Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

9 komentářů a zkušeností: Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

Recenze fotovoltaika od ČEZ

Skupina ČEZ je největší poskytovatel a distributor silové elektřiny v ČR. Provozuje také několik atomových, uhelných a plynových elektráren. Skupina se pustila také do poskytování fotovoltaických elektráren na klíč. Nabízí 3 druhy fotovoltaické elektrárny:

 1. Fve s bateriovým uložištěm Battery box – cena od 213 000 Kč – největší soběstačnost, momentálně delší doba dodání
 2. Fve s ohřevem vody – od 160 000 Kč – nejdostupnější řešení, přebytky se využívají pro ohřev teplé vody v bojleru
 3. Fve s tepelným čerpadlem – od 350 000 Kč – nejefektivnější v zimě se využívá výkonné čerpadlo, v létě panely.

Díky obrovskému zájmu o fotovoltaiku díky vysokým cenám elektřiny jsou doby dodávek elektráren delší, hlavně u produktu FVE s bateriovým uložištěm, který je nejpoptávanější variantou.

ČEZ fotovoltaika na klíč

ČEZ nabízí fotovoltaiky na klíč s bateriemi, čerpadlem nebo ohřevem teplé vody. Veškerou byrokracii i vyřízení dotací za váš vyřídí. Je potřeba zvolit vhodné řešení, vytvořit poptávku online a poté se vám ozve technik, který k vám přijede a zkonzultuje vaše řešení. Vybrat si můžete z 3 druhů pro každý typ elektráren. Nejoblíbenější druh fotovoltaiky s bateriovým uložištěm, který umožňuje kapacitu 7,2 kWh, 9,6 kWh nebo 12 kWh.

Zdroj: Pixabay.com

TIP: Fotovoltaika recenze firem

Elektřina pro soláry

ČEZ umožňuje velice zajímavý program tzv. virtuální baterii. Funguje jednoduše. Přebytky z léta, které nevyužijete v rámci spotřeby domu jsou poslány do sítě a vaše výsledná cena za energii je pak snížena o odkup této elektřiny ze strany ČEZ. Do programu se musíte přihlásit, jinak budou vaše přebytky energie posílány do sítě zdarma. Za zapojení do programu nicméně budete platit paušální poplatek 199 Kč s DPH.

Tip: Tarify na mobilní volání od ČEZ.

Fotovoltaika čez zkušenosti

ČEZ už má realizovaných 5000 fotovoltaických elektráren po celé ČR. Nicméně získat nezaujaté zkušenosti mimo samotné reference na webu společnosti ČEZ je velmi složité.

Fotovoltaické panely jsem už měl a bylo mi líto, že nespotřebuji všechnu vyrobenou elektřinu v danou chvíli. Proto jsem si dokoupil baterii od ČEZ, abych měl kam energii ukládat. A jako skvělý bonus se už nějakou dobu nemusím bát, že mi vypadne elektřina. Prostě to neřeším.

Michal V. reference z webu ČEZ

Dle několika nezávislých diskuzních fór se množí stížnosti na nekompetenci firem, které si ČEZ najímá jako subdodavatele montáže fotovoltaických elektráren. Samotná společnost ČEZ aktuálně nedisponuje vlastním týmem montážních techniků.

Nespolehlivé,prodejce laik,firma najatá ČEZ odmítla realizaci pro nevhodný projekt ( realizovali by,pokud bych podepsal že nezodpovídají za nefunkčnost), 2 měsíce dohadování o vrácení celé zálohy,komunikace přes ČEZ on-line otresna,reakce vždy po několika týdnech bez ohledu na složitost odpovědi, nyní se omluvili a vše vrátili

P. P. forum tzb-info.cz

Často kladené dotazy

Jaké FVE elektrárny nabízí ČEZ?

ČEZ má k dispozici celkem 3 fotovoltaické elektrárny na klíč.

Jaká je nejlevnější fotovoltaická elektrárna na klíč?

Fve s ohřevem vody – od 160 000 Kč – nejdostupnější řešení, přebytky se využívají pro ohřev teplé vody v bojleru

Tip: Fotovoltaika eON recenze – virtuální baterie, zkušenosti a diskuze

3.8/5 - (29)

9 vašich komentářů a zkušeností: Recenze ČEZ fotovoltaika na klíč – zkušenosti, cena a diskuze

  1. Dobry den, je Váš zajem o fve stale platny? Radi Vam prioravime nabidku a domluvime zdarma navstevu technika, ktery pomuze primo na miste vybrat to nejvhodnejsi technoligice reseni a nastaveni. Vse je zdarma. Aktualne staci pouze 10% zaloha pri podpisu, v pripade, ze se Vam reseni bude libit. Standardne se na trhu plati 50-60% zaloha pri podpisu. U nas, u CEZu jsme vyhoveli pozadavkum klientu na snizeni zalohy na uvedenych 10%. Kompletni material mame fyzicky sklade a jsme schopni instalovat maximalne do 3-4 mesicu. Veskerou administrativu vcetne dotace, revize, pripojeni a spusteni udelame v cene za Vas.

 1. Dobrý den. Protože jsem použil Vašeho webu při výběru, rád bych Vás informoval i o průběhu a stavu instalace mojí FVE. Žádost o FVE odeslána na ČEZ na konci 7/2022. V polovině srpna již podepsána smlouva. Technik celkem v obraze, ale úplné detaily se mnou měla dořešit firma, která bude instalovat. Bylo možno dohodnout si podle představ a možností množství panelů i bateriové úložiště. Instalace proběhla během jednoho dne 28.11.2022. Profesionální firma, bez jediné stížnosti na chování, pořádek po práci, použitého nářadí při průrazech zdiva i instalaci na střechu. Mohu doporučit i ohledně informací o stavu mé objednávky a žádosti o připojení do sítě a dotaci (mailem informace co 14dní a prokládáno informativními telefonáty a SMSkami). Samozřejmě cena je vyšší než u Innogi či jiných firem, ale věřím, že i dotace bude rychle vyřízená a nebudu čekat jako můj soused 6. měsíců, než se mi peníze vrátí. Za mne ideální průběh.

 2. Hmm – fotovoltaiku od ČEZu vyřizuji od října 2021 ! Smlouva podepsána v prosinci 2021, záloha byla zaplacena leden 2022…. bohužel instalace stále není kompletně dokončena a v reálu tak mám pouze jeden spotřebič navíc (battery box) …. jsem totálně zklamaný a otrávený. Kdybych věděl do čeho jdu, tak se na to vykašlu. Nyní mi přišla faktura na doplacení, po telefonu mě pracovník informoval, že i když není fotovoltaika zapojená a v současné době nefunkční, musím zaplatit, protože jinak nemám nárok na dotaci od státu…

 3. Nejenže čez nabízí jednu z nejhorších fotovoltaik na trhu (horší je snad už jenom malina) ale když už jim pošlete poptávku, dopadne to většinou mlčením. Podle recenzí na voltaico.cz nejsem jediný, kdo s nimi má tenhle problém. Takže ČEZ nebo ten jeho tenaur? Ne, díky!

  1. Dobry den, je Váš zajem o fve stale platny? Omlouvam se za neprijemnosti a Vasi zkusenost. Jsme prioraveni to napravit. Radi Vam prioravime nabidku a domluvime zdarma navstevu technika, ktery pomuze primo na miste vybrat to nejvhodnejsi technoligice reseni a nastaveni. Vse je zdarma. Aktualne staci pouze 10% zaloha pri podpisu, v pripade, ze se Vam reseni bude libit. Standardne se na trhu plati 50-60% zaloha pri podpisu. U nas, u CEZu jsme vyhoveli pozadavkum klientu na snizeni zalohy na uvedenych 10%. Kompletni material mame fyzicky sklade a jsme schopni instalovat maximalne do 3-4 mesicu. Veskerou administrativu vcetne dotace, revize, pripojeni a spusteni udelame v cene za Vas.

 4. Moje zkušenost. Přes 500 000,-Kč ze svého + dotace 184 000,-Kč. Již měsíc je ČEZ box, celá FVE, nefunkční, emaily a telefonáty k ničemu nevedou a stále jen výmluvy. Zvažuji odstoupení od smlouvy. Můžou to vypnout kdykoliv a na ostrov se nepžřepne. Termíny v celku dodrženy, pokud bylo vše v pořádku časté ujišťování o mé spokojenosti. Odběr boxu 50 – 350W, 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Po této zkušenosti nemůžu doporučit

  1. Mám podobnou zkušenost. ČEZ si problémy přehazuje s TENAUR, ten zase odkazuje na jeho realizačního partnera a naopak. Řeším jeden problém za druhým a zákonné lhůty pro vyřešeni reklamace nikoho nezajímají.

   ČEZ dokonce písemně přiznává, že nezvládá dostát svým závazkům: „… v souvislosti se zvýšenou poptávkou moderních technologií řešíme i velké množství požadavků zákazníků. Proto bychom se Vám rádi omluvili, že momentálně pro Vás nemáme žádné nové informace. Naším cílem je zůstat v kontaktu ohledně Vaší reklamace evidované pod číslem ….“

   Zvažuji dát podmět na ČOI a ERÚ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *