10 filmů na Netflixu, které si nenechat ujít

blank

Chcete si zpříjemnit večer opravdu dobrým filmovým zážitkem? Pokud i vy patříte k Netflix nadšencům, máme pro vás několik tipů na filmy, které na této streamovací platformě můžete najít. Vynechali jsme kultovky i známé klasiky a zaměřili se na poklady z dílny Netflix … a přidali i pár méně povedených, se kterými nemá cenu ztrácet čas.

Klaus

ČSFD 88% … rok 2019 … Španělsko … animovaná dobrodružná komedie

Vánočních komedií je sice požehnaně, Klaus se ale velice rychle probojoval na přední příčky žebříčků. Chválou nešetří diváci ani kritici. Nadchne vás nejen velmi povedeně zpracovaná animace, ale také propracovaný příběh plný vtipných scén. 

Poutavá pohádka o začátcích Santa Clause vypráví příběh mladého pošťáka, který se nečekaně spřátelí s velice samotářským výrobcem hraček. Milý a přesto tak vtipný snímek potěší malé i velké diváky.

Wham!

ČSFD 79% … rok 2023 … Velká Británie … hudební dokument

Jestli Netflix něco umí na jedničku, jsou to dokumenty. A ani tento kousek není výjimkou. V archivních rozhovorech a záběrech doslova ožijí 70. a 80. léta, kdy nejlepší kámoši George Michael a Andrew Ridgeley prosalvují světově známou skupinu Wham! 

Nechybí nejznámější hity a přestože skupina pro většinu z nás není takovou legendou, jako třeba Queeni, rozhodně jde o příjemně strávených 92 minut.

Doporučujeme také: Nejnapínavější severské krimi filmy – výběr 2023

Schumacher

ČSFD 76% … rok 2021 … USA … životopisný dokument

Michaela Schumachera vám rozhodně představovat nemusíme. Ať už patříte k jeho fanouškům nebo vás jen zajímá, jaký byl skutečný život slavného závodníka, dokument od Netflixu vás rozhodně nezklame. 

Prostřednictvím exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů vám přiblíží Schumacherův život. Zjistíte, co vše musel závodník pro svou kariéru obětovat, co vše dokázal, dokument ale nastíní také Michaelovy slabiny a chyby.

Ještěr

ČSFD 75% … rok 2023 … USA … kriminální drama – thriller

Ostřílený detektiv (Benicio Del Toro) musí vyřešit brutální vraždu mladé realitní makléřky. Při hledání pachatele ale odhaluje spletitou síť kriminálních aktivit. Pokud patříte mezi příznivce napínavých krimi thrillerů, Ještěr vás zaručeně potěší. 

Dvě hodiny plné napětí a skvělých hereckých výkonů určitě stojí za to. Na Netflixu je již od konce září 2023, často ale patří k neprávem opomíjeným titulům.

Může se hodit: Jak stahovat filmy z Netflixu?

Leo

ČSFD 75% … rok 2023 … USA … animovaný muzikál – komedie

Pokud hledáte rodinný pohodový animák, u kterého se pobaví celá rodina, máme dobrou zprávu – Leo se opravdu vydařil. Příběh 74 letého ještěra Lea a jeho želvího kamaráda, kteří svůj život tráví v teráriu školní třídy na Floridě. 

Když se Leo dozví, že mu nejspíše zbývá poslední rok života, rozhodne se pro útěk. Jakmile se ale prozradí a začne s dětmi mluvit, příběh dostane úplně jiný spád.

K zemi hleď 

ČSFD 75% … rok 2021 … USA … sci-fi komedie

Přestože se nejedná zrovna o novinku, spousta uživatelů Netflixu ji bohužel nevěnovala pozornost. Stejně jako vláda hlavním hrdinům snímku, kteří objevili nebezpečnou kometu řítící se k zemi. Příjemná a nenáročná sci-fi oddechovka, u které se nejednou zasmějete, přináší satirický pohled na reakce vůdců i vedlejších postav. 

Na západní frontě klid

ČSFD 67% … rok 2022 … Německo + USA … válečné drama

V roce 2022 se pod taktovkou Netflixu dočkalo filmového zpracování slavné knižní drama, ve kterém E. M. Remarque smutný příběh z první světové války. Teprve sedmnáctiletý Paul se nechá s nadšením naverbovat, brutální realita zákopů západní fronty ale rychle mění jeho pohled na věc. 

Skvěle zpracované akční drama, které by mnozí rádi viděli na plátnech kin, se natáčelo také na území Česka a dočkalo se celé řady nominací a ocenění. 

Nepřehlédněte: 10 nejlepších filmů podle skutečné události

Nech svět světem

ČSFD 67% … rok 2023 … USA … apokalyptický thriller

Další z loňských novinek Netflixu, která možná přinesla lehké zklamání. Podle častých názorů diváci na základě traileru a hvězdného obsazení bohužel očekávali více. I tak se ale jedná o velmi povedený apokalyptickýc thriller. 

Hlavní roli si střihla Julia Roberts, která se svým manželem (Ethan Hawke) a dětmi odjíždí na víkend do luxusního pronajatého domu mimo město. Rodinnou pohodu ale uprostřed noci naruší majitel domu s dcerou, kteří se sem přijeli schovat před kybernetickým útokem. Nečekejte ale příliš mnoho akce, zejména první polovina filmu je spíše o konverzaci. 

Ďábelské alibi

ČSFD 54% … rok 2023 … Velká Británie … krimi-hororový dokument

Netflix horory až na výjimky nepatří zrovna na přední příčky žebříčků a nabízejí spíše oddechovou podívanou. Ďábelské alibi ale přináší neotřelou kombinaci – dokument, ze kterého budete mít husí kůži. 

A to především, pokud jste viděli třetí díl hororové trilogie Conjuring (V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz). Ten je natočen na základě skutečných událostí. A právě dokument Ďábelské alibi přináší pohled na celý případ – ale z naprosto jiného úhlu. 

Dokument se prostřednictvím rekonstrukcí a autentických záznamů snaží odhalit brutální vraždu a objasnit tak případ chlapce posedlého ďáblem.

Rebel Moon

ČSFD 47% … rok 2023 … USA … akční sci-fi

Možná vám neunikla poměrně vtipná upoutávka s rebelem Petrem Nárožným. Obáváme se ale, že to je asi ten nejlepší zážitek, který vám Rebel Moon přinese. Spoustu sci-fi nadšenců s napětím očekávalo tak propagovanou novinku, kterou měl film složený ze dvou částí být. 

Ani tajemná cizinka, do jejichž rukou vložila svou naději na přežití napadená mírumilovná kolonie na vzdáleném měsíci, ale hodnocení Rebel Moon nezachránila. Většina diváků tak došla k velkému zklamání a druhému dílu dá jen stěží šanci.

Vybrat film, který by byl na Netflixu opravdu top a zároveň vám doporučit něco, co vám mohlo utéct, je těžký a velmi subjektivní úkol. Proto budeme rádi, když nám do komentářů níže napíšete svoje tipy na snímky, které by si ostatní předplatitelé neměli nechat ujít …

Zdroje: https://www.netflix.com a https://www.csfd.cz

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *