Asana Rebel recenze – zkušenosti, cena i zrušení předplatného

Chcete začít cvičit, pracovat na své postavě nebo shodit nadbytečná kila, ale nejste zrovna ten typ, který by utíkal do fitka? Zkusit můžete cvičení doma, proto se dnes společně mrkneme na aplikaci Asana Rebel, její možnosti, cenu i na to, jak ji hodnotí zákazníci.

Co je Asana Rebel?

Asana Rebel je aplikace pro mobilní a další chytrá zařízení, která svým klientům nabízí možnost cvičení jógy a fitness. Můžete si zde nastavit personalizovaná cvičení, své cíle nebo třeba upozornění na nová cvičení. 

Je Asana Rebel česky?

Asana Rebel je zahraniční aplikace a v současné chvíli je dostupná v angličtině a dalších 7 jazycích, čeština mezi nimi není. Pokud ale máte alespoň základní znalosti angličtiny či němčiny, které zkombinujete se základními znalostmi jógy a fitness, neměla by být cizojazyčná verze překážkou pro užívání aplikace.

Mimo anglický jazyk je Asana Rebel dostupná v dalších 7 jazycích – francouzština, italština, japonština, korejština, němčina, portugalština nebo španělština.

Stažení aplikace Asana Rebel

Aplikaci snadno stáhnete do svého chytrého zařízení. Ať už pro Iphone a další jablíčka v App Store nebo v Google Play pro android zařízení. Samotné stažení aplikace je zdarma.

Jak nastavit aplikaci Asana Rebel

Po instalaci aplikace a jejím spuštění bude potřeba nastavit pár základních věcí. Jako první si vyberete alespoň 3 cíle, kterých byste chtěli za pomoci Asana Rebel dosáhnout. Může se jednat o hubnutí, tónování postavy nebo například lepší spánek. 

Následně projdete snadnou personalizaci – nastavíte svou výšku, aktuální váhu a také váhu, které byste chtěli dosáhnout. Dále zadáte svůj fitness level, tedy uvedete, zda jste začátečníci, středně pokročilí nebo pokročilí a následně zadáte vaše datum narození.

Pokud jste vegetariáni, vegani nebo držíte jinou dietu, můžete ji také v aplikaci uvést – bude vám upraven vygenerovaný jídelníček. 

Dalším krokem bude odsouhlasení Obchodních podmínek a Zásady ochrany osobních údajů. Následně už uvidíte obrazovku, která vás vybídne k předplatnému. 

Cena Asana Rebel – předplatné 

Asana Rebel je placená aplikace, která sice patří k dražším, nicméně nabízí velice komplexní přístup ke cvičení a zdraví. Výhodou je její inovativní přístup, který vám nastaví denní plány podle zadaných údajů a preferencí. 

Cena Asana Rebel se odvíjí od doby, na kterou si ji předplatíte … 

  • při měsíčních platbách vás vyjde na 249 Kč za měsíc
  • při roční platbě Asana Rebel stojí 999 Kč na rok.

Náš tip: Hormonální jóga – co to je a v čem vám může pomoci?

Pozor na automaticky se stahující předplatné

Předplatné Asana Rebel se vám automaticky obnoví po konci předplaceného období. To ale ne vždy musí být žádoucí. Pokud chcete předplatné zrušit, nestačí aplikaci smazat či odinstalovat nebo předplatné zrušit v Google Play či jiné distribuční službě. 

Ukončení předplatného je vždy nejlepší řešit přímo s podporou, jinak se může klidně stát, že se vám platba po ukončení období stáhne znovu. I zde ale nabízí podpora dodatečné řešení, jen je potřeba se s nimi spojit. 

Jak vyzkoušet Asana Rebel zdarma?

Aplikaci můžete vyzkoušet i zdarma. Je nutné nabídku předplatného povypínat křížky v levé části obrazovky. Následně ale bude nutné se do aplikace nějakým způsobem registrovat – přihlásit se. 

Poté nastavíte, jak často chcete cvičit. Vybrat si můžete kterýkoliv den v týdnu nebo třeba hned všechny. Doporučeny jsou alespoň 3 dny v týdnu. Stejně tak si nastavíte i v kolik hodin vám má být cvičení připomenuto – případně můžete toto nastavení přeskočit.

Následuje startovací video, tedy představovací úvodní trailer k aplikaci. Poté se již dostanete do samotné aplikace, kde ale ovšem budete mít bez předplatného jen omezenou nabídku

Může vás zajímat: Jak se zbavit motání hlavy od krční páteře

Co vše vám Asana Rebel nabídne?

Aplikace je velmi obsáhlá a kromě cvičení nabízí také výživový plán s recepty. Samozřejmě ale vše v anglickém jazyce. Ten doplňují tipy a zajímavosti nebo kvízy, ve kterých si upevňujete své vědomosti o výživových vlastnostech jednotlivých potravin.

Cvičení se skládá z automaticky vytvořeného personalizovaného cvičebního plánu s postupným zvyšováním aktivity. 

V sekci Exercise si ve Free verzi můžete vyzkoušet základní jóga a fitness sestavy, díky kterým snadno zjistíte, zda vám placená verze aplikace bude vyhovovat. Nebo také zjistíte, zda máte k pochopení dostatečnou znalost angličtiny.

Kromě toho jsou vám k dispozici také Challenges – tedy výzvy, díky kterým se můžete zaměřit na jednotlivé oblasti cvičení. Například 14 denní výzva pro tvarování břišního svalstva, 21 denní výzva, díky které se dostanete do formy nebo 28 denní jóga výzva, ve které si vyzkoušíte jógu od základů až po těžké tréninky a sestavy.

Další sekcí Asana Rebel je Sleep, ve které najdete meditační hudbu, hudbu k usínání a další zvukové nahrávky ke zklidnění mysli. Ve free verzi máte k dispozici 2 ukázky. Stejně tak nechybí ani hudba vhodná k soustředění a práci nebo studiu – v bezplatné verzi pouze jedna ukázka. 

V placené verzi jsou pak k dispozici rozšířené funkce, hlídání vašich cílů, statistiky a mnoho užitečných nástrojů, které vás mohou motivovat k větším výkonům nebo pravidelnému pohybu či lepší stravě.

Čtěte také: 4 fitness doplňky, bez kterých se při cvičení neobejdete

Recenze Asana Rebel – zkušenosti a hodnocení uživatelů

Jsou pro vás před investicí důležité zákaznické recenze a zkušenosti? Nedivíme se. V dnešní době je na výběr tolik možností, že si můžeme vybírat a neplatit první aplikaci s masivním marketingem. 

Proto se společně podíváme, jak uživatelé aplikaci Asana Rebel hodnotí. Ať už jde o ty, kteří dlouhodobě využívají placenou verzi, předplatné jen vyzkoušeli nebo je aplikace odradila již ve své free verzi. 

A začneme hned zmíněným App Storem, kde majitelé jablíček Asansa Rebel stahují. Zde má aplikace placenou reklamu a přes 1 400 hodnocení. Reakce jsou většinou pozitivní, díky čemuž se aplikace dostala na průměrný výsledek 4,7 hvězdiček z 5 možných. 

Špatně si aplikace nevede ani na Google Play, kde ji stáhnete pro Android zařízení. Asana Rebel zde má přes 5 milionů stažení a více než 70 000 recenzí – samozřejmě v celosvětovém měřítku. V průměrném hodnocení se dostala na 4,5 hvězdiček z 5, což vůbec není zlé. 

Vývojáři nebo zákaznická podpora aplikace na obou platformách zvládají reakce na recenze na jedničku a pokud se vyskytne problém, jsou ochotni jej řešit. 

Obecně se uživatelům aplikace líbí, je snadno ovladatelná a přehledná. Výhodou je velká spousta funkcí a možností, statistiky a motivační část.

Spousta recenzí se shoduje v názoru, že aplikace alespoň zpočátku užívání nakopne zákazníky k pravidelnému pohybu a cvičení, méně z nich pak využívá sekci s výživou a recepty. Naopak opět skvělé reakce vyvolává sekce s meditační či naopak motivační hudbou

Uživatelům vyhovuje kombinace fitness a jógy, ve které si většina z nich najde svůj zlatý střed, kterého se drží. 

Přestože i nás aplikace Asana Rebel celkem zaujala, naše recenze jsou vždy nezaujaté a objektivní. Proto musíme zmínit i negativní recenze, kterých ale aplikace nemá příliš. 

Většina zákazníků by samozřejmě uvítalo, kdyby Asana Rebel byla zcela zdarma, to ale nejspíše rozebírat nemusíme. Mnoho z nich by ale uvítalo namísto omezených funkcí možnost zkoušky plnohodnotného plánu na omezenou dobu, během které by se mohli pro předplatné rozhodnout.

Co ale spoustu uživatelů, kteří byli s užíváním aplikace třeba i spokojeni, nadzvedává ze židle, je těžce zrušitelné předplatné. Mnoho z nich se muselo obrátit na zákaznickou podporu aplikace, případně žádat svou banku o blokaci plateb. 

Několik uživatelů zaznamenalo také problém s aktivací plné verze aplikace po zaplacení. Při roční platbě jim nevadilo pár dní počkat a pořešit problém s podporou, v případě měsíčního plánu ale uživatelům ubíhají předplacené dny “rychleji”.

Také zákaznická podpora podle všeho nefunguje nejrychleji a při řešení problémů se jen stěží dočkáte odpovědi tentýž či následující den.

Obecně mají čeští uživatelé problém s cizojazyčnou verzí. Aplikaci v anglickém (případně jiném) jazyce zvládají, u videí se cvičením by ale uvítali alespoň české titulky.

Pro lepší představu vám přinášíme několik recenzí českých uživatelů, které shrnují časté názory nebo poznatky o aplikaci Asana Rebel …

“Zprvu jsem byla nejistá, ale po recenzích na YouTube a jinde psaných na internetu jsem se odvážila zakoupit na měsíc. A po prvním cvičení musím říct, že se mi to hodně líbí. 🙂 v angličtině vše hezky popsané, když tomu nerozumím, chvilku koukám na video a dá se pochopit vše, pokud má člověk aspoň nějakou zkušenost.”
Z. Ptáčková, Google Play

“Free verze nemá žádné cvičení, ani trial period.. Pokud mi appka vyhovuje, nemám problém si ji připlatit, ale chci ji primárně na cvičení, ne na kvízy a meditaci, které si vyzkoušet můžu..”
uživatel Googlu, Google Play

“Zrušit předplatné v Google Play nestačí, stejně vám stáhnou další platbu. Musíte totiž zrušit předplatné ještě přímo v aplikaci. Za mě v tomto veliké zklamíní, protože jinak jsem aplikaci dala 5*. Řeším přímo s jejich supportem, zatím se k refundaci staví zamítavě. UPDATE: Platbu mi po několika mailech vrátili. Upravuji hodnocení na 3* (5* za aplikaci, 1* za zákaznická zkušenost při ukončení služby).”
K. S. Štormová, Google Play

Shrnutí závěrem…

Rozhodně nemusíte mít ze samotného stažení aplikace obavy, jedná se o funkční a prověřenou appku. 

V bezplatné verzi žádný zázrak nečekejte, naopak po zaplacení předplatného se vám otevře řada funkcí, které nabídnou hodiny kvalitního cvičení. 

Problém může být ve zmíněném cizím jazyce, případně vás může odradit cena aplikace, která ale při ročním plánu není až tak neúnosná. Při rušení předplatného si dejte pozor, zda se skutečně deaktivovalo, případně požádejte o pomoc zákaznickou podporu. 

Máte také zkušenost s aplikací Asana Rebel? Podělte se o názory s námi a dalšími čtenáři v komentářích níže…

Zdroje: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asanayoga.asanarebel&hl=cs&gl=US, https://apps.apple.com/cz/app/asana-rebel-get-in-shape/id1067860796?l=cs&platform=iphone

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *