Nezávislá recenze Carvago. Jak jsou spokojení zákazníci?

Koupit v dnešní době ojeté auto je velmi jednoduchá a přitom tak náročná věc. Nabídka je sice pestrá a snadno si vyberete online, věřit už ale nemůžete snad ani vyhlášeným autobazarům. Pokud nechcete naletět, může být řešením Carvago. Jedná se ale o spolehlivý mezičlánek nebo vyhodíte peníze oknem? 

Co je Carvago?

Ne každý z nás je automechanik nebo moto nadšenec s řadou zkušeností. A při výběru auta – zejména pokud jde o ojetý vůz z ciziny – se můžeme snadno nechat napálit. 

Carvago funguje jako mezičlánek nebo-li prostředník mezi zahraničními bazary a českými zájemci o ojetý vůz. Na stránkách Carvago.com najdete nabídku ojetých automobilů z ČR, většina je však z ciziny. 

Pokud se vám některý vůz zalíbí, můžete jej koupit přes Carvago v českých korunách a k tomu získat půlroční záruku nebo využít možnosti vrácení vozu v 14 dnech. Carvago nabízí také doplňkové služby – jako je prohlídka vozu jejich mechanikem nebo dovoz auta až k vám domů.

Náš tip: Jaký motor je pro auto nejlepší? Srovnání: Benzínový x dieselový x LPG x elektrický

Recenze Carvago – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Pokud si Carvago vygooglíte, najdete poměrně kladné hodnocení. 4,4 hvězdičky při celkovém počtu 168 recenzí vůbec není špatné skóre. Přesto se ale najdou zákazníci, kteří měli se službami Carvago problém. 

Na Firmy.cz má pak Carvago hodnocení obdobné – při 75 recenzích získala společnost 4,1 hvězdiček z 5.

Obecně si zákazníci nejvíce stěžují na delší čekání a prodlevy při nákupu vozidla. Prověření mechanikem často trvá i týden a celkový dovoz vozu ze zahraničí je záležitostí zhruba 30 dnů – výjimkou ale není ani delší doba. Pokud tedy na nákup spěcháte, nebude Carvago ideálním partnerem. 

Shrneme-li pozitivní recenze, pak můžeme říci, že je na Carvago spoleh, komunikace probíhá bez problémů a skutečně dovezou auto v takovém stavu, jaký uvádějí. V případě nedostatku nebo vadě na automobilu vás informují předem.

Jak funguje nákup automobilu přes Carvago? 

Stačí navštívit stránky Carvago.com a v sekci Koupit si můžete vybrat vůz, který bude vyhovovat vašim představám. Nabídka je poměrně pestrá, protože se jim obsah na stránky generuje automaticky, většinou ze zahraničních portálů nebo autobazarů. 

Pokud si chcete vůz koupit, kliknete na Objednat, zaregistrujete se nebo případně přihlásíte a pak už si jen vyberete, co vše k vozu budete chtít… 

Ceny vozu jsou v základní nabídce zobrazeny včetně všech nezbytných importních služeb. Nezbytný ale bude poplatek 1 990 Kč za Prověrku CarAudit. Ta je vlastně v objednávce prvním krokem a bez uhrazení této částky se dále nedostanete.

Tip: Vyplatí se pojištění jízdního kola proti krádeži?

Co je Prověrka CarAudit?

Tato prověrka obsahuje několik služeb, které by vás měly chránit před nákupem auta se závadou, stočenými kilometry nebo třeba po utajené havárii. Stejně tak Carvago se tímto krokem chrání před tím, aby jim auta klienti zbytečně nevraceli. 

Prověrka CarAudit se skládá ze 4 kroků:

 1. Nejdříve si Carvago vyžádá od prodejce vozu VIN a ten prověří v evropských databázích. Díky tom zjistí, zda se nejedná o kradený automobil, zda není vůz havarovaný nebo po povodni a zkontroluje historii najetých kilometrů. 
 2. Pokud jsou informace o vozidle dle VIN databází v pořádku, vyšle Carvago svého mechanika přímo za prodejcem, aby zjistil skutečný stav vozu. 
 3. V případě, že chcete kupovat vůz s odpočtem DPH, zjistí Carvago, zda vůz splňuje veškeré podmínky a legislativní požadavky k odečtu DPH
 4. Carvago vám zašle detailní výpis z kompletní prohlídky. Přiloží nejen seznam všech kontrolovaných bodů, ale také detailní fotodokumentaci, ze které je zřejmé, že mechanik skutečně detailně vůz zkontroloval. 

CarAudit prověrku je tedy nezbytné uhradit předem, a to kartou online. Ještě předtím ale doporučujeme seznámit se s kupní smlouvou, kterou máte v objednávce k dispozici. 

Doručení vozidla ze zahraničí Carvago

Carvago za vás v zahraničí vůz vyzvedne, v rámci prohlídky CarAudit zkontroluje a v případě, že uhradíte kupní cenu, pak vám ho doveze třeba až domů. 

Obecně si tedy můžete vybrat ze dvou možností, kde si vůz převzít:

 1. za poplatek vám jej přiveze zástupce společnosti Carvago na požadovanou adresu
 2. vyzvednete si auto sami na Pick-Up pointu v Praze

Za komfort si ale v tomto případě pořádně připlatíte. Ve vzorovém příkladu jsme zkusili proces objednávky vozu Kia, u kterého se cena pohybovala lehce nad 600 000 Kč. 

Dovoz auta až k vám domů by v tomto případě vyšel na 14 970 Kč při dovozu do Ostravy a na 11 479 Kč při dovozu do Prahy. A vzhledem k tomu, že v Praze mají Pick-Up point s odběrem zdarma, zdá se nám tato služba poměrně nákladná.  

Tip: Jak rychle a bezpečně zbavit auto námrazy a sněhu?

Další služby Carvago

Doprovodné služby Carvago zahrnují kromě dovozu také:

 • dovozovou STK (včetně měření emisí a vyřízení dokumentace pro registraci vozidla)
 • správní poplatek (kolek pro vystavení českého technického průkazu)
 • registraci vozu (vyřízení registračních značek, technického průkazu a další nezbytná administrativa). 

Jako doplňkové služby pak Carvago nabízí například:

 • 10 litrů paliva zdarma 
 • prodlouženou záruku
 • možnost sjednání financování vozidla
 • pojištění vozidla

Carvago kontakty

Pokud se vám Carvago zalíbilo nebo se potřebujete dozvědět další informace, můžete kontaktovat společnost od pondělí do neděle v rozmezí 8 – 20 hod. na:

 • tel. čísle +420 246 034 700
 • e-mailu prodej@carvago.com

Shrnutí závěrem… 

Co je Carvago?

Carvago funguje jako mezičlánek nebo-li prostředník mezi zahraničními bazary a českými zájemci o ojetý vůz. Pokud se vám některý vůz z nabídky zalíbí, můžete jej koupit přes Carvago v českých korunách a k tomu získat půlroční záruku nebo využít možnosti vrácení vozu v 14 dnech. Carvago nabízí také doplňkové služby – jako je prohlídka vozu jejich mechanikem nebo dovoz auta až k vám domů.

Je Carvago bezpečné?

Pokud si Carvago vygooglíte, najdete poměrně kladné hodnocení. 4,4 hvězdičky při celkovém počtu 168 recenzí vůbec není špatné skóre. Přesto se ale najdou zákazníci, kteří měli se službami Carvago problém – je jich ale opravdu jen menšina. Obecně si zákazníci nejvíce stěžují na delší čekání a prodlevy při nákupu vozidla

Jak koupit auto přes Carvago?

Stačí navštívit stránky Carvago.com a v sekci Koupit si vybrat vůz. Nabídka je poměrně pestrá, protože se jim obsah na stránky generuje automaticky, většinou ze zahraničních portálů nebo autobazarů. Pokud si chcete vůz koupit, kliknete na Objednat, zaregistrujete se nebo přihlásíte a pak už si jen vyberete, jaké služby k vozu budete chtít… 

Máte se službou Carvago také zkušenost? Podělte se o ni v komentářích s dalšími čtenáři … 

Zdroje: https://carvago.com, https://www.firmy.cz/detail/13207754-carvago-praha-holesovice.html, https://blog.auto.cz/adray/2021/10/moje-zkusenosti-s-carvago/ a https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=carvago+zku%C5%A1enosti

post

One thought on “Nezávislá recenze Carvago. Jak jsou spokojení zákazníci?

 1. Dobrý den,
  otázka: Takže když si objednám vozidlo, které vy budete dovážet ze zahraničí do Prahy kde bych si jej přijel vyzvednou tak budu platit dovoz do Prahy?
  Sobarňa V.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *