Údržba umělého ratanového nábytku a tipy pro správnou péči

Postarejte se o váš ratanový zahradní nábytek. Pravidelnou péči si každoročně zaslouží i bezúdržbový zahradní nábytek z umělého ratanu. Poznejte pár jednoduchých kroků pro jeho dobrou kondici a dlouhou životnost.

Jednoduchá údržba umělého ratanového nábytku

Zvolili jste si umělý zahradní ratanový nábytek kvůli jeho modernímu designu, cenové dostupnosti a odolnosti vůči počasí? Skvělá volba!

Zahradní nábytek z umělého ratanu se vyrábí z plastu, který je zároveň odolnější a pevnější než přírodní ratan, ale zachovává si stejný vzhled a dojem.

Velké množství stylových modelů vás příjemně překvapí. Právě v sezóně je výběr opravdu široký. Nechte si k promyšlení pár dní. Inspirovat se můžete současnými trendovými modely ratanového nábytku.

zdroj:Moeblix.cz

Je ideální do zahrad a na terasy rodinných domů. Jedinečně se vyjímá a zpříjemňuje exteriéry prostorů, jenž jsou součástí hotelů, restaurací, wellness center či venkovních bazénů.

K dalším benefitům umělého ratanového nábytku patří dlouhá životnost, snadná manipulace a snadná údržba. Klidně můžeme jmenovat až 10 důvodů, proč si pořídit umělý ratanový nábytek.

Rada odborníka: Skvělým místem pro umístění ratanového nábytku a jiného zahradního posezení jsou také pergoly s bočním zasklením. Díky skleněným stěnám a dveřím tak dosáhnete elegantně oddělené posezení, aniž byste přišli o příjemný výhled.

Péče o umělý ratan v sezóně

Kvalitní zahradní nábytek z umělého ratanu vyžaduje jen jednoduchou péči:

a) před začátkem sezóny

Na začátku grilovací sezóny a zahradních posezení jej důkladně vyčistěte.

Nachystejte si čistý hadr, kartáč případně zubní kartáček, kbelík na vodu, saponát a vodu.

Umyjte každý kus ratanového nábytku a všechny jeho součásti navlhčeným hadrem. Více zašpiněná místa nebo odolné skvrny odstraňte kartáčem. Na těžko dostupných místech si pomozte zubním kartáčkem.

Potom nábytek opláchněte čistou vodou a nechte dobře vysušit.

Určitě nepoužívejte abrazivní čistící prostředky, abyste nábytek nepoškrábali.

b) během sezóny

Z umělého ratanového nábytku pravidelně setřete prach suchým nebo navlhčeným hadrem. Klidně jej můžete i vysát nebo přestříkat vodou ze zahradní hadice.

Více znečištěné části nebo skvrny odstraňte houbou s malým množstvím saponátu.

Po vyčištění jej nechte dobře vyschnout. Pravidelné mytí je zároveň prevencí před zajetím a udržuje sytost barev.

blank
zdroj: moeblix.cz

Ochranná plachta celoročně

Kvalitní zahradní nábytek z umělého ratanu je odolný vůči vnějším vlivům a můžete jej nechat venku celou zimu.

Pokud však chcete používat vaši ratanovou sestavu, křesla i stoly z umělého ratanu déle a bez poškození, používejte prodyšnou ochrannou plachtu, když prší či fouká vítr.

V mnoha případech je možnost koupit ochranný obal spolu s ratanovým zahradním nábytkem, který bude perfektně sedět. V opačném případě jej přizpůsobte rozměrům nábytku, aby se ve větru neroztrhl, a upevněte o nohy ratanového nábytku. Zároveň se nesmí dotýkat země, aby se zajistilo dobré proudění vzduchu.

blank
zdroj: depositphotos.com

Vyberte si ochranný kryt, který odolává UV záření. Hlavně u méně kvalitního umělého ratanového nábytku tak předejdete k vyblednutí barev, i když by byl zakryt.

 Než umělý ratanový nábytek zakryjete na zimu plachtou, dbejte, aby byl suchý a doplňky (polštáře a podsedáky) odložte do interiéru.

Speciální péče o doplňky

O podsedáky, opěradla a polštáře, které bývají součástí nábytku z umělého ratanu, pečujte podle doporučení na přiloženém informačním letáku.

Buď je můžete prát v pračce, nebo jen čistit vlhkým hadrem a přípravkem na skvrny.

blank
zdroj: depositphotos.com

TIP: Pokud vám po posledních přípravách vaší zahrady na letní sezónu zbylo už jen posekat Váš zatravněný dvůr, potřebujete si k tomu pořídit kvalitní stroj, který zvládne Vaše požadavky. Proto máme pro Vás pár tipů, jak vybrat správnou sekačku na trávu, pro kterou bude travnatý porost ve Vaší zahradě hračkou.

Umělý versus přírodní ratan

Při výběru ratanového nábytku můžete mít dilema mezi zahradním nábytkem z přírodního ratanu nebo z umělého ratanu.

Oba materiály mají své vlastnosti. Podstatným rozdílem je materiál, ze kterého je ratanový nábytek vyroben. Zatímco přírodní pochází z přírody, umělý ratan je syntetický a uměle vyrobený materiál.

Vzhled, design a pohodlí, které vám poskytnou, jsou srovnatelné. Umělý ratan vyhrává při porovnávání vlastností, jako je vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, trvanlivost a skutečně jednoduchá péče.

Osvojte si pár pravidel péče o umělý ratanový nábytek a bude vám skvěle a dlouho sloužit na vaší terase, balkoně nebo v zahradě.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *