Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

Recenze fotovoltaika od ČEZ

Skupina ČEZ je největší poskytovatel a distributor silové elektřiny v ČR. Provozuje také několik atomových, uhelných a plynových elektráren. Skupina se pustila také do poskytování fotovoltaických elektráren na klíč. Nabízí 3 druhy fotovoltaické elektrárny:

  1. Fve s bateriovým uložištěm Battery box – cena od 213 000 Kč – největší soběstačnost, momentálně delší doba dodání
  2. Fve s ohřevem vody – od 160 000 Kč – nejdostupnější řešení, přebytky se využívají pro ohřev teplé vody v bojleru
  3. Fve s tepelným čerpadlem – od 350 000 Kč – nejefektivnější v zimě se využívá výkonné čerpadlo, v létě panely.

Díky obrovskému zájmu o fotovoltaiku díky vysokým cenám elektřiny jsou doby dodávek elektráren delší, hlavně u produktu FVE s bateriovým uložištěm, který je nejpoptávanější variantou.

ČEZ fotovoltaika na klíč

ČEZ nabízí fotovoltaiky na klíč s bateriemi, čerpadlem nebo ohřevem teplé vody. Veškerou byrokracii i vyřízení dotací za váš vyřídí. Je potřeba zvolit vhodné řešení, vytvořit poptávku online a poté se vám ozve technik, který k vám přijede a zkonzultuje vaše řešení. Vybrat si můžete z 3 druhů pro každý typ elektráren. Nejoblíbenější druh fotovoltaiky s bateriovým uložištěm, který umožňuje kapacitu 7,2 kWh, 9,6 kWh nebo 12 kWh.

Zdroj: Pixabay.com

Elektřina pro soláry

ČEZ umožňuje velice zajímavý program tzv. virtuální baterii. Funguje jednoduše. Přebytky z léta, které nevyužijete v rámci spotřeby domu jsou poslány do sítě a vaše výsledná cena za energii je pak snížena o odkup této elektřiny ze strany ČEZ. Do programu se musíte přihlásit, jinak budou vaše přebytky energie posílány do sítě zdarma. Za zapojení do programu nicméně budete platit paušální poplatek 199 Kč s DPH.

Fotovoltaika čez zkušenosti

ČEZ už má realizovaných 5000 fotovoltaických elektráren po celé ČR. Nicméně získat nezaujaté zkušenosti mimo samotné reference na webu společnosti ČEZ je velmi složité.

Fotovoltaické panely jsem už měl a bylo mi líto, že nespotřebuji všechnu vyrobenou elektřinu v danou chvíli. Proto jsem si dokoupil baterii od ČEZ, abych měl kam energii ukládat. A jako skvělý bonus se už nějakou dobu nemusím bát, že mi vypadne elektřina. Prostě to neřeším.

Michal V. reference z webu ČEZ

Dle několika nezávislých diskuzních fór se množí stížnosti na nekompetenci firem, které si ČEZ najímá jako subdodavatele montáže fotovoltaických elektráren. Samotná společnost ČEZ aktuálně nedisponuje vlastním týmem montážních techniků.

Nespolehlivé,prodejce laik,firma najatá ČEZ odmítla realizaci pro nevhodný projekt ( realizovali by,pokud bych podepsal že nezodpovídají za nefunkčnost), 2 měsíce dohadování o vrácení celé zálohy,komunikace přes ČEZ on-line otresna,reakce vždy po několika týdnech bez ohledu na složitost odpovědi, nyní se omluvili a vše vrátili

P. P. forum tzb-info.cz
3.9/5 - (19)

2 thoughts on “Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *