Recenze venkovních žaluzií NEVA: hodnocení a zkušenosti

ŽALUZIE NEVA s.r.o. je český výrobce venkovních žaluzií a screenových rolet. Firma sídlí v Kralicích na Hané na Prostějovsku a vyrábí přibližně 2 000 kusů venkovních žaluzií týdně. Své produkty rozváží do celého světa (například i do Japonska nebo Austrálie), v Česku prodává asi 30 % své produkce.

Venkovní žaluzie nebo screeny od firmy NEVA si jako koncový zákazník nemůžete koupit přímo – musíte využít některého z obchodních partnerů. Těch má NEVA v Česku více než sto a jsou rozmístění po celé zemi a všech krajích.

NEVA – hodnocení od zákazníků

Na Google Moje firma má NEVA hodnocení 4,7/5 z dvaceti recenzí. Na portále firmy.cz získala 4,1/5, ale jen z pěti recenzí. Obě čísla je potřeba brát s rezervou, jelikož recenze nejsou ověřené. Navíc koncový zákazník s firmou NEVA nejedná, stínění vždy dodává obchodní partner, což může hodnocení zkreslovat.

Moc spokojená. Žaluzie už jsem od nich koupila na dva domy. Vše super funguje a cena vždy rozumná… i když teda v poslední době už míň 🙁 Ale tak chápu, že hliník zdražil.

Posledně sice s termínem plnění to nebylo úplně hladké, ale po urgenci vše chybějící neprodleně dodáno.

A firma dokonce ochotně vyřešila i reklamaci na žaluzie dělané před lety na RD.

Kateřina Kulhánková, recenze na Google

Tato recenze dokazuje, že koncový zákazník si může NEVU plést s montážní firmou, která předokenní žaluzie dodává a instaluje. Například cenu totiž neurčuje jen výrobce, ale z velké části právě montážní firma. Podobně i reklamace řeší montážní firma.

Zajímavější je proto recenze koncového zákazníka přímo ze stránek NEVY, která je součástí delší případové studie včetně fotografií klienta i jeho bytu.

Aniž bych z toho cokoliv měl, venkovní žaluzie všem doporučuji. Pokud se někdy budu stěhovat do rodinného domu, určitě budu chtít znovu venkovní žaluzie. A nejspíš znovu oslovím Diamond Design a vyžádám si žaluzie NEVA.

Tomáš Minařík, recenze na webu neva.eu

NEVA – hodnocení od obchodních partnerů

Mnohem vyšší relevanci mají nicméně hodnocení od obchodních partnerů, kteří s NEVOU spolupracují, exteriérové žaluzie a rolety od ní odebírají a následně montují u klientů. Ti sice hodnocení nedávají veřejně, ale někteří z nich se ke spolupráci vyjádřili v rámci případových studií na webu NEVY.

Hledali jsme produkt, který v ideálním případě uvidíme jen jednou v životě: bude tak kvalitní, že už se k němu nebudeme vracet kvůli servisu nebo opravám. Šlo nám o životnost, propracovanost a detail. A to všechno jsme u NEVY našli.

Jiří Rosecký, firma Diamond Design

Dělám ve stínění přes 30 let, de facto jsem v Česku otvíral trh s venkovním stíněním a pracoval jsem s mnohými zahraničními výrobci. Mohu tak objektivně říct, že venkovní žaluzie NEVA patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dispozici. Svou kvalitou se vyrovnají prvotřídním výrobkům z vyspělých západních zemí, jako jsou Německo nebo Švýcarsko.

Martin Macek, firma METALPLAST

Na rovinu říkám, že venkovní žaluzie i screenové rolety od NEVY jsou dražší než u konkurence. Spolupráce s NEVOU se ale přesto vyplatí. Všechno dostáváte včas, nemusíte tak často jezdit na reklamace, spolupráce je příjemná, zákazníci jsou spokojenější. Takže i když za produkt zaplatíte o něco víc, nakonec jsou zakázky rentabilnější.

Dagmar Surá, firma SOLAR-TECHNIK

Všechna tato hodnocení jsou součástí rozsáhlých případových studií včetně fotografií, v případě firmy METALPLAST i s videem. Lze je tedy považovat za věrohodná, jelikož NEVA by si jen těžko dovolila hodnocení a fotografie falšovat a ohrozit tím vztahy se svými obchodními partnery.

Na webu je pak dále případová studie s developerem, který montuje vnější žaluzie NEVA na své domy – dřevostavby.

Žaluzie z NEVY jsou u nás vždy za dva týdny od objednání, taková spolehlivost je dnes u dodavatelů hodně vzácná. A navíc nám píšou a volají klienti, že jsou z našich domů nadšení. Všechno prý skvěle funguje – fotovoltaika, rekuperace a zmiňují právě i venkovní žaluzie. Pochvalují si pohodlné ovládání a příjemné klima v domě, zpětná vazba je opravdu výborná.

Pavel Malatinský + Dominik Folwarczny, firma OneHouse

NEVA – závěr a doporučení

Firma NEVA vyrábí venkovní stínění od roku 1996, má desítky tisíc zákazníků po celém světě a její produkty stíní například Flow Building na pražském Václavském náměstí nebo sídlo Fotbalové asociace na Strahově. Tyto reference potvrzují, že si firmu pro spolupráci vybírají i přední developerské skupiny.

Také dle hodnocení obchodních partnerů a zákazníků nabízí NEVA špičkový produkt. Negativní recenze jsme nezaznamenali, s výjimkou dvou jednohvězdičkových hodnocení (bez zpřesňujícího komentáře) na Google Moje firma a firmy.cz. Tyto recenze jsou však neověřené. Výrobky NEVA můžeme proto jednoznačně doporučit.

Máte zkušenosti s externími žaluziemi nebo screeny od NEVY? Dejte vědět do komentářů.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *