Recenze Cloudworkers – zkušenosti s prací a kompletní info

Dostali jste se do situace, kdy svými příjmy nejste schopni pokrýt veškeré potřeby? Chcete si přivydělat na vysněnou dovolenou? Pak se právě teď nejspíš poohlížíte po přivýdělku. A možná i na vás vyskočila nabídka práce moderátora pro Cloudworkers. 

Co je Cloudworkers?

Cloudworkers company je zahraniční společnost, která se zaměřuje na moderování chatů po celém světě. Vlastníkům nejrůznějších seznamek a dalších online platforem nabízí možnost jejich oživení. Těm, kteří hledají práci zase možnost přivýdělku jako moderátor chatu

Kdo stojí za projektem Cloudworkers?

Provozovatelem webu Cloudworkers.company a zároveň vaším potenciálním zaměstnavatelem je švýcarská společnost Cloudworkers AG se sídlem na adrese Brügglistrasse 11c, 8852 Altendorf. 

V informacích na webu ale také figuruje britská společnost Cloudworkers Ltd sídlící v Londýně.

Co obnáší práce pro Cloudworkers?

Podle informací z oficiálních stránek Cloudworkers.company moderátoři chatu se zabývají textovými online chaty na jedné nebo více online platformách sociálních komunit. Jejich cílem je zpestřit tyto komunity, stimulovat konverzace a kultivovat dlouhotrvající vztahy.”

V praxi to ale vypadá tak, že budete obsluhovat různé uměle vytvořené – fake profily zejména na seznamkách s erotickým kontextem. Budete si chatovat s různými klienty, kteří daný profil budou díky vám považovat za pravý.

Vaším cílem tak bude samozřejmě udržet klienta seznamky v domnění, že se jedná o skutečný profil a také v tom, že o klienta, seznámení a kontakt s ním máte zájem. Tak, aby na dané platformě utratil co možná nejvíce peněz za předplatné nebo zpoplatněné zprávy a další funkce. 

Tip: Kvalitně zpracovaný životopis se vám bude rozhodně hodit při hledání práce.

Na co se při práci pro Cloudworkers připravit?

Jak už asi tušíte, témata konverzace s klienty mohou být různorodá. Nejčastěji ale budou samozřejmě zaměřena na oblast sexu a erotiky. Budete si muset vymýšlet, improvizovat a lhát nicnetušícím klientům. 

A nezřídka se stává, že svým jednáním klientům popletete hlavu. Důvěřivý jedinec se do vás zamiluje a vy jej budete neustále udržovat v naději, oddalovat schůzky a virtuálně s ním plánovat budoucnost. 

Pokud bychom to tedy shrnuli, práce na Cloudworkers je vhodná zejména pro jedince se silným žaludkem, kterým navíc nevadí porušování morálních zásad

Pro koho je práce vhodná a co budete potřebovat?

Když tedy pomineme morální stránku práce pro Cloudworkers a fakt, že vás na erotických seznamkách nejspíše nebude čekat romantická konverzace s gentlemany, prozradíme vám, co budete k práci pro Cloudworkers kromě silného žaludku potřebovat. 

Jedná se o pracovní příležitost pro dospělé, je tedy vyžadován minimální věk 18 let. Horní věková hranice není dána, Cloudworkers neřeší pohlaví ani vaši orientaci.

Základem je samozřejmě počítač nebo notebook, na kterém budete pracovat. A k tomu stabilní internetové připojení. Chytrý mobilní telefon v tomto případě stačit nebude. 

Žádné další nezbytnosti na svých stránkách Cloudworkers neuvádí. Jelikož jsme ale vyčetli, že příjmy jsou vypláceny na základě vámi vystavené faktury, nejspíše se neobejdete ani bez aktivního živnostenského oprávnění. Teoreticky ale můžete využít možnosti přivýdělku do výše, kterou nemusíte danit. To už ovšem záleží na vaší aktuální situaci.

A poslední, co Cloudworkers zajímá, je vaše znalost jazyka. Češtinu (případně jiný jazyk) musíte ovládat na velmi dobré úrovni – a to zejména psanou formu.

Může vás zajímat: Recenze seznamky FlirtKontakt. Podvod s falešnými profily?

Jaká je pracovní doba na Cloudworkers?

Jedná se o práci z domova, která nabízí flexibilní pracovní dobu. Pokud si chcete vzít dovolenou, stačí to předem nahlásit. Nutné je ale odpracovat minimálně 12 hodin týdně

Přestože vám Cloudworkers nenařizuje pracovní dobu, bude nutné si předem plánovat “směny”, které odpracujete. Vyhýbají se tak situacím, kdy by na chatu neměl kdo reagovat. Základem je odpracovat dané směny, zbylý čas věnovaný práci je vám jen k plusu. 

Kolik si s Cloudworkers vyděláte?

U Cloudworkers nedostáváte klasickou hodinovou mzdu, naopak jste odměňováni za vaši aktivitu. Čím více hodin budete trávit chatováním a čím rychleji se naučíte pracovat, tím vyšší vaše výdělky mohout být. 

Budete se nejčastěji pohybovat na chatech seznamek, které si od klientů účtuji určitou částku za každou zprávu, kterou vám (resp. uměle vytvořenému profilu, který budete obsluhovat) zašlou. Vy z každé zprávy získáváte provizi, cílem tedy je udržet klienta u konverzace co nejdéle. 

Vše tedy záleží na vaší rychlosti, ale zároveň i talentu omotat si klienta kolem prstu. Zkušenější moderátoři bez problémů zvládají obsluhovat několik chatů najednou.

Za každou odeslanou zprávou, kterou budete odpovídat klientovi, vám náleží provize ve výši 0,06 € (aktuálně k 10. 10. 2023). Abyste se tedy dostali na rozumnou částku k výplatě, počítejte s tím, že budete muset napsat tisíce (ideálně desetitisíce) zpráv měsíčně. Každá zpráva musí být navíc v minimální délce 70 znaků. 

Nepřehlédněte: Recenze EliteDate – ceny, reálné zkušenosti mužů i žen

Recenze Cloudworkers – zkušenosti a hodnocení moderátorů

Jelikož se v Česku ani v zahraničí nejedná o žádnou novinku, na internetu najdete spoustu recenzí uživatelů, kteří si roli moderátora vyzkoušeli. Abyste ale nemuseli dlouze googlit, shrnuli jsme pro vás nejčastější poznatky a názory …

Uživatelé, kteří si práci u Cloudworkers vyzkoušeli, u ní většinou moc dlouho nezůstali. Jako důvod svého odchodu většinou zmiňují právě klamání lidí, neustálé lži a erotickou konverzaci, která často bývá velmi vulgární. 

Co často uživatelé probírají, je také výška provizí, které jim Cloudworkers vyplatili. Jakmile si sečetli veškerý čas strávený na chatu, zjistili, že se hodinovou sazbou neblíží ani minimálnímu platu

Nezřídka za to mohla nejen jejich nízká rychlost, ale také srážky z provizí. Těmi Cloudworkers hrozí v případě, kdy nedodržíte dané směny, minimum 12 odpracovaných hodin týdně, ale také vám strhnou “pokutu” za každou duplicitní zprávu, kterou na chatu zašlete. 

Samozřejmě se ale napříč internetem najde celá řada uživatelů, kteří jsou s prací pro Cloudworkers spokojení, v prostředí se rychle zorientovali a jsou schopni si slušně přivydělat. 

Většina uživatelů, jež mají s prací pro Cloudworkers zkušenosti, uvádí, že výplata jim skutečně dorazila na účet – případně jim chodí pravidelně a včas.

Pro lepší představu vybíráme několik recenzí s nejčastějšími názory…

“Ahoj, pokud stále hledáte info. Já u nich pracuji, flexibilita je super – volíte si směny po hodině. Za každou odeslanou zprávu dostanete nějakou malou částku – 0,06 eur. Za hodinu zvládnu napsat tak cca 60 zpráv pokud se snažíte udržet kontinuitu chatu. Teď o tom chatu, píšete „klientům“ z profilů žen za které se vydáváte. Často to jsou sexuální zprávy, musíte psát tak, aby „klient“ znovu napsal a vy z toho dostali peníze. Často jsou to lidé důchodového věku, kteří hledají lásku a píší vám tam jak vás milují apod. Někteří chtějí schůzku se které se musíte vylhat. Není to práce pro všechny a určitě z toho nezbohatnete, jedině, že byste byli online X-hodin každý den. Potřeboval jsem si nutně přivydělat z domu. Už to dělat nechci, jen musím dosáhnout aspoň na 30euro, aby mi to vůbec proplatili”

Nerys, emimino.cz

“No, to co tady píšou je docela blbost, já tam dělám od podzimu 2019. A nikdy bych si nestěžoval. Člověk si tam může vydělat klidně i 400/h, když je šikovný. Někdy to jde lip, někdy hůř. Začínal jsem na 130/h a v průměru mam 250/h. Ale není to pro každého no. Někdo se nepřehoupne přes 100/h. Ale stačí nebýt vůl. A když tady někdo píše, že nás sem do diskuzí poslalo vedení abychom zlepšili reputaci firmy je docela směšné. Pro současné pracovníky je lepší, když nás je méně, kdy pak je více práce. Tak si tam klidně nechoďte. Ale dávat na zamindrákované ex pracovníky je vaše věc. Nevíš dokud nezkusíš. Ahooj”

DudeM, emimino.cz

“Zdravím, taky mám zkušenost. Vydržela jsem to týden. Jednak mi bylo úplně zle z toho, že jsem věděla, že lžu, že z nich tahám prachy. Jasný, u těch co měli doma ženy a děti mi to bylo jedno, můžeme tomu říkat karma. Ale plno chlapů bylo nezadaných a co si budeme povídat, i nevzhledných. Oni byli hrozně rádi za to, že mají takhle ženu a stačilo jim jen psaní, věřili tomu, že jsou v kontaktu se ženou na fotce, byli zamilovaní. Jenže pak se k vám dostane několik takových naivních šmoulů, z kterých vypadne, že si kredit na psaní dobili z posledních peněz na jídlo a výplatu mají daleko.
Nicméně k samotné práci. Není možné odepsat během minuty a to hlavně z toho důvodů, že 90% ženských neumí psát! Moderátorka (nebo dokonce moderátor) před vámi píše buď bez diakritiky, nebo s pravopisnými chybami a nebo prostě jak žák z pomocné školy (slátanina slov, která nemá logiku). Takže, jednak musíte psát jak tato negramotná populace a jednak si musíte pročíst alespoň 10 zpráv z historie, abyste věděli obsah.
Takže v závěru bych dodala asi toto. Média by mohla mimořádně odpustit od reportáží o Covid 19 s dramatickou hudbou v pozadí a místo toho udělat reportáž o tomhle. Ano, na těch seznamkách jsou pravidla a upozornění, že jde o virtuální psaní, kde není možnost osobního setkání. Ale ruku na srdce, kolik lidí si při registraci do seznamky toto čte?
Toto je nechutný způsob, jak z naivních lidí (teď nemyslím ty nadržený tatíky od rodin) tahat prachy. Přirovnala bych to k nabídce výletu pro důchodce, kde vám ve finále v předváděcí místnosti vnutí předražené krámy a donutí podepsat úvěr na 20 tisíc za výrobek, který má reálnou hodnotu 2 tisíce. Prostě šmejdi.

Simona, prace-z-domu.com

Jak se zaregistrovat ke Cloudworkers?

Na webu cloudworkers.company najdete jednoduchý online registrační formulář. Zde stačí vyplnit základní údaje o vaší osobě + kontakty. Následně potvrdíte svou e-mailovou adresu a ta je předána rekrutačnímu týmu. 

Pak už stačí jen počkat na e-mailový kontakt, ve kterém dostanete základní informace. A pokud vám podmínky vyhovují, stačí si napsat o smlouvu. Tu podepíšete online, není potřeba nikam nic zasílat. 

Po podpisu smlouvy následuje nezbytné cca hodinové školení. To probíhá většinou prostřednictvím Skype, kde vám team leader nebo asistenti pomohou pochopit, jak systém funguje a odpoví na případné dotazy.

Náš tip: Tupperware zkušenosti a hodnocení produktů i MLM

Jak Cloudworkers vyplácejí provize?

Jak už jsme zmínili, pro spolupráci s Cloudworkers je ideální mít aktivní živnostenské oprávnění, případně můžete řešit přivýdělkem do dané výše, jež nemusíte danit. Své příjmy byste ale obecně přiznávat určitě měli. 

Pro výplatu provizí za chatování bude nutné společnosti Cloudworkers vystavit fakturu – s tím vám ale ochotně pomohou a poradí team leadři. 

Částku si můžete nechat vyplatit na jakýkoliv běžný bankovní účet nebo na PayPal. Částka je vždy odesílána v EUR, které vaše banka přepočte na CZK – výslednou částku tak ovlivňuje také aktuální kurz eura.  

Je Cloudworkers podvod?

Rozhodně se nejedná o podvod, skutečně se můžete stát moderátorem chatu a svou výplatu dostanete. Pozor si ale dávejte na bany – tedy srážky z provizí za duplicitní zprávy nebo neplnění směn.

Můžu pro Cloudworkers pracovat ze zahraničí?

Jedná se sice o “práci z domu”, obecně ji ale můžete vykonávat snad odkudkoliv, kde budete mít stabilní připojení k internetu a svůj notebook. Nezáleží na tom, zda se nacházíte v ČR nebo v zahraničí. A pokud ovládáte také další jazyk, můžete u Cloudworkers obsluhovat i zahraniční chaty.

Shrnutí závěrem …

S Cloudworkers si skutečně můžete přivydělat a záleží více méně na vaší šikovnosti, jak vysoká částka bude. Nemusíte se bát, že by vám provize nebyly vyplaceny, většina jejich moderátorů s vyplácením částky problém nemá.

Práce ale rozhodně není pro každého. Vaším denním chlebem se stane lhaní, vymýšlení a improvizace. Často budete tahat peníze z lidí, kteří se nešťastně zamilovali do falešného profilu na seznamce. Výjimkou nejsou vulgarity nebo velmi oplzlé zprávy. Erotická témata budete muset zvládat bez mrknutí.

Jedná se o přivýdělek, který rozhodně nemusí být stabilní – spousta chatů s falešnými profily se již probírá v médiích a odliv klientů, kteří vás živí, tak může přijít ze dne na den.

Pokud ale máte dostatečně silný žaludek a vyhovuje vám, že budete pracovat nejčastěji ve večerních nebo nočních hodinách (v této době chodí nejvíce zpráv a výdělek tak bývá vyšší), určitě vás od spolupráce s Cloudworkers odrazovat nebudeme.

Máte také zkušenost s prací pro Cloudworkers? Rádi byste náš článek doplnili o vaše poznatky? Neváhejte a podělte se o názor v komentářích níže …

Zdroje: https://cloudworkers.company/, https://www.emimino.cz/diskuse/moderator-cloudworkers-399728/, https://recenziste.cz/cloudworkers/ a https://www.prace-z-domu.com/recenze-na-cloudworkers-company/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *