Recenze Recentia – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Stát se provozovatelem e-shopu je dnes poměrně snadná a cenově dostupná věc. Ne každý prodejce je ale poctivý a internet je plný podvodníků a šmejdů. Proto se dnes společně zaměříme na e-shop Recentia.cz a povíme si, zda se nákup vyplatí a jak zákazníci hodnotí zboží i přístup podpory.

Co je Recentia?

Na stránkách Recentia.cz můžete najít internetový obchod s nepříliš rozsáhlým, zato však poměrně různorodým sortimentem. 

Kdo je provozovatelem Recentia?

Provozovatelem e-shopu Recentia a zároveň také prodávajícím je česká společnost Bombex Company s.r.o., která sídlí v Praze na adrese Rybná 716/24. Sklad společnosti se nachází v Hranicích na Moravě na adrese Rybářská 572.

Co nabízí Recentia?

V nabídce e-shopu najdete velice různorodý sortiment, který láká zejména na nízké ceny a rychlé doručení. Hlavními kategoriemi e-shopu Recentia jsou …

  • Nářadí
  • Móda 
  • Domácnost
  • Vychytávky 
  • Péče o tělo
  • Pro děti
  • Pro mazlíčky
  • Elektronika 

… a nechybí samozřejmě ani sekce Akce a výprodej, ve které najdete zlevněné produkty. 

Je nákup na Recentia bezpečný?

Podle recenzí, které si níže pořádně rozebereme, se nejedná o podvodný e-shop, který by nevyřizoval objednávky, ani o asijské tržiště, kde si na objednávku počkáte třeba i rok. 

Něco má přece jen ale Recentia s asijskými online tržišti společného. Podle fotek, kvality a ceny nebo zkušeností zákazníků totiž právě odtud nejspíše zboží pochází… Právě nízká kvalita produktů je zákazníky často rozebíraná a doporučujeme tak nákup nejdříve pořádně zvážit.

Může se hodit: Recenze Cloudworkers – zkušenosti s prací a kompletní info

Recenze Recentia – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Pojďme se tedy společně podívat, jak si Recentia obecně vede v očích zákazníků, co jim na e-shopu vyhovuje a co naopak vadí …

Na srovnávači Heureka má Recentia velký poměr kladných recenzí a v průměru tak dosáhla na 4,5 hvězdiček z 5 možných. Celkem je zde přes 3 000 ověřených recenzí a za posledních 90 dnů by nákup na e-shopu doporučilo 88 % zákazníků

Většina zákazníků je spokojena s rychlostí doručení a bezproblémovým nákupem. Dobře hodnotí také přehlednost webu a popisy produktů. Také kvalita produktů dle recenzí většinou odpovídá ceně.

Mnoho recenzí poukazuje také na vstřícné jednání a snadné vyřízení reklamací nebo případných problémů s objednávkou. 

Přesto je zde ale nezanedbatelné množství negativních recenzí, a to dokonce více než 500. V nich zákazníci nejčastěji zmiňují nízkou kvalitu produktů, případně situaci, kdy jim byl dodán nekompletní nebo zcela nefunkční produkt.

Podobně si Recentia vede také na Zboží.cz, kde má dokonce přes 12 000 recenzí a průměrně 82 % spokojených zákazníků.

Pro představu jsme pro vás vybrali několik recenzí, které shrnují nejčastější názory nebo problémy s objednávkami zákazníků …

“Naprostá spokojenost jak se zbožím,vyřízením objednávky tak i s dodáním …. naprostá spokojenost a doporučuji …”
Ověřený zákazník Jaroslav Kučaba, Heureka.cz

“Rychlé vyřízení, zboží odpovídá zadání. Naprostá spokojenost. Rychlé jednání, dodání, žádný problém.”
Ověřený zákazník Lubomír Kaiser, Heureka.cz

“Jeden den jsem objednala a druhý den jsem měla zboží. Velká spokojenost.”
Ověřený zákazník, Heureka.cz

“Zkušenost, to raději ani nechtějte vědět. V popisu zboží máte napsané něco a v dodaném zboží je toho polovina a technické údaje také nesouhlasí. Kvalita výrobku je též mizerná. Ale co asi mohu očekávat když je to vyrobeno v Číně, že? A tento produkt jsem našel později na jiném e-schopu, myslím že za 256 kč. Škoda, že jsem to nenašel dřív, objednal bych si to tam a ještě bych ušetřil.”
Ověřený zákazník, Heureka.cz

“Komunikace i doprava, vše v pořádku, jen zboží děs. Životnost tomu dávám tak 2x na sebe a do koše, bohužel. Jsem velmi zklamaná kvalitou, za tu cenu..”
Ověřený zákazník Kateřina, Heureka.cz

Několik negativních recenzí zmiňuje také nedodání manuálů nebo českých popisů k produktům, ty jsou ale dle e-shopu dodávány zákazníkům e-mailem.

Za nás má Recentia plusové body také za to, že na recenze většinou rychle a adekvátně reaguje. A to i v případě, že se jedná o negativní hodnocení. 

Nepřehlédněte: Recenze Temu – levný nákup nebo zahraniční podvod?

Recentia na webu Vaše stížnosti

Na webu dTestu VaseStiznosti.cz jsme našli celkem 207 nahlášených stížností na společnost Bombex Company s.r.o. 

Toto číslo bohužel není zanedbatelné ani díky tomu, že letos ještě žádná stížnost nepřibyla a poslední je z listopadu 2023.

Zákazníci zde nejčastěji řeší nízkou kvalitu produktů a případné problémy s reklamacemi, ale také nekompletní zásilky

Kontakty Recentia

Podle našich poznatků se Recentia všechny případné problémy snaží řešit a na stížnosti klientů reaguje. Pokud tedy máte s objednávkou problém, můžete v běžných pracovních dnech Po – Pá v době od 9 do 16 hodin kontaktovat zákaznický servis na tel. čísle +420 226 258 850.

Pracovní doba operátorů telefonické zákaznické podpory je ale podle údajů v kontaktech na Recentia.cz pondělí až pátek od 13:00 do 16:00 hod., což je trošku zmatečné.

K dispozici je vám také e-mailová adresa info@recentia.cz. 

Sídlo společnosti Bombex Company s.r.o. je na adrese Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1.

Pro korespondenci nebo případné vrácení zásilek ale slouží adresa Rybářská 572, 753 61 Hranice 4-Drahotuše.

Náš tip: Recenze Viagogo – pozor na podvod se vstupenkami!

Vrácení zboží Recentia

Na vrácení zboží bez udání důvodů máte zákonnou 14 denní lhůtu od převzetí zásilky. Recentia nabízí také možnost výměny zboží za jiný produkt či velikost. 

V obou případech, ale také při reklamaci zboží, je nejprve potřeba vyplnit příslušný online formulář. Ten najdete na Recentia.cz v záložce Vrácení, reklamace a výměna – v patičce e-shopu. 

Poté již stačí zboží zabalit a balíček označit číslem objednávky, které jste uvedli v online formuláři. 

Následně již stačí objednávku jen odeslat na adresu Bombex Company s.r.o., Rybářská 572, 753 61 Hranice 4-Drahotuše.

Výběr dopravce záleží na vás, jak je ale na e-shopu uvedeno, “Prosíme Vás o nezasílání balíčků pomocí ZÁSILKOVNY. (Balíčky nedoručuje a odváží je na výdejní místa 30km daleko.) Děkujeme za pochopení!”

Shrnutí závěrem – aneb vyplatí se nákup na Recentia?

Je potřeba si uvědomit, že na Recentia seženete produkty nepříliš valné kvality, které se vám snadno podaří levněji najít na eBay, Temu a dalších online tržištích

Nákup na Recentia je ovšem oproti online nákupním galeriím bezpečnější, zboží vám dojde mnohem rychleji a případné problémy řešíte s českou společností. Také vrácení zboží nebo reklamace jsou tak snazší. A za tento komfort je možná dobré si připlatit.

Pokud jste tedy smíření s tím, že kvalita produktů nemusí být vyhovující a ani životnost zboží vás pravděpodobně neoslní, můžete si snad téměř bez rizika na e-shopu Recentia objednat. 

Pozn.: Veškeré zmíněné údaje jsou aktuální k 19. 2. 2024.

Máte také zkušenost s nákupem na e-shopu Recentia? Podělte se s námi i dalšími čtenáři o názor v komentářích níže

Zdroje: https://recentia.cz/, https://www.zbozi.cz/obchod/169778/, https://obchody.heureka.cz/recentia-cz/recenze/ a https://www.vasestiznosti.cz/firm/detail/6016

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *