Recenze 2jakost.cz – vyplatí se nákup nižší kvality?

Poškozený obal, nenápadná oděrka v zadní části nebo menší kosmetické vady ještě nemusí pro nový výrobek znamenat cestu do sběrného dvora. V e-shopu 2jakost.cz právě takovéto produkty nabízejí. Skutečně ale jejich nákupem ušetříte nebo je ve 100% kvalitě můžete sehnat ještě levněji?

Co je 2jakost?

Na doméně 2jakost.cz najdete e-shop s produkty, které mají nějaký lehčí handicap. Nejčastěji se jedná o poškozený obal nebo drobnou vadu na kráse. Na funkci nemají tyto nedostatky žádný vliv, na ceně se však podepisují. Vy tak můžete koupit spotřebiče, elektroniku nebo další zboží za velmi příznivou cenu

Je nákup na 2jakost bezpečný?

Většina zákazníků je s nákupem spokojená a rozhodně se nejedná o podvodný nebo rizikový e-shop. Nemusíte se tedy bát nedostatečné kvality, ani platby předem. 

Zda se jedná pouze o poškozený obal produktu nebo má výrobek zásadnější problém, poznáte už při prohlížení nabídky – u každého produktu je malý obdélník se základním infem, konkrétní detaily pak zjistíte po rozkliknutí produktu. Vždy tedy znáte předem kompletní rozsah nedostatku

Náš tip: Chcete koupit auto z druhé ruky? Přečtěte si nezávislou recenzi služby Carvago.

Je zboží na 2jakost skutečně levnější?

Samozřejmě nemůžeme kontrolovat celou nabídku e-shopu, ale namátkově jsme vybrali několik kousků a musíme uznat, že na 2jakost.cz byla většina produktů levnější při porovnání s nabídkou ostatních e-shopů. 

Vycházeli jsme zejména ze srovnání cena na Heureka.cz, jako vzorové příklady můžeme použít například tyto produkty:

 • Televize LG 43UP8100, která má pouze poškozený obal, cena na e-shopu 2jakost.cz 9 990 Kč, nejnižší cena na Heurece 11 777 Kč. Televizi bez obalu tak můžete mít o 1 787 Kč levněji
 • Pračka Beko B5WFU58418MCSHBC, opět pouze poškozený obal, cena na 2jakost.cz 9 999 Kč, nejnižší cena na Heurece 13 990 Kč. Pračku bez obalu tak můžete mít dokonce o 3 991 Kč levněji
 • Kuchyňský mlýnek na maso Black+Decker BXMMA1000E, opět jen poškozený obal, cena na 2jakost.cz 1 709 Kč, nejnižší cena na Heurece 1 899 Kč. Mlýnek bez obalu tak můžete mít o 190 Kč levněji.

Narazili jsme ale také na produkty, které se určitě vyplatí koupit jinde. Například fitness náramek LAMAX BFit 2 můžete na Heurece sehnat za 499 Kč, což je naprosto stejná cena, jakou za výrobek s poškozeným obalem požaduje e-shop 2jakost. 

Ani zahradní sekačka Fieldmann FZR 2110-Li nebude ideální volbou. Na 2jakost ji prodávají použitou za 3 999 Kč, podle Heureky ji ale můžete koupit dokonce o 71 Kč levněji – samozřejmě zcela novou.

Náš tip: Recenze e-shopu HappyKoala… Doporučili bychom nákup?

Jak získat lepší cenu?

Obvyklé maloobchodní ceny uvedené u produktů na 2jakost jsou zkrátka oproti aktuální nabídce lehce nadsazené. To vás ale nemusí vést k  odchodu ze stránek. U každého produktu máte totiž možnost poptat nižší cenu.

Pokud tedy produkt v nabídce jiného e-shopu najdete levněji, stačí vyplnit formulář, do kterého přidáte odkaz na levnější produkt a jeho cenu. Přidáte své kontaktní údaje a už jen čekáte na nabídku, kterou vám 2jakost pošle. 

Recenze 2jakost – zkušenosti zákazníků

O kvalitě a spolehlivosti e-shopu samozřejmě nejvíce vypovídají recenze zákazníků. Proto jsme se vydali na Google zjistit, jak je na tom 2jakost v očích nakupujících. A nedopadl vůbec špatně – 37 recenzí a 4 hvězdičky z 5.

Podobně je na to e-shop také na Facebooku, tady jej hodnotilo 34 lidí a průměrně získal e-shop 3,8 z 5 hvězdiček

blank

Zákazníkům se na 2jakost nejvíce líbí …

 • kvalita zboží
 • nízké ceny a skutečné slevy
 • poškození odpovídá popisu
 • komunikace je rychlá a na úrovni
 • rychlé doručení

Zákazníci nejčastěji negativně hodnotí …

 • slevy, které nejsou skutečné – produkt seženou levněji ve 100% kvalitě
 • neochotu dopravců
 • špatnou domluvu ohledně termínu vyzvednutí / dodání zboží
 • zdlouhavé řešení reklamací

2jakost kontakty a provozovatel

Provozovatelem e-shopu 2jakost je společnost ELEKTRO SOLID s.r.o. se sídlem Nuselská 1494/62, 140 00 Praha 4. Nejedná se jen o sídlo, ale také o kamennou prodejnu. V té nenajdete nabídku e-shopu 2jakost, ale služby a zboží prezentované na stránkách elektro-solid.cz.

Prodejní sklad se nachází v Českých Budějovicích na ul. Nemanická 5 – Areál Řempo. Provozní doba skladu je pondělí – pátek od 8:00 do 16:00 hodin. 

Pokud máte České Budějovice z ruky, můžete si vybrat ze 3 způsobů kontaktů:

 1. tel. kontakt 212 24 80 88 … po – pá 8:00 – 16:00, pro řešení reklamací funguje stejná linka, jen od 7:00 do 15:30.
 2. e-mail info@2jakost.cz … odpověď slibují následující pracovní den.
 3. online chat přímo na e-shopu, kde jsou vám k dispozici po – pá 9:00 – 18:00

Cashback 2jakost a slevové kódy

S 2jakost můžete ušetřit ještě více, pokud využijete některý z cashbacků. Například Tipli nabízí 2% z ceny nákupů zpět, na Hamty ale dostanete dokonce 4 %. A to už se zejména u dražších spotřebičů může vyplatit. 

Pokud zrovna nenatrefíte na slevovou akci e-shopu, můžete využít slevu 100 Kč na první nákup, která vám bude zaslána po přihlášení k odběru newsletterů.

Náš tip: Recenze e-shopu Jourlacy. Dejte pozor na rizikový nákup!

Shrnutí závěrem …

Nákup na 2jakost.cz vám můžeme s klidným svědomím doporučit. Se zbožím byste měli být spokojení, jen bude potřeba si zkontrolovat, zda uvedená věžná cena opravdu koresponduje s nabídkou konkurence a produkt nemůžete koupit jinde levněji v top stavu či kvalitě. 

Co je 2jakost?

Na doméně 2jakost.cz najdete e-shop s produkty, které mají nějaký lehčí handicap. Nejčastěji se jedná o poškozený obal nebo drobnou vadu na kráse. Na funkci nemají tyto nedostatky žádný vliv, na ceně se však podepisují. Vy tak můžete koupit spotřebiče, elektroniku nebo další zboží za velmi příznivou cenu.

Je nákup na 2jakost bezpečný?

Většina zákazníků je s nákupem spokojená a rozhodně se nejedná o podvodný nebo rizikový e-shop. Nemusíte se tedy bát nedostatečné kvality, ani platby předem. Kompletní rozsah nedostatků zjistíte snadno u každého produktu.

Cashback 2jakost a slevové kódy

Při nákupu můžete ušetřit ještě více, pokud využijete některý z cashbacků. Na některých portálech dostanete 2 % až 4 % z ceny nákupů zpět. Můžete využít také slevu 100 Kč na první nákup, která vám bude zaslána po přihlášení k odběru newsletterů.

Máte zkušenost s nákupem na 2jakost.cz? Nebo jste narazili na výhodnější nabídky konkurence? Podělte se s námi a ostatními čtenáři v komentářích níže …

Zdroje: https://www.2jakost.cz/, https://www.tipli.cz/obchod/2-jakost, https://www.google.com a https://www.facebook.com/2jakost.cz/reviews/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *