Jak posílat SMS zdarma? Aplikace na odesílání SMS, MMS a online zpráv zdarma

V dnešní době výhodných či dokonce neomezených tarifů už potřeba odesílání SMS zdarma pomalu upadá. Pokud ale stále řešíte drahé SMS nebo nedostatek kreditu, bude se vám hodit návod jak poslat SMS zdarma

Kam můžete zasílat SMS zdarma?

Dříve SMS zprávy zdarma podporovali všichni velcí operátoři, dnes už ale bezplatnou SMS můžete odeslat pouze do sítě T-Mobile

Jak odeslat SMS zdarma na T-Mobile?

Služba zůstala stále aktivní, ale nyní je dostupná pouze po přihlášení. To je úplně stejné jako do T-Mobile samoobsluhy Můj T-Mobile. 

Pokud zde nejste registrovaní, můžete se snadno přihlásit pomocí svého telefonního čísla. To ale musí také spadat pod T-Mobile. Registrace je velmi jednoduchá, navíc můžete zvolit i jednorázovou registraci jen k zaslání SMS pomocí jednorázového SMS kódu.

Tip: Jak zablokovat marketingové telefonáty?

Výhody odesílání zpráv zdarma přes T-Mobile

Skrze rozhraní můžete po přihlášení odeslat SMS v délce až 160 znaků do sítě T-Mobile zcela zdarma. Text může mít délku až 765 znaků, bude ale rozdělen do více zpráv. Mimo to je vám k dispozici:

  • ukládání telefonních čísel, na které zprávy odesíláte
  • historie odeslaných zpráv
  • možnost odesílání SMS do ostatních sítí – to je ale zpoplatněno v rámci vašeho tarifu
  • možnost zasílání MMS – v rámci T-Mobile pro ČR zdarma, jinak opět zpoplatněno dle vašeho tarifu

Tip: Jak zjistit, kdo volal podle telefonního čísla?

Zprávy zdarma pro uživatele iPhonů

Málokterý vlastník telefonu s nakousnutým jablkem ví, že má k dispozici aplikaci iMessage, která umožňuje zasílat zprávy zdarma na iPhone zařízení. 

Aplikace je propojena s textovými zprávami, posílat můžete text, fotky nebo videa a to nejen na iPhone, ale také na další Mac zařízení, iPad či iPod touch

Zprávy se zobrazují v modrých textových bublinách, jsou šifrované, nezbytné k jejich odeslání je však připojení k internetu

Tip: Jak zjistit něčí polohu zdarma?

Zprávy zdarma přes WhatsApp

Podobně jako iMessage funguje i aplikace WhatsApp. Opět budete potřebovat připojení k internetu, funguje však jak na iOSu, tak i na Androidu a dalších operačních systémech, můžete si stáhnout i desktop aplikaci pro svůj počítač. 

Přes WhatsApp můžete zasílat text se smajlíky či vtipné samolepky a gify, fotky, videa nebo soubory

WhatsApp navíc podporuje i telefonní hovory zdarma, případně jej využijete pro videohovory. Vytvářet můžete i skupinové chaty, fungují zde také společné hovory. 

Výhodou je automatická synchronizace s vašimi kontakty, automaticky tak ve WhatsApp seznamu najdete všechny své kontakty, které tuto aplikaci využívají.

Zprávy přes Facebook Messenger

Nejpoužívanější aplikace pro zasílání zpráv zdarma v česku je rozhodně Facebook Messenger. Aplikace je dostupná všem uživatelům Facebooku, můžete s ní kontaktovat své FB přátele, ale také do seznamu na mobilu přidat své telefonní kontakty. 

Tip: Jak anonymně sledovat Instastories?

Messenger můžete použít k textování, zdarma je ale také volání, videohovory, skupinové chaty nebo zasílání fotek, videí či souborů. Podmínkou je ale samozřejmě u Messengeru připojení k internetu

Zprávy zdarma přes Skype

Většina z nás má Skype spojený spíše s videohovory, ale také zde můžete samozřejmě posílat svým kontaktům SMS zprávy zdarma, fotky, soubory či videa. Připojení k internetu je ale opět nezbytné.

Skype můžete využívat i jednorázově bez registrace pouze za pomocí vygenerovaného odkazu, registrace ale nabízí pohodlnější využití. Skype je také unikátní tím, že do skupinových videohovorů se může přidat až 50 účastníků. 

Zprávy zdarma přes Viber Messenger

Další z aplikací pro bezplatnou komunikaci, kterou Češi hojně využívají, je Viber. Pokud máte připojení k internetu, můžete zasílat SMS zdarma stejně jako fotky, videa nebo nejrůznější soubory.

Také Viber umožňuje volání zdarma nebo videohovory. Po nainstalování si aplikace sama zjistí, kdo z vašich kontaktů Viber také používá a automaticky vám s nimi umožní komunikaci.

Jakou aplikaci pro SMS a hovory zdarma vybrat? 

Aplikací pro bezplatnou komunikaci je samozřejmě celá řada. My jsme vypsali jen ty v Česku nejpoužívanější, a to z prostého důvodu. Danou aplikaci totiž musí mít na svém zařízení nainstalovanou a aktivní obě strany. 

Proto nevybírejte jen podle funkcí či vzhledu aplikace, ale zjistěte, jakou aplikaci využívají lidé, se kterými se chcete spojit nejčastěji. Ideálním řešením je pak mít nainstalováno více aplikací najednou

Zdroje: https://www.skrblik.cz/telefon/sms-zdarma/ a https://www.t-mobile.cz/sms/open.jsp 

4.7/5 - (3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *