Nejlepší autobazary v ČR

Sestavili jsme pro vás recenze nejlépe hodnocených autobazarů v ČR. Jaké bazary mají nejvíce aut, nejlepší záruky nebo největší síť poboček?

Nejlépe hodnocené autobazary RECENZE

ImageProductDetailPrice
AAA AUTO

AAA AUTO

 • Počet vozů: 14000
 • Počet poboček: 22
 • Výkup vozidel: ANO
Recenze
AUTO ESA

AUTO ESA

 • Počet vozů: 6000
 • Počet poboček: 14
 • Výkup vozidel: ANO
Recenze
Mototechna

Mototechna

 • Počet vozů: 1300
 • Počet poboček: 22
 • Výkup vozidel: ANO
Recenze
Carnext

Carnext

 • Počet vozů: 950
 • Počet poboček: 1
 • Výkup vozidel: ANO
Recenze
Davocar

Davocar

 • Počet vozů: 330
 • Počet poboček: 1
 • Výkup vozidel: NE
Recenze
Autodraft

Autodraft

 • Počet vozů: 180
 • Počet poboček: 1
 • Výkup vozidel: NE
Recenze
Carvago

Carvago

 • Počet vozů: 80000
 • Počet poboček: 5000
 • Výkup vozidel: ANO
Recenze

Kvalitní autobazary běžně zajišťují důkladnou kontrolu všech vykupovaných vozů a poskytují garance na stav tachometru či původ vozu. Obrovskou výhodou oproti nákupu od koncového zákazníka je že autobazary zajistí také většinu administrativních úkolů. Vybírat můžete často se stovek nebo tisíců prověřených aut online.

U každého ojetého vozu jsou všechny důležité informace a detailní popis vozu včetně detailní fotogalerie a možnosti rezervovat vůz online. Na druhou stranu je potřeba si dát pozor na výslednou cenu a započítat veškeré poplatky. Autobazary často uvádějí cenu bez poplatků a dokonce je nabízená cena umělé nižší díky při úvěrovému financování, bez úvěru si za vůz připlatíte. Nečestné jednání prodejců je také častým terčem kritiky. Zákazníci si stěžují na to že jim je nabízen jiný než inzerovaný vůz, výsledná cena je jiná než inzerovaná atd.

TIP: Cebia VIN recenze – zkušenosti, report a sleva

Jak vybrat nejlepší autobazar

1.Dejte na doporučení a recenze

Kupoval někdo s přátel nebo známých v poslední době ojetý vůz v autobazaru? Zeptejte se ho na zkušenost s vozem a autobazarem a jednání prodejců. Na internetu naleznete také mnoho recenzí od klientů. Buďte ale obezřetní nad recenzemi uváděnými na stránkách autobazarů, často bývají vybíraný tendenčně pouze pozitivní.

2.Navštivte vybrané autobazary a prohlédněte si vybrané vozy

Pokud vás zaujme konkrétní vůz navštivte autobazar a projeďte se ve vybraném vozu. Výhodou může být vzít si sebou automechanika, kterému důvěřujete aby vůz prohlédl nezávislý člověk. Sledujte také jak se k vám chová personál autobazaru, zda na vás nevyvíjí psychologický nátlak ohledně urychlené koupě vybraného vozu. Pokud objedete v daný den více bazarů, uděláte si lepší obrázek ohledně služeb autoservisů a kvalitě vybraných aut.

3.Ověřte smlouvy a záruky

Před samotným nákupem vozu si podrobně projděte kupní smlouvu a poskytované záruky. Pokud financujete úvěrem zkontrolujte výsledné RPSN a další poplatky spjaté s nákupem vozu.

Největší autobazary v ČR

Mezi největší bazary v ČR patří AAA Auto s 14000 vozy, Auto Esa s 6000 vozy a Mototechna s 1300 vozy. Tyto bazary mají také nejvíce poboček a jedná se o čistě české autobazary. Pokud vás zajímají i vozy dovezené ze zahraničí můžete využít portál Carvago s nabídkou více než 70 000 vozů z celé EU, je potřeba si ale uvědomit že si vůz obvykle nemůžete předem prohlédnout a je potřeba veškerou administrativu včetně nákupu vyřídit online.

Německé autobazary

Nákup ojetého auta z Německa je velice populární hlavně z důvodu vysoké kvality ojetých vozů a nízké ceny. Německé ojetiny jsou díky kvalitním silnicím v Německu často ve výborném stavu a navíc se obvykle jedná o kvalitnější vozy německých značek s výbornou výbavou.

Český autobazar, který se zaměřuje na dovoz aut z německa je Autodraft, který nabízí také doprovodné záruky. Pokud si chcete vybrat ojeté auto na vlastní pěst je možné využít portál Mobile.de, kde inzerují i německé autobazary. Je nutné se připravit na vyšší riziko podvodu a záruky nejsou také zdaleka tak vysoké jako u českých autobazarů. Navíc je potřeba počítat s převozem auta do ČR a jeho přepis na české značky.

Polské autobazary

Polsko je také vyhledávanou zemí pro nákup ojetého vozu. Výhodou je že je velice blízko a ceny vozů jsou obvykle nižší než v ČR. Nicméně pro polské autobazary je potřeba si dát pozor na kvalitu a historii vozu. Hrozí zde vyšší riziko stočených kilometrů než u českých a německých autobazarů. Mezi populární vyhledávač polských ojetých aut patří otomoto.pl.

Jak koupit ojeté auto

 1. Domluvte si zkušební jízdu
 2. Vezměte sebou vlastního technika aby prověřil stav vozu, podvozek, únik kapalin, motor a ověřil tloušťku laku pomocí speciálního přístroje
 3. Zaměřte se na detaily, cílem je zjistit zda nebylo auto bourané – různé odstíny laku vyměněné díly, případně nerovnosti
 4. Prověřte stav interiéru, cílem je zjistit zda nemá auto stočený tachometr – opotřebení volantu, řadící páky, spojky
 5. Doporučujeme projít servisní knihu a také ověřit VIN v oblíbené databázi ojetých vozidel Cebia.
 6. Před podpisem kupní smlouvy si pořádně projděte podmínky ohledně záruk, ověřte zda není vůz zastaven v rámci úvěru

TIP: carVertical recenze – zkušenosti, cena a sleva

Prodej ojetého auta

Autobazary často nabízejí výkup ojetého auta. Pokud si plánujete zakoupit novější vůz v daném autobazaru dosáhnete na výhodnější cenu za vůz. Autobazary v dnešní době nabízí široké možnosti výkupu vašeho starého vozu:

 • Výkup aut za hotové – získáte ihned hotovost
 • Prodej vozu protiúčtem – pokud chcete vyměnit staré auto za nové
 • Komisní výkup – auto je nabízeno na pobočkách autoservisu
 • Výkup vozu u zákazníka – auto od vás vykoupí přímo u vás doma
 • Zpětné financování – auto od vás vykoupí ale můžete jej za měsíční leasing stále využívat

Výhodou prodeje vozu přes autoservis je nižší administrativní náročnost a větší pohodlnost. Autoservis často vykoupí váš vůz přímo u vás doma a nemusíte nikam jezdit a nic složitě vyřizovat. Na druhou stranu můžete získat o něco nižší cenu než u přímého prodeje koncovému zákazníkovi, protože za tyto služby si autoservis bere provize a poplatky.

Často kladené dotazy

Jaká je záruka na auto z autobazaru?

Záruka na auto z bazaru je obvykle 24 měsíců. Pokud vada na vozu bude do 6 měsíců musí autobazar prokázat že auto bylo bez vady jinak musí auto na své náklady opravit. Po 6 měsících přechází prokazovací povinnost na zákazníka.

Kde hledat ojeté auto?

Ojeté auto můžete hledat na webových stránkách autobazarů nebo na portálech Bazos.cz a Sauto.cz, který nabízí jak inzerci z autobazarů tak od koncových klientů.

Jaké jsou nejoblíbenější značky ojetých vozů?

Nejoblíbenější jsou ojetá auta značky Škoda, tato automobilka ma také největší zastoupení vozů v ČR včetně obrovského množství servisních a prodejních center. Následuje Volkswagen, Ford, Hyundai a Renault.

Je lepší si vzít půjčku od autobazaru nebo banky?

Autobazar může mít sjednanou výhodnější sazbu na spotřebitelské úvěry díky kvantitě, kterou bance dodává. Nicméně je vždy lepší si ověřit výhodnost nabízené půjčky přes online srovnávače půjček.

5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *