Recenze S-Dražby (centrum aukcí.cz s.r.o) – jak nepřijít o peníze za registraci?

O tom, jak šly ceny nemovitostí v poslední době nahoru, vám asi psát nemusíme. Jednou z možností, jak se dostat k levné ceně pozemků, bytů či domů mohou být dražby. Ne každá společnost, která je nabízí ovšem jedná čestně. Jak je to s webem S-Dražby? Má cenu se registrovat nebo hrozí průšvih?

Co jsou S-Dražby?

Na webové adrese S-Drazby.cz najdete web, který by vám na první pohled měl zprostředkovat účast na vybraných aukcích. Můžete zde najít desítky nabídek na dražby nemovitých věcí, ke kterým se po registraci můžete připojit. Podle názorů několika stovek až tisíců lidí, kteří se cítí být S-Dražbami podvedeni, je nejspíše skutečnost trošku jiná.

Co vše najdete na S-Dražby?

Na webu S-Dražby na vás čekají vyhlášené nebo již probíhající dražby pozemků, rodinných domů, bytů nebo chat, zemědělských a komerčních objektů. K dispozici je také kategorie aukcí movitých předmětů, ta je ale k začátku srpnu 2023 prázdná. 

Kdo je provozovatelem S-Dražby?

Provozovatelem webu S-Dražby je společnost Centrum aukcí.cz s.r.o., která sídlí Hradci Králové na adrese Piletická 486. Jednatelem společnosti je Luboš Vavrda, který má rovněž v Hradci Králové trvalé bydliště. 

Nepřehlédněte: Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí?

Jak kontaktovat S-Dražby?

Na webu nechybí sekce s kompletními kontaktními údaji. Společnost můžete kontaktovat na:

  • e-mailu aukce@S-drazby.cz
  • tel. čísle +420 22 72 72 772

Pro fakturaci pak slouží tel. číslo +420 22 72 72 773. 

V kontaktech je pak uvedena také společnost BANELO, a.s. Ta by měla být určena jako “Administrátor – AUKCE VŘ INSOLVENCE – EXEKUCE”. Přestože je zde společnost uvedena, podle rejstříku firem je aktuálně v likvidaci

Co mají společného S-Dražby.cz a Slevy-Reality.cz?

Na webu Slevy-Reality.cz najdete vlastně velice podobný obsah, jako na S-Dražbách. Opět jsou zde nabídky nemovitostí, tentokrát se ale nejedná jen o nabídku dražených objektů. Provozovatelem webu je ale shodná společnost Centrum aukcí.cz s.r.o. a opět jako “Administrátor – inzerce nemovitostí INSOLVENCE – EXEKUCE” je uvedena společnost v likvidaci BANELO, a.s.

Pozor na registraci na S-Dražby

Na první pohled se může stránka S-Dražby zdát jako klasický inzertní server nemovitostí, který navíc svou doménou může připomínat Sreality a další weby Seznamu. Má to ale háček …

Registrace na S-Dražby se zdá být neškodným krokem, díky kterému zjistíte více informací o o inzerovaných dražbách nemovitostí. Registrace ovšem není zdarma! A jak se můžete dozvědět z Ceníku na stránkách, “Registrační poplatek – pro zajištění informací ke klientem poptávané dražbě, e-mailová podpora” vás bude stát 5 000 Kč.

A této nenápadné informace si nevšimly již stovky uživatelů, kteří se zdánlivě zdarma zaregistrovali a následně se nestačili divit. Společnost po nich následně částku vymáhá a podle dostupných informací se nestydí využít zastrašování ani soudních elektronických platebních rozkazů. 

Může vás zajímat: Recenze Booho.cz – ČOI varuje před rizikovou nákupní galerii

Co placenou registrací získáte?

Pochopili bychom, že účast v aukci není zdarma. Společnost ale není přímým pořadatelem aukcí a ve většině případů vám jen dodá informace o aukci, či o tom, že je nemovitost v exekučním procesu či je dražena z důvodu insolvence majitele. Tyto informace jsou ovšem veřejně dostupné zdarma. 

Mnozí klienti, kteří částku zaplatili se tak cítí podvedeni. A to nejen z tohoto důvodu. Nejednou se stalo, že aukce, kvůli které poplatek uhradili, již dávno není aktuální.

Jsou S-Dražby podvod?

Již podle dosavadních informací se web nejeví příliš důvěryhodně. Jen na advokátní kancelář ak-laska.cz se obrátily k minulému roku desítky klientů, kteří se cítí být podvedeni. 

“V tuto chvíli se na nás obrátily již desítky klientů, kdy jejich příběh je vždy stejný. Naši klienti hledali nemovitost ke koupi, a to prostřednictvím rozšířených inzertních portálů jako např. www.sreality.cz nebo www.reality.idnes.cz. Na těchto portálech našli inzerát, který je zaujal, a protože měli zájem o více informací nebo rovnou i prohlídku nemovitosti, kontaktovali inzerenta, tedy společnost Centrum Aukcí.cz s.r.o. Na základě této poptávky obdrželi naši klienti odpověď, že bližší informace jim mohou být poskytnuty až po registraci na stránkách www.s-drazby.cz. Klienti, kteří registraci provedli, obdrželi následně do svého e-mailu dražební vyhlášku nebo třeba jen odkaz na insolvenční řízení. Tyto informace si však může každý vyhledat sám buď na dražebním portálu Exekutorské komory ČR nebo v insolvenčním rejstříku. Více informací k inzerovaným nemovitostem našim klientům ze strany Centra Aukcí.cz s.r.o. nikdy poskytnuto nebylo a ani být nemohlo.

Společnost centrum Aukcí.cz s.r.o. totiž tyto nemovitosti nedraží a nemá ani žádné oprávnění zprostředkovat jejich prodej. Společnost Centrum Aukcí.cz s.r.o. pouze systematicky vyhledává nemovitosti v dražbě, které následně přeinzeruje na jiných realitních portálech jako např. Sreality.cz. Inzerované nemovitosti přitom často nejsou vůbec na prodej anebo jsou již prodané.”

Po klientech ale společnost i přes jejich nespokojenost vyžaduje úhradu poplatku ve výši 5 000 – 6 000 Kč. 

S-Dražby řeší dTest, pokutování byli i ČOI

Právě známý dTest se zastal desítek až stovek klientů portálu S-Dražby, kteří se na něj obrátili. Vznesl podnět také na ČOI, která společnosti Centrum aukcí.cz s.r.o. uložila v listopadu roku 2021 úhrnnou pokutou ve výši 1 500 000 Kč. A to zejména pro naplnění skutkové podstaty dle § 24 odst. 1 písm. a) zákona, tedy pro používání nekalých obchodních praktik.

S-Dražby neunikly ani médiím

Na nekalé praktiky S-Dražeb upozornily také SeznamZprávy. Už v září roku 2021 zde vyšel článek a to v reakci na rozhovory s podvedenými, které rozebíral pořad Záhady Josefa Klímy. Společnost neunikla ani pořadu Černé ovce ČT, stačí jen chvíli googlit a recenzí, článků a informací budete mít přehršel.

Zkušenost klientů je ve všech případech téměř totožná. O zpoplatnění registrace netušili a následná reklamace či argumenty jim při arogantním jednání společnosti byly k ničemu. 

Recenze S-Dražby – zkušenosti klientů

Jak už asi tušíte, recenze na tento rádoby aukční portál příliš příznivé nejsou. Uživatelé jsou zklamaní celkovým jednáním, nečekaným poplatkem i nulovými službami, které si zaplatili. Společnost se navíc k celé situaci staví velmi arogantně a jde ji jen o snadný zisk. Vybrali jsme pro vás několik recenzí, které celý problém shrnují …

“Jak již zde bylo mnohokrát hodnoceno, jedná se o klamavou a podvodnou společnost. Vůbec na jejich odkazy či stránky neklikejte. Pokud jste již klikli a chodí Vám výzvy či faktury k zaplacení registračních poplatků, obraťte se na ČOI či dTest. Dokud nepřijde platební příkaz, nemá cenu ani řešit. Jakmile dojde platební příkaz, je třeba podat odpor (cca 1000 Kč u advokáta) a jde to do soudního řízení, které v tomto případě dosud nedopadlo ani jednou v neprospěch spotřebitele.”

V. Vyhnálek, recenze Google.cz

“Dobrý den,

jako spousta dalších, i já jsem v prosinci naletěl na nekalé praktiky této firmy.

Projížděl jsem nabídky nemovitostí na portálu Idnes.cz Zaujala mě nabídka pozemku a chtěl jsem více informací o něm.Nic víc.Nenapadlo mě,že by za více informací,tak jak to bývá všude u realitek zdarma,se něco platí.Protože jsem se žádné aukce nezůčastnil,chtěl jsem jen informace o něm.Pochopil bych poplatek max.100Kč,za pár minut času na poslání mailu.Ale nehorázných 5000?!

Navíc,když jsem žádal informace,chtěl jsem vědět i to jestli na pozemku nepřekáží stožár el. vedení.Dodnes mi na to nikdo neodpověděl.Přišla mi do mailu nějaká vyhláška a posudek.Od doby registrace jsem v této věci nic dalšího už nepodnikl.Mám tedy i za to,že služba nebyla provedena celá,rozhodně ne k mé spokojenosti.O registraci jsem nestál,ale musel jsem,aby mi mohli inf. poskytnout-jejich podmínka.Není to nátlak?Mám to dát k právníkovi,nebo čekat až přijde dopis od soudu(od S-dražeb).Děkuji za odpověď.”

uživatel Ustohal, VaseStiznosti.cz

Registrovali jste se na S-Dražbách? Jak se nyní bránit?

Ať už jste o registračním poplatku neměli tušení nebo jste jej uhradili s vidinou toho, že se budete moci zúčastnit aukce vybrané nemovitosti, nic není ztraceno. 

Pokud je vaše registrace staršího data, kdy společnost ještě neměla na stránkách správně uvedeno, že “Odesláním formuláře učiníte registraci, která je ZPOPLATNĚNA dle platných Aukčních podmínek a ceníku” a namísto tlačítka “Registrovat se, potvrzuji nákup služby” bylo pouze jednoduché tlačítko k Registraci, máte vyhráno. Na výzvy k platbě zkrátka nereagujte, jsou podle ustanovení soudu nevymahatelné. 

U novějších registrací, kdy už má po právní stránce společnost stránku a informace na ni lépe zpracované, může být vše složitější, nicméně nikoliv neřešitelné. 

Prvním krokem by mělo být z vaší strany písemné odstoupení, které po zaslané faktuře zašlete společnosti zpět s odůvodněním. Na to ale nečekejte kladné reakce nebo storno faktury. 

S největší pravděpodobností vám budou nadále chodit upomínky a výzvy k platbě, předžalobní výzvy a další strašáky, které stovky ne-li tisíce lidí přiměl k platbě. Pokud nechcete jen vyčkávat, jak celá záležitost dopadne, máte hned několik možností, na koho se obrátit . A nemusí to být advokát za tisíce …

  1. ČOI – Česká obchodní inspekce má se společností a jejím jednáním již několikaletou praxi. Případ minimálně alespoň prověří a v tom lepším případě vám poradí, jak dále postupovat. 
  2. SOS – neboli Sdružení obrany spotřebitelů již také několikrát pomohlo s řešením nekalého jednání S-Dražeb. Minimálně tedy čekejte cenné rady a podporu. 
  3. AK Láska – stovky a možná i tisíce zklamaných klientů se obracejí na senátora Václava Lásku ze SEN21. Ten vede advokátní kancelář Láska, Kutová & Průšová, která se na S-Dražby zaměřila. Poradí, pomohou a spousta klientů si je v souvislosti s touto kauzou velmi chválí. Problém dle recenzí vyřešili v rámci stokorun. 
  4. Spojte se s dalšími podvedenými – například na Facebooku existuje skupina s názvem s-dražby (Centrum aukcí s.r.o., Banelo a.s.) podvodné jednání, která má v současné chvíli přes 1 200 členů. Najdete zde podporu lidí, kteří řeší naprosto shodný problém a rádi vám pomohou. Nejedná se ale většinou o právníky a hovoří jen ze své zkušenosti, proto bychom raději doporučili kontaktovat výše zmíněné organizace či AK Láska.

Pozor na EPR – Elektronický platební rozkaz nehažte do koše!

Přestože se v mnoha internetových diskuzích dočtete, že v případě, kdy nebudete na výhružky a výzvy k platbě či předžalobní výzvy reagovat, společnost Centrum aukcí.cz s.r.o. to zkrátka vzdá a po 3 nebo 4 letech pohledávka sama zanikne. 

Tohoto samořešení se sice dočkala spoustu podvedených, nemusí se ale jednat o váš případ. Společnost provozující S-Dražby totiž zjistila, jak skvěle v jejich prospěch funguje elektronický platební rozkaz. 

Jakmile vám EPR ze soudu přijde, je nutné se proti tomuto rozhodnutí v daném časovém limitu odvolat – podat odpor! Pokud tak neučiníte, nezbývá, než částku i s náklady na soud uhradit. Jakmile ale podáte odvolání, tento platební rozkaz je zrušen a soud nařídí klasické soudní jednání. 

Pokud se proti EPR neodvoláte – resp. nepodáte odpor, může skutečně dojít až ke exekucím, kterými společnost při vymáhání pohledávky ráda hrozí.

Máte také zkušenost s S-Dražby? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názor nebo doplňte informace, které nám při tvorbě článku unikly …

Zdroje: https://www.s-drazby.cz/, https://www.facebook.com/groups/438058616912601, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spolecnost-vyuziva-hlad-po-nemovitostech-nasla-trik-ktery-vas-pripravi-o-penize-174492, https://www.vasestiznosti.cz/firm/detail/5455, https://liberec.rozhlas.cz/ceska-obchodni-inspekce-a-dtest-varuji-pred-aukcnim-portalem-s-drazbycz-9013899 a http://ak-laska.cz/blog/blog-neopravnenost-vymahani-poplatku-centrum-aukci.php

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *