Recenze Světla24 – designové osvětlení z Německa

Vybrali jste si na e-shopu Světla24 designový kousek, který ve vašem domě nemůže chybět, ale nejste si nákupem jistí? V naši nezávislé recenzi zjistíte, zda je nákup na e-shopu bezpečný, jak jej hodnotí zákazníci nebo jak můžete vrátit nevyhovující zboží. 

Co je Světla24?

Jedná se o e-shop, který se zaměřuje na prodej interiérového i domácího osvětlení a žárovek nebo také LED osvětlení a technologií pro chytrou domácnost. Najdete ho na internetové adrese svetla24.cz

Je Světla24 český e-shop?

www.svetla24.cz

Provozovatelem e-shop je německá společnost Lampenwelt GmbH se sídlem na adrese Seelbüde 13, Schlitz. Pro české zákazníky ale funguje zákaznický servis v češtině a hlavu si nemusíte dělat ani s případnými reklamacemi či vrácením zboží. 

Je nákup na Světla24 bezpečný?

Rozhodně se nejedná o podvodný nebo rizikový e-shop, který by z vás chtěl jen vytáhnout těžce vydělané peníze. Svou objednávku skutečně dostanete, zaráží nás ale poměrně vysoký počet negativních ohlasů zákazníků. 

Recenze Světla24 – zkušenosti zákazníků

Při zkoumání recenzí zákazníků vás po chvíli zarazí veliký rozdíl mezi zákaznickými recenzemi na dvou hlavních porovnávačích Zboží a Heurece. 

www.svetla24.cz

Na Heurece získal obchod při celkovém počtu cca 600 recenzí 4,4 z 5 možných hvězdiček a 84 % uživatelů by e-shop doporučilo.

Náš tip: Nezávislá recenze Pneumatiky.cz – jak hodnotí zákazníci?

blank

Na Zboží už to tak veselé ale není a spousta zákazníků zde řeší problémy s nákupem. E-shop zde získal při 89 hodnoceních jen 2 hvězdičky z 5 a nákup na Světla24 by doporučilo pouze 35 % zákazníků

blank

Zákazníkům se na e-shopu nejčastěji líbí …

 • rychlost doručení objednávky
 • široký výběr zboží 
 • kvalita produktů 
 • přijatelné ceny
 • přehledný e-shop a snadný nákup

Často si ale zákazníci stěžují na …

 • nedostatečnou komunikaci
 • neochotu při řešení problémů či reklamací
 • velice dlouhou dobu dodání
 • kvalitu dopravy (zboží bývá poničené)
 • arogantní personál zákaznického servisu
 • absenci návodů na sestavení či provoz zboží v češtině

Doprava a doba dodání na Světla24

Při objednávce vás může lehce zarazit, že zde chybí možnost výběru dopravce. Je tedy překvapením, která přepravní společnost vám objednávku doručí. Podle informací na stránkách to mohou být DPD, GLS a německá firma Gebr. Weiss / Zufall.

O ceně dopravy ale samozřejmě předem víte a je započítaná do ceny objednávky k úhradě. Platba za doručení se odvíjí od ceny vaší objednávky…

www.svetla24.cz

 • při nákupu do 350 Kč hradíte dopravu ve výši 180 Kč
 • při nákupu do 500 Kč hradíte dopravu ve výši 100 Kč
 • při nákupu nad 500 Kč máte dopravu zdarma 

Pokud se ale jedná o nadrozměrný produkt, může vám být účtováno dopravné ve výši 658 Kč. O této skutečnosti se dozvíte již v košíku.

Náš tip: Nezávislá recenze Holokolo – jak hodnotí obchod zákazníci?

Co se týče doby dodání, Světla24 uvádějí, že po uhrazení objednávky zboží okamžitě expedují – u dobírky samozřejmě na přijetí platby nečekají. Dodací lhůta se u zboží liší, uvidíte ji ale u každého produktu. Může se jednat o doručení v rámci 3 – 6 dnů, ale také si na svou objednávku můžete počkat i 9 – 13 dní. 

Výjimkou ale nejsou ani zákazníci, kteří na svou objednávku čekali mnohem déle – například více než 3 týdny. Pokud tedy na svou objednávku spěcháte, není ideální se na danou dobu doručení spoléhat. 

Náš tip: Recenze Blancheporte – nákup z tištěného katalogu i online

Světla24 možnosti platby objednávky

U výběru platby už je možností více, zboží můžete uhradit … 

 • dobírkou při převzetí – s poplatkem ve výši 52 Kč
 • platební kartou online
 • bankovním převodem 
 • pomocí PayPal

Shrnutí závěrem… 

Světla24 jsou e-shopem, jehož německý dodavatel má v oboru více než 20 let zkušeností. Právě proto nás zaráží časté stížnosti zákazníků, kterým zboží dorazilo poškozené nebo s velkým zpožděním. 

Pokud ale na svou objednávku příliš nespěcháte a zboží dojde v pořádku, s kvalitou produktů byste měli být spokojeni. Jistou nevýhodou pak ale může být neochotný zákaznický servis, se kterým bývá složité řešení problémů či reklamací. 

Co je Světla24?

Jedná se o e-shop, který se zaměřuje na prodej interiérového i domácího osvětlení a žárovek nebo také LED osvětlení a technologií pro chytrou domácnost. Najdete ho na internetové adrese svetla24.cz.

Je Světla24 český e-shop?

Provozovatelem e-shop je německá společnost Lampenwelt GmbH se sídlem na adrese Seelbüde 13, Schlitz. Pro české zákazníky ale funguje zákaznický servis v češtině a hlavu si nemusíte dělat ani s případnými reklamacemi či vrácením zboží.

Je nákup na Světla24 bezpečný?

Rozhodně se nejedná o podvodný nebo rizikový e-shop, který by z vás chtěl jen vytáhnout těžce vydělané peníze. Svou objednávku skutečně dostanete, zarážející je ale poměrně vysoký počet negativních ohlasů zákazníků.

Máte také zkušenost s nákupem na Světla24 nebo jste našli výhodnější nabídku u konkurence? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názor v komentářích níže …

www.svetla24.cz

Zdroje: https://www.svetla24.cz/, https://obchody.heureka.cz/svetla24-cz/recenze/ a https://www.zbozi.cz/obchod/143853/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *