Jak darovat peníze na svatbu (originální a vtipné nápady)

Jestliže jste obdrželi pozvánku na svatbu, tak kromě vhodného výběru oblečení, začnete uvažovat co a jak nevěstě a ženichovi darovat. Pokud vám s pozvánkou nedorazil seznam vhodných svatebních darů a nejste příznivci koupě „to se jim bude hodit“ a to ono se sejde na svatbě 3krát, vězte, že penězi nic nezkazíte. Jak tedy darovat peníze na svatbu, aby šlo o opravdu originální počin a nikoli jen předání peněz v obálce?

Existuje mnoho způsobů jak vhodně a vtipně darovat peníze. Záleží nejen na tom jestli chcete darovat mince nebo bankovky, ale také v jakém objemu. Z dalších možností si určitě vyberete tu nejvhodnější.

Kolik to bude?

Rozhodli jste se darovat finanční obnos neboli hotovost? Pak je také dobré se dohodnout, kolik chcete novomanželům darovat. Nebo si nejste jisti kolik peněz je, takříkajíc, vhodné darovat?

Záleží na tom, jak jsou vám budoucí nevěsta se ženichem blízcí. Obvykle platí, čím bližší vztah, tím větší finanční obnos. Rodina a blízcí přátelé dávají většinou větší množství peněz.

Pokud si i tak nejste jisti, pak musíte vzít v úvahu i jiné faktory.

Kolik peněz darovat manželům?

Jste-li účastníky svatebního veselí, měla by částka být nejméně 1 000 Kč na osobu. Děti počítat nemusíte. Přibližně tolik na svatbě projíte a propijete. Jdete-li na svatbu dva, ať už jako pár nebo manželé, vložte do obálky minimálně dva tisíce korun.

Peníze do obálky

Nejběžnější způsob jak darovat peníze je klasicky v obálce. Běžná bílá obálka splní svůj účel. Do podlouhlé obálky se peníze pohodlně vejdou. Vhodné je zvolit obálku takové velikosti, abyste nemuseli peníze překládat, ale dbejte také na to, aby peníze v obálce příliš „nepoletovaly“. Prostě tak akorát.

Další možností jsou různě barevné obálky nebo můžete obálku sami vkusně vymalovat nebo třeba natřít lepidlem a posypat třpytkami. Záleží na vaší fantazii a zručnosti. Vlastníte-li barevnou tiskárnu, můžete bílou obálku potisknout vhodnou fotkou nebo obrázkem.

TIP: Vlnité i kudrnaté vlasy přes noc? Zvládnete to i sama. Jak na to?

Jak originálně darovat peníze

A jaké další tipy lze při darování peněz využít? Inspirujte se těmi nevšedními.

Peníze jako obraz

Jste zručnější nebo si chcete vtipně pohrát? Můžete peníze darovat jako obraz. Z mincí nebo bankovek poskládejte různé tvary nebo penězi obraz dotvořte. Například baletce vytvoříte z peněz sukni nebo z mincí uděláte balónky.

Do takového obrazu můžete také vepsat věnování a datum.

Peníze v albu

Další možností, jak darovat peníze na svatbu, je prokládat společné fotky s novomanželi penězi. Ať už koupíte klasické fotoalbum k nalepení rožků na volné stránky nebo fotoalbum s kapsičkami, darujete nejen peníze, ale také vzpomínky.

Jestliže album také vtipně ozdobíte, zaručeně neuděláte krok špatným směrem.

TIP: Harmonelo recenze – účinná probiotika pro zdraví? Podívejte se, zda jsou populární sirupy s bylinkami tím pravým

Sklenice plná peněz

Máte prázdnou a čistou sklenici od vína nebo třeba od okurek? Naplňte ji penězi. Ať už mincemi, ty jsou vhodné spíš do sklenice od okurek nebo od vína, kam lépe umístíte bankovky v ruličce, sklenice plná peněz vždy potěší.

Sklenici vhodně zabalte nebo ozdobte tak, aby bylo vidět, že obsahem jsou peníze. Na sklenici můžete použít akrylové barvy nebo ubrouskovou techniku.

Pokladnička s penězi

Obvykle slouží pokladnička ke spoření. Vy ji však můžete novomanželům předat již naplněnou. Pokladniček je na trhu skutečně nepřeberné množství a to jak tvarů, tak velikostí. Můžete vybrat klasicky prasátko nebo třeba trezor. Fantazii se meze nekladou.

TIP: Recenze seznamky eDarling – najdete zde partnera?

Budete-li plnit pokladničku mincemi, dejte si pozor na velikost, aby se vám darovaný obnos do pokladničky vešel.

Peníze na kartě

Znáte vkus novomanželů? Jsou třeba vášnivými horolezci, cestovateli nebo gurmány? Mají v oblibě nějakou oděvní značku? Pokud ano, lze peníze darovat nebo tedy vložit na dárkovou kartu, kterou zakoupíte v daném obchodě.

Novomanželé si potom sami vyberou věc nebo zážitek dle svého vkusu. Takto darované peníze také dozajista potěší.

Další originální tipy na darování peněz

Způsobů jak darovat peníze novomanželům je skutečně nepřeberné množství a vybrat ten nejvhodnější nebo nejvtipnější záleží na každém z vás. Další možnosti jak darovat peníze jsou:

  • Peníze poskládejte tak, aby jejich „hodnota“ byla milion. Například 5×100 korun, kdy první stokoruna je vidět celá a zbylé bankovky opatrně přehněte tak, aby za sebou dávaly částku milion.
  • Z bankovek vytvořte prsty v pantoflích.
  • Opatrně vytvořte z bankovek origami kytičky a uvázejte do kytice.
  • Bankovkami „obalte“ třeba dort z ručníků.
  • Do truhly dejte písek a zamíchejte do něj mince.
  • Peníze vložte do oříšků.

TIP: Recenze seznamky FlirtKontakt. Podvod s falešnými profily?

Připravte piknik a předejte peníze

Peníze nemusíte darovat jen na svatbě. Připravte piknik v romantickém prostředí a vytvořte tak novomanželům nezapomenutelný zážitek. Pokud víte, kde se budou uskutečňovat svatební fotografie, můžete se pokusit najít místo s krásným výhledem nebo vytvořit dekorace podle barvy svatebního tématu. A jen tak mimochodem jim potom přidejte i peníze.

Darujte peníze jako součást většího dárku

Pokud víte, že novomanželé potřebují nějakou věc do domácnosti nebo si přejí cestovat, můžete darovat peníze jako součást většího dárku. Například můžete koupit letenky nebo novou kuchyňskou linku a přidat k nim peníze jako příspěvek na splnění jejich přání.

Dozajista si vyberete vhodný způsob, jak darovat novomanželům peníze. Záleží jen na vaší kreativitě a zručnosti.

Zdroje: https://cz.pinterest.com/zuzanaatanasov/jak-darovat-pen%C3%ADze/, https://www.darkoviny.cz/7-tipu-jak-darovat-penize, https://www.ziba.cz/jak-darovat-penize/, https://www.svatba.wtf/jak-darovat-penize-jako-svatebni-dar-kompletni-navod/, https://www.svatbona.cz/jak-darovat-penize-jako-svatebni-dar/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *