Belenka.cz recenze – kvalitní barefoot obuv i nosítka pro děti

Pokud jste nadšenci do barefoot obuvi, případě máte malé miminko a rádi byste mu dopřáli skutečně kvalitní a zdravotně nezávadné nosítko, pak by vám určitě neměla uniknout značka Be Lenka a její e-shop Belenka.cz.

Jde o slovenskou značku, jejíž první produkty se na svět podívaly v roce 2015. Od té doby však jejich autoři rozhodně nespí, takže se lze těšit na nejrůznější inovace a nové a nové nápady.

Kdo stojí za nápadem Be Lenka?

Jak jsme již uvedli, jde o slovenskou značku. Jejími autory jsou Lenka Cenigová a Juraj Fehervari. Jejich prvním produktem uvedeným na trh byla ergonomická nosítka, ovšem později se k nim přidala i barefoot obuv, následovaná dalšími doplňky. Dnes si můžete na e-shopu vybrat z těchto kategorií zboží:

Barefoot boty

 • Pánské
 • Dámské
 • Kotníkové a vysoké
 • Zimní / Podzimní
 • Barebarics tenisky
 • Tenisky
 • Nízké / Polobotky
 • Slip-on tenisky
 • Péče o boty
 • Tkaničky do bot
 • Dětské
 • Barefoot ponožky
 • Doplňky

TIP: Recenze Skinners – ponožkoboty aneb jako chytrá horákyně

Nošení dětí

 • Nosítka
 • Šátky
 • Doplňky

Už dávno však nejde jen o lokálního prodejce, aktuálně najdete výrobky této značky ve více než 60 zemích světa. Mezi zákazníky je tato značka oblíbená především kvůli množství inovací, které každý rok vznikají a také kvůli neustálému rozšiřování sortimentu.

Příběh produktů Be Lenka

Paní Lenka Cenigová nepatří mezi lidi, kteří by měli už od začátku takříkajíc ustláno na růžích. Přesto se stala úspěšnou paralympioničkou a nyní i maminkou dvou dětí a samozřejmě také majitelkou úspěšné firmy. První nosítko vzniklo jednoduše z potřeby po narození syna paní Lenky – aktuální trh totiž nenabízel takový produkt, jaký by si pro něj představovala. Paní Lenka chtěla vyrábět taková nosítka, která mohou lidem skutečně pomoci, aniž by je přitom jakkoliv omezovala a při tom všem navíc ještě i vypadala dobře. Právě proto jsou ta od značky Be Lenka k dostání třeba se vzorem mandaly, souhvězdí nebo v designu romantického polárního dne. Jde o důkaz, že i praktické věci mohou vypadat vkusně a z jejich užívání můžete mít opravdovou radost.

Zero waste obuv, kterou hodíte do kompostu

Dalším typem sortimentu., který značka Be Lenka prodává, jsou barefoot boty. Be Lenka se drží filosofie slow fashion módy přívětivé k planetě. Ideálem jsou tedy pro ni kvalitní zero-waste boty, které se příjemně nosí, udělají něco pro vaše zdraví, vypadají dobře a když konečně doslouží, můžete je bez obav hodit do kompostu.

TIP: Harmonelo recenze – účinná probiotika pro zdraví? Podívejte se, zda jsou populární sirupy s bylinkami tím pravým

Co je zero waste?

Do češtiny je možné tento pojem přeložit také jako nulový odpad. A v zásadě jde o životní styl, který se soustředí na opětovné využívání všech zdrojů bez tvorby odpadu. Někdy se mu také říká bezodpadový způsob života.

A podobnou myšlenku uplatňuje Be Lenka i v případě nosítek. Snaží se při jejich výrobě zpracovávat v co největší míře lokální suroviny a podporuje rovněž tradiční lokální výrobu. Proto jsou tyto produkty vyráběny na Slovensku a v České republice. Nosítka v sobě navíc spojují i unikátnost a pohodlnost klasické šátkoviny a praktičnost jednoduchého nosítka, které není třeba nijak složitě vázat ani upravovat.

K mání jsou jak standardní nosítka, tak i šátky všech standardních délek, ring slingy i rebozo šátky.

Be Lenka nosítka

Nosítka pro děti od značky Be Lenka mají opravdu unikátní koncept – jsou totiž vyvíjena na základě zkušeností maminek s nošením jejich dětí. Značku Be Lenka tedy zákaznický názor nejenom zajímá, ale také s ním intenzivně pracuje. Nejde jen „o pěkné PR“ na stránky, naopak.

A důležité je samozřejmě i pohodlí miminek. Pro jejich výrobku se proto používají výhradně vysoce kvalitní materiály, disponující všemi potřebnými certifikáty. Můžete se tedy spolehnout na to, že nosítka jsou bezpečná i pro ty nejmenší uživatele. Všechny typy nosítek bez rozdílu také vyhovují těm nejvyšším kritériím pro zdravé a ergonomické nošení. Rozhodně se tak při jejich použití nemusíte bát o zdraví svých dětí (například o špatný vývoj páteře apod.).

V čem jsou Be Lenka nosítka unikátní?

Myslí maximálně na komfort toho, kdo dítě nosí, stejně jako na komfort dítěte samotného. Použití nosítka zvládnete i v chvíli, kdy jste sami – a to díky unikátní magnetické přezce, která se postará o jeho bezpečné upevnění na zádech. Nosítko tak lze sundat i odepnout během pouhých několika vteřin. Nosítka mají také bederní pás, který chrání vaše záda před nadměrným zatížením a více druhů popruhů, které v případě potřeby mohou odlehčit vašim ramenům.

U produktů Be Lenka si také můžete vybrat svůj oblíbený vzor přesně podle vašich aktuálních preferencí Nabídka je totiž velmi bohatá, například v oddělení šátků na vás čeká hned 11 různých vzorů:

 1. Dots
 2. Shri Yantra
 3. Giraffe
 4. Classic
 5. Zebra
 6. Triangel
 7. Bloom
 8. Pavučinka
 9. Souhvězdí
 10. Folk
 11. Mandala

TIP: Kaloba recenze – pomocník při akutním onemocněním dýchacích cest pro děti i dospělé

Nastavení nosítek Be Lenka

Každé nosítko je třeba nastavit tak, aby z něj dítě omylem nevypadlo. V případě nosítek Be Lenka se však nemusíte bát žádného složitého vázání. Vše lehce zvládnete s pomocí stahovacích šňůrek. K těm se dostanete opravdu snadno, jsou totiž umístěny na přední straně zádové opěrky – jinými slovy, najdete je přímo nad bederním pásem. Šňůrky je třeba nejdříve opatrně stáhnout podle velikosti vašeho dítěte a jako pojistku je ještě zavázat na uzel, abyste nedošlo k jejich uvolnění.

Velmi praktické jsou i gumičky v horní části zádové opěrky. S jejich pomocí je totiž možné jednoduše nastavit šířku nosiče tak, aby za všech okolností dokonale fixovala hlavičku dítěte, což se hodí zejména u nejmenších miminek. které ji ještě sama neudrží. Vyhnete se tedy nutnosti podpírání dítěte jednou rukou během nošení, což je u levnějších modelů nosítek běžným standardem (a samozřejmě to značně omezuje komfort nositele).

Jak staré dítě může být v nosítku?

Pro nejmenší děti se hodí spíše šátky, i tady je však jejich použití omezeno (obvykle se hodí pro děti s váhou nad 3,5 kilogramu). Univerzální nosítka jsou podle druhu vhodná obvykle pro děti od 3 měsíců, ovšem lze najít i modely pro novorozence.

Výhody nosítek pro větší děti

Na první pohled to vypadá, že jsou nosítka určena jen pro nejmenší a málo aktivní ratolesti, ovšem nosit se v nich mohou i děti mnohem starší. Výhod nosítek Be Lenka pro větší děti je hned několik.

 • Lze je použít pro nošení dětí mužem i ženou, nosič je se totiž přizpůsobí tělesným dispozicím.
 • Nosítko je vhodné pro střídání poloh, hodí se totiž pro nošení vepředu, na bocích a na zádech.
 • Popruhy je vždy možné upravit a nechyb ani stahovací šňůrky pro úpravu tvaru, takže bude vaše dítě vždy v pohodlí a v bezpečí.
 • O perfektní uchycení v oblasti zad se stará unikátní magnetická přezka.
 • Poskytuje ortopedicky zdravé držení těla vašeho dítěte a je vždy šetrné ke kyčlím.

Všechny modely nosítek pro děti jsou vhodné až do konce věku doporučeného věku, resp. do dosažení hmotnostního limitu. Ten je pro určení vhodnosti nejdůležitější Nejranější modely lze použít už k nošení dětí od stáří 0 měsíců (s minimální váhou 3 kilogramy).

TIP: Magnerot recenze a zkušenosti – hořčík ve snadno vstřebatelné formě. Doplňte ho přírodní cestou

Jak vybrat nosítko pro děti?

Musí být dobře nastavitelné a a u nejmenších dětí předcházet nejrůznějším deformacím nebo poraněním, k nimž jsou jejich nedovyvinutá a měkká tělíčka náchylná. Ideální model by měl umožnit i nejmenším miminkům navazovat s vámi oční kontakt a zároveň ho udržet za všech okolností v dokonale vyhovující poloze. Ptejte se také na šetrnost nosítka k páteři a kyčlím. A v neposlední řadě by mělo být vyráběno bez škodlivých chemikálií a nejlépe i bez jakékoliv syntetiky a to včetně syntetických vláken, která nemusí prospívat jemné pokožce dětí. A v neposlední řadě by se mělo přizpůsobit i jakékoli konstituci postavy nositele.

Nosítka od značky Be Lenka – porovnání

Mezi nejprodávanější nosítka této značky patří nosítka BeLenka 4ever a Be Lenka Mini. Podívejte se, jaký je mezi nimi rozdíl.

Be Lenka Mini

Pokud chcete nosit miminko u sebe už od jeho narození, bude se vám hodit právě Be Lenka Mini.

Tento model je vhodný pro novorozence a děti do stáří 18 měsíců

 • V klasické verzi nejsou ramenní popruhy přišité napevno ale je možné je připevnit na dvě místa.
 • Na bederním pásu jsou praktické spony.
 • Nosítko je spíše menší
 • Bederní pás je slabší, a totéž platí i pro ramenní popruhy.

BeLenka 4ever

Pokud začínáte s nošením trochu starších dětí, pak vám postačí BeLenka 4ever, které se hodí pro děti od 3 měsíců do 3 let. A co vypíchnout u tohoto modelu?

V klasické verzi jsou popruhy určené na ramena opravdu pevně přišité, ovšem stále je lze libovolně nastavit.

 • Na bederním pásu se nachází šikovná kapsička.
 • Nosítko je velké, jde o jeden z největších modelů na trhu.
 • Bederní pás i ramenní popruhy jsou silnější.

Cena nosítek je přibližně stejná. Zdarma k nim navíc dostanete i praktické slintáčky

Největší pozitiva nosítek pro děti Be Lenka

A co mohou tato nosítka uživatelům nabídnout? Oproti no-name značkám na trhu mají celou řadu výhod.

 • Především se pyšní poctivým provedením.
 • Také mají syté a krásné barvy.
 • Disponují velmi praktickým uchycením ramenních popruhů.
 • Jsou velmi pohodlné a přizpůsobí se tělesné konstituci žen i mužů.

Nosítka pro děti Be Lenka – zkušenosti uživatelů

A co na kvalitu těchto šikovných pomocníků říkají uživatelé?

Mám zkušenost s Be Lenkou4ever. Mini je docela nová záležitost. S 4ever jsem byla maximálně spokojená. Jednoduché nastavení, měkké, poddajné, v pračce pratelné nosítko :palec: Nevýhoda je, že prakticky je nositelné tak do 10 kg a vel. 86, což měl syn v roce. Jak má hodně měkký bederák, tak se některým maminkám pod těžším dítkem prý láme. Ten měkký bederák taky není pro každého, některé ženy preferují tvrdší. Kupodivu má Mini bederák více prošitý a tedy i pevnější než 4ever.“

Dinomama, eMimino.cz

Dobrý den, zakoupila jsem si nositko Toddler… SPOKOJENOST MAXIMÁLNÍ ? Od začátku… velmi milé a vstřícné jednání při objednávce, balíček – uhledně, poctivě zabalený – dorazil dle domluvy a nositko je jedním slovem PERFEKTNÍ!!! Moc doporučuji všem, kteří váhají – určitě se poraďte, opravdu milé a profesionální jednání“

Kamila

TIP: Co si sbalit s sebou do porodnice? Poradíme vám, co s sebou do porodnice vzít a co naopak může zůstat klidně doma

Mam nositko BeLenka Mini a jsem s nim naprosto spokojena, nosim v nem dceru casto uz pul roku (od jejich cca 2m), jelikoz noseni miluje a dost vyzaduje. Za nas ho doporucuji, jen tedy nemam srovnani s zadnymi jinymi nositky.“

Little.samosa, eMimino.cz

Široké popruhy s možnosťou kríženia maximálne vyhovujú ! Nosič sám o sebe kvalitne spracovaný,účel pohodlne spĺňa,synček je v ňom veľmi spokojný. Nosíme sa týždeň a mýty o prehnanom návyku dieťaťa na nosič akosi neprichádzajú. Skôr ho využívame z praktického hľadiska keďže mám dve deti.“

Lucia

Barefoot boty značky Be Lenka

Druhým typem nosného sortimentu značky Be Lenka jsou i barefoot boty. Existují v celé řadě modelů, vhodných pro různé tipy použití. Narazit tak můžete například na modely:

 • Be Lenka City,
 • Be Lenka Champ,
 • Be Lenka Grace,
 • Be Lenka Nevada
 • či Be Lenka Winter.

Co je všechny spojuje a jak si vybrat skutečně správný model pro každodenní nošení? Začněme asi nejuniverzálnější modelem této značky Be Lenka City. Jede o velmi dobře navržené boty, takže na první pohled na nich ani nepoznáte, že jde o barefoot obuv – pokud se tedy nezaměříte na mírně rozšíření v oblasti prstů, které je pro tento typ obuvi typické.

TIP: Recenze Skinners – ponožkoboty aneb jako chytrá horákyně. Přečtěte si recenzi „bot“ Skinners

Co je barefoot obuv?

Barefoot obuv v zásadě simuluje chůzi naboso. Ta je pro naše tělo velmi prospěšná kvůli tomu, že při ní aktivně zapojujeme celou řadu svalů na nohou a pohybujeme se tak maximálně přirozeně. Barefoot obuv dokáže toto pozitivum ve vysoké míře imitovat, ovšem zároveň díky měkké a pružné podrážce chrání vaše nohy před ostrými předměty, nekomfortním terénem apod.

Be Lenka City se zavazují na tkaničky a vypadají tak dobře, se se hodí v zásadě k jakémukoliv outfitu. Obzvláště univerzální je černý kožený model, který lze opravdu vzít i ke společenským šatům, aniž by vypadal nepatřičně. Kromě kůže je však možné vsadit i na textilní model, který vypadá ještě o něco více bohémsky. K jejich největším výhodám patří:

 • Elegantní design
 • Univerzálnost
 • Dlouhá výdrž
 • Lehkost
 • Pocit bosé chůze
 • Pohodlnost

Zajímavé jsou ovšem i další modely, například vegan friendly barefoot tenisky Barebarics, které se vyrábí z umělé kůže. Barefoot obuv je navíc k e-shopu Belenka.cz k mání pro dámy, pány i děti a nechybí ani větší velikosti.

Jak změřit nohu při nákupu bot?

Nejlepší je vždy použít papír, na který se postavíte plnou vahou, a poté obrys nohy jednoduše obkreslit. Následně změřte vzdálenost od palce k patě a máte hotovo.

TIP: Dr. Max Collagen Drink recenze – co dokáže? A snese porovnání s konkurenčními produkty?

Boty Be Lenka – zkušenosti zákazníků

A jak jsou s touto obuví spokojeni zákazníci? Vybrali jsme několik zajímavých recenzí.

„Botičky jsou skvělé, bezvadně sedí, moc hezky vypadají. Dokoupila jsem spoustu barevných šňůrek, takže to všechno dohromady krásně poladíme. To bude jaro…..už se moc těším.“

Eva Viková

Já jsem chtěl překvapit přítelkyni a objednal jí v BeLenka dětská nosítka a ručně šitý šátek. Byla naprosto nadšená a strašně se jí můj dárek líbil. Obchod jsem objevil úplnou náhodou“

Václav

Skvělá nosítka za super cenu. Mají opravdu špičkovou kvalitu a úžasné zpracování. Jsem nadšená a velmi spokojená.“

Renata

Precizně zpracované boty, velmi krásné a hlavně pohodlné. Jen je těžké vybrat barvu, ale tato černá klasika u mě nakonec zvítězila.“

Michaela Páleníčková

TIP: BrainActive recenze – opravdu zlepšuje paměť a soustředění? Objevte aktivní látky v přípravku BrainActive

Jak nakoupit v e-shopu Belenka

Uživatelsky přívětivý je i nákup v e-shopu. Ještě před samotným nákupem je možné výběr produktů konzultovat s odborníky (například přes email info@belenka.cz). Poté si jednoduše vyberete způsob platby:

 • Platební karta/Hotově
 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • GoPay

Zboží si pak můžete vyzvednout zdarma osobně na pobočce nebo zvolit doručení prostřednictvím těchto služeb: Zásilkovna, DPD a GLS.

Výhody a nevýhody e-shopu Belenka.cz

A jak celou recenzi shrnout do několika praktických bodů?

Pozitiva e-shopu Belenka.cz

 • široký sortiment
 • množství variant na výběr
 • rychlost doručení
 • možnost konzultace s odborníky
 • použití přírodních materiálů
 • důraz na lokální výrobu
 • přehledný web
 • kvalita zboží

TIP: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky? A pomohou s gynekologickými problémy fyzického či psychického rázu?

Negativa e-shopu Belenka.cz

 • pro někoho vyšší ceny

Pokud se tedy zajímáte o barefoot obuv nebo chcete posílit svůj vztah s miminkem skrze nošení v nosítku, pak pro vás může být e-shop Be Lenka tou správnou volbou. Široká nabídka produktů a modelů společně s možností odborné konzultace vám určitě dovolí vybrat si ten správný kousek přesně pro vaši spokojenost.

Obě sekce se zbožím jsou velmi bohatě zásobené. V sekci obuvi si vyberou muži, ženy i děti a těšit se můžete i na nabídku nadměrných velikostí. Vybrat lze obuv vhodnou ke společenskému oděvu, tak i tu, která se hodí spíše pro pohyb na hřišti nebo v přírodě. A k mání jsou samozřejmě i zateplené modely pro zimní měsíce.

Sekce nosítek je pak určená i pro nejmenší miminka od 0 měsíců věku (konkurence často nabízí výrobky až od 3 nebo dokonce od 6 měsíců) v několika provedeních, takže si vybere opravdu každý. Milovníky rozmanitosti potěší i pestrá paleta vzorů a různé možnosti připevnění popruhů a dalších šikovných úprav nosítka. Velkou výhodou je i magnetická přezka, která upevňuje nosítko na zádech a s jejíž pomocí zvládnete jeho nasazení i docela sami bez cizí asistence.

Zdroj: https://ecoblog.cz/recenze-be-lenka-zimni-barefoot-boty-zkusenost/, https://ecoblog.cz/belenka-barefoot-boty/, https://mamadodeste.cz/recenze-rostouciho-nositka-od-narozeni-be-lenka-mini/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *