Čaje a babské rady na odvodnění těla – co zvolit a jak čaj připravit?

Pokud potřebujete odvodnit tělo, nemusíte sahat po přípravcích z lékárny. Pro začátek můžete sáhnout po čajích a dalších babských radách na tento problém. Odvodnění těla totiž lze zvládnout i domácími metodami.

Existuje mnoho druhů čaje, které mohou pomoci při odvodnění těla. Pomoci vám může například zelený čaj, máta, fenykl, čekanka nebo kopřivový čaj. Nejjednodušší je na přípravu asi kopřivový čaj.

Jak připravit kopřivový čaj

Co budete potřebovat:

  • 1 lžička sušených kopřivových listů
  • 2 šálky vody
  • Med (podle chuti)

Přiveďte vodu k varu, přidejte sušené kopřivy do vroucí vody a nechte vařit 5-10 minut. Poté čaj sceďte a nalijte do hrníčků. Podle chuti můžete přidat med. Na odvodnění můžete vypít až 3 šálky tohoto čaje denně. Pokud jste alergičtí na kopřivy, nebo máte jiné zdravotní problémy, měli byste se nejprve poradit s lékařem před konzumací tohoto čaje nebo jiného odvodňujícího čaje.

TIP: Nezávislá recenze 3BULLUS – skutečně pomáhá? Opravdu pomohou bylinky nebo jen zbytečně vyhodíte peníze?

Jaké bylinky použít na odvodnění místo kopřivy?

Pokud trpíte alergii na kopřivy, měli byste sáhnout po jiných druzích. Skvělá je například: brusinka (obsahuje látky, které podporují odvodnění těla a zároveň mají protizánětlivé účinky), pampeliška (má diuretické účinky a pomáhá odstraňovat toxiny z těla, řepík (obsahuje silice, které pomáhají odvodňovat tělo a zlepšují průběh trávení) nebo třeba klasický zelený čaj (obsahuje kofein a polyfenoly, které podporují odvodnění těla a zároveň mají detoxikační účinky).

Kdy je vhodné odvodnit tělo?

Odvodnění těla může být užitečné pro snížení otoků, detoxikaci těla a celkové zlepšení zdraví.

TIP: 6 receptů na detoxikační sirupy, které zvládnete hravě i doma Postačí vám běžně divoce rostoucí bylinky

Babské rady na odvodnění těla

Pokud chcete odvodnění svého těla podpořit ještě i dalšími způsoby, můžete se inspirovat i osvědčenými babskými radami.

Pijte hodně vody (paradoxně)

Ujistěte se, že pijete dostatek vody během dne (alespoň 8 sklenic denně). Voda pomáhá při odplavování toxických látek z těla.

Omezte příjem soli

Příliš mnoho soli může způsobit zadržování vody v těle. Pokuste se omezit množství soli v jídle.

TIP: Ashwagandha účinky. Kdy prospívá a kdy škodí? Pro účinky na zdraví ji systém tradičního indického lékařství Ájurvéda využívá již po tisíce let

Konzumujte potraviny s vysokým obsahem vody

Ovoce a zelenina, jako jsou například okurky, melouny nebo jahody, mají vysoký obsah vody, který pomáhá při odvodňování těla.

Co zadržuje vodu v těle?

Například nadměrný příjem soli, nedostatečný příjem vody, hormonální nerovnováha, srdeční a ledvinové problémy a také sedavý způsob života (pohyb pomáhá stimulovat cirkulaci krve a odstraňování tekutin).

Vyhněte se alkoholu a kofeinu

Tyto látky totiž mohou způsobit dehydrataci a zhoršit problémy s odvodněním těla.

TIP: Bylinky na játra – které a jak pomáhají? Vsaďte na tyto prověřené druhy. Budete tak mít jistotu, že nikdy nešlápnete vedle

Dbejte na dostatečný pohyb

Fyzická aktivita pomáhá při odvodňování těla tím, že zlepšuje krevní oběh a podporuje pocení.

Zkuste bylinné doplňky stravy

Pokud vám užívání čajů nevyhovuje, můžete zkusit sáhnout po jiných prostředcích. Na trhu existuje mnoho bylinných doplňků stravy, které mohou pomoci při odvodňování těla, jako například extrakt ze zeleného čaje nebo artyčokový extrakt.

Které léky zadržují vodu v těle?

Některé léky, jako například antidepresiva nebo kortikosteroidy, mohou způsobit zadržování vody v těle jako vedlejší účinek.

TIP: Yerba maté a jeho negativní účinky na zdraví. Co vám hrozí, pokud to s oblibou toho nápoje přeženete?

Co ještě vědět

Je důležité si uvědomit, že bylinky by neměly být používány jako náhrada za lékařskou péči. A pokud máte jakékoli zdravotní problémy, buďte při odvodňování těla raději opatrní a neváhejte se pro jistotu předem poradit se svým lékařem nebo odborníkem na výživu před použitím jakýchkoli doplňků stravy.

Zdroj: https://www.pilulka.cz/jak-se-odvodnit, https://www.ireceptar.cz/zdravi/bylinky-na-odvodneni-30001012.html, https://www.magazinzahrada.cz/bylinky-vhodne-na-odvodneni-organismu-2/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *