic nebo Star.

Milovníkům Marvelovek nebo série Star Wars asi obsah představovat nemusíme a většina z nás si dokáže také představit, že pod produkcí National Geographic se většinou skrývají špičkové dokumenty. 

Pokud se vás ale ani jedno z témat netýká a stále netušíte, co sledovat na Disney+, máme pro vás několik tipů…

  • M*A*S*H … kdo by neznal legendární komediální seriál s neméně legendárním Alanem Aldou v hlavní roli, který vás přenese nejen do časů Korejské války, ale možná i do nostalgických vzpomínek. A kdo tento kulťák nezná, toho možná přesvědčí hodnocení 73 % na ČSFD.
  • Avatar … především tedy nejnovější díly The Way of Water je skvěle hodnoceným dílem Jamese Camerona, který si coby režisér a scénárista získal srdce diváků a na ČSFD si vysloužil 81 %.
  • The Kardashians … kontroverzní reality show o velmi známé rodině, který vás buďto chytne a dokoukáte ho s otevřenými ústy nebo vás přestane bavit po pár minutách. Na ČSFD tak průměrně odpovídá 51 %.
  • Mandalorian … sci-fi seriál, který baví nejen fanoušky Star Wars určitě nesmíme opomenout. A to zejména proto, že jej bez stahování shlédnete pouze na Disney+, a na ČSFD se s hodnocením 88 % rychle zařadil jako 61. nejlepší seriál vůbec.
  • Simpsonovi … tak k tomuto kultovnímu animovanému seriálu asi není co dodat. 1. nejoblíbenější seriál na ČSFD s hodnocením 92 % zkrátka baví nejednu generaci.

Tím ale samozřejmě nabídka zdaleka nekončí, spíše jsme se snažili nastínit různorodost žánrů na Disney+. K dispozici budete mít přes 500 filmů, 15 000 dílů různých pořadů a seriálů a více než 80 původních titulů Disney+.

Skvělá je pak zejména nabídka pro děti – od těch nejmenších až po puberťáky, kteří si s nabídkou Disney+ mají skutečně z čeho vybírat. 

Nepřehlédněte také: V jakém pořadí sledovat filmy od Marvelu

Recenze Disney+ a zkušenosti uživatelů

O pestrosti nabídky filmů, seriálů a dalších titulů na Disney+ nemůže být pochyb. Skutečně se řadí k nejrozsáhlejším videotékám, kterým může konkurovat snad jen Netflix, HBO Max a pár dalších streamovacích služeb. 

Cena podle většiny názorů odpovídá nabídce i kvalitě, pokud si uživatelé na něco stěžují, většinou je to chybějící český dabing u některých titulů – kterých je ale podle recenzí více než dost (dle některých uživatelů téměř polovina). A jedná se často i o filmy či pořady staršího data, které již o cz dabing byly dávno obohaceny. Některé věci z nabídky navíc nemají ani české titulky.

Až na výjimky si Disney+ vede dobře také z hlediska aplikací pro chytrá zařízení. Na Google Play má pro mobilní appku 4,5 z 5 hvězdiček na základě více než 2,5 milionů recenzí (stejně jako na App Store, kde ji hodnotilo více než půl milionů uživatelů)

Aplikace pro tablet má hodnocení dokonce 4,6 z 5*, pokulhává ale hodnocení TV aplikace na Google Play, kdy spousta uživatelů řeší technické problémy a TV appka dosáhla jen na 2,1 z 5*. Pokud tedy chcete Disney+ používat na vaši TV, pro jistotu doporučujeme zjistit kompatibilitu zařízení.

Za naši redakci musíme zmínit také fakt, že před uhrazením předplatného a delším googlení máte jen malý přehled o tom, co se vlastně na Disney+ nachází. U většiny konkurenčních služeb se dostanete na nabídku veškerých (nebo alespoň části) titulů v nabídce, které si ale bez registrace či přihlášení nepřehrajete. Disney+ vás ale kromě registrace s nutností platby pustí pouze na úvodní stránku, nápovědu a další sekce, které vám obsah jen lehce nastíní.

A s tím souvisí i další bod, který uživatelé často zmiňují – Disney+ nenabízí zkušební období zdarma jako konkurence. Nejde jen o to, že bychom brali týden sledování bez poplatků, ale během něj je většina z nás schopna si projít nabídku a zejména zjistit, zda bude služba bez problémů fungovat na potřebných zařízeních.

“Službu Disney jsem si předplatila kvůli dětem, i když člověk se sám také rád na nějaký ten pěkný film podívá. Jsem moc spokojená a určitě předplatné prodloužím.” 

Magdaléna, web Recenzer.cz

“Myslím že Disney plus je dobrá aplikace. Celkem dobře se v ní orientuje akorát jsem pořád nepřišla na význam groupwatche na televizi. Hvězdy ubírám za málo filmů a seriálů s českým dabingem. Vím že ty filmy/ seriály v češtině existují. Například Živí Mrtví mají celkem slušný dabing a tady co ? Není.”

Uživatel/ka Hercalek, Google Play

“Velice málo dabovaných filmu a seriálu i když je to starší a dávno dabovaný film. I na svoje trháky jako je predátor není dabovaný do češtiny (nadabovaná celá evropa včetně Slovenska). To už mi přijde vážně děsný. Když Disneyplus začalo, byl nadabovaný celý seriál Zoufalé manželky. Po dvou týdnech koukám , dabing odstraněný a jen s titulky. Říkám si za co platím? Za titulky?”

Martin, web Recenzer.cz

Náš tip: Filmy online a zdarma – kde sledovat legálně filmy?

Jak si předplatit a jak využívat Disney+?

Jelikož vás před registrací nebo přihlášením web ani aplikace nepustí k dalšímu obsahu, nemůžete tlačítko pro registraci přehlédnout. 

Po odsouhlasení obchodních podmínek už pak stačí jen vybrat, zda chcete měsíční nebo výhodnější roční předplatné, vyplnit nezbytné údaje o vás a také info z platební karty. Z té se bude poplatek měsíčně či ročně automaticky stahovat až do chvíle, kdy předplatné zrušíte. 

Jakmile máte hotovo a účet je aktivní, stačí si vybrat z nabídky Disney+ titul, na který máte právě náladu. Své oblíbené filmy, seriály nebo pořady můžete sledovat přímo na webu disneyplus.com nebo přes aplikaci pro mobil, tablet, smart TV nebo jiné podporované chytré zařízení. 

Může se hodit: Jak stahovat filmy z Netflixu?

Shrnutí závěrem …

Nabídkou i kvalitou se Disney+ rozhodně řadí k top streamovacím službám dostupným v Česku. Cena je vzhledem k široké nabídce poměrně příjemná a při platbě na celý rok můžete získat 2 měsíce sledování zdarma

Nevýhodou může být množství filmů, seriálů nebo pořadů, které nemají český dabing nebo dokonce nedisponují ani titulky v češtině. Před registrací a zadáním karty pro platby si také nezapomeňte ověřit, že vaše smart TV podporuje a dobře pracuje s aplikací. I přes několik chybiček je ale Disney+ službou, kterou vám jednoznačně můžeme doporučit

Máte také zkušenost s Disney+? Chtěli byste ostatním uživatelům doporučit své oblíbené pořady? Nebo naopak dáváte přednost konkurenčním službám? Podělte se o názor v komentářích níže …

Zdroje: https://www.disneyplus.com/, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.disney.disneyplus&hl=cs&gl=US, https://www.recenzer.cz/disneyplus/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *