Avon recenze – zkušenosti, přihlášení, produkty, klub

Avon je kosmetická značku, která je v naší republice známá jako distributor kosmetického zboží, věcí pro domácnost a módy. Jde o nadnárodní společnost, která se specializuje na krásu, osobní péči a výrobky pro domácnost. Společnost byla založena v roce 1886 Davidem H. McConnellem v New Yorku a v současné době sídlí v Londýně ve Spojeném království.

Produkty značky Avon jsou výrobky společnosti Avon a jejich dodavatelů ve výrobních závodech jak České republiky nebo Polska, tak například USA. Místo, kde byl ten, který kousek vyroben, je uvedeno na obalu. Samotná značka Avon pochází z USA a vznikla před více než 130 lety v roce 1886.

Avon výhody a nevýhody

A co lze říci o výhodách a nevýhodách této značky?

Výhody

 • Kvalitní kosmetika
 • Nízké ceny
 • Možnost registrace a odměn
 • Velký výběr produktů
 • Možnost spolupracovat se značkou

Nevýhody

 • Objednávky přes internet
 • Objednávky přes Avonlady nebo Avongentleman
 • Použití chemických kompozic u produktů s nízkou cenou

Kosmetika Avon je přísně testována z hlediska bezpečnosti pro spotřebitele. Avon je vlastníkem mnoha patentů, jako první začala používat ANA –kyseliny nebo vitamíny A a C.

Značka Avon

Kosmetická část značky Avon se věnuje komplexní péči o tělo. Na internetu nebo v tištěném katalogu najdete nejen vůně nebo makeup, ale také přípravky pro péči o pleť, tělo a vlasy nebo specializovanou sekci pro muže. Avon se také věnuje dětské kosmetice a přípravkům ve vlastní sekci.

Oddělení domácnosti a módy zase nabídne různé vůně do bytu, oblečení, kosmetické pomůcky jako taštičky, peněženky nebo bižuterii.

Moderní kosmetické produkty Avon spojují vysokou kvalitu s rozumnou cenou, což je základem jejich úspěchu. Na to navazuje také velká účinnost přípravků, díky němuž je kosmetika velmi oblíbená.

Produkty Avon

Produkty značky Avon se dělí na:

 • Vůně – obsahují vůně pro něj, pro ni, sady vůní a parfemovanou kosmetiku. Výhodou tištěného katalogu jsou terčíky, které po přetření třeba vnitřní stranou zápěstí uvolní vůni. Mezi nejoblíbenější vůně patří například Avon Far Away, Avon Imari, Avon Little Black Dress, Avon Today a mnoho dalších. Společnost se snaží vytvářet vůně, které jsou jedinečné, svěží a přitažlivé pro různé vkusy.
 • Pleť – v této sekci máte na výběr ze sér a speciální péče, odlíčení a čištění, masek, kosmetických sad, doplňků jako jsou masážní pomůcky nebo depilační pružiny, péče o oční okolí, krémů nebo péče proti stárnutí či dle typu pleti.

TIP: Recenze Boohoo.com – kvalitní značkové oblečení. Jedná se o zahraniční e-shop s kořeny v Manchesteru, který nabízí skutečně originální značkové módní kousky

 • Makeup – obsahuje standardně doplňky jako jsou štětce nebo houbičky, přípravky na oči, rty nebo tvář a také péči o nehty včetně laků.
 • Tělo – zde si vyberete z různých sprchových gelů či mýdel, krémy a tělová mléka, pěny do koupele, péči o ruce a nohy, spreje a deodoranty, kosmetické sady a doplňky jako jsou masky na nohy, samoopalovací nebo opalovací spreje a oleje.
 • Vlasy – na výběr jsou klasicky masky a séra, speciální péče, barvy na vlasy, doplňky jako čepice, natáčky, hřebeny nebo kartáče.
 • Pro muže – muži si také mohou vybrat z vůní, tělové péče, péče o pleť a holení, sady kosmetiky nebo vůní a doplňků jako je pánská sada v pouzdru.
 • Pro děti – jsou připraveny různé krémy či sprchové gely, kartáče jak pro slečny, tak pro mladé muže
 • Domácnost a móda – zde najdete různé vůně do bytu, hodinky, oblečení či kosmetické doplňky

Avon MLM

Avon primárně prodává své produkty prostřednictvím přímého prodejního modelu, kdy nezávislí zástupci, známí také jako Avon reprezentanti nebo Avon dámy, prodávají produkty přímo spotřebitelům. Produktová řada Avon zahrnuje širokou škálu produktů pro péči o pleť, make-up, vůně, produkty pro péči o vlasy a tělo, stejně jako produkty pro domácnost a osobní péči.

V průběhu let se Avon globálně rozšířil a má silné zastoupení v mnoha zemích po celém světě. V posledních letech však společnost čelila finančním problémům a prošla významnou restrukturalizací, včetně prodeje svého severoamerického podnikání soukromé investiční společnosti v roce 2020. Navzdory těmto výzvám zůstává Avon v kosmetickém průmyslu uznávanou a respektovanou značkou.

Avon akce a Avon klub

Avon má na svém eshopu různé slevy a akce, které můžete při nákupu využít. Pokud se

zaregistrujete, obdržíte bonusy ve formě bodů, které potom směníte za produkty v ceně 35,– Kč. Na využití bodů máte 1 rok. Deset bodů obdržíte za každou korunu nákupu.

TIP: Recenze Vinted – vyplatí se zde kupovat oblečení? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a proč s (ne)vyplatí nakupovat právě přes něj

Ovšem pozor je rozdíl mezi přihlášením zákazníka na eShopu a registrací jako Avon Lady nebo Avon Gentleman. V základu se jedná o to, že přihlášením zůstáváte „pouhým zákazníkem“. Registrací jako Avon Lady či Avon Gentleman se stáváte partnery Avon a využíváte větší výhody případně můžete začít objednávat za výhodnější ceny i pro rodinu či známé.

Avon vás také podpoří v podnikání jako Avon Lady či Avon Gentlemana, které můžete povýšit na Avon VIP.

Co byste ještě měli vědět

A co si ještě pamatovat? Podívejte se na několik nejčastějších problémů, s nimiž se zákazníci potýkají, a seznamte se s jejich efektivními řešeními.

Mám zájem si objednat, ale nejsem registrovaným zákazníkem Avonu. Jak mám postupovat?

Pokud jste zde poprvé navštivte stránku jak nakupovat, kde je vše vysvětleno.

TIP: Recenze Lapert.cz – pozor na rizikový nákup! Tohle varování se opravdu vyplatí brát vážně

Jak se mohu stát AVON Lady či AVON Gentlemanem a co to obnáší?

Avon Lady/Avon Gentlemanem (dále jen AL/AG), se může stát osoba starší 18 let. Registrace je zcela zdarma.


Náplní spolupráce je prodej kosmetických a nekosmetických výrobků AVON koncovým zákazníkům. Objednávat je možné až v 15 dnech kampaně z každého katalogu, a to přes on-line rozhraní nebo prostřednictvím SMS. Pokud objednáte v hodnotě nad 700 Kč, není Vám účtován ani manipulační poplatek (jinak 50 Kč). Zásilky rozváží kurýrní služba IN TIME na zvolenou adresu běžně do dvou dnů od fakturace nebo je možné si zásilku nechat doručit na pobočku České pošty s možností vyzvednutí až 7 kalendářních dní.


V každém balíčku je kromě výrobků také faktura, která má 14denní splatnost. Pokud se s námi AL/AG zapojí do projektu záchrany lesů „Zdravé lesy, krásnější svět“, tak elektronickou verzi své faktury najde ke stažení přes on-line rozhraní v sekci Moje objednávky. Faktury lze hradit platbou online, převodem z účtu, vložením částky přímo na účet v Citibank nebo složenkou typu A.

Každý AL/AG se může účastnit obchodních setkání, kde se seznámí s novými výrobky, motivačními programy a všemi dalšími lokálními i celo spokojen státními akcemi.

Potřebuji k registraci jako AVON Lady/AVON Gentleman živnostenský list?

Uzavřením AVON Dohody se stanete registrovanou Avon Lady/Avon Gentlemanem se všemi výhodami, které jsou nabízeny. K uzavření AVON Dohody tedy není vyžadován živnostenský list.
V případě, že je Vaším úmyslem nakupovat AVON výrobky a v souvislosti s tímto vyvíjet soustavnou činnost naplňující znaky podnikání dle aktuální právní úpravy, je ze zákona povinností každého jednotlivce opatřit si živnostenský list vyžadovaný dle Živnostenského zákona 455/1991 Sb., v platném znění, stejně tak jako si zajistit veškeré související daňové a jiné registrace.

TIP: Nezávislá recenze Modivo – bezpečný nákup nebo riziko? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Je možné výrobky AVON vrátit?

Ano, AVON poskytuje 100% záruku spokojenosti na všechny své kosmetické i nekosmetické výrobky. V případě, že nebudete s výrobkem spokojen(a), můžete jej bez udání důvodu vrátit do 90 dní od data vystavení faktury své(mu) Avon Lady/Avon Gentlemanovi, která/ý výrobek vrátí zpět.
Zkontrolujte si rozměry uvedené v tabulce velikostí v katalogu nebo na www.avon.cz. Doplňky a oblečení mohou být vráceny pouze pokud nevykazují známky nošení a nebyly odstraněny visačky a ochranné hygienické nálepky.

Pokud jste si nechali doručit zboží přímo kurýrem anebo na Poštu/Poštomat a chcete ho reklamovat, vyplňte, prosím, vratkový formulář, který je ke stažení přímo na stránkách.

Vyplněný formulář společně s kopií faktury vložte do balíčku se zbožím a odešlete nejlépe doporučenou poštou na adresu: WE|DO CZ s.r.o., (AVON), Pražská 180, Zdiby, 250 66

Peníze budou vráceny na váš bankovní účet, případně zpět na vaši platební kartu, jakmile bude vaše reklamace zpracována. Zároveň obdržíte potvrzení emailem.

TIP: Flaro.cz recenze – varování ČOI. Co zákazníkům hrozí? Nenechte se napálit tak, jako mnoho jiných zákazníků

Recenze Avon

A jak jsou s Avonem spokojení reální uživatelé? Na statistiku jsme se podívali na stránky Zbozi.cz a dopadla takto:

 • 88 % spokojených zákazníků
 • 100 % spokojeno s termínem dodání
 • 92 % spokojeno s komunikací
 • 92 % spokojeno s dodáním zboží

A jaké jsou konkrétní zkušenosti?

Pro mě je Avon (a koneckonců i Oriflame) taková naleštěná bída, krásný obal, líbivý katalog, ale to je tak asi všechno. Před časem jsem pár věcí vyzkoušela (kolegyně dělala dealerku, tak jsem spíš ze známosti sem tam něco vzala), ale přišlo mi to jako obyčejná drogerka.“

Verense, Modrykonik.cz

Já kupuju od Avonu řasenku. Jednu jsem si moc oblíbila, pár tahama udělá krásný dlouhý řasy a neslepuje je. Vyzkoušela jsem už x řasenek, ale vyhovuje mi buď jedna od Max factoru nebo tahle z Avonu. Když objednám v Avonu v akci, tak vyjde na 129,- korun a Maxka vyjde na 199,-. A pak mám ráda jednu toaletní vodu, takže tu taky v akci objednám, je nevtíravá a vydrží vonět celý den.

Ještě od Avonu kupuju krém na ruce – jsou po něm hebké a nejsou mastné a pak také krém, který používám na paty a lokty – ten je super.

Jinak pleťové krémy a šampóny mi nevyhovují od Avonu vůbec.“

Helcenka, Modrykonik.cz

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí? Zjistěte, zda se vyplatí do něj investovat, nebo se jedná o další reklamní tahák

Já dělám avonlady už 11 let, kupuju sprcháče, těl. mléka a posledních pár let hodně dekorativní kosmetiku, stíny, rtěnky atd. Ale nemám nijak citlivou pleť, takže nedovedu posoudit, jestli jsou výrobky vhodné i pro alergiky nebo ne.

Ale od Oriflame si kupuju přes kamarádku rtěnky už asi 2 roky a na ty nedám dopustit. Jinak si myslím, že Avon je celosvětově známější než Oriflame, možná i síť Avonladies je větší než u Oriflame. Jinak rozdíl v Polské nebo Švédské kosmetice moc nevidím u těchhle dvou značek…Jsou obě víceméně levné, takže člověk nemůže čekat nějaký „omlazující“ účinky apod. Taky si tím už ani nepřivydělám, občas si něco kamarádka vezme, ale za provizi koupím další katalogy nebo si vezmu něco pro sebe, takže nula od nuly pojde. Mám pocit, že trh je mírně přesycenej už…“

Slunicko 83, Emimino.cz

Mám v blízké rodině AvonLady, beru od ní hodně věci, vyhovuje mi to po všech stránkách. Oriflame v podstatě neznám, párkrát jsem ho měla, ale cenově mi přišel trošku dražší.

Co se mi na Avonu líbí, že už nedělá už jen vyloženě kosmetiku, mám od nich spoustu pěkných kabelek, šperků, šátků.. Taky parfémy se moc líbí, používám taky šampony, krémy, sprcháče (i když jim už trošku konkuruje balea z dm), mám i většinu z dekorativní kosmetiky (makeup, řasenku, rtěnku, linky..) a nikdy jsem problém neměla ani žádná z našich zákaznic.

Jediná věc, kterou jsme za těch x let dostali zpět, byla smradlavá kabelka, kterou jsme za dva dny vyvětrali na balkoně 😆 Jinak máme okruh lidí, který si pravidelně objednává a za ten rok to mamce vydělá na dovolenou u moře.“

Teresa20, eMimino.cz

TIP: Premium Collagen Complex recenze – může vám tato kloubní výživa přinést opravdu všechno, co potřebujete?

Nejčastější otázky

Kdo vyrábí AVON výrobky?

Kosmetické výrobky, oblečení, šperky, kabelky a další doplňky značky AVON vyrábí společnost AVON a její dodavatelé ve výrobních závodech v USA, Německu, Polsku a v dalších zemích včetně České republiky. Konkrétní místo výroby je vždy uvedeno na obalu výrobku.

Jaké jsou slevy na výrobky AVON?

Atraktivní nabídky najdete v každém katalogu AVON a na stránkách AVON Online. Jako Avon Lady/Avon Gentleman máte možnost získat další slevu na výrobky až do výše 30 % nebo dle aktuálních speciálních akcí či zákaznických programů.

TIP: Idealica recenze – opravdu účinné kapky na hubnutí? Podívejte se na jejich složení i zkušenosti čtenářů

Co říci závěrem

Kosmetická značka Avon je bezesporu zavedená a kvalitní kosmetika, kterou lze pořídit za přiměřené peníze. Nicméně jako u všeho může někomu vyhovovat více, někomu méně a jinému vůbec. Je třeba si vyzkoušet. Výhodou je, že můžete kontaktovat některou Avon Lady či Avon Gentlemana, nebo zkusit vlastní úsudek na oficiálním eshopu Avonu.

Zdroje: https://fashion-cs.decorexpro.com/kosmetika/brendy/avon/, https://www.avon.cz/, https://www.ladyavon.cz, https://www.zbozi.cz/obchod/125181/, https://www.emimino.cz/diskuse/oriflame-nebo-avon-120667/strankovani/2/, https://otestuj.avon.cz/vysledky_testu

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *