Nutriadapt recenze – funkční výživové poradenství?

Nutriadapt je v naší zemi poměrně dostupné výživové poradenství s širokou sítí kamenných poboček. Na trhu působí od roku 2010 (předtím šlo o Svět zdraví). Jaké jsou názory uživatelů a co vše vám může tato služba nabídnout?

V první řadě je třeba říct, že služby poskytují vyškolení poradci, neměli byste tedy narazit na nikoho, kdo by svému oboru nerozuměl. Na rovinu je však třeba říci, že základní kurz na nutričního poradce trvá asi jeden týden (podle tvrzení některých bývalých pracovníků, kteří si školením prošli). Možné nástavby se pak věnují například výživě dětí a sportovců, stanovení správného jídelníčku při diabetu, výživě zaměřené na zdraví a kondici, a také na jídelníček určený pro trvalé zhubnutí nebo přibrání. Důraz je kladen na program dlouhodobějšího rázu, protože trvalé změny opravdu nelze udělat „za den.“

Testování zdraví v Nutriadaptu a tvorba analýz

Nutriadapt klade důraz na to, že k redukci hmotnosti přistupuje opravdu odborně. Vychází nejen ze zkušenosti svých zkušených poradců, ale také z možností a potřeb vašeho těla. K tomu mu slouží celá řada hodnocení a analýz, které jsou zákazníkovi provedeny (některé jsou zdarma v rámci zaplaceného programu, jiné za příplatek). A o jaké jde?

Tip: Tipy, jak rychle a efektivně zhubnout nejen břicho

Stanovení indexu hubnutí

Jde o základní vyšetření krve důležité pro správné nastavení stravovacího plánu.

Metabolická diagnostika

Je to základní diagnostika zaměřená na určení vašeho vhodného výživového směru. Někdo například potřebuje při hubnutí zvýšený přísun proteinů, jiný by na tento krok reagoval naopak přibíráním. A možností je samozřejmě mnohem více.

BMI kalkulačka

Jde o odborně upravenou kalkulačku, která vám z mnoha vložených údajů (například údajů o váze a výšce) vypočítá, v jaké fázi úbytku nebo naopak nabírání hmotnosti jste, tedy jestli jste v nadváze, podváze nebo v normě.

Analýza střevního mikrobiomu

Jde o nejdražší typ vyšetření, který určí poměr vybraných typů střevních bakterií. Snadno tak zjistíte, jak jsou na tom vaše střeva.

Metabolická diagnostika KNT

Jde o metodu vedenou zkušeným terapeutem. Ten podle mnohá údajů pozná, jak funguje váš metabolismus a podle toho dokáže stanovit lepší výživový plán, který bude mít na vaše hubnutí lepší vliv.

TIP: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla? Nebo jde jen o další vějičku „na hejly?“

Určení stresové zátěže

Ten test stanoví, jak je váš organismus připraven zvládat zátěž. Od toho se odvíjí mnohé další ukazatele – například to, jak rychle bude pravděpodobně reagovat na nastavené změny v jídelníčku.

Zjištění leidenské mutace

Jde o trombofilní test, který ukazuje náchylnost ke vzniku trombů, tedy krevních sraženin. Jde o genetický test, který by se měl standardně dělat například všem ženám, které plánují užívat hormonální antikoncepci. Ukáže vám, jestli jste ohroženi například infarktem nebo mrtvicí.

Měření krevního tlaku

Jeden ze základních údajů o vašem zdraví.

BIA měření

Pod touto zkratkou se skrývá tzv. bioimpedanční metoda měření, ještě se používá pro zjištění procentuální složení lidského těla. Prozradí vám tedy, kolik procent z vaší váhy tvoří tuk.

Test celiakie

Jde o test intolerance lepku, opět důležitý při sestavování jídelníčku.

Odborná terapie

Pod tímto zvláštním názvem se podle stránek Nutriadaptu ukrývá péče odborně proškolených specialistů v Akademii Nutriadapt.

Test laktózové intolerance

Jedná se o test nesnášenlivosti mléčného cukru, který pomáhá při sestavení optimálního jídelníčku.

Test potravinové intolerance

Nabízí se pro 20 druhů potravin a pomáhá při sestavení jídelníčku. Testují se například vejce arašídy, pomeranč, citrusy, kiwi, mrkev či vepřové maso.

Komplexní biochemický screening organismu

Jde o biochemický rozbor krve s odborným posudkem lékaře. Na jeho základě obdržíte konkrétní stravovací doporučení, vypracovaná Vědecko-lékařskou radou Nutriadaptu.

Některé procedury si lze zaplatit i bez toho, abyste absolvovali kompletní konzultaci. Obvykle zaplatíte okolo 2 000 Kč, některé z nich však jsou i výrazně levnější, například měření krevního tlaku stojí 50 Kč, za určení určení hladiny stresové zátěže pak zaplatíte 400 Kč. Nejdražší procedurou je analýza střevního mikrobiomu za 4 000 Kč.

TIP: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí? Nebo jen metoda, jak „zhubnout“ vaše peníze?

Jaká vyšetření a analýzy nabízí Nutriadapt

Program je velmi komplexní a k dispozici je celá řada analýz a vyšetření, která dopomohou k lepším výsledkům při hubnutí. Ve hře je například: stanovení indexu hubnutí, metabolická diagnostika, BMI kalkulačka, analýza střevního mikrobiomu, metabolická diagnostika KNT, určení stresové zátěže, zjištění leidenské mutace, měření krevního tlaku, BIA měření, test celiakie, odborná terapie, test laktózové intolerance, test potravinové intolerance či komplexní biochemický screening organismu.

Dostupné programy od Nutriadapt

Spektrum služeb od Nutriadaptu je velmi široké. Vybrat si můžete z několika různých možností:

 • Základní program: jídelníček
 • Intenzivní program: jídelníček doplněný o vhodné doplňky stravy
 • Komplexní program: jídelníček doplněný o vhodné doplňky stravy, cvičení a biochemický screening
 • On-line basic: jídelníček kombinovaný s poučnými webináři, metabolickou diagnostikou a konzultací každý měsíc
 • On-line VIP: jídelníček, k němuž se vážou i zajímavé webináře, metabolická diagnostika, vhodné cvičení přizpůsobené vašim možnostem a konzultace každý měsíc

Základní analýza je však součástí každého programu. Abyste viděli, jak vaše tělo na nastavený režim reaguje a kolik vám ještě chybí do vašeho vysněného cíle, je součástí každé druhé návštěvy opětovné vážení.

TIP: Idealica recenze – opravdu účinné kapky na hubnutí?

Recenze Nutriadapt od uživatelů

A jaký názor mají na Nutriadapt skuteční uživatelé? Vybrali jsme pro vás recenze napříč internetem.

Po mnoha pokusech zhubnout jsem se rozhodla zkusit zhubnout konečně pořádně. Po konzultacích s paní Odstrčilíkovu jsem postupně obdržela několik jídelníčků, ze kterých není problém si vybrat zdravé a i chutné jídlo. Za 9 měsíců se mi podařilo za vydatné pomoci personálu z Nutriadaptu v Ostravě-Porubě zhubnout cca 9 kg. Pozitivní bylo, že se mi poradkyně nesnažila vnucovat výživové doplňky stravy. Šlo to i bez nich.“

Margita Ciglerová

Výsledkem mnoha řečí a zkoumání co jím, odběru krve na nemocnici, bylo, že jsou nezdravé tuky, cukry bílé pečivo. Dál jsem naštěstí nepokračovalo, i když se paní v Břeclavi divila, že jsem s těmito obecně známými zásadami za 1400 korun nespokojená a nechci dál platit.“

Klientka, 5.nej.cz

Dobrý den, darovala jsem mamince služby Nutriadapt v Karlových Varech jako dárek k narozeninám. Po osmi týdnech, kdy maminka zhubla zatím 13kg musím říct, že to byl asi nejlepší dárek, který jsem jí kdy darovala. Mamince je 60 let, měří 160cm a vážila 90kg. Byla z toho už hodně smutná a vůbec nevěděla, jak zhubnout, co dělat, co jíst. Ani já jsem jí v tom nedokázala poradit. Specialistka na výživu, paní Kalina, která se ujala mojí maminky, nám při první schůzce vše srozumitelně vysvětlila. Maminka šla na krev a za pár dní už jsme měli výživový plán na míru. Maminka si s ním perfektně poradila a na sto procent ho zvládá dodržovat. Výsledky jsou neuvěřitelné:-) Jak to funguje, když člověk jí, jak má, když tělo má co potřebuje. Opravdu za mě, neuvěřitelné. Maminka úplně omládla, fyzicky i psychicky. To je zároveň obrovská radost pro mě a pro celou naší rodinu. Maminka mi pořád děkuje, říká, že jsme jí prodloužila život. Já doufám, že ano. Ale říkám jí, že musí děkovat hlavně sama sobě, jak to perfektně zvládá.“

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí?

Denisa Hlouskova

Je to tak, také jsem chtěl shodit nějaký to kg, shodil jsem pouze Kč, asi to funguje tomu kdo je doma a nechodí do práce nebo je na zasloužilém odpočinku prostě ma celý den na to klid nachystá jídlo z dodané kuchařky a pravidelně se stravuje věřím že to funguje. Kdo pracuje nevím, nevím zda někdo to zvládne, jeden recept mám, než.rat a jist hodně s rozumem (no to se řekne jak, ale obalíme pracovní nervy že jo. Po praci sportovat ? A co rodina a ostatní povinosti, je to problem dnešní doby) I na tomto se v dnešní době vydělává, na té uspěchané době.“

Haindrich 22, Mapy.cz

Místo 86 kilogramů vážím teď 76,5, takže to máme skoro 10 kg tuku dole. V pase byl úbytek okolo 5 cm (zase zapnu své oblíbené džíny!). Hodnota viscerálního tuku klesla o 3%, takže jsem udělala i něco pro své vnitřní zdraví! Tříměsíční program hubnutí se Světem zdraví mě stál celkem 3 600 Kč + výdaje za jejich super čaj na hubnutí, kterými pomohl i s pitným režimem.“

Jana Š.

Nutriadapt produkty

Na rovinu je dobré také říct, že ve hře není pouze upravený jídelníček, ale také některé produkty, které by měly vaší cestě za vysněnou postavou napomoci.

A jak je to s nutností jejich koupě? Názory se liší. Zatímco některé uživatelé tvrdí, že do jejich nákupu nuceni nebyli, jiní říkají pravý opak. Velmi tedy záleží na službách konkrétního výživového poradce. Každopádně jejich nákup rozhodně není povinný.

Na každé schůzce mi poradkyně nějaké produkty nabídla, ale když jsem slušně odpověděla, že nechci, že uvidím, jak to půjde dál, nenaléhala a normálně jsme pokračovaly v rozhovoru. Když se po několika týdnech moje hubnutí skoro zastavilo a navíc byl pořád problém s pitným režimem a tím pádem i obsahem vody v organismu, koupila jsem si na doporučení jejich Body shape tea s ověřeným působením přírodních látek a vše se zase rozjelo. Ale kdybych nechtěla, opravdu bych nemusela. Myslím si, že tím, že jsou konzultace placené, už není takový tlak na koupení různých „nezbytných doplňků“, jako je tomu v jiných programech.“

Markéta Tvrdá

Je nutné kupovat produkty od Nutriadapt?

Měli byste vědět, že podle statistik užívá doporučené produkty cca 50% klientů, ostatní bez potíží hubnou i bez nich. Jejich nákup tedy rozhodně povinný není, pouze v některých případech doporučený.

A jaké produkty si lze například pořídit?

 • káva na hubnutí Deep slimming coffe (obsahuje 100% arabicu, dále také chrom a zelenou kávu)
 • spalovač tuků Hot Attack pro zrychlení spalování tuků
 • přírodní doplňky stravy pro výživu pohybového aparátu
 • produkty pro zdravý a plnohodnotný spánek
 • noční spalovač tuků Slim Night, který iniciuje spalování tuků během spánku
 • nízkokalorické proteinové tyčinky
 • bezlepková kaše
 • produkty pro detoxikaci organismu
 • přírodní produkty pro posílení imunity

TIP: FatFix recenze – přípravek pro efektivní hubnutí, nebo další podvod?

Unikátní gramážová kuchařka

Na moment se ještě vraťme k individuálnímu přístupu při tvorbě programů a jídelníčku. Vařit si bohužel budete muset sami (nečekejte tedy žádné komplexní balíčky produktů v prášku, jimiž se pyšní například různé ketodiety). Vaším základním stavebním kamenem cesty za novou postavou bude unikátní gramážová kuchařka.

Co je Nutriadapt gramážová kuchařka?

Jde o základního průvodce vaším jídelníčkem. Je tak šikovně sestavená, že u každého receptu máte možnost si jednoduše přizpůsobit nejenom energetické hodnoty, ale i množství porcí. Při přípravě jídel tak můžete ušetřit i čas.

Nutriadapt cena

Na první pohled se mohou zdát služby těchto odborníků trochu předražené Neznalí kritici na internetu, kteří na ně poukazují, se však obvykle odvolávají na ceníky on-line. Ty nejsou úplně přesné – existuje totiž i předplatné služeb, které vám vše značně zlevní. Nejkratší doba předplatného je na tři měsíce, nejdelší pak na dva rok tedy 24 měsíců. Cena se pak rozpočítává na měsíc a ceny jsou opravdu značné.

Například cena základního programu činí na měsíc 1 200 Kč, ovšem v případě nejvýhodnějšího předplatného s může snížit na 900 Kč. A totéž platí pro komplexní program. Základní měsíční taxa začíná na 5 000 Kč, ovšem může se snížit že na 1 200 Kč při nejdelším předplatném. A totéž platí i pro on-line verzi.

Tip: Tipy, jak rychle a efektivně zhubnout nejen břicho

Nutriadapt výhody a nevýhody

Pojďme si porovnat jednotlivé aspekty této služby přehledně v bodech.

Nutriadapt pozitiva

 • Odborně vzdělávaní poradci
 • Dostatek kamenných poboček
 • On-line programy
 • Individuální přístup
 • Komplexní služby (například genetické testování nebo určení míry stresové zátěže)
 • Zapojení fyzické aktivity do programu je dobrovolné
 • Možnost přizpůsobení diety vašim časovým potřebám
 • Široké možnosti analýzy těla a zdraví
 • Chuťové přizpůsobení jídelníčku
 • Cvičební program on-line
 • Výrazné slevy při dlouhodobém předplacení

Nutriadapt negativa

 • Vyšší ceny bez předplacení
 • Ceník není na první pohled úplně přehledný
 • Na webových stránkách méně informací k průběhu program a nastavené diety

Podle všech známek to vypadá, že Nutriadapt může být dobrou volbou pro každého, kdo bojuje s nadbytečnými kilogramy, ale netuší, za jaký konec by měl svou snahu uchopit. Stačí se objednat na úvodní konzultací za symbolických 200 Kč v místě vašeho bydliště a nechat si vytvořit jídelníček přímo na míru se spoustou dobrých rad a tipů jako bonusem! Rozhodně je však třeba říct, že výsledky určitě nepřijdou zadarmo a vyhradit si budete muset i nějak ten čas na přípravu jídel.

Zdroj: https://www.5nej.cz/nutriadapt-recenze/, https://recenziste.cz/nutriadapt/, https://www.emimino.cz/diskuse/odstoupeni-od-smlouvy-nutriadapt-432611/, http://patfyz.medic.upjs.sk/SSTUDMAT/Obezita,%20Poruchy%20vyzivy.pdf, https://www.vitalia.cz/clanky/vyzivovi-smejdi-jak-to-chodi-v-tovarne-na-hubnuti/nazory/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *