10 nejlepších filmů podle skutečné události

Přijdou vám scénáře filmů často přitažené za vlasy a máte pocit, že to co vidíte se v životě nemůže stát? Pak pro vás máme 10 nejlepších filmů podle skutečné události. A možná vás překvapí, jak bizarní kousky umí napsat sám život. 

Abychom neopakovali, co už bylo napsáno stokrát, nepojedeme podle top hodnocení, ale zaměříme se na novější kousky, které se v celkovém hodnocení nevyšplhaly tak vysoko jako kulťáky, ale rozhodně stojí za zhlédnutí… 

Tip: Nejlepší horory na Netflixu

1) Zakladatel

USA 2016, 115 min – životopisné drama 

ČSFD hodnocení: 74 %

Byli jste někdy u McDonalda? Pak vás možná upoutá příběh muže, který chtěl uspět tak moc, že ukradl bratrův McDonaldovým nejen jejich know-how, ale i jméno. Anebo měl Ray Kroc na vlastnictví slavného řetězce opravdu nárok za svou těžkou dřinu?

Tip: Nejlepší dobrodružné filmy pro děti

2) Irčan 

USA, 2019, 209 min – napínavé životopisné krimi

ČSFD hodnocení: 75 %

Kritiky uznávaný film z produkce Netflixu potěší všechny milovníky gangsterů a mafie. Robert de Niro v roli nájemného zabijáka Franka Sheerana vzpomíná na tajemství, které musel střežit jako člen klanu Bufalinových.

Tip: V jakém pořadí se dívat na Star Wars?

3) Král Richard: Zrození šampiónek

USA, 2021, 145 min – sportovní drama ze života

ČSFD hodnocení: 76 %

Název je trošku zavádějící a určitě nečekejte barokní kostýmy a příběh ze dvora. Naopak se dozvíte příběh slavných tenistek. Will Smith v něm skvěle stvárňuje Richarda Williamse, který je otcem úspěšných sester Venus a Sereny. Jak dovedl sestry k celosvětové slávě?

Tip: V jakém pořadí sledovat filmy od Marvelu?

4) Adidas versus Puma

Německo, 2016, 113 min – životopisné drama

ČSFD hodnocení: 73 %

Od tenistek přejdeme nenápadně k teniskám… aneb čekali byste, že německý televizní film chytne za srdce celý svět? A víte vůbec, že Adidas a Puma jsou sourozenci? Jedná se o životopisné drama inspirované skutečnými událostmi, které vám odvypráví příběh bratrů Dasslerových. Ti totiž stojí za vznikem největších sportovních gigantů.

Tip: Jak stahovat filmy z Netflixu?

5) Dukla 61

Česko, 2018, 154 min – katastrofický film podle skutečné události

ČSFD hodnocení: 83 %

V červenci roku 1961 se na dole Dukla v Havířově odehrála obrovská tragédie, při které přišlo o život 108 horníků. A o 57 let později se dočkala svého filmového zpracování. Drsný dvoudílný film z havíř(ov)ského prostředí se skvělým obsazením si nesmíte nechat ujít.

Tip: Jak změnit zemi na Netflixu?

6) Orel Eddie

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min – úsměvné životopisné drama

ČSFD hodnocení: 81 %

Michael Edwards byl už od dětství trošku zvláštní, ale jedno věděl naprosto jistě. Dostane se na olympiádu. Život ho vedl neúspěšně mnoha sporty, až se rozhodl stát se skokanem na lyžích. Těch totiž v Británii moc nebylo a dostat se mezi špičku by tak mohlo jít i bez talentu. A světe div se, talent se projevil.

Tip: Srovnání internetových televizí – která je nejlepší? 

7) V zajetí rychlosti

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min – sportovní drama, které pohladí

ČSFD hodnocení: 85 %

Už by se sice dalo toto drama řadit spíše ke starším kouskům, ale příliš známé bohužel není. Přesto, že se hlavní role zhostil sám Anthony Hopkins. Pravdivý příběh o starším muži s velkým snem – Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920 tak, aby se stal nejrychlejším. Podařilo se?

8) Šarlatán

Česko / Irsko / Polsko / Slovensko, 2020 – napínavé a překvapivé životopisné drama

ČSFD hodnocení: 75 %

Tak opět zpátky do Čech. Ke strhujícímu příběhu Jana Mikoláška, ke kterému se se svými zdravotními problémy sjížděli vlivní lidé z daleka i ti nejchudší z okolí. Bez lékařského vzdělání dokázal vyléčit to, s čím si neporadily ani lékařské kapacity. S jakými démony ale uvnitř sebe Mikolášek v podání Ivana Trojana bojuje?

9) Rivalové

USA / Velká Británie / Německo, 2013 – sportovní životopisné drama

ČSFD hodnocení: 90 %

Když se řekne rok 1976 a Formule 1, která jména se vám vybaví jako první? James Hunt a Niki Lauda jsou skvělí řidiči, ale zároveň rivalové. Film není jen o jejich “vztahu”, ale o Nikiho nehodě a návratu zpět na výsluní a dalších skutečných událostech. A díky okouzlujícímu Chrisi Hemsworthovi budou rázem formule bavit i něžnější pohlaví.

10) Nedotknutelní 

Francie, 2011, 112 min – úžasná komedie podle skutečného příběhu

ČSFD hodnocení: 91 %

Třešnička na dortu, která nemohla chybět. I přesto, že už se částečně řadí k nezapomenutelným kultovkám. Jak to může dopadnout, když si ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe vybere za opatrovníka nezodpovědného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení? Těšte se na téměř dvě hodiny skvělé zábavy!

Zdroje: https://www.csfd.cz/ a https://czechtheworld.com/filmy-podle-skutecne-udalosti/ 

Recenze internetových televizí

5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *