Jak rychle nakoupit Bitcoin přes PayPal?

jak nakoupit bitcoin paypal

PayPal je jeden z nejpopulárnějších online finančních servisů a využívá ho opravdu solidní procento lidí. Díky tomu je skvělé, že nyní tato stránka nabízí i možnost nakoupit Bitcoiny. S PayPalem lze nakoupit Bitcoin opravdu instantně – jako první si ale musíte otevřít účet. Přes něj pak budete moct vedle nákupu přímo na stránce obchodovat i na jiných známých platformách. V tomto článku vám vysvětlíme, jak na to.

Kde mohu nakoupit Bitcoin přes PayPal?

Ačkoliv lze kupovat Bitcoin přímo skrze PayPal, není to nejpříjemnější způsob. PayPal ale můžete využít i na nakupování na jiných stránkách:

eToro

Nejjednodušší je to přes dobře známé eToro. Nevýhodou ale je, že i když si přes eToro za použití PayPalu Bitcoin nakoupit můžete, bude vás to stát zbytečně moc času a úsilí. Jednoduše, tato stránka je lepší na spekulování s cenou než reálné nakupování.

Výhody: Docela nízké poplatky a velké množství přijímaných platebních metod

Nevýhody: Není dostupný celosvětově a složité vybírání prostředků z peněženky

LocalBitcoins

LocalBitcoins je místo, kde se potkávají přímo prodávající a nakupující. Při obchodování na této stránce jste zkrátka v kontaktu s reálnou osobou. Nevýhodou je, že prodávající nejspíše budou chtít premium, protože podstupují nemalý risk chargebacku od kupujících. Na druhou stranu ale díky tomu budete mít rychlejší transakci.

Výhody: Široký výběr prodejců

Nevýhody: Vysoké poplatky a vyšší šance, že budete podvedeni

xCoins

xCoins popisují sami sebe jako servis na půjčování Bitcoinu. Spíše než prodávání Bitcoinů, je půjčují, je ale nejisté, jak to s nimi vlastně je. Fungují tak, že si požádáte o půjčku a čekáte, než bude tato žádost schválena. Poté obdržíte žádost k depositu tolika amerických dolarů, kolik si chcete půjčit. Tato částka navíc bude obsahovat i poplatky.

Výhody: Osvědčená stránka, která už je tu s námi hodně dlouho

Nevýhody: Vysoké poplatky a neúplně jasný business model

Paxful

Paxful je velice podobný LocaBitcoins. Také se jedná o platformu, kde lidé obchodují přímo s jinými lidmi (tzv. peer-to-peer). Na Paxfulu můžete Bitcoiny nakupovat skoro se vším, ať už se jedná o dárkové kartičky na Skype nebo Amazon coiny. Samotné nakupování je jednoduché, stačí mít jen vlastní účet, zvolit platební metodu a vybrat si prodejce.

Jakmile bude obchod schválen, budete mít možnost prodejce přímo kontaktovat a obchod tak uzavřít. Celý tento proces by neměl trvat více než 30 minut, jinak bude obchod stránkou zrušen.

Výhody: Široký výběr prodejců z celého světa

Nevýhody: Vysoké poplatky, šance, že budete podvedeni

Můžu si koupit Bitcoin přímo od PayPalu?

Ano, Bitcoin si můžete koupit i přímo na PayPalu, to však platí, pouze nacházíte-li se ve Spojených státech amerických. Tato služba je tam dostupná od října 2020 (a zakoupit skrze ní lze i další tři kryptoměny) díky partnerství s Paxosem. Proto lze platit BitCoinem u prodejců, jež podporují PayPal. Uživatelé však bohužel nemohou posílat tokeny na jiné adresy. Výhodou zase je, že transakce přes PayPal lze považovat za bezpečné.

Je PayPal dobrým místem pro nákup Bitcoinů?

PayPal má při využití s kryptoměnami své výhody i nevýhody a zkrátka záleží na tom, co u vás převáží. Tou hlavní nevýhodou je prostě to, že Bitcoin zakoupený na PayPalu lze jen změnit zpátky na fiat měnu či s ním nakupovat, dostat ho do své vlastní kryptopeněženky je nemožné. Posílat je navíc nelze ani mezi jinými PayPal účty. Výhodou je zase to, že se o své peníze opravdu nemusíte bát, bezpečností je totiž PayPal proslulý. PayPal rozhodně není špatné místo pro zakoupení BitCoinu, pro investory, co jsou zvyklí se svými tokeny obchodovat každé dvě hodiny, ale opravdu dělaný není.

Jak nakoupit Bitcoin přímo na PayPalu?

  • Založte si PayPal účet.
  • Na domovské stránce zvolte „buy bitcoin“, vybrat si můžete i z kryptoměn Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.
  • Zvolte množství kryptoměny, které chcete zakoupit (minimem je ekvivalent jednoho amerického dolaru).
  • Schvalte požadované informace a potvrďte pravidla užívání služby
  • Zkontrolujte vyplněné informace a zakupte Bitcoin!

Jak ze svého PayPalu Bitcoin dostanu?

Chcete-li si vytáhnout Bitcoin či jinou kryptoměnu z vašeho PayPalu, musíte daný token prodat. Klasické peníze už si pak můžete poslat na účet.

Shrnutí

PayPal nabízí rychlou možnost, jak nakoupit Bitcoin, přináší to s sebou ale nemálo nevýhod. Je tedy dobré o nich vědět, abyste mohli zvážit, jste-li ochotni je tolerovat. Hlavní výhodou je u PayPalu zas nepochybně to, že se jedná o bezpečnou a osvědčenou stránku.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *