E-shop Manzara – recenze zákazníků. Je nákup bezpečný?

Vybrali jste si na e-shopu Manzara luxusní kousek, ale odrazují vás negativní zkušenosti zákazníků? Pak se s námi můžete podívat e-shopu na zoubek a zjistit, zda má cenu si zde objednat nebo se raději poohlédnout jinde…

Co je Manzara?

Na rozdíl od konkurence, mezi které patří nechvalně známý UrbanTrend nebo neméně nespolehlivé tržiště Fruugo, se v tomto případě nejedná o mezinárodní nákupní galerii typu eBay nebo Wish a nenajdete zde nejrůznější prodejce z celého světa (a nejčastěji pak z asijských zemí). 

Přesto ale nečekejte českého dodavatele. E-shop Manzara provozuje slovinská společnost GIBON, d.o.o. se sídlem v Lublani. A odtud s největší pravděpodobností zásilky také do Česka odcházejí. 

V nabídce e-shopu najdete dámskou, pánskou i dětskou módu, která na první pohled vypadá opravdu stylově, není tedy divu, že zákazníkům nevadí ani delší dodací lhůta. Ta je podle informací e-shopu v rozmezí 3 – 5 pracovních dnů. 

Je nákup na Manzara bezpečný? 

O tom by se dalo dlouho diskutovat. A to právě kvůli četným negativním recenzím na Heurece a dalších webech. Než si probereme, jaké problémy zákazníci s e-shopem Manzara nejčastěji řeší, mrkneme se také objektivně na několik pozitiv …

  • E-shop Manzara se jasně prezentuje jako mezinárodní e-shop a neklame tedy zákazníky – jak můžeme často vidět u konkurence.
  • S delší dodací lhůtou jsou zákazníci obeznámeni předem
  • Nechybí telefonický kontakt, e-mail nebo online chat na stránkách. 
  • Zboží můžete vrátit na českou adresu.
  • V obchodních podmínkách je jasně uveden provozovatel e-shopu a zároveň také odesílatel zboží.

Pokud zákazníci nebyli s objednávkou spokojeni, částka jim byla ve většině případů po vrácení zásilky v termínu vrácena zpět na jejich účet. 

Manzara recenze – na co si zákazníci stěžují? 

Dobrých recenzí e-shopu Manzara je na celém internetu bohužel velice málo. Přestože narozdíl od podvodných e-shopů svou objednávku dostanete, podle zkušeností zákazníků často hrozí, že:

objednávka nestihne přijít v termínu

zboží neodpovídá popisu

materiál a zpracování bude velice nekvalitní

oblečení se po vyprání rozpadne či poškodí

než se balík dostane na území ČR, není možné jeho pohyb u dopravce sledovat

telefonická komunikace je téměř nemožná

řešení reklamace bude velmi složité

v případě vrácení zboží vám bude částka vrácena za poměrně dlouho dobu

e-mailová komunikace bude velmi strohá a pomalá

velikosti neodpovídají EU normám

kvalita neodpovídá vysokým cenám

E-shop Manzara – doprava a platba objednávky

Přestože se jedná o zahraniční e-shop, Manzara jako světlá výjimka nabízí také platbu dobírkou, se kterou máte jistotu, že o své peníze nepřijdete. 

Mimoto ale můžete platit také online pomocí své kreditní karty nebo prostřednictvím služby PayPal. Problém ale není ani klasický bankovní převod na účet č. 211 223 8813/2700, který je veden u UniCredit Bank – nehrozí tedy další poplatky za zahraniční platbu.

Manzara zasílá do ČR zboží prostřednictvím kurýrní služby GLS, doprava vás bude stát 99 Kč a při objednávce nad 1 300 Kč budete mít dopravu zcela zdarma

Jediný problém může být se zmiňovaným sledováním vašeho balíčku. Jeho pohyb totiž můžete na stránkách GLS sledovat až poté, co dorazí na území ČR. 

Náš tip: Kde sledovat filmy online zdarma a k tomu legálně?

Můžeme tedy e-shop Manzara doporučit?

Chování e-shopu se nezdá být nespolehlivé, zboží doručují většinou včas nebo s menším zpožděním. Vrácení objednávky je snadné a částku dostanete zpět na svůj účet. Se samotným provozem či chováním e-shopu byste tedy měli být spokojeni. 

Problém je ale v tom, že ve většině případů zboží absolutně neodpovídá kvalitě, kterou byste z obrázků a fotografií na e-shopu očekávali. A jelikož se nejedná zrovna o nejlevnější kousky, určitě bychom doporučili raději hledat dál a objednat si zboží od prodejce, který nabízí lepší poměr ceny a kvality. 

Zdroje: https://www.manzara.cz/, https://www.modio.cz/recenze/manzara, https://www.recenzin.cz/manzara-recenze/ a https://obchody.heureka.cz/manzara-cz/recenze/

1/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *