Recenze Prima+ a zkušenosti uživatelů

Začátkem letošního roku odstartovala nová streamovací služba Prima+. Může svým obsahem konkurovat zahraničnímu Netflixu nebo Disney+? Na kolik vás měsíčně vyjde a zda se vůbec vyplatí se spolu s dalšími informacemi dozvíte v následujících odstavcích. 

Co je Prima+?

Prima+ neboli Prima Plus je česká streamovací služba. Většinu jejího obsahu tvoří seriály a pořady z produkce Prima+ Originals, které doplňují nové i kultovní české či zahraniční tituly. 

Kolik stojí Prima+?

Částečný obsah – zejména tedy produkci Prima+ Originals – můžete na Prima Plus shlédnout dokonce zdarma ve Free tarifu, připravte se ale na nemalé množství reklam. Další možností je placený nižší tarif Light za 99 Kč měsíčně, naprosto bez reklam se můžete dívat s tarifem Premium, který vyjde na 149 Kč měsíčně.

Jak si předplatit Prima+?

Pokud si chcete službu předplatit, bude nezbytné se zaregistrovat a přidat svou platební kartu, ze které se bude (až do zrušení předplatného z vaší strany) měsíčně automaticky stahovat částka za předplatné. Na výběr máte hned ze tří tarifů …

  1. Tarif Free – zdarma
  • stačí se zaregistrovat a můžete sledovat více než 150 českých i zahraničních titulů nebo živé vysílání v SD kvalitě. Veškeré pořady ale obsahují velké množství reklam.
  1. Tarif Light – 99 Kč měsíčně 
  • za necelou stovku za měsíc se zbavíte 50 % všech reklam.
  • k dispozici máte více než 2000 českých i zahraničních titulů, k tomu pořady z produkce Prima+ Originals a předpremiéry vybraných seriálů, vše v HD kvalitě. 
  1. Tarif Premium – 149 Kč měsíčně
  • sledování veškerého obsahu zcela bez reklam.
  • k dispozici máte více než 2000 českých i zahraničních titulů, k tomu pořady z produkce Prima+ Originals a předpremiéry vybraných seriálů, vše ve FullHD kvalitě. 

Může se hodit: Filmy online a zdarma – kde sledovat legálně filmy?

Jak sledovat Prima+?

Obsah Prima+ můžete sledovat online na adrese play.iprima.cz, pohodlnější to ale může být přímo přes aplikaci. Tu stáhnete pro většinu chytrých Android nebo iOS zařízení. 

V rámci jednoho předplatného si můžete vytvořit až 5 profilů, tak aby měl každý člen domácnosti přehled o svých rozkoukaných nebo shlédnutých titulech.

Náš tip: Nejnapínavější severské krimi filmy – výběr 2023

Recenze Prima+ … zkušenosti a hodnocení uživatelů

Prima+ je velice mladá streamovací služba, vzhledem k tomu, že má ale na televizních programech Primy poměrně masivní reklamu a tedy i dost uživatelů, dá se na internetu dohledat slušné množství recenzí. A my jsme pro vás připravili jejich souhrn.

Začneme posouzením výběru titulů, které si na Prima+ můžete přehrát. Pokud jste milovníci seriálů zejména z tvorby TV Prima, jako jsou ZOO, Agrometal nebo Dobré zprávy, pak vám nabídka doplněná o spoustu českých filmů nejspíše bude vyhovovat. 

Určitě ale nečekejte výběr zahraničních titulů, které byste mohli srovnávat s Netflixem nebo HBO Max (dříve HBO GO). 

Pro děti a mládež je na Prima+ opravdu pestrá nabídka a narozdíl od zmíněné konkurence zde najdete snad všechny dětské tituly s českým dabingem

Pokud uživatelům něco nevyhovuje, pak je to často nízká kvalita obrazu. Ve free režimu má mít SD kvalita maximálně 576p, což je v dnešní době poměrně málo. A ani v nejvyšším tarifu s 4K Ultra HD nepočítejte, strop je 1080p.

Negativně samozřejmě hodnotí také množství a délku reklam, které jsou velmi časté. To se ale samozřejmě dá vyřešit volbou nejvyššího tarifu. Spousta uživatelů také odmítá nebo nechápe střední Light tarif, kdy si službu platíte, ale reklamě se nevyhnete.

Část uživatelů také rozčílil samotný vznik Prima+. Dříve totiž stačilo si na webu iPrima.cz zaplatit 49 Kč měsíčně a k dispozici byly seriály, pár filmů i předpremiéry bez reklam. Přechod na Prima+ tak často vnímají jako téměř trojnásobné zdražení služby a videotéka s více než 2000 tituly je nezajímá.

Co se týče mobilní aplikace, tak zde přišlo velké zklamání. Na vině jsou neustálé technické potíže nejrůznějšího charakteru a především zasekávání reklamních bloků u nižších tarifů, kvůli kterým musíte rozkoukaný seriál pouštět znovu a opět shlédnout i reklamy. Kvůli tomu si aplikace Prima+ na Google Play zatím vybojovala jen 2,7 z 5 možných hvězdiček pro mobilní aplikaci a pouze 2,5 z 5* pro tablety, na App Store jen 2,6 z 5*

“Zklamali jste mě. Doposud jsem si platila předplatné 49 korun a koukala jsem bez reklam a teď bez reklam za 149??? To snad nemyslíte vážně. Ještě tak do 80 korun bych asi byla ochotná platit, ale tohle už je vážně moc a o nějaké poloviční reklamy fakt nestojím. To raději využiji ten reklamní čas jako kdysi – dojdu si odskočit, uvařit kafe, připravit svačinu na druhý den, vyluxuju, utřu prach. Ony ty reklamy nejsou tak úplně ztracený čas. Holt kdo chce víc, nemá nic…”

uživatelka M. Fousková, Google Play

“Aplikaci jsem používal krátce a hned šla pryč. Při pouštění volného obsahu a po přehrání bloku reklam se zasekne a není jiný způsob než si pořad pustit znovu. Jde sice pustit od místa, kde jsem přestal, ale spustí se znovu blok reklam a po něm….ano, opět zásek, zamrzne obraz a opět musím zpět na úvod. Neskutečně otravné. Takže děkují, ale nebudu ani dál zkoušet a platit premium.”

uživatel Roman Hastík, Google Play

“No budou to mít těžký chlapci. Přeci jenom nejsme tak velký trh, aby si mohli vydělat na tolik vlastních exkuzivit. A z 99% tvorba Primy stojí za starou bačkoru a spíše cílí na starší populaci, která do Prima+ nepůjde.Jinak za ten Light tarif je postavený úplně na hlavu. Proč bych měl platit za koukání na reklamy?”

uživatel M. Sloup, web AVmania.cz

Co ale musíme pochválit je technická podpora, která oproti konkurenci reaguje celkem svižně a navíc vše vyřešíte v češtině. Pravdou ale je, že například problém se sekajícími se reklamami řeší již poměrně dlouho. 

Náš tip: Nejlepší dobrodružné filmy pro děti a mládež

Shrnutí závěrem …

Pokud vám stačí nižší kvalita a spokojíte se s nabíkou, ve které jsou zejména seriály a tvorba Prima+ Originals, může vám služba vyhovovat. Cena je srovnatelná s konkurencí a pokud máte dostatek času a trpělivosti, můžete službu v omezeném rozsahu a s velkým množstvím reklam sledovat i zdarma

Otázkou pak zůstává, zda vám Netflix, Disney+ nebo například Prime Video od Amazonu nepřinese více zábavy za stejnou či nižší částku. A co nás moc nepotěšilo je také nevalné hodnocení aplikace, která je pro smart zařízení často nezbytná.

Zdroje: https://podpora.iprima.cz/, https://www.iprima.cz/, https://avmania.zive.cz/startuje-prima-dalsi-pokus-o-cesky-netflix-pujde-sledovat-i-zdarma/?showforum=1, https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.iprima.app&hl=cs&gl=US

post

Zkušenosti “Recenze Prima+ a zkušenosti uživatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *