Polohovací stoly z Plzně – pod pokličkou v Liftor.cz

Mnoho lidí tráví velkou část dne sezením u stolu, obvykle při práci na počítači, a v důsledku toho je trápí potíže v podobě bolesti zad a krku. Bohužel práce na počítači je neodmyslitelnou součástí řady zaměstnání a vyhnout se jí tedy často nedá. Čemu se ovšem vyhnout dá, tak to je ono sezení – stoupnout si v kanceláři nebo doma a přitom stále pracovat na počítači umožňují polohovací stoly. A právě jimi se zabývá plzeňská společnost Liftor. Pojďme se podívat na její příběh a především na to, jak vypadají stoly, které vám zpříjemní každý den strávený u počítače.

Jak to celé začalo

U vzniku společnosti Liftor byli tři podnikatelé – Ondřej Jírovec, Vašek Ortinský a Pavel Petr –, kteří pracovali v kanceláři, a ačkoliv všichni rádi sportují, stejně se potýkali s nepříjemnými následky dlouhého každodenního sezení. Mezi ty nejvíce znatelné následky patří zmíněná bolest zad a krku, ale sezení stojí také za bolestmi hlavy, tuhnutím kloubů, ochabováním svalů a vznikem svalových dysbalancí. Na cestách po Asii se jim však povedlo narazit na řešení – na polohovací stůl. Okamžitě je napadlo, že stůl, který umožňuje jednak se při práci u počítače postavit a jednak si výšku stolu při sezení přizpůsobit podle své postavy, je něco, co rozhodně potřebují.

Přestože tyto stoly již byly k dostání i na českém trhu, většina z nich je kvalitou vůbec nepřesvědčila, a tak se rozhodli to změnit. Rozhodli se, že si stoly na míru nejdříve vyrobí sami pro sebe, pak založí firmu a budou výškově nastavitelné stoly s možností individuální konfigurace nabízet všem ostatním. Přesně to se také stalo a stoly, za jejichž výrobou stojí poctivá práce, v současnosti Liftor dodává do několika evropských zemí.

Stůl přesně podle vašich představ

Každý z nás má trochu jiné preference – líbí se mu něco jiného a něco jiného potřebuje. S tím se v Liftoru počítá, a proto si přímo na stránkách společnosti můžete sestavit polohovací stůl na míru podle svých představ. Díky tomu vám stůl zaručeně bude vyhovovat po všech stránkách. A co všechno si můžete u polohovacího stolu navolit?

Typ stolu

Ještě než začnete se samotným sestavováním stolu, si musíte ujasnit, jaký typ stolu hledáte, protože Liftor nabízí polohovací stoly nejen do kanceláře. Stoly s nastavitelnou výškou pracovní desky mají své místo v pokojích počítačových hráčů i dětských pokojích. Ano, i dětské polohovací stoly neboli rostoucí stoly mají smysl, a dokonce velký. S nimi se děti v průběhu růstu nemusí hrbit nad úkoly, při učení nebo kreslení a nebudou si tak zadělávat na problémy se zády již od útlého dětství. Za zmínku dále stojí polohovací stoly pro kutily, kterým díky pracovní desce stolu v té správné výšce půjde výroba všeho možného pěkně od ruky.

Výběr nohou

Nyní se zaměříme na konfiguraci kancelářského polohovacího stolu Liftor. V konfigurátoru si jako první volíte typ nohou, jejichž součástí je mechanismus zajišťující zvedání desky stolu. Na vybraném typu nohou závisí nosnost stolu a rozsah výškového nastavení desky. Stůl může být vybaven buď mechanismem pro manuální nastavení výšky pomocí kliky, nebo elektrickým ovládáním sestávajícím z jednoho nebo dvou motorů a ovladače. Ovladač, jenž náleží nohám vyšší kategorie, disponuje pamětí pro uložení preferovaných poloh a LED displejem. Výbava dvěma motory je znamená vyšší rychlost pohybu desky po stisku tlačítka. Nohy jsou dostupné v černě, šedé a bílé barvě.

Výběr desky

U základního provedení desek stolu z kvalitní dřevotřísky si můžete vybrat tloušťku desky, její rozměry a dekor. Pro počítačové hráče je připravena speciální deska Gaming Pro, která svým designem skvěle ladí s typickým výrazným vzhledem herního počítače, herní klávesnice a herní myši. V nabídce pak nechybí ani deska z masivu a v případě zájmu si můžete pořídit i samotné nohy bez desky.

Výběr příslušenství

Nakonec si lze ke stolu vybrat praktické příslušenství, které ještě zvýší jeho užitnou hodnotu. Dostupný je například držák na jeden nebo dva monitory, organizér kabelů, držák počítače nebo uzamykatelný kovový šuplík.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *