Vlnité i kudrnaté vlasy přes noc? Zvládnete to i sama. Jak na to?

O bohaté hřívě plné přírodních vln sní občas nejedna z nás. A věřte tomu nebo ne, i během toho nočního snu se vám na hlavě mohou působivé kudrliny vytvořit. Prozradíme vám 6 tipů, jak si udělat vlnité vlasy přes noc s minimální námahou.

1) Zapleťte si copy

Chcete spíše drobnější vlnky? Vsaďte na klasické copánky. Právě od jejich počtu se odvíjí drobnost jednotlivých vln, pokud chcete opravdu drobné kudrlinky, bude potřeba více copků o stejné tloušťce.

Pokud chcete spíše větší splývavé vlny, zaměřte se na jeden či dva copy a nezapomeňte je doplést co nejvíce ke konečkům. A pokud chcete docílit objemného účesu už od kořínků, zvolte francouzský cop zapletený co možná nejblíže u hlavy.

Tip: Jak zjistit, kdo si prohlíží můj Instagram?

Aby vlny vydržely co nejdéle, umyjte si večer hlavu, vlasy zlehka vyfénujte a copy pleťte z vlhkých vlasů. Částečné prosušení je nutné, pokud copy více utahujete, mohly by být ráno ještě mokré.

2) Trik s elastickou čelenkou

Máte doma pružnou čelenku na cvičení nebo na kosmetiku? Může vám pomoci k velkým bohatým vlnám. Stačí, když si ji nasadíte přes čelo, tak aby zakrývala vaše navlhčené vlasy – jako indiánskou čelenku.

Pak začnete z jedné strany vlasy provlékat pod ní. Nejprve provlečete pod čelenkou jeden pramínek, ke kterému přidáte další pramen a takto pokračujete. Zkrátka čelenku vlasy omotáváte. Až dojdete k temeni, necháte poslední pramen viset a to samé uděláte z druhé strany. Zbylé zadní dva prameny zamotáváte společně tak dlouho, dokud pod čelenkou zcela nezmizí.

Menší nevýhodou může být náročnější rozmotávání vlasů po ránu, zejména pokud k fixaci použijete tužidlo nebo vodu s mořskou solí.

Tip: Další zajímavé tipy a návod, jak mít hřívu plnou přírodních vln.

3) Natáčky a papiloty

Samozřejmě mezi stálice pořád ještě patří klasické natáčky nebo ohebné papiloty. Na ně stačí jednotlivé prameny namotat a výsledek už pak záleží pouze na šířce zvolené natáčky.

Hitem posledních let jsou pak natahovací magické natáčky. Jedná se o barevné duté natáčky z pružného plastu, které fungují jako pružiny. Pomocí háčku pramen natáčkou protáhnete a ta se pak smrskne do tvaru budoucí kudrliny či vlnky.

Tip: Jak se starat o tetování?

Papiloty, klasické i magické natáčky stojí pár korun a skutečně fungují. Je ale potřeba si uvědomit, že noc s natáčkami na hlavě není nic pohodlného. Na rozdíl od zapletených copů nebo nenápadné čelenky vás mohou nepříjemně tlačit a omezovat.

4) Zatočte prameny do několika drdolů

Opět platí – čím více drdolů, tím menší vlnky. Vlasy si tedy rozdělte na několik částí, třeba na čtyři čtverce. A uprostřed každého točte pramenem tak dlouho, až z něj ukroutíte drdůlek, který zajistíte gumičkou nebo vlásenkami. 

5) Vlny díky dlouhému pásu látky

Vlhké vlasy na temeni rozdělte pěšinkou v místě, kde ji běžně nosíte. Na vrcholku hlavy upevněte pomocí spony či skřipce úzký pás látky, který vám bude rovnoměrně viset jako dva copy. Můžete použít téměř cokoliv – pásek od županu, složený šátek nebo rozstříhejte starší triko.

Tip: Jak změnit písmo na Instagramu?

Okolo látky začněte postupně namotávat jednotlivé prameny nejprve z jedné a pak také z druhé strany. Spodní část každého copu zafixujte gumičkou, případně můžete oba copy spojit skřipcem vzadu na temeni hlavy. Zkrátka tak, aby pro vás byla noc s copy co nejpohodlnější.

6) Zatočte si vlasy do dvou copů

Chcete nepravidelné zatočené vlny, které vám vytvoří bohatý objem? Rozdělte vlasy na polovinu – respektujte svou běžnou pěšinku – uchopte vlasy jako byste chtěla udělat culík a točte, točte, točte

Zkroucený copánek přehoďte podélně přes hlavu až k protějšímu uchu, přichyťte sponou nebo skřipcem a pokračujte stejně s druhým copem. Ten pak umistěte podél toho prvního. Po rozpuštění budete mít krásně objemné vlny.

Jak zafixovat vlny nebo kudrlinky? 

Pokud si chcete vlny udělat přes noc, vždy byste měla mít před zapletením nebo jinou úpravou vlasy lehce vlhké. Když v požadované pozici uschonou, budou vlny mnohem pevnější než kdybyste vlasy zaplétali “nasucho”. 

Po rozpuštění copů zapomeňte na hřeben! Pokud od sebe potřebujete vlasy oddělit, udělejte to jemně pomocí prstů. Při rozčesávání by vlasy zkrepatěly a bylo by po lesklých vlnách. 

Skvělým přírodním trikem a hitem internetu je v poslední době sprej se slanou vodou. Všichni asi víme, jak naše vlasy vypadají po koupeli ve slané vodě, třeba u moře. Pevně drží svůj tvar, který při schnutí měly. A stejně tak budou držet po usušení i vaše vlny. 

Máte své oblíbené tužidlo? Pak se nebojte a naneste jej v menším množství před úpravou do vlhkých vlasů. Vlny tak budete mít skvěle zafixovány. Jedinou nevýhodou může být pozdější úprava – vlny bude těžší od sebe oddělit a mohou vypadat méně přirozeně. 

Samozřejmě můžete využít speciální přípravky pro fixaci vln od sprejů až po pasty. K fixaci ale pomůže také klasický lak na vlasy. Doporučujeme fixovat jednotlivé vlny zvlášť, ať si na hlavě nevytvoříte pevnou helmu. A s lakem to moc nepřehánějte, přece jen by mohl přirozený vzhled narušit.

Zdroje: https://svetkreativity.cz/vlny-jako-od-kadernice-diky-jednoduchemu-postupu-to-zvladnete-z-pohodli-domova/, https://zenysro.cz/doporucujeme/krasa-a-zdravi/jak-si-jednoduse-vytvorit-vlnite-vlasy-chytre-je-zamotejte/ a https://www.wikihow.cz/Jak-m%C3%ADt-p%C5%99irozen%C4%9B-vlnit%C3%A9-vlasy 

4/5 - (4)

Zkušenosti “Vlnité i kudrnaté vlasy přes noc? Zvládnete to i sama. Jak na to?

  1. Nebylo by od věci k jednotlivým způsobům úpravy vlasů také pridat ilustrativní foto. Takhle když si to člověk přečte tak ví houbelec jak to udělat a jak to má vypadat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *