Nejnapínavější severské krimi filmy – výběr 2023

Milujete napínavé severské krimi, které jsou proslulé svými dějovými zvraty, realistickými příběhy a temnou atmosférou? Máme pro vás nejlepší severské krimi filmy, které by vám rozhodně neměly utéct. A začneme hned velice slavnou trilogií…

1) Muži, kteří nenávidí ženy 

ČSFD 83% … rok 2009 

První díl knižní trilogie Stiega Larssona na sebe tentokrát strhl pozornost ve filmovém zpracování. Příběh novináře, který výměnou za důkazy jež ho zbaví trestu, přijme nabídku a vydává se na vlastní pěst pátrat po dívce, která zmizela před více než 40 lety. 

Na pomoc mu právě včas přichází parťačka Lisbeth, se kterou se život příliš nemazlil. Vypátrají společně Harriet nebo byla opravdu zavražděna hned po svém zmizení? 

Tip: Nejlepší horory na Netflixu na dnešní večer

2) Dívka, která si hrála s ohněm

ČSFD 70% … rok 2009

Ve druhém díle trilogie Stiega Larssona se opět setkáváme s novinářem Mikaelem Blomkvistem a jeho parťačkou Lisbeth. Ta je ale podezřelá z vraždy. Podaří se ji Kaleovi vypátrat a očistit jeji pověst?

Tip: Vyběr nejlepších severských detektivek (knihy) 

3) Dívka, která kopla do vosího hnízda 

ČSFD 77% … rok 2009

Poslední díl trilogie Stiega Larssona pojednává o Lisbethině pomstě. Jelikož ale leží na jednotce intenzivní péče s kulkou v hlavě a lékaři jí příliš šanci nedávají, opět musí vzít vyšetřování do rukou Mikael Blomkvist. Ten chce očistit nejen pověst Lisbeth, ale i své jméno.

Tip: Filmy online a zdarma – kde sledovat legálně filmy?

4) Žena v kleci

ČSFD 74% … rok 2013

S komisařem Carlem Mørckem už nikdo pracovat nechce. V přestřelce přišel o svého kolegu, utekla mu žena a šíří kolem sebe opravdu negativní energii. A tak je přeložen na nové oddělení Q, které má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy. Jediným dalším zaměstnancem je zde jeho asistent Assad. 

Při práci ale narazí na velice zvláštní případ, který byl vyhodnocen jako sebevražda. A tak rozjíždějí pátrání na vlastní pěst a vydávají se na cestu plnou zla, zášti a násilí. 

5) Severní blata

ČSFD 69% … rok 2006

Originální a poměrně temná detektivka, která vypráví napínavý příběh osamělého detektiva vyšetřujícího vraždu starého podivína. Jak se vším souvisí zoufalý muž, který se snaží najít příčinu mozkové choroby, které podlehla jeho dcera? 

Tip: 10 nejlepších filmů podle skutečné události

6) Boj sněžného pluhu s mafií

ČSFD 76% … rok 2014

Přestože se nejedná o typické severské krimi, nemohli jsme si tento film odpustit. Napínavý příběh plný černého humoru a sarkasmu, ve kterém nechybí ani úžasný herec Stellan Skarsgård. 

Nils žije poklidný život se svou rodinou a jeho jedinou starostí je udržet příjezdovou cestu v zimě průjezdnou. Když se ale jeho syn předávkuje, rozhodne se Nils vzít spravedlnost do svých rukou a vyřídit si účty s mafií osobně. A věřte tomu, že pluh zde bude hrát hlavní roli. 

7) Lovci hlav

ČSFD 82% … rok 2011

A nakonec opravdová perla, kterou zkrátka musíte vidět! Velice poutavý a napínavý příběh úspěšného lovce talentů Rogera Browna, který si rád přivydělává tím, že potají krade slavná umělecká díla. 

Zdroj: https://www.csfd.cz/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *