Milgamma recenze – na co se používá a co od ní čekat

Bolest zad trápí mnoho lidí. Pokud mezi ně také patříte a rádi byste se zaměřili přímo na její příčinu, bude pro vás ideální naše Milgamma recenze. Ukáže vám totiž, že i běžně dostupné přípravky mohou bolest zad skvěle léčit, a nejenom potlačovat.

Obvykle jsou při bolestech zad doporučovány rehabilitace, ovšem jen ty samy o sobě mnohdy nestačí. Je totiž třeba podpořit regeneraci organismu i zevnitř. A právě k tomu mohou skvěle sloužit vitamíny skupiny B, které obsahuje například přípravek Milgamma.

Milgamma N – lék na bolest zad

Přesný název produktu je Milgamma N (samotný přípravek Milgamma obsahuje méně druhů vitamínů skupiny B) a nejčastěji se předepisuje právě při bolesti zad. Navíc nabídne hned dva typy účinků:

 • analgetické,
 • neuralgické.

Rychle vám tedy uleví od bolesti, ale zároveň už také vaše záda aktivně léčí – a to přímo u kořenů nervů, kde bývají problémy nejčastější.

TIP: Zkušenosti s Tramalem – pozor na závislost! Co je Tramal, jak účinkuje a kdy je jeho užívání v pořádku…

Co obsahuje lék Milgamma N?

V jedné kapsli najdete 40 mg benfotiaminu, který pomáhá bolest zad léčit přímo v místě problému.

Milgamma N – lék nabušený vitamíny B

Určitě jste už slyšeli o tom, jak skvělý vliv mají vitamíny skupiny B na lidskou nervovou soustavu. A nejlépe působí, pokud pracují v synergii. A právě proto lze v přípravku Milgamma N nalézt „béček“ hned několik. A o které jde?

VitamínMnožství
benfotiamin (B1)40 mg
pyridoxin (B6)90 mg
kobalamin (B12)0,25 mg

Rozdíl mezi léky Milgamma a Milgamma N

A jak zjistit, zda pro vás bude lepší použít klasický lék Milgamma nebo ten s označením Milgamma N? Podívat se musíte na složení.

TIP: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí? Nebo jen metoda, jak „zhubnout“ všechny vaše peníze?

Kompletní složení přípravku Milgamma

Léčivými látkami jsou benfotiaminum 40 mg a cyanocobalaminum – 250 mg v jedné tobolce. Mezi pomocné látky patří monohydrát laktózy, sacharóza, kukuřičný škrob, želatina, mikrokrystalická celulóza, mastek, kyselina stearová, dextrin, glukózový sirup, uhličitan vápenatý, šelak, ricinový olej, oxid titaničitý, brilantová červeň E 104, E 122, E 124, bílý vosk, karnaubský vosk

Kompletní složení přípravku Milgamma N

Léčivými látkami jsou: benfotiaminum 40 mg, pyridoxini hydrochloridum 90 mg, cyanocobalaminum – 250 mg v jedné tobolce.

Pomocné látky: tvrdý tuk, čištěný řepkový olej, sójový lecithin, ethylvanilin,

hydrogenfosforečnan vápenatý, želatina, glycerol 85%, sorbitol, oxid titaničitý (E 171) a červený oxid železitý (E 172).

Složení přípravku Milgamma N je tedy mnohem účinnější.

Jak působí Milgamma N na organismus?

Pomáhá při regeneraci poškozených nervů v zádech. Konkrétně se zaměřuje na léčbu periferních kořenových nervů (tzv. kořenový syndrom).

TIP: Změny na nehtech a známky zdravotních problémů. Co znamenají rýhy, nebo bílé tečky? Jedna rada a jeden tip na závěr

Užívání přípravku Milgamma N

Tablety Milgamma se užívají v množství 1 tobolky 3x denně. Pokud se vaše situace zlepší, je možné dávkování ještě o jednu tabletu snížit. Tobolku je vždy spolknout celou a zapít ji velkou sklenicí vody. Při správném užívání by se měly do čtyř týdnů vaše obtíže zlepšit. Pokud tomu tak nebude, poraďte se s odborníkem. Přípravek je vhodný pouze pro dospělé osoby.

Kdy neužívat lék Milgamma N?

Jde o přípravek dostupný bez lékařského předpisu, měli byste si však dát pozor na některé kontraindikace. Nehodí se například pro osoby s alergií na benfotiamin, pyridoxin nebo kyanokobalamin. Další potíže vás čekají ve složení pomocných látek, v nichž lze najít alergeny z arašídů a sóji. Vhodný není ani pro těhotné ženy, někdy ho však lékaři předepsat mohou.

Jaká balení přípravku jsou dostupná

Pokud si chcete lék Milgamma N pořídit bez lékařského předpisu a zároveň nevíte, zda vám dokáže opravdu pomoci, měli byste vždy koupit to nejmenší balení, abyste případně zbytečně neutráceli. A na trhu je aktuálně dostupných těchto 6 typů:

 • Milgamma N 20
 • Milgamma N 50
 • Milgamma N 100
 • Milgamma N 500
 • Milgamma N 1000
 • Milgamma N 5000

Vždy obsahují tobolky ze ze želatiny s barevným rozlišením stran. Jedna strana tobolky je vždy růžová, druhá krémově bílá. Uvnitř lze najít růžovou pastu s vanilkovou vůní.

Výrobcem přípravku Milgamma N je společnost Wörwag Pharma GmbH & Co.,KG (Böblingen, Německo). Kupujete tedy garantovanou německou kvalitu.

TIP: Premium Collagen Complex recenze – může vám tato kloubní výživa přinést opravdu všechno, co potřebujete?

Vedlejší účinky přípravku Milgamma N

Vedlejší projevy jsou vzácné, přesto se mohou vyskytnout. Nejčastěji jde o:

 • Poruchy imunitního systému
 • Poruchy trávicího traktu
 • Poruchy kůže a podkoží
 • Poruchy nervového systému

Co byste ještě měli vědět

Podle zkušenosti některých uživatelů zabírá lék Milgamma N na pásový opar (herpes zoster). K užívání se ovšem mohou vázat i negativní účinky, jako je zvýšená chuť k jídlu a přibírání. Lék není vhodné užívat společně s levodopy ( to jsou léky na Parkinsonovu chorobu), a také s lékem 5-fluorouracilem (ten se používá při chemoterapii).

Tip: Diclofenac Duo složení, recenze a zkušenosti

Zkušenosti uživatelů

A jak jsou s užíváním tohoto přípravku spokojeni uživatelé?

Jedná se o léčivý přípravek obsahující vysoké dávky vitaminu B: benfotiamin (B1), vitamin B6 a B12. Jejich kombinace napomáhá léčit bolesti zad způsobené zánětlivým nebo mechanickým poškozením periferních nervů a kořenů – tzv. kořenový syndrom. Navíc mají tyto vysoké dávky vitaminů skupiny B protibolestivý účinek, a vzájemně se tak doplňují v účinku s léky proti bolesti. Užívání měkkých želatinových kapslí je pohodlné, a doporučené dávkování je třikrát denně.“

Michal Š.

Určitě doporučuju, je to jeden z mála volně prodejných preparátů, který skutečně pomáhá a má viditelný, citelný výsledky. Tenkrát mně ho naordinovala neuroložka na přeleženou ruku. Od té doby jsem si Milgammou N vyřešila i další nepříjemné potíže. Má to široké spektrum účinnosti na spoustu různých potíží. Cena je dobrá, je to kvalitní preparát. Určitě doporučuju. Tam, kde u mě selhaly kortikosteroidy, tam u mně pomohla Milgamma N. Doporučuju.“

Lucie

TIP: Redupetin krém – recenze a hodnocení. Skutečně pomáhá?

Milgamma mi pomohla pri zápale nervov. Vystreľovala bolesť z krížov do nohy. V zime na plavárni som sa prochladla Lekári nevedeli diagnostikovať čo mi je, tak do mňa pchali lieky, injekcie, ktoré mi vôbec nepomáhali. Almiral, Aftamil, Magnézium B 6,Ketonal atď. bolo mi už špatne od Milgammy po druhej tabletky mi prešla bolesť.“

Rosnerova Irena

Výborné proti křečím v nohou. Lze brát dlouhodobě, je to vlastně jenom vitamín speciálně upravený na problémy s neuropatií.“

Anonym, Srovnanicen.cz

Milgamma N výhody a nevýhody

Zbývá shrnout pozitiva a negativa produktu do několika přehledných bodů.

Milgamma N klady

 • zmírňuje bolest při onemocněních nervů
 • obsahuje vitamíny skupiny B (konkrétně B1, B6 a B12)
 • pomáhá léčit bolesti zad přímo u zdroje
 • skvělé a kvalitní složení
 • prokazatelné účinky
 • úzce zaměřený na bolest páteře
 • utišuje zánětlivá onemocnění nervů
 • vysoká dávka vitamínů B
 • větší balení jsou výhodnější
 • dostupný bez lékařského předpisu
 • dobré zkušenosti s užíváním

TIP: Bylinné kapky Gynex – recenze. Jak je hodnotí uživatelky? A pomohou s gynekologickými problémy fyzického či psychického rázu?

Milgamma N zápory

 • možné vedlejší účinky v podobě zvýšené chuti k jídlu a přibírání
 • nutno užívat dlouhodobě (ale bez konzultace s lékařem ne déle než 6 měsíců)
 • nevhodný pro děti a těhotné ženy
 • obsahuje alergeny z arašídů a sóji
 • nelze užívat zároveň s levodopy (léky na Parkinsonovu chorobu) a lékem 5-fluorouracilem (používaným při chemoterapii)
 • je nutné užívat více tablet

Pokud hledáte přípravek, který vám pomůže vyhojit poškozené nervy prostřednictvím vitamínů skupiny B a léčí tak přímo příčinu bolesti zad, pak určitě vyzkoušejte tobolky Milgamma N. Jde o lék pro dospělé osoby dostupný bez předpisu.

Zdroj: https://www.123medik.cz/magazin/milgamma-n-recenze, https://bechermarket.cz/leky/milgamma-n-recenze/, https://bioporadce.cz/milgamma-n/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *