Complex 6 Aktiv recenze – může kloubní výživa známého lékárenského řetězce přinést tělu opravdu všechno, co potřebuje?

Nemoci kloubů bychom nikdy neměli brát na lehkou váhu, protože mezi nimi jsou i takové, které vyžadují rychlou a specializovanou léčbu. Pokud však potřebujete jejich zdraví jen trochu podpořit, můžete sáhnout po doplňcích stravy.

Těch, které jsou určeny přímo pro zdraví kloubů, najdete na našem trhu opravdu hodně. Jedním z nich je i Complex 6 Aktiv, které obsahuje hned 6 účinných látek:

 • Glukosamin
 • Chondroitin
 • MSM
 • Kolagen II. typu
 • Hyaluronát sodný
 • Vitamín C

A jak působí na naše zdraví? Při této recenzi jsme se soustředili hned na několik faktorů: složení, účinky, zkušeností uživatelů, ale i cena a celková výhodnost balení.

Complex 6 Aktiv – něco o něm

Complex 6 Aktiv produkujte známý vlastník lékárenského řetězce Dr. Max. Nabízí ho proto (jak je u jeho produktů pravidlem), za lepší ceny než mnohé obdobné přípravky – nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. Pro začátek se však podívejme na to, jaké je složení jeho tablet.

Kompletní složení Complex 6 Aktiv

Účinná látkaObsah v jedné tabletě*Doporučená denní dávka (DD)Splňují 3 tablety Complex 6 Aktiv DD?
Glukosamin sulfát500 mg1 500 mgANO
MSM300 mg500 – 3 000 mgANO
Chondroitin sulfát200 mg800 – 1 200 mgANO
Hyaluronát sodný20 mgneuvádí seneuvádí se
Kolagen typu II3,4 mg3 – 10 mgANO
Vitamin C12 mg80 mgANO

*denní dávku představují tři tablety

A jak jednotlivé složky na organismus působí?

Chondroitin sulfát

Jde o doplněk stravy, který zmírňuje bolest a zlepšuje pohyblivost u lidí trpících například osteoartrózou nebo jinými chorobami. Má také protizánětlivé a analgetické účinky a chrání kloubní chrupavku. Chondroitin sulfát se v kombinaci s glukosaminem se v medicíně používá k léčbě kloubních onemocnění již řadu let. Jde o organickou chemickou sloučeninu ze skupiny glykosaminoglykanů

TIP: 4 fitness doplňky, bez kterých se při cvičení neobejdete

Glukosamin sulfát

Jde o jeden z nejoblíbenějších prostředků běžně používaných na podporu správného fungování kloubů. Jeho dlouhodobí uživatelé uvádí v jeho případě i zlepšení funkce kloubů a zmírnění bolesti. Mezi jeho nejzajímavější účinky patří tyto:

 • snižuje aktivitu enzymů podílejících se na degradaci kloubní chrupavky,
 • slouží chrupavkám (konkrétně jejich buňkám chondrocytům) jako zdroj při syntéze glykosaminoglykanů a glykoproteinů,
 • působí protizánětlivě.

Jde o aminocukr přirozeně produkovaný tělem. Měli byste však vědět, že přípravky na našem trhu, které ho obsahují, jsou obvykle vyráběny hlavně z krunýřů humrů, krabů nebo krevet (i když původ glukosaminu v doplňcích může být také rostlinný), takže pokud trpíte alergiemi na mořské plody, prověřte si jeho původ předem.

Glukosamin funguje nejlépe v kombinaci s chondroitin sulfátem a leckdy také s vitamíny A a E. Vyplatí se sáhnout po přípravcích, které poskytují alespoň 1500 mg této látky denně – a nezáleží na tom, zda v jedné nebo v rozdělených dávkách.

MSM

MSM je zkratka pro metylsulfonylmetan. Tento přírodní doplněk stravy by měl mít pozitivní účinky na kosti, chrupavky, šlachy i vazy. Je tedy nezbytným a komplexním doplňkem výživy pro zdraví celého pohybového aparátu.

Kolagen

Kolagen je základním stavebním kamenem mnoha orgánů a tkání. S přibývajícím věkem se však jeho tvorba snižuje, což se projevuje mnoha negativními jevy (například vráskami, kloubními problémy a problémy s prokrvením pokožky). Existují ovšem dva typy. Častěji se vyskytuje kolagen typu I, který tvoří až 90 % kolagenových bílkovin v našem těle. Je nezbytný pro tvorbu a regeneraci kůže a vazů a pojivové tkáni dodává nezbytnou pevnost. Kolagen typu II se pak stará o pružnost šlach a ovlivňuje kvalitu jejich struktury. Je důležitý zejména pro lidí, kteří mají problémy s klouby nebo chtějí zlepšit svou pohyblivost. A Complex 6 Aktiv obsahuje právě Kolagen typu II, a to v optimální denní dávce.

Hyaluronát sodný

Se obvykle užívá k tlumení bolesti kloubů, a právě proto se nachází i v přípravku Complex 6 Aktiv.

Vitamin C

Stará se o naši imunitu, a kromě toho také zvyšuje tvorbu kolagenu a zpevňuje pokožku.

Kompletní složení: Complex 6 Aktiv: Glukosamin sulfát 2 KCl (z korýšů), MSM, chondroitin sulfát 90%, L-askorbát vápenatý dihydrát, plnidla (hydrogenfosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulóza), protispékavá látka (stearan hořečnatý), potahové látky (hydroxypropylmethylcelulóza, oxid titaničitý, polydextróza, talek, středně řetězcové trigliceridy, polyethylenglykol).

Doporučené schéma užívání

V balení přípravku Complex 6 Aktiv najdou zákazníci celkem 180 tablet. Zdá se to jako velké číslo, ovšem doporučená denní dávka činí 3 tablety (užité nejlépe porůznu během dne, ovšem lze je zkonzumovat i naráz). Přípravek se v tomto schématu doporučuje užívat dva až tři měsíce, a tuto léčebnou kúru je vhodné opakovat jednou až dvakrát ročně.

Cena přípravku Complex 6 Aktiv je aktuálně 799 Kč, za denní dávku tedy zaplatíte 13,30 Kč. Je však vhodné zmínit, že přípravek často bývá v akci, případně se na něj vztahují i nejrůznější slevy ze slevové karty Dr. Max.

I tak je však třeba počítat, zda se vám za uvedenou cenu vyplatí. Přepočítejte vždy cenu za denní dávku (cenu tablety vynásobte množstvím, které je třeba užít za den) a teprve poté se rozhodněte, jak je pro vás ten či onen přípravek výhodný.

TIP: FlexiMed recenze – zázrak pro klouby nebo vyhozené peníze?

Zkušenosti s Complex 6 Aktiv

A jak tento přípravek hodnotí uživatelé? Vybrali jsme několik recenzí.

„Vynikající zlepšení stavu kyčlí při borelióze. Byla mi navržena výměna kyčelního kloubu, nyní vybírám první dávku, o operaci již neuvažuji.“

Marie Svobodová

„Produkt hodnotím kladně, líbí se mi jeho vlastnosti a jsem se vším spokojen.“

Peter

Najdou se však i recenze poukazující na možnou alergickou reakci, takže pozor na to.

Jak ověřit, zda vše funguje

Každý organismus je jiný a na přírodní doplňky stravy (nejenom na klouby) reaguje jinak. Abyste si ověřili, zda má právě vámi zvolený přípravek blahodárný vliv na váš organismus, musíte si to jednoduše vyzkoušet sami na sobě. Určitě si však veďte dietní a tréninkový deník (nebo alespoň deník, kam zaznamenáte například případy ranní ztuhlosti kloubů, bolesti apod.). To vám umožní posoudit, zda doplňky skutečně pomáhají. Pokud po třech měsících pravidelného užívání nezaznamenáte žádné zlepšení, je velmi pravděpodobné, že na vás zvolený přípravek nebude fungovat. Nezbude vám tedy nic jiného, než vyzkoušet jiný.

TIP: Redupetin krém – recenze a hodnocení. Skutečně pomáhá?

Výhody a nevýhody Complex 6 Aktiv

A jak vše shrnout závěrem?

Pozitiva Complex 6 Aktiv

 • rychle účinkuje
 • je snadno dostupný
 • působí protizánětlivě
 • komplexní složení
 • zlepšuje hybnost
 • zmírňuje bolesti

Negativa Complex 6 Aktiv

 • příliš velké tablety
 • pro někoho vyšší cena
 • vyšší dávkování (3krát denně)
 • nutnost opakování kůry

Pokud trpíte nějakým onemocnění kloubů a hledáte cenově přijatelný přírodní doplněk stravy s vyváženým složením, mohl by vám Complex 6 Aktiv od Dr. Max vyhovovat. Jestliže však kromě bolestí kloubů trpíte a dalšími nepříjemnými příznaky, jako je například horečka, slabost či kožní změny, nespoléhejte se jen na doplňky stravy, a raději navštivte lékaře. Důvodem vašich problémů totiž může být vážné onemocnění.

Zdroj: https://www.dtest.cz/test/dr-max-complex-3-aktiv/47817, https://kombo.cz/doplnky-pro-kosti-klouby/, https://www.recenzin.cz/complex-6-aktiv-recenze/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *