Jak obnovit smazané SMS – lze to a jak na to?

Může se to stát i vám – omylem stisknete jedno tlačítko a veškerá důležitá konverzace zmizí. Jak tedy obnovit smazané SMS a celou situaci zachránit?

Obnovení smazaných SMS závisí na několika faktorech, jako je operační systém vašeho zařízení a způsob, jakým jste SMS smazali. Níže najdete několik obecných postupů, které můžete vyzkoušet.

Obnova ze zálohy

Pokud máte nastavenu zálohu svých zařízení, můžete zkusit obnovit SMS z této zálohy. Nejběžnější způsob je obnova ze zálohy v cloudu nebo přes software třetích stran.

Software pro obnovu dat

Existuje celá řada softwarových nástrojů třetích stran, které vám mohou pomoci obnovit smazané SMS. Tyto nástroje obvykle fungují tak, že skenují paměť vašeho zařízení a snaží se obnovit smazaná data. Skvěle se osvědčily například tyto:

  • Dr.Fone,
  • iMobie PhoneRescue,
  • FonePaw
  • Android Data Recovery.

Tyto programy obvykle vyžadují, abyste připojili telefon k počítači a spustili proces obnovy dat.

TIP: Filmy online a zdarma – kde sledovat legálně filmy?

Kde zálohovat SMS na mobilu?

Vsaďte na využití služeb jako Google Drive (pro Android) nebo iCloud (pro iPhone). Přihlaste se na svůj účet v příslušné službě a zkontrolujte, zda jsou vaše SMS součástí zálohy. Pokud ano, měli byste mít možnost obnovit zálohovaná data na svůj telefon kdykoliv a kdekoliv.

Kontaktování poskytovatele služeb

V některých případech můžete požádat svého mobilního operátora, aby vám poskytl kopii vašich SMS z jeho záložních serverů. Toto řešení je však závislé na politice vašeho operátora a může se tedy u jednotlivých poskytovatelů lišit. Zatímco někde vám vyjdou vstříc, jinde budou tvrdit, že to jednoduše nejde.

Je důležité si uvědomit, že šance na úspěšnou obnovu smazaných SMS se mohou lišit v závislosti na čase od smazání (nikdy tedy s řešením neotálejte), použitém zařízení a dalších faktorech.

Co dělat, když chcete obnovit smazané SMS?

Je vždy dobré jednat co nejdříve a neprovádět na svém zařízení žádné činnosti, které by mohly přepsat smazaná data. Pak už by totiž nejspíš nešly obnovit ani při nejlepší vůli.

Zdroj: https://support.apple.com/cs-cz/HT213105, https://www.datahelp.cz/clanky/jak-obnovit-smazane-sms-android-ios, https://cs.ios-data-recovery.com/android-sms-recovery/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *