Recenze Magu – zkušenosti zákazníků. Pozor na dlouhodobou smlouvu.

Zázračných přípravků, které vám pomohou s detoxikací organismu, dodají energii a pomohou k lepšímu zdraví, přibývá jako hub po dešti. My si dnes povíme, zda je Magu skutečně ideální variantou a řešením zdravotních neduhů a jak ji hodnotí zákazníci. Prozradíme si účinky tohoto nápoje na zdraví, ale také levnější varianty a postup, jak zrušit předplatné.

Co je Magu?

Magu je synergetický nápoj, který je v posledních měsících hojně probírán v médiích i mezi jeho uživateli. Tento nápoj je fermentovaný živými kulturami Medusomyces gisevii – v česku známými jako kombucha. 

Kdo stojí za projektem Magu?

Magu je český projekt, který je provozován pod společností MAGU s.r.o. Tu v roce 2018 založil Marek Siwy a od roku 2020 začíná její obchodní činnost zaměřená na výrobu a distribuci doplňků stravy – synergetických nápojů.

Magu – účinky na zdraví

Magu je označován jako synergetický probiotický nápoj či nálev, který je fermentovaný živými kulturami Medusomyces gisevii. Jeho jednotlivé verze a příchutě jsou pak doplněny o další přísady. 

Podle oficiálních informací z webu je Magu “rostlinný probiotický nápoj určený pro revitalizaci a pročištění organismu, podporu metabolismu, imunity, střev, trávení a pravidelného vylučování. ”

Pravidelné užívání by mělo mít za následek pročištění vašich střev a jejich následné osídlení novými kmeny bakterií. Magu by tak měla pozitivně ovlivnit váš metabolismus – od trávení až po lepší kontrolu tělesné hmotnosti, zlepšit kvalitu pleti nebo mít dobrý vliv na imunitní systém

Stejně tak by vám měl Magu přinést více energie a vitality, nastartovat vaši výkonnost a pomoci v boji proti únavě.

Magu nápoje jsou propagovány také jako zdravější alternativa k alkoholu, kdy by vám měl nápoj nahradit třeba vaši večerní skleničku. Přestože Magu alkohol neobsahuje, chutí a perlivostí se k běžným alkoholickým nápojům přibližuje.

Nepřehlédněte: Přírodní probiotika – seznam, kde je koupit, vliv na zdraví

Nový zázrak nebo dlouho známá kombucha?

Magu je oficiálně uváděn jako synergetický nálev ze zázračné houby Medusomyces Gisevii. Pod tímto latinským názvem se ale skrývá něco, co znaly už naše babičky. Magu je ve skutečnosti “vylepšený” nálev z kombuchy. A ten si můžeme za pár korun vyrobit i doma. 

Pro jeho výrobu potřebujeme pouze sehnat houbu – tedy symbiotickou kolonii bakterií a kvasinek, která je nazývaná také jako Scoby. Tu seženete v prodejnách zdravé výživy, ale velmi snadno se k ní dostanete i zdarma, nejčastěji na sociálních sítích ve skupinkách či bazarech. 

Příprava kombuchového nápoje je velmi jednoduchá a nenáročná. Stačí udělat nálev z černého či zeleného čaje a cukru (existují i další varianty např. z ibiškového čaje nebo slazené medem), do kterého umístíte samotnou houbu – Scoby.

Tu pak necháte při běžné pokojové teplotě fermentovat až do bodu, kdy dosáhnete požadované chuti a perlivosti. Fermentace může trvat v teple 3 dny, v chladnějším prostředí i déle než týden. 

Výsledkem je taktéž synergetický probiotický nápoj nakyslé chuti, pozor ale na jeden fakt. Kombuchový nápoj běžně obsahuje malé množství alkoholu. A právě tady je možná výhoda Magu, který alkohol neobsahuje

Může se hodit: Recenze Vitapack – zkušenosti zákazníků. Vyplatí se?

Recenze Magu – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Magu na propagaci svých produktů rozhodně nešetří, je tedy pravděpodobné, že i vy jste se na internetu nebo v jiných médiích setkali s jejich reklamou. Proto společně zjistíme, jak Magu hodnotí zákazníci, kteří už měli možnost nápoje ochutnat.

Co se týče samotné chuti, většina zákazníků je s ní velmi spokojená. Samozřejmě je ale nutné si uvědomit že kombuchové nápoje mají obecně velice specifickou chuť – díky kvašení připomínají ocet. Pokud tedy s podobnými fermentovanými nálevy nemáte zkušenost, je možné, že vás chuť i nemile zaskočí.

Spousta zákazníků na sobě při delším užívání pocítilo také pozitivní zdravotní přínosy jako například zlepšení trávení nebo více energie.

Obecně ale Magu dělí své zákazníky názorově do dvou skupin. Ti, kteří jsou nadšení z chuti nápojů a jejich zdravotních přínosů a pak druhá skupina, která zastává názor, že Magu je jen běžný kombuchový nápoj, který seženete za zlomek ceny nebo si jej připravíte doma.

Velké množství zákazníků se ale shoduje na tom, že cena Magu je skutečně dosti vysoká. Jedna denní dávka vychází na 90 Kč – jedná se o polovinu láhve, která tedy vyjde na 180 Kč. Při zvýšené zátěži nebo detoxikačních kúrách je navíc doporučeno denní dávku zdvojnásobit. 

Některé lidi po požití Magu trápily průjmy, plynatost nebo křeče v břiše, může se ale jednat o příznaky čištění střev, které při dalším užívání odezní.

Co se ale zákazníkům na Magu často nelíbí, je řešení objednávek a nátlak na velký nákup, případně pak také automatické zasílání dalších objednávek

Abyste totiž získali přístup do Magu aplikace, ze které si můžete produkty objednávat, je nejprve nutné provést první nákup po telefonu. Přestože zákazníci mají zájem jen o vzorek produktu, jsou většinou přesvědčeni k nákupu 24 dávek (12 lahví Magu) v ceně cca 2 000 Kč

Bez výrazného upozornění je podle většiny názorů prvním nákupem a registrací do aplikace zahájeno automatické zasílání objednávek – tedy bez varování je vám po určité době dodán další balík s produkty, které si samozřejmě zaplatíte. 

Podle recenzí nejsou zákazníci na tuto skutečnost při první telefonické objednávce upozorněni a mnoho z nich je pak překvapeno, že se jim přede dveřmi objeví další zásilka, kterou následně musí uhradit.

Pro představu jsme pro vás vybrali několik recenzí ze stránek Magu, ale také online diskuzí. A to tak, aby v nich byly shrnuty nejčastější názory jak věrných tak i zklamaných zákazníků…

“Já ji piji již přes měsíc a mužů přiznat, že od té doby večer opravdu popíjím jen Magu a na alkohol už nemám chuť. Dříve každý večer pár skleniček vína. Dokonce i se lépe vyprazdňuji a nejsem nafouklá.“ 
Kristýna M., Magu.co

“Magu jsem si velice oblíbila. Pravidelný osobní odběr je pro mě vyhovující a možnost vracení lahví, za které pak dostanu jednu plnou zdarma vždycky potěší.. Komunikace od vytvoření objednávky probíhá bez potíží. Když jsem potřebovala kontaktovat zákaznickou linku, vždy ke mně byli ochotní a vyšli vstříc. Těžko hledám negativum, co bych mohla vytknout. Velká spokojenost!”
Pavlína, Recenzer.cz

“Jde o výrazně předraženou kombuchu neodpovídající kvality, kde nejhnusnější je přístup ze strany Magu. Jsou schopni vám automaticky doobjednanou krabici nechat před dveřmi a pak poslat SMS, že jim dlužíte peníze. Takže produkt je cca 4x dražší než by měl být a dodavatel se chová podobně jako nechvalně známí šmejdi…”
Josef, Recenziste.cz

“Mam velmi podobnou zkusenost jako autorka puvodniho prispevku. Musite si objednat celou mesicni davku, ochutnavka/vzorek neni mozny. Chutna to jako lehoulince ochuceny burcak. S lahvemi jsem mela velky problem, nesly vubec otevrit. Automaticky vam vytvareji dalsi objednavky. V systemu je nemuzete zrusit, max posunout. Zrusit jde jen napsanim na mail nebo volanim na linku. Kdyz jsem napsala, ze prosim o zruseni dalsi dodavky, protoze nepocituji zadne pozitivni ucinky, byl mi rovnou zruseny cely ucet a tim i znemozneno napsat jim oficialni recenzi. A ceny jsou opravdu prehnane.”
xterri, Emimino.cz

“První dávku – zkušební jsem si vědomě objednala. Pak mi volal pracovník a domluvili jsme si datum doručení. Na e-mail přišel podklad pro platbu-odkaz na platební bránu GoPay. A tady nastává kámen úrazu – zaplacením potvrzujete v obchodních podmínkách opakované předplatné – na což vás samozřejmě nikdo neupozorní. Po telefonu jsem dostala pouze informaci, že další objednávky si můžu dělat a upravovat na webových stránkách. Takže cca měsíc po první objednávce mi přišla SMS (o víkendu), že mi následující týden ten a ten den budou doručovat další objednávku. Na tu jsem okamžitě odpověděla, že nic nechci. Nicméně v noci z neděle na pondělí přišel e-mail s platební bránou, na ten jsem opět odpověděla, že nic nechci. Jaké bylo mé překvapení když ráno byla platba blokovaná a to bez jakéhokoliv potvrzení z mé strany. V bance mi řekli, že obchodník poslal žádost o platbu jako nezabezpečenou a tím, že už měl údaje z mé karty z minulé platby, tak není třeba žádné odsouhlasení platby z mé strany. A že se tímto vyznačují hlavně zahraniční podvodné weby. Po delším úsilí se mi podařilo spojit s pracovníkem a celou objednávku zrušit, s tím, že platba mi bude vrácena do tří dnů. Neskutečné jednání a už jen z tohoto důvodu bych si u nich už nic neobjednala.”
Marcela, Recenziste.cz

Jak zrušit předplatné Magu

Objednáním produktů s Magu sjednáváte tzv. dlouhodobou smlouvu. Ve svém účtu ji nezrušíte – pouze si můžete dodání další zásilky odložit.

Ideálním způsobem, jak předplatné zrušit, by tak měla být žádost e-mailem. Budete ji mít podloženou písemně a měli byste tak mít klid. Podle obchodních podmínek Magu pak můžete smlouvu vypovědět také telefonicky …

“Dlouhodobá smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Kupující je oprávněn dlouhodobou smlouvu oprávněn kdykoliv vypovědět, a to bez výpovědní doby. Výpověď kupujícího lze učinit pouze telefonicky na tel. čísle: +420 702 226 551 nebo prostřednictvím e-mailové zprávy odeslané na e-mailovou adresu info@magu.co.”

Dejte si ale pozor také na to, abyste smlouvu vypověděli v dostatečném předstihu před odesláním dalšího zboží

“V případě, že kupující vypoví dlouhodobou smlouvu v termínu kratším, než 1 den před expedicí zboží, je povinen expedované zboží odebrat a uhradit za něj kupní cenu.”

Jak získat Magu levněji?

Jednou z variant je výše zmíněná domácí příprava kombuchového nálevu, který má stejné vlastnosti, jako Magu. Otázkou může být obsah alkoholu, který se dá ale snížit například nižším obsahem cukru a s ním spojenou delší fermentací. 

Chybět vám mohou také příchutě, kterých ale můžete přírodní cestou docílit druhou fermentací nápoje, do kterého přidáte například své oblíbené ovoce.

Další variantou jsou pak konkurenční fermentované nápoje – tedy nálevy z kombuchy. Ty seženete ve zdravé výživě, ale už běžně i ve větších super-hyper marketech.

Pokud ale chcete vyzkoušet originál Magu nápoje, nejspíše slevu jen tak nenajdete. Řešením ale může být některý u cashback programů, které vám vrací peníze z objednávek. Na Magu tak můžete získat cashback například s Tipli nebo Plná Peněženka – až 225 Kč z nákupu.

Náš tip: Jak zrušit Voyo předplatné – návod, cena, hodnocení

Shrnutí závěrem …

Magu určitě není podvodný e-shop, který by sebral peníze a zboží nedoručil. Produkty vám skutečně dorazí, jsou chutné a nejspíše pozitivně ovlivní vaše zdraví. 

Otázkou je, zda se vám za danou cenu nevyplatí poohlédnout se po konkurenčních produktech, případně si kombuchový nápoj zkusit vyrobit doma

Magu dle našeho názoru určitě stojí za to ochutnat, velmi nás ale zaráží možná trošku nefér obchodní metody společnosti. Zákazníci často předem neví o tom, že jednorázovým odběrem uzavírají dlouhodobou smlouvu s Magu

Magu tak sice možná prodá více produktů a jednorázově přesvědčí zákazníky k nákupu hned 24 dávek, zároveň ale tímto o řadu zákazníků přicházejí. A napříč internetem se pak šíří spousta negativních ohlasů … zvláštní také je, že na webu Magu je většina recenzí pozitivních.

Máte také zkušenosti s Magu? Podělte se s námi o vaše názory na chuť a účinky nápoje nebo pomozte ostatním zákazníkům či zájemcům názorem na předplatné a obchodní praktiky společnosti …

Zdroje: https://magu.co, https://static.magu.co/documents/obchodni-podminky.pdf, https://www.recenzer.cz/obchod/magu/, https://recenziste.cz/magu-recenze/ a https://www.emimino.cz/diskuse/magu-kombucha-moje-zkusenost-503143/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *