30+ tipů, jak si vydělat peníze nejen na internetu

Nedostatek finančních prostředků trápí nejednoho teenagera i dospělého člověka. Potřeba více peněz přitom nemusí vždy vycházet pouze z touhy po zakoupení nějakého produktu, ale i nezaměstnanosti nebo krize, která se týká všech občanů daného státu. Existuje ovšem řada způsobů, jak si nějaké peníze navíc, ať už s využitím internetu nebo bez, vydělat.

Tipy, jak bezpečně vydělat peníze na internetu

Na začátek je vhodné zmínit několik tipů či zásad, kterých je dobré se při hledání způsobů, jak si vydělat peníze, držet. První z nich je problematika nabídek „okamžitého příjmu bez práce“. Ačkoli dnes skutečně existuje řada příležitostí, jak si na internetu vydělat, není cesta za ziskem pasivního ani aktivního příjmu snadná, jak se může na první pohled znát.

I do projektů, které přímo nevyžadují finanční investici zkrátka budete muset něco vložit – typicky svůj čas. Například YouTube kanál může být efektivním dlouhodobým zdrojem příjmů. Než se jím skutečně stane, vás však bude stát měsíce ne-li roky „dřiny“. U většiny následujících tipů tedy nepočítejte s tím, že by vám po týdnu přinesly tisíce korun na váš účet.

Další užitečný tip je stanovení rozumné hodinové taxy. Nepřeceňujte ani nepodceňujte své dovednosti a snažte se vždy nabídnout ten nejlepší poměr cena/výkon. Ani menší nebo začínající podnikatelé pak neuniknou povinnostem, jako je platba daní. Vždy si tedy zjistěte povinnosti, které s provozováním dané činnosti souvisejí.

Jak si vydělat peníze

#1 Roznášejte letáky a poštu

Jedním z nejsnazších způsobů, jak si vydělat nějaké peníze navíc je roznášení letáků nebo balíčků a dopisů. Zkuste navštívit nejbližší poštu nebo supermarket a poptejte se, zda někoho takového neshánějí. Příležitost můžete najít také u nejrůznějších firem či v období politických kampaní, které se snaží zvýšit povědomí veřejnosti prostřednictvím rozdávání letáků v ulicích.

#2 Pracujte pro Uber

Pokud patříte mezi řidiče, zvažte spolupráci s Uberem či podobnými službami a zkombinujte tak svůj koníček s vyděláváním peněz. Výhodou oproti taxislužbě je, že si zde nemusíte zřizovat žádnou licenci, čímž se zbavíte počáteční investice.

jak si rychle vydělat peníze
Zdroj: Pixabay

#3 Využívejte cashback za nákupy a speciální akce

Určitě znáte to přísloví, že kdo šetří, má za tři. Zkuste se tedy poohlédnout po nejrůznějších nabídkách cashbacku za nákupy či založení účtu u banky a dalších služeb. Například mBank pravidelně připravuje akce s finančním cashbackem za založení bankovního účtu.

#4 Pište PR články

Využijte své nadání pro tvorbu vlastních textů a poohlédněte se po poptávce PR článků. Nejen, že si tímto způsobem můžete přijít ke slušnému měsíčnímu příjmu, ale také si rozšíříte své obzory. Získáte například přehled o moderních technologiích nebo o zajímavých startupech či produktech.

#5 Propagujte (nejen) své oblíbené značky

Řada firem na internetu poptává osoby pro takzvanou pohyblivou reklamu. Polep auta nebo nošení speciálních cedulí s propagačním letákem může přinést celkem zajímavé měsíční příjmy téměř bez práce.

#6 Vydělávejte na své šikovnosti

Stále populárnějším způsobem, jak si vydělat peníze, je nabídka služeb takzvaného hodinového manžela. Pokud patříte mezi kutily, kteří zvládnou přivrtat/sestavit skříň nebo poličku a další manuální práce, stojí za zvážení i tato varianta. Svou nabídku můžete propagovat například prostřednictvím Facebooku nebo inzerátů v supermarketech.

#7 Zpeněžte své znalosti českého jazyka

Obdobně jako tvůrčí talent lze zpeněžit i vášeň pro gramatiku či stylistiku českého jazyka. Na internetu i inzerátech v novinách najdete řadu poptávek po gramatických a stylistických korekturách, například akademických prací.

#8 Investujte do nemovitostí

V případě, že disponujete dostatečným kapitálem, zauvažujte o investici do nemovitosti. Dům nebo byt nabízený k pronájmu se celkem snadno stane zdrojem pravidelných pasivních příjmů a to zejména ve městech, kde se nacházejí univerzity či více středních škol.

#9 Nabídněte svůj pokoj nebo garáž

Zajímavým způsobem, jak si rychle vydělat peníze, je i pronájem pokoje nebo garáže a jiných nevyužitých prostor na platformách, mezi něž patří ku příkladu Airbnb.

Pokud máte garáž „navíc“ a nedaří se vám ji prodat zkuste ji inzerovat na realitních webech, například Videobydleni.cz.

#10 Začněte pracovat jako doučovatel

Pokud vynikáte v nějakém školním předmětu – matematice, češtině, angličtině, chemii, fyzice apod., tak se zkuste poohlédnout po poptávkách na doučování nebo soukromé lekce. Existují i platformy, jako Doučuji, kde můžete umístit svou nabídku a jen čekat, než se zájemci sami ozvou.

Jak vydělat peníze na internetu?

#11 Pracujte jako překladatel

Další alternativou, jak zúročit znalost cizího jazyka, jsou překlady. Můžete například překládat cizojazyčné mutace webových stránek, titulky k filmům nebo marketingové texty pro firmy, které cílí na mezinárodní trh.

#12 Využijte své zkušenosti s Facebookem nebo Instagramem a staňte se správcem sociálních sítí

Sociální sítě se staly nejen fenoménem jednadvacátého století, ale i efektivním prostředkem, jak si vydělat peníze na internetu. Nemusíte se přitom hned stávat influencerem. Pokud patříte mezi aktivní přispěvovatele na Facebook nebo Instagram, tak máte jistě určitý přehled o tom, jak sociální sítě fungují. Zkuste si tedy vyhledat podnikatele, kteří shánějí člověka, jež se postará o jejich firemní profil, a nebojte se ho oslovit. Příležitostí je na internetu celá řada.

jak si vydělat peníze na internetu
Zdroj: Pixabay

#13 Pracujte jako copywriter

Jestliže máte tvůrčího ducha a sháníte příležitost pro zisk pravidelného příjmu z prostředí domova, zauvažujte o pozici copywritera. Na serverech jako Webtrh se každou chvíli objevují nabídky i pro dlouhodobou spolupráci. Vše, co vám k tomu postačí, jsou základy SEO, respektive osvojení si principů analýzy klíčových slov a kreativita.

#14 Vytvořte členskou článku (membership site)

Stále populárnější metodou, jak si vydělat peníze na internetu, je založení takzvaných členských článek (anglicky membership site). Členské stránky jsou založeny na principu placeného obsahu, kdy uživatelé za poplatek získávají přístup do soukromé sekce webu, obvykle s tipy a triky, které nejsou dostupné nikde jinde. Může se jednat například o obchodování s akciemi nebo vypracovaný čtenářský deník.

#15 Vydělávejte klikáním na reklamy

Mezi dlouhodobě diskutované způsoby, jak si na internetu bez práce vydělat peníze, patří klikání na reklamy. Tuto možnosti přináší řada serverů, které vám zaplatí za to, že se díváte na reklamy. Již z uvedeného popisu jistě usoudíte, že se nejedná o žádnou náročnou činnost. Této povaze ovšem odpovídá výše odměny, která ve většině případů ani zdaleka neodpovídá strávenému času.

#16 Využijte své znalosti či dovednosti a zorganizujte školení nebo vytvořte online kurzy

Snad každý někdy snil o tom, že se bude živit tím, co ho baví. Zapřemýšlejte se tedy nad svými přednostmi a pokuste se je zúročit. Ať už se jedná o sportovní aktivitu nebo nějakou speciální dovednost, tak jistě existuje způsob, jak ji zpeněžit. Může se jednat o na první pohled banální věci, jako je práce s Wordem nebo nastavení expozičních hodnot na fotoaparátu.

Vyzdvihněte tedy to, v čem jste dobří a zkuste zorganizovat školení nebo online kurz třeba jen pro několik lidí, uvidíte, že se určitě najde někdo, komu vaše znalosti přijdou vhod.

#17 Stříhejte videa

Video řekne více než tisíc slov. V případě, že patříte mezi technicky zdatné jedince, zvažte možnost střihu videa na zakázku. Se svou nabídkou můžete oslovit například streamery nebo YouTubery a podílet se na tvorbě jejich kanálu.

#18 Staňte se virtuálním asistentem/asistentkou

Internet vytváří příležitost pro výdělek v celé řadě odvětví. I nejzákladnější znalosti práce s počítačem, mezi něž patří tvorba tabulek, formátování textu ve Wordu apod., mohou být příležitostí k zajištění peněz navíc. Jednou z těchto příležitostí je pozice virtuální asistentky/asistenta, kde mimo zmíněné zužitkujete také své organizační schopnosti a zajistíte si stabilní příjem z domova.

#19 Prodávejte fotky a grafiku na internetu

Amatérští nebo začínající fotografové a grafici mohou využít svou kreativitu k prodeji nejrůznějších fotografií fotobankám a nabídce služeb na portálech typu Stovkomat. Taková spolupráce vám přinese nejen nějaké peníze navíc, ale i potřebné zkušenosti a materiály pro zřízení portfolia.

#20 Založte si blog

Mezi nejefektivnější (a současně časově nejnáročnější) způsoby, jak vydělat peníze na internetu, patří vlastní blog. Blog můžete tvořit na nejrůznější témata a kombinovat ho i s vlogy a dalšími příspěvky na YouTube, díky čemuž na svůj web přivedete větší množství čtenářů. V podstatě ani nezáleží na tom, o čem budete psát, důležité je to, aby byl obsah pro čtenáře nějakým způsobem užitečný nebo zajímavý.

Ve chvíli, kdy blog dosáhne určité návštěvnosti, na něj můžete vložit reklamy a vydělávat na jejich zobrazování uživateli. Alternativou jsou affiliate spolupráce nebo zpětné odkazy, kdy například doporučíte nějaký produkt nebo píšete na téma týkající se spolupracující firmy a v článku na ni odkážete. Dejte si ale pozor, abyste si zachovali určitou autoritu a nespolupracujte jen tak s někým

Jak vydělat peníze z domova?

#21 Staňte se technickou podporou v call centru

Způsoby, jak si vydělat peníze z domova, nemusí vždy přímo souviset s internetem. Jedním takovým je uzavření spolupráce s call centrem, kde budete fungovat jako technická podpora či poradenství.

jak si vydělat peníze z domu
Zdroj: Pixabay

#22 Vyrábějte a prodávejte své výrobky

Šikovnost je dnes více než kdy jindy velice ceněná vlastnost, kterou můžete využít například k tvorbě vlastních výrobků. Nezáleží na tom, zda se zabýváte ručním pletením náramků nebo tvorbou bižuterie z čajových sáčků. Pokud mají vaše produkty určitou estetickou hodnotu, tak se jistě najde řada osob, které vaši kreativitu ocení. Dobrým příkladem je zde i již několik let populární nábytek vytvořený z palet, které lze mnohdy sehnat i zcela bezplatně.

#23 Opravujte a prodávejte použité zboží

Vydělat můžete též na opravě a následném prodeji použitého zboží, ku příkladu mobilním telefonu, kterému vyměníte prasklý displej, nebo zrenovovaném autě. Stejně tak sem patří i opravený nábytek. Při inzerci je však důležité kupce informovat o původu nabízeného zboží.

#24 Prodávejte výrobky a produkty

Alternativou ke dvěma výše uvedeným způsobům, jak si rychle vydělat peníze, je i prodej výrobků, nakoupených se slevou. K pořízení nabízeného produktu můžete využít black friday akce, policejní aukce nebo internetové soutěže a následně zboží prodat za vyšší než pořizovací cenu. Bohatým zdrojem výrobků k prodeji přitom mohou být i bleší trhy, bazary či antikvariáty. Nabídku pak můžete zveřejnit na platformách jako Aukro nebo v příslušné sekci na Facebooku.

Jak si vydělat peníze (nejen pro teenagery)

#25 Účastněte se studií

Řada firem a institutů neustále shání nějaké dobrovolníky na testování nových produktů a účastníky (nejen) sociologických výzkumů. Zkuste se tedy poohlédnout po nabídkách ve svém okolí.

#26 Darujte plasmu, vajíčka nebo sperma

Jednoduchý způsob, jak si vydělat peníze bez práce, je dárcovství. Třeba darování plasmy vám zajistí pravidelný příjem. Darování vajíček nebo spermatu pak sice jednorázovou avšak řádově mnohem vyšší finanční injekci. Myslete ale na své zdraví a rozhodnutí řádně zvažte.

#27 Pište online recenze

Spousta firem poptává uživatele, kteří by zhodnotili a následně zveřejnili svůj názor na jednotlivé produkty či služby. Pouhým sdílením vlastních zkušeností si tak můžete měsíčně přijít na celkem zajímavé peníze navíc.

#28 Vyplňujte online dotazníky

Vyplňování online dotazníků patří vedle klikání na reklamy mezi nejstarší způsoby, jak si na internetu vydělat peníze. Mezi populární platformy patří například TGM panel nebo Český národní panel, kde získáte odměnu za každý vyplněný dotazník.

#29 Počítejte auta

Variantou, jak si vydělat peníze, kterou mohou využít i teenageři, je počítání aut. Tuto brigádu nabízí ku příkladu společnost Manpower, kde si sami volíte směny. Výhodou je, že se jí může účastnit každý, kdo dosáhl patnácti let.

#30 Hlídejte děti sousedů a známých

Zajímavou možností přivýdělku je i hlídání dětí, ať už sousedů nebo známých v okolí. Můžete například vyvézt děti na projížďku kočárkem či se postarat o mladší generaci v situacích, kdy jsou zavřené školky. Hlídání můžete spojit také s vykonáváním domácích prací nebo úklidem.

#31 Starejte se o domácí mazlíčky

Obdobně jako v předchozím bodě můžete své služby nabídnout i k venčení psů nebo hlídání domácích mazlíčků, které pro mnohé znamenají stejně, jako vlastní ratolesti.

#32 Dívejte se po jednorázových brigádách

Pokud nehledáte stálý příjem, můžete sáhnout i po jednorázových brigádách. Jejich výhodou zůstává, že jsou typicky hodinově lépe placeny než stálé pracovní pozice a jejich různorodost. Nabídku najdete na serverech jako Fajn brigády nebo Jobs, které disponují i mobilními aplikacemi s notifikacemi na nové nabídky.

#33 Zajišťujte nákupy pro seniory

Úctyhodným zdrojem příjmů může být i starost o seniory nebo zajištění nákupů osobám, které nejsou ze zdravotních důvodů schopné si je obstarat samy. Nejen, že si tímto způsobem zajistíte nějaké finance navíc, ale ještě uděláte dobrý skutek.

#34 Prodej nevyužívaného oblečení a dalších věcí

Pravděpodobně každý si někdy koupil kus oblečení nebo věc, kterou nakonec nepoužil nebo ji postupem času používat přestal. Schválně si zkuste projít svůj šatník a vyndat z něj to, co už nenosíte. Tyto věci mohou ještě celkem dobře posloužit někomu jinému. Stačí je jen nafotit a umístit na platformy, jako je Vinted.

1/5 - (610)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *