Které milostné polohy zvýší šanci na otěhotnění

Pokud se snažíte o miminko, jistě víte, že úspěšnost nejrůznějších pokusů nemusí být právě vysoká. Existují však polohy, které díky přirozenému využití lidské anatomie zvyšují šanci na otěhotnění. Které to jsou?

Existuje několik poloh, které by měly zaručit lepší šance na otěhotnění. Nejčastěji se doporučují tyto čtyři:

Poloha muže nahoře

Tato poloha umožňuje muži proniknout penisem hlouběji a zároveň díky gravitaci usnadňuje cestu spermií k vajíčku. Podle některých rad by si rovněž měla žena podložit zadeček polštářem – kvůli lepšímu úhlu.

Poloha misionář se zvednutými nohama

V této poloze se vagína stlačuje, což umožňuje spermiím rychleji dosáhnout svého cíle a umožňuje také hlubší proniknutí penisu.

TIP: Kdy si udělat těhotenský test – jak poznat těhotenství co nejdříve, díky tomu, jak se chová vaše tělo?

Které bylinky podporují hladinu testosteronu?

Kvlaitu psrmií je možné ovlivnit i užíváním bylin. Mezi ty nejlepší patří: smilax lékařský (Smilax officinalis), kardamovník obecný (Elettaria cardamomum), pískavice – řecké seno (Trigonella foenum-graecum), slivoň africká (Pygeum africanum), kotvičník zemní (Tribulus terrestris), ženšen pravý (Panax ginseng) , řeřicha peruánská (Lepidium meyenii) a damiána pravá (Turnera difusa).

Ženy by zase na podporu plodnosti měly užívat kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris).

Poloha lžiček

Tato poloha umožňuje kontrolovat hloubku a tempo pronikání a také umožňuje vagíně lépe stlačit penis, což opět značně cestu spermiím skrz ženskou dělohu až k vajíčku.

TIP: Maxulen recenze – doplnění testosteronu přírodní formou

Poloha zezadu nebo doggy style či na pejska

Tato poloha umožňuje hluboké pronikání penisu a umožňuje spermiím snadno proniknout do děložního čípku a za něj.

Co ovlivňuje úspěšnost otěhotnění?

Kromě polohy mohou být také důležité další faktory, jako je zdraví, věk a plodnost obou partnerů, časování pohlavního styku a výživa.

TIP: Jak poznat těhotenství? První nejčastější příznaky a jak se v nich vyznat. Každé těhotenství je trochu jiné a totéž platí i o jeho prvních příznacích

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná „správná“ poloha a každý pár si musí najít to, co funguje pro ně nejlépe. Je také důležité vyhnout se lubrikantům, které mohou poškodit životaschopnost spermií. Pokud máte potíže s otěhotněním, je vždy nejlepší vyhledat odbornou pomoc.

Jak zvýšit šanci na otěhotnění

Sledujte svůj menstruační cyklus – pokud víte, kdy je váš ovulační den, můžete maximalizovat pravděpodobnost otěhotnění tím, že budete mít pohlavní styk během této doby. Pokud nejste jisti, kdy nastane ovulace, můžete použít ovulační testy nebo sledovat fyziologické příznaky, jako je změna vzhledu hlenovitého sekretu vytékajícího z pochvy.

TIP: Jak se chovat na začátku těhotenství? Co dělat a nedělat, abyste si nechtěně neublížila?

Jaké přírodní doplňky pomáhají při otěhotnění?

Některé bylinné doplňky mohou také pomoci zlepšit plodnost a pravděpodobnost otěhotnění. Patří mezi ne přípravky obsahující ženšen nebo konopí. Dejte si však pozor na bylinky, které mohou naopak tomuto procesu bránit, případně ohrožovat již vzniklé těhotenství. Nevhodné jsou například tyto: skořice, libeček, mateřídouška, tymián, kurkuma, bazalka, petrželová nať, pelyněk, fenykl, šalvěj, šišák bajkalský, třezalka, šafrán či majoránka.

Zdroj: https://www.rexter.cz/rubriky/navody/odborne-i-babske-rady-jak-rychle-otehotnet_663.html, https://www.spektrumzdravi.cz/tehotenstvi-a-deti/jak-rychle-otehotnet-aneb-nejcastejsi-babske-rady, https://www.otehotnet.cz/clanky-a-rady/ktere-milostne-polohy-zvysuji-sance-na-otehotneni/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *