Kde prodat oblečení na internetu? Seznam internetových bazarů

Spousta lidí oblečení někomu z rodiny předá, někdo ho takříkajíc zdědí. Jiný jej daruje charitě, někdo vyhodí. Jedním z mnoha způsobů je prodej prostřednictvím internetu. A kde ho prodat?

Každému z vás se stalo, že doma našel při nějakém úklidu oblečení, které prostě nenosí. A co teď s ním? Docela určitě ho budete muset nafotit – pokud z něj tedy chcete ještě něco získat. Ale kam fotografie umístit? Možností je hned několik.

Jak na to?

Nejprve si ujasněte jaké oblečení chcete prodat. Oblečení by mělo být ideálně nenošené případně málo nošené bez skvrn nebo trhlin či ošoupané. Totéž se týká obuvi. Boty, ve kterých chodíte 20 let, se k prodeji opravdu nehodí.

Oblečení vyperte a prohlédněte, zda je k prodeji vhodné. A teď se podívejte, kde a za jakých podmínek lze přebytečné oblečení prodat.

TIP: Nezávislá recenze Modivo – bezpečný nákup nebo riziko? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Kde to prodáte?

Na internetu je mnoho možností kde prodat použité oblečení či obuv. V každém případě je vhodné být při prodeji na internetu obezřetný, protože všude se najdou lidé nepoctiví a vy můžete „naletět“.

Mezi nejznámější možnosti prodeje patří:

 • Marketplace (součást Facebook)
 • Bazos.cz
 • Mimibazar.cz
 • Vinted.cz
 • Genesis-eshop.cz
 • Remixshop.com

A mnoho dalších a dalších internetových stránek, zabývajících se prodejem.

Marketplace

Pokud jste uživateli Facebooku, máte možnost prodávat své oblečení na Marketplace. Stačí oděvy či obuv nafotit a pořídit inzerát.

Vytvoření inzerátu je intuitivní a je možné jej „skrýt“ před přáteli na Facebooku a Messengeru. Jediné co k prodeji na Marketplace potřebujete je registrace na Facebooku.

Soukromé inzeráty jsou zatím zdarma.

TIP: Recenze 2jakost.cz – vyplatí se nákup nižší kvality? Podívejte se, zda je opravdu dobré šetřit právě na tomto místě

Bazos.cz

Další oblíbeným místem k prodeji čehokoliv, a tedy i oblečení, je portál bazos.cz. I zde platí, že inzeráty jsou zdarma.

Vložení inzerce je taktéž intuitivní, pouze je nutné ověřit mobilní telefon, který musí být registrován u českého nebo slovenského operátora. Jednodušeji, musí se jednat o české nebo slovenské číslo.

Mimibazar.cz

Tento portál, i když primárně je určen pro prodej dětského oblečení, je také velmi populární a není nejmenší problém zde prodávat i oděvy či obuv pro dospělé.

Na mimibazar.cz se pro prodej musíte buď registrovat nebo přihlásit pomocí sociální sítě. Poté již můžete vkládat fotografie a popisy věcí k prodeji.

Vinted.cz

Vindted.cz je přímo platforma určená pro prodej z druhé ruky. Stáhnete si aplikaci, nafotíte, popíšete a naceníte.

TIP: Recenze Vinted – vyplatí se zde kupovat oblečení? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a proč s (ne)vyplatí nakupovat právě přes něj

Pokud je předmět prodán, lze jej odeslat přes přepravce nasmlouvaného právě Vinted.cz. Peníze obdržíte, pokud kupující potvrdí, že vše proběhlo v pořádku.

Samotné inzerování oděvů je zdarma, nicméně doprovodné služby jako přeprava nebo bezpečnost plateb již zpoplatněné jsou.

Genesis-eshop.cz

Poměrně známý second hand Genesis vstoupil do prodejních vod trochu jiným způsobem a to svou „Eko-výzvou“.

Výhodou je:

 • Nic nefotíte
 • Zboží zabalíte dle pokynů a odnesete do prodejny nebo do Penguin boxu
 • Široký výběr vykupovaných věcí

Nevýhodou je:

 • Oblečení by nemělo být používané, nebo minimálně
 • Neobdržíte peníze, ale kredity
 • Kredity uplatníte pouze na eshopu Genesis

V podstatě se jedná o to, že své oblečení či obuv dle pokynů na internetu zabalíte a odnesete do prodejny Genesis nebo vložíte do Penguin boxu.

TIP: Recenze Boohoo.com – kvalitní značkové oblečení. Jedná se o zahraniční e-shop s kořeny v Manchesteru, který nabízí skutečně originální značkové módní kousky

Remixshop.com

Remixshop.com funguje na kombinaci principů výše uvedených. Opět vytřídíte, ale nemusíte jej fotit. Na stránkách Remixshop.com si najdete značku, kterou chcete prodat a systém vás postupně navede a v konečné fázi uvidíte cenu, kterou za daný kus obdržíte.

Výhodou je:

 • Nemusíte nic fotit
 • Okamžitě znáte výkupní cenu
 • Obdržíte peníze

Nevýhodou je:

 • Výkup pouze určitých značek a kusů
 • Zboží nemá mít vady a známky používání
 • Musí projít konečným schválením

Je tedy jen na vás jestli se s daným kouskem oblečení rozloučíte za předem daných podmínek.

Kde jinde?

Mezi další aplikace, prodejní portály či internetové platformy vhodné pro prodej oblečení patří:

Každá aplikace nebo platforma má své podmínky výkupu či prodeje a nezapomeňte si je pečlivě prostudovat. Ne všechny jsou zdarma a některé mají placené doprovodné služby, případně si mohou stahovat poplatky za zprostředkování prodeje.

TIP: Nezávislá recenze Botovo – zkušenosti zákazníků. Nahlédněte oblíbenému e-shopu takříkajíc pod pokličku

Co ještě vědět

Při prodeji oblečení online je důležité mít kvalitní fotografie produktů, podrobné popisy, správné cenové nastavení a dobrou zákaznickou podporu. Také nezapomeňte vytvořit marketingové strategie pro zvýšení povědomí o vašem prodeji prostřednictvím sociálních médií. Čím více sítí zkrátka rozhodíte, tím spíše oblečení prodáte.

Na co si dát pozor při prodeji oblečení na internetu?

Ať již použijete „starý známý“ systém a oblečení nafotíte, naceníte a vystavíte na některém internetovém portálu a čekáte na kupujícího a peníze, nebo využijete nabídky second handů a své oděvy zašlete bez dalších starostí, zbavíte se nadbytečných oděvů, které najdou využití jinde.

Přesto mějte na paměti, že tak jako v životě i na internetu jsou různí lidé a ne všichni jsou poctiví. Proto dbejte na obezřetnost při sdělování svých platebních údajů nebo zasílání zboží.

Zdroje: https://obleceni.bazos.cz/pridat-inzerat.php, https://www.mimibazar.cz

https://www.vinted.cz/how_it_works, https://www.rexter.cz/rubriky/recenze/online-second-hand-vinted-recenze-a-prihlaseni_1314.html, https://www.genesis-eshop.cz/eko-vyzva-prahaxbrno, https://sell.remixshop.com/cz/sell/price-offer, https://allegro.cz/kampan/zacnete-prodavat

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *